Post by Admin on Aug 3, 2009 20:47:18 GMT 2
Palkinnot
Lähdöt 1-2: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
Lähdöt 3-8: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 2100m
1. 2v t Memory Of Miracle / Janne (ARO) 19,9 -- 1.20,2 xx
2. 2v o Backlash S / Noora (ARO) 21,6 -- 1.20,3
3. 2v o Nicomedes Tempo / Iina (Team BJT) 21,2(kl) -- 1.20,4
4. 2v o Memory Of Killjoy / Akeya (ARO) 20,3 -- 1.20,5
5. 2v o Admiral North / Pierre (BT) 19,6ke -- 1.20,6
6. 2v t Lotus Bismark / Jean (BT) 19,4ly -- 1.20,6
7. 2v o Devil's Worshipper / Jenni T. (Team BJT) 22,6a -- 1.20,7
8. 2v t Sahara Bismark / Salla K. (Team BJT) 28,0(kl) -- 1.21,6
9. 2v o Tierra's Wow / Heltsu (Kind) 22,2ke -- 1.21,7
Lähtö 2. Ryhmäajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 2100m
1. 3v o Heimari / wyww (Kind) ilm.kl -- 1.43,1 xx
2. 3v o J.T. Rallatus / Jenni T. (Team BJT) 46,4a -- 1.43,2
3. 3v o Hypnoosi / Akeya (ARO) 38,1 -- 1.43,3
4. 3v t DMT Evertiina / Heltsu (Kind) 30,1ly -- 1.44,5
5. 3v t J.T. Hippu / Noora (ARO) 40,2 -- 1.44,6
6. 3v o Purnin Villipoika / Pentti A (Team Ninitra) 45,9ke -- 1.44,8
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 2100m
1. 8v t Denice Yep / Heidi S. (Yep) 20,0ake -- 1.20,0
2. 6v t Cyrene Yep / Jukka L. (Yep) 20,2ake -- 1.21,1
3. 7v o Cliffhanger Yep / Harri P. (Yep) 20,0ake -- 1.21,3
4. 4v t Aleksandrina Jazz / Jenni T. (Team BJT) 22,2 -- 1.21,4
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 2100m
Ryhmä A
1. 7v t AH Dimma / Santtu (ARO) 30,4 -- 1.30,6
2. 7v o Pronssin Sinko / Tuomas M. (Yep) 30,5ake -- 1.30,6
3. 4v o Savun Salama / Akeya (ARO) 30,0 -- 1.30,8
4. 5v o Tulituulen Hurme / Kaisa P (Team Ninitra) 30,7ake -- 1.31,1
5. 4v o Torgeir / Olli (ARO) 30,9 -- 1.31,3
6. 8v t J.T. Dominant / Juuso (Team BJT) 31,4 -- 1.31,3
7. 5v o Nordbo Vindfärd / Veijo (ARO) 30,7 -- 1.31,3
8. 6v t J.E.P. Valomerkki / Harri P. (Yep) 30,3ake -- 1.31,4
9. 5v t AH Tjäletroll / Siina (ARO) 30,2 -- 1.31,6
10. 4v t Kaja / Veikko (ARO) 31,2 -- 1.31,6
11. 10v o J.E.P. Barokki / Heidi S. (Yep) 30,2ake -- 1.31,6
Ryhmä B
1. 4v o Savun Naukku / Noora (ARO) 34,3 -- 1.34,0
2. 4v o Loren Pistaus / Harri (Team BJT) 44,9(kl) -- 1.34,4
3. 4v o Damian NRL / Urpo (ARO) 37,7 -- 1.34,9
4. 6v t Tuulen Taru / Jenni T. (Team BJT) 32,0a -- 1.35,2
5. 4v o Taikasumun Prinssi / Iina (Team BJT) 32,4a -- 1.35,2
6. 4v o Savun Valhe / Ville (ARO) 34,1 -- 1.35,6
7. 4v t Beatrix NRL / Joiku (ARO) 37,2 -- 1.35,7
8. 4v o Savun Mania / Janne (ARO) 32,0 -- 1.35,9
9. 4v t Purnin Keissa / Niko S (Team Ninitra) 45,5ake -- 1.36,1
10. 4v o J.T. Vinnare / Salla K. (Team BJT) 36,5 -- 1.36,6
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-19,9, 2100m
Ryhmä A
1. 6v t Fire's Rising Mental / Annika (Fires) 15,0ly -- 1.15,3
2. 7v o Navajo Yep / Jukka L. (Yep) 15,0ake -- 1.15,3
3. 8v t Only For Jazz / Iina (Team BJT) 15,4a -- 1.15,3
4. 8v t Dynamite Loiste / Harri P. (Yep) 15,5ke -- 1.15,4
5. 8v t Swing Away / Esa K. (Yep) 15,1ake -- 1.15,5
6. 10v o Jerry Cotton / Harri (Team BJT) 15,1a -- 1.15,6
7. 4v o Ghosthunter Burn / Sara M (Team Ninitra) 15,1ake -- 1.15,6
8. 6v t Memory Of Quicksilver / Jenni T. (Team BJT) 15,7a -- 1.15,8
9. 4v o Twilight Wei / Janne (ARO) 15,0 -- 1.16,3
10. 6v o Cohen Wei / Heltsu (Kind) 15,0ke -- 1.16,5
11. 4v o Karisma Kat / Heli K (Team Ninitra) 15,6ake -- 1.16,6
12. 9v o Crosspoint Yep / Heidi S. (Yep) 15,1ake -- 1.16,8
Ryhmä B
1. 4v t Brusnichka / Kirsi (Team BJT) 17,7a -- 1.16,1
2. 7v t Odessa Iostream / Salla K. (Team BJT) 16,4 -- 1.16,2
3. 3v t Yaro Wind / Olli (ARO) 17,9 -- 1.16,3
4. 5v t Divine Yep / Markus H. (Yep) 17,0ake -- 1.16,3
5. 7v t Ines d'Yves / Joêl (BT) 17,0ake -- 1.16,6
6. 10v t Freestyle Yep / Tuomas M. (Yep) 16,1ake -- 1.16,6
7. 9v o Chevron Yep / Lauri T. (Yep) 17,4ake -- 1.16,8 x
8. 5v o Hawaiian Darkness / Pasi M. (Yep) 17,3ly -- 1.17,3
9. 3v t Ilonna Wind / Veikko (ARO) 17,2 -- 1.17,4
10. 4v o Corden Demo / wywwe (Kind) 16,8ke -- 1.17,6
11. 10v t Another Day / Kaisa L. (Yep) 17,0ake -- 1.17,6
12. 6v r Micados Dan / Sakari (Team BJT) 17,3a -- 1.17,7
Ryhmä C
1. 4v t Pacific Burn / Pentti A (Team Ninitra) 18,2ly -- 1.17,1
2. 3v t Crimson Revenga / Mika (Kind) 18,9ke -- 1.17,3
3. 3v t Ofelia Ugo / Veijo (ARO) 18,3 -- 1.17,8
4. 8v t Chelsea Yep / Kati V. (Yep) 18,1ake -- 1.17,9
5. 5v t True Shine S / Jan (Kind) 18,6ke -- 1.17,9
6. 5v o No Way In / Liisu (Team BJT) 18,0 -- 1.18,0 x
7. 3v t Fancy A Date / Miina (Team BJT) 17,0a -- 1.18,1
8. 5v o Expérience Jazz / Juuso (Team BJT) 17,0 -- 1.18,1
9. 3v t Fire's All Right / Jaakko (Kind) 18,9ake -- 1.18,2 x
10. 3v t Miss Angelique / Noonu (NoKa) 18,2 -- 1.18,3
11. 7v t Miss Stargazer / Kalle (Team BJT) 17,3a -- 1.18,8
12. 4v o L'O Gryphon / Niko S (Team Ninitra) 17,2ake -- 1.18,9 xx
Ryhmä D
1. 4v o Bourbon Luned / Pierre (BT) 18,3ake -- 1.18,0 xx
2. 7v t Dancer Yep / Anu R. (Yep) 19,0ake -- 1.18,4
3. 4v o Visionary Yep / Mikko V. (Yep) 19,1ake -- 1.18,4
4. 3v o Eric Draven / Akeya (ARO) 19,1 -- 1.18,5
5. 3v o Lev Wind / Noora (ARO) 19,5 -- 1.18,6
6. 5v o Little Wizard / Nea R. (Yep) 18,1ake -- 1.19,2
7. 3v o Très Fine / Jean (BT) 18,1ke -- 1.19,2
8. 4v o Zephyr Yep / Juha R. (Yep) 18,1ake -- 1.19,3 xx
9. 4v t Daniela Tempo / Jonathan (BT) 18,8ake -- 1.19,4 x
10. 3v t Enigma Ach / Ville (ARO) 19,2 -- 1.19,7 x
8v o Showtime Yep / Kari L. (Yep) 18,2ake -- hlo
Lähtö 6. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-29,9, 2100m
Ryhmä A
1. 9v o J.E.P. Keisari / Mikko V. (Yep) 25,1ake -- 1.25,4
2. 7v t Helmen Hopea / Juuso (Team BJT) 25,4a -- 1.25,5
3. 8v t J.T. Valokiri / Salla K. (Team BJT) 26,8a -- 1.25,7
4. 10v o J.E.P. Verneri / Kari L. (Yep) 25,2ake -- 1.25,7
5. 9v o AH Dödlig Tortyr / Janne (ARO) 26,5 -- 1.25,8
6. 7v t L'O Kipinöivä / Niko S (Team Ninitra) 26,0ake -- 1.25,9
7. 11v o J.E.P. Veijari / Juha R. (Yep) 25,2ake -- 1.26,0
8. 7v t Purnin Elsinor / Heli K (Team Ninitra) 26,8ake -- 1.26,1
9. 8v t J.T. Rokki-Vauhti / Iina (Team BJT) 25,4a -- 1.26,2
10. 6v o J.E.P. Kroisos / Tuomas M. (Yep) 26,1ake -- 1.26,5 xx
11. 9v o J.T. Komun Ralli / Jenni T. (Team BJT) 25,4a -- 1.26,7
Ryhmä B
1. 7v o J.E.P. Valos / Pasi M. (Yep) 29,1ake -- 1.28,0
2. 4v t Jymyn Vimma / Mika (Kind) 29,2ke -- 1.28,2
3. 11v o J.E.P. Toteemi / Heidi S. (Yep) 27,0ake -- 1.28,4
4. 12v t J.E.P. Varjotar / Harri P. (Yep) 28,3ake -- 1.28,4
5. 5v o Ralliraita / Heltsu (Kind) 27,1ke -- 1.28,5
6. 4v o J.T. Sakari / wywwe (Kind) 28,4ke -- 1.28,8
7. 7v t J.E.P. Huumatar / Lauri T. (Yep) 29,0ake -- 1.28,8
8. 6v t Narrilaivan Rytmikatti / Noora (ARO) 28,1 -- 1.28,8
9. 5v t S.A. Hösthäxare / Ville (ARO) 29,2 -- 1.29,1 x
10. 6v t J.E.P. Viimatar / Jukka L. (Yep) 28,3ake -- 1.29,3 x
11. 5v o Taikasumun Jokeri / Akeya (ARO) 29,6 -- 1.29,5
Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 2100m
Ryhmä A
1. 7v t Blaze Loisto / Mika (Kind) 12,1ake -- 1.12,4
2. 6v t Memory Of Major / wywwe (Kind) 12,6ake -- 1.12,4
3. 8v t Real Love / Iina (Team BJT) 12,7a -- 1.12,4 xx
4. 7v t Venus Des / Olli (ARO) 11,0 -- 1.12,6 x
5. 13v t Bluebay Burn / Kaisa P (Team Ninitra) 11,6ake -- 1.12,9
6. 9v t Blackroyal Pride / Salla K. (Team BJT) 12,3a -- 1.13,1 xx
7. 13v o Qarazo AS / Juuso /(Team BJT) 11,0a -- 1.13,2 xx
8. 8v t Yours Truly / Jenni T. (Team BJT) 11,1a -- 1.13,5
9. 8v o Fukai Ai F / Heltsu (Kind) 12,1ake -- 1.13,6
10. 13v o Lodestar Loisto / Harri (Team BJT) 11,7a -- 1.13,6
11. 6v o Knock Down Jazz / Akeya (ARO) 11,2 -- 1.13,7
Ryhmä B
1. 5v o Memory Of Zephyr / Noora (ARO) 13,0 -- 1.13,0
2. 9v o Dreamfield's Lionheart / Sara M (Team Ninitra) 13,5ake -- 1.13,1
3. 11v t Loveletter Burn / Laura H. (OriRa) 1.13,3 -- 1.13,3 xx
4. 8v o Big Bang Loisto / Harri P. (Yep) 14,2ake -- 1.13,4 x
5. 9v o Aleron Yep / Tuomas M. (Yep) 14,1ake -- 1.13,6
6. 4v o Fool's Hoodoo / Ville (ARO) 14,4 -- 1.13,7
7. 10v o Roy Nin / Julia (Fires) 13,2ke -- 1.13,7
8. 7v t Better Half Loisto / Jaakko (Kind) 12,8ake -- 1.14,2
9. 4v o Jeffrey Jazz / Janne (ARO) 14,3 -- 1.14,3
10. 12v t Berryjam Burn / Heli K (Team Ninitra) 13,1ake -- 1.14,6
Ryhmä C
1. 8v t Mystique Darkness / Lauri T. (Yep) 14,3ake -- 1.14,0
2. 4v o Fire's Solace / Annika (Fires) 14,2ke -- 1.14,1 x
3. 9v t Wishful Thinking / Kari L. (Yep) 14,7ake -- 1.14,2
4. 7v o Viking Yep / Jukka L. (Yep) 14,0ake -- 1.14,4
5. 9v o Fire's Hercule / Kati (Fires) 14,8ke -- 1.14,4
6. 9v t Endless Loisto / Pentti A (Team Ninitra) 14,0ake -- 1.14,7
7. 10v t Hula Hoop / Niko S (Team Ninitra) 14,0ake -- 1.14,7
8. 11v t Adelaide Yep / Mikko V. (Yep) 14,3ake -- 1.15,1
9. 10v t Elegant Amber / Esa K. (Yep) 14,3ake -- 1.15,5
10. 9v t Copycat Yep / Juha R. (Yep) 14,8ake -- 1.15,7
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 2100m
Ryhmä A
1. 13v o J.T. Jasperi / Jenni T. (Team BJT) 21,0a -- 1.21,1
2. 6v t J.E.P. Huvipöly / Mika (Kind) 22,5ke -- 1.21,4 x
3. 10v t Purnin Vislaus / Pentti A (Team Ninitra) 22,2aly -- 1.21,6
4. 6v t Taikasumun Lorinna / wywwe (Kind) 22,3ake -- 1.21,6
5. 9v o Tulituulen Taika / Annika (Fires) 20,3ke -- 1.21,9 xx
6. 13v o N.I.N.Shamaani / Heli K (Team Ninitra) 21,6ake -- 1.22,1 xx
7. 11v t Turmatar NS / Noora (ARO) 20,6 -- 1.22,3
8. 11v o Kiri-Kalle KIR / Akeya (ARO) 20,0 -- 1.22,4
9. 8v o Tulituulen Myllers / Heltsu (Kind) 22,2ke -- 1.22,4 x
Ryhmä B
1. 6v o Taikasumun Petteri / Laura H. (OriRa) 1.24,9 -- 1.23,1
2. 13v o J.T. Hilperi / Iina (Team BJT) 23,4a -- 1.23,3
3. 8v t J.E.P. Tähtituli / Tuomas M. (Yep) 24,5aly -- 1.23,4
4. 11v o Koron-Eelis / Salla K. (Team BJT) 23,5a -- 1.23,4
5. 9v o Nordbo Demon / Ville (ARO) 22,4 -- 1.23,6
6. 6v t Muiston Loppukiri / Janne (ARO) 23,5 -- 1.23,8
7. 11v t Nordbo Snötroll / Olli (ARO) 24,0 -- 1.23,9
8. 12v o N.I.N.Postoni / Sara M (Team Ninitra) 24,8aly -- 1.24,1
13v o J.E.P. Talismaani / Juha R. (Yep) 23,1ake -- hll xx
Lähdöt 1-2: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
Lähdöt 3-8: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 2100m
1. 2v t Memory Of Miracle / Janne (ARO) 19,9 -- 1.20,2 xx
2. 2v o Backlash S / Noora (ARO) 21,6 -- 1.20,3
3. 2v o Nicomedes Tempo / Iina (Team BJT) 21,2(kl) -- 1.20,4
4. 2v o Memory Of Killjoy / Akeya (ARO) 20,3 -- 1.20,5
5. 2v o Admiral North / Pierre (BT) 19,6ke -- 1.20,6
6. 2v t Lotus Bismark / Jean (BT) 19,4ly -- 1.20,6
7. 2v o Devil's Worshipper / Jenni T. (Team BJT) 22,6a -- 1.20,7
8. 2v t Sahara Bismark / Salla K. (Team BJT) 28,0(kl) -- 1.21,6
9. 2v o Tierra's Wow / Heltsu (Kind) 22,2ke -- 1.21,7
Lähtö 2. Ryhmäajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 2100m
1. 3v o Heimari / wyww (Kind) ilm.kl -- 1.43,1 xx
2. 3v o J.T. Rallatus / Jenni T. (Team BJT) 46,4a -- 1.43,2
3. 3v o Hypnoosi / Akeya (ARO) 38,1 -- 1.43,3
4. 3v t DMT Evertiina / Heltsu (Kind) 30,1ly -- 1.44,5
5. 3v t J.T. Hippu / Noora (ARO) 40,2 -- 1.44,6
6. 3v o Purnin Villipoika / Pentti A (Team Ninitra) 45,9ke -- 1.44,8
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 2100m
1. 8v t Denice Yep / Heidi S. (Yep) 20,0ake -- 1.20,0
2. 6v t Cyrene Yep / Jukka L. (Yep) 20,2ake -- 1.21,1
3. 7v o Cliffhanger Yep / Harri P. (Yep) 20,0ake -- 1.21,3
4. 4v t Aleksandrina Jazz / Jenni T. (Team BJT) 22,2 -- 1.21,4
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 2100m
Ryhmä A
1. 7v t AH Dimma / Santtu (ARO) 30,4 -- 1.30,6
2. 7v o Pronssin Sinko / Tuomas M. (Yep) 30,5ake -- 1.30,6
3. 4v o Savun Salama / Akeya (ARO) 30,0 -- 1.30,8
4. 5v o Tulituulen Hurme / Kaisa P (Team Ninitra) 30,7ake -- 1.31,1
5. 4v o Torgeir / Olli (ARO) 30,9 -- 1.31,3
6. 8v t J.T. Dominant / Juuso (Team BJT) 31,4 -- 1.31,3
7. 5v o Nordbo Vindfärd / Veijo (ARO) 30,7 -- 1.31,3
8. 6v t J.E.P. Valomerkki / Harri P. (Yep) 30,3ake -- 1.31,4
9. 5v t AH Tjäletroll / Siina (ARO) 30,2 -- 1.31,6
10. 4v t Kaja / Veikko (ARO) 31,2 -- 1.31,6
11. 10v o J.E.P. Barokki / Heidi S. (Yep) 30,2ake -- 1.31,6
Ryhmä B
1. 4v o Savun Naukku / Noora (ARO) 34,3 -- 1.34,0
2. 4v o Loren Pistaus / Harri (Team BJT) 44,9(kl) -- 1.34,4
3. 4v o Damian NRL / Urpo (ARO) 37,7 -- 1.34,9
4. 6v t Tuulen Taru / Jenni T. (Team BJT) 32,0a -- 1.35,2
5. 4v o Taikasumun Prinssi / Iina (Team BJT) 32,4a -- 1.35,2
6. 4v o Savun Valhe / Ville (ARO) 34,1 -- 1.35,6
7. 4v t Beatrix NRL / Joiku (ARO) 37,2 -- 1.35,7
8. 4v o Savun Mania / Janne (ARO) 32,0 -- 1.35,9
9. 4v t Purnin Keissa / Niko S (Team Ninitra) 45,5ake -- 1.36,1
10. 4v o J.T. Vinnare / Salla K. (Team BJT) 36,5 -- 1.36,6
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-19,9, 2100m
Ryhmä A
1. 6v t Fire's Rising Mental / Annika (Fires) 15,0ly -- 1.15,3
2. 7v o Navajo Yep / Jukka L. (Yep) 15,0ake -- 1.15,3
3. 8v t Only For Jazz / Iina (Team BJT) 15,4a -- 1.15,3
4. 8v t Dynamite Loiste / Harri P. (Yep) 15,5ke -- 1.15,4
5. 8v t Swing Away / Esa K. (Yep) 15,1ake -- 1.15,5
6. 10v o Jerry Cotton / Harri (Team BJT) 15,1a -- 1.15,6
7. 4v o Ghosthunter Burn / Sara M (Team Ninitra) 15,1ake -- 1.15,6
8. 6v t Memory Of Quicksilver / Jenni T. (Team BJT) 15,7a -- 1.15,8
9. 4v o Twilight Wei / Janne (ARO) 15,0 -- 1.16,3
10. 6v o Cohen Wei / Heltsu (Kind) 15,0ke -- 1.16,5
11. 4v o Karisma Kat / Heli K (Team Ninitra) 15,6ake -- 1.16,6
12. 9v o Crosspoint Yep / Heidi S. (Yep) 15,1ake -- 1.16,8
Ryhmä B
1. 4v t Brusnichka / Kirsi (Team BJT) 17,7a -- 1.16,1
2. 7v t Odessa Iostream / Salla K. (Team BJT) 16,4 -- 1.16,2
3. 3v t Yaro Wind / Olli (ARO) 17,9 -- 1.16,3
4. 5v t Divine Yep / Markus H. (Yep) 17,0ake -- 1.16,3
5. 7v t Ines d'Yves / Joêl (BT) 17,0ake -- 1.16,6
6. 10v t Freestyle Yep / Tuomas M. (Yep) 16,1ake -- 1.16,6
7. 9v o Chevron Yep / Lauri T. (Yep) 17,4ake -- 1.16,8 x
8. 5v o Hawaiian Darkness / Pasi M. (Yep) 17,3ly -- 1.17,3
9. 3v t Ilonna Wind / Veikko (ARO) 17,2 -- 1.17,4
10. 4v o Corden Demo / wywwe (Kind) 16,8ke -- 1.17,6
11. 10v t Another Day / Kaisa L. (Yep) 17,0ake -- 1.17,6
12. 6v r Micados Dan / Sakari (Team BJT) 17,3a -- 1.17,7
Ryhmä C
1. 4v t Pacific Burn / Pentti A (Team Ninitra) 18,2ly -- 1.17,1
2. 3v t Crimson Revenga / Mika (Kind) 18,9ke -- 1.17,3
3. 3v t Ofelia Ugo / Veijo (ARO) 18,3 -- 1.17,8
4. 8v t Chelsea Yep / Kati V. (Yep) 18,1ake -- 1.17,9
5. 5v t True Shine S / Jan (Kind) 18,6ke -- 1.17,9
6. 5v o No Way In / Liisu (Team BJT) 18,0 -- 1.18,0 x
7. 3v t Fancy A Date / Miina (Team BJT) 17,0a -- 1.18,1
8. 5v o Expérience Jazz / Juuso (Team BJT) 17,0 -- 1.18,1
9. 3v t Fire's All Right / Jaakko (Kind) 18,9ake -- 1.18,2 x
10. 3v t Miss Angelique / Noonu (NoKa) 18,2 -- 1.18,3
11. 7v t Miss Stargazer / Kalle (Team BJT) 17,3a -- 1.18,8
12. 4v o L'O Gryphon / Niko S (Team Ninitra) 17,2ake -- 1.18,9 xx
Ryhmä D
1. 4v o Bourbon Luned / Pierre (BT) 18,3ake -- 1.18,0 xx
2. 7v t Dancer Yep / Anu R. (Yep) 19,0ake -- 1.18,4
3. 4v o Visionary Yep / Mikko V. (Yep) 19,1ake -- 1.18,4
4. 3v o Eric Draven / Akeya (ARO) 19,1 -- 1.18,5
5. 3v o Lev Wind / Noora (ARO) 19,5 -- 1.18,6
6. 5v o Little Wizard / Nea R. (Yep) 18,1ake -- 1.19,2
7. 3v o Très Fine / Jean (BT) 18,1ke -- 1.19,2
8. 4v o Zephyr Yep / Juha R. (Yep) 18,1ake -- 1.19,3 xx
9. 4v t Daniela Tempo / Jonathan (BT) 18,8ake -- 1.19,4 x
10. 3v t Enigma Ach / Ville (ARO) 19,2 -- 1.19,7 x
8v o Showtime Yep / Kari L. (Yep) 18,2ake -- hlo
Lähtö 6. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-29,9, 2100m
Ryhmä A
1. 9v o J.E.P. Keisari / Mikko V. (Yep) 25,1ake -- 1.25,4
2. 7v t Helmen Hopea / Juuso (Team BJT) 25,4a -- 1.25,5
3. 8v t J.T. Valokiri / Salla K. (Team BJT) 26,8a -- 1.25,7
4. 10v o J.E.P. Verneri / Kari L. (Yep) 25,2ake -- 1.25,7
5. 9v o AH Dödlig Tortyr / Janne (ARO) 26,5 -- 1.25,8
6. 7v t L'O Kipinöivä / Niko S (Team Ninitra) 26,0ake -- 1.25,9
7. 11v o J.E.P. Veijari / Juha R. (Yep) 25,2ake -- 1.26,0
8. 7v t Purnin Elsinor / Heli K (Team Ninitra) 26,8ake -- 1.26,1
9. 8v t J.T. Rokki-Vauhti / Iina (Team BJT) 25,4a -- 1.26,2
10. 6v o J.E.P. Kroisos / Tuomas M. (Yep) 26,1ake -- 1.26,5 xx
11. 9v o J.T. Komun Ralli / Jenni T. (Team BJT) 25,4a -- 1.26,7
Ryhmä B
1. 7v o J.E.P. Valos / Pasi M. (Yep) 29,1ake -- 1.28,0
2. 4v t Jymyn Vimma / Mika (Kind) 29,2ke -- 1.28,2
3. 11v o J.E.P. Toteemi / Heidi S. (Yep) 27,0ake -- 1.28,4
4. 12v t J.E.P. Varjotar / Harri P. (Yep) 28,3ake -- 1.28,4
5. 5v o Ralliraita / Heltsu (Kind) 27,1ke -- 1.28,5
6. 4v o J.T. Sakari / wywwe (Kind) 28,4ke -- 1.28,8
7. 7v t J.E.P. Huumatar / Lauri T. (Yep) 29,0ake -- 1.28,8
8. 6v t Narrilaivan Rytmikatti / Noora (ARO) 28,1 -- 1.28,8
9. 5v t S.A. Hösthäxare / Ville (ARO) 29,2 -- 1.29,1 x
10. 6v t J.E.P. Viimatar / Jukka L. (Yep) 28,3ake -- 1.29,3 x
11. 5v o Taikasumun Jokeri / Akeya (ARO) 29,6 -- 1.29,5
Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 2100m
Ryhmä A
1. 7v t Blaze Loisto / Mika (Kind) 12,1ake -- 1.12,4
2. 6v t Memory Of Major / wywwe (Kind) 12,6ake -- 1.12,4
3. 8v t Real Love / Iina (Team BJT) 12,7a -- 1.12,4 xx
4. 7v t Venus Des / Olli (ARO) 11,0 -- 1.12,6 x
5. 13v t Bluebay Burn / Kaisa P (Team Ninitra) 11,6ake -- 1.12,9
6. 9v t Blackroyal Pride / Salla K. (Team BJT) 12,3a -- 1.13,1 xx
7. 13v o Qarazo AS / Juuso /(Team BJT) 11,0a -- 1.13,2 xx
8. 8v t Yours Truly / Jenni T. (Team BJT) 11,1a -- 1.13,5
9. 8v o Fukai Ai F / Heltsu (Kind) 12,1ake -- 1.13,6
10. 13v o Lodestar Loisto / Harri (Team BJT) 11,7a -- 1.13,6
11. 6v o Knock Down Jazz / Akeya (ARO) 11,2 -- 1.13,7
Ryhmä B
1. 5v o Memory Of Zephyr / Noora (ARO) 13,0 -- 1.13,0
2. 9v o Dreamfield's Lionheart / Sara M (Team Ninitra) 13,5ake -- 1.13,1
3. 11v t Loveletter Burn / Laura H. (OriRa) 1.13,3 -- 1.13,3 xx
4. 8v o Big Bang Loisto / Harri P. (Yep) 14,2ake -- 1.13,4 x
5. 9v o Aleron Yep / Tuomas M. (Yep) 14,1ake -- 1.13,6
6. 4v o Fool's Hoodoo / Ville (ARO) 14,4 -- 1.13,7
7. 10v o Roy Nin / Julia (Fires) 13,2ke -- 1.13,7
8. 7v t Better Half Loisto / Jaakko (Kind) 12,8ake -- 1.14,2
9. 4v o Jeffrey Jazz / Janne (ARO) 14,3 -- 1.14,3
10. 12v t Berryjam Burn / Heli K (Team Ninitra) 13,1ake -- 1.14,6
Ryhmä C
1. 8v t Mystique Darkness / Lauri T. (Yep) 14,3ake -- 1.14,0
2. 4v o Fire's Solace / Annika (Fires) 14,2ke -- 1.14,1 x
3. 9v t Wishful Thinking / Kari L. (Yep) 14,7ake -- 1.14,2
4. 7v o Viking Yep / Jukka L. (Yep) 14,0ake -- 1.14,4
5. 9v o Fire's Hercule / Kati (Fires) 14,8ke -- 1.14,4
6. 9v t Endless Loisto / Pentti A (Team Ninitra) 14,0ake -- 1.14,7
7. 10v t Hula Hoop / Niko S (Team Ninitra) 14,0ake -- 1.14,7
8. 11v t Adelaide Yep / Mikko V. (Yep) 14,3ake -- 1.15,1
9. 10v t Elegant Amber / Esa K. (Yep) 14,3ake -- 1.15,5
10. 9v t Copycat Yep / Juha R. (Yep) 14,8ake -- 1.15,7
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 2100m
Ryhmä A
1. 13v o J.T. Jasperi / Jenni T. (Team BJT) 21,0a -- 1.21,1
2. 6v t J.E.P. Huvipöly / Mika (Kind) 22,5ke -- 1.21,4 x
3. 10v t Purnin Vislaus / Pentti A (Team Ninitra) 22,2aly -- 1.21,6
4. 6v t Taikasumun Lorinna / wywwe (Kind) 22,3ake -- 1.21,6
5. 9v o Tulituulen Taika / Annika (Fires) 20,3ke -- 1.21,9 xx
6. 13v o N.I.N.Shamaani / Heli K (Team Ninitra) 21,6ake -- 1.22,1 xx
7. 11v t Turmatar NS / Noora (ARO) 20,6 -- 1.22,3
8. 11v o Kiri-Kalle KIR / Akeya (ARO) 20,0 -- 1.22,4
9. 8v o Tulituulen Myllers / Heltsu (Kind) 22,2ke -- 1.22,4 x
Ryhmä B
1. 6v o Taikasumun Petteri / Laura H. (OriRa) 1.24,9 -- 1.23,1
2. 13v o J.T. Hilperi / Iina (Team BJT) 23,4a -- 1.23,3
3. 8v t J.E.P. Tähtituli / Tuomas M. (Yep) 24,5aly -- 1.23,4
4. 11v o Koron-Eelis / Salla K. (Team BJT) 23,5a -- 1.23,4
5. 9v o Nordbo Demon / Ville (ARO) 22,4 -- 1.23,6
6. 6v t Muiston Loppukiri / Janne (ARO) 23,5 -- 1.23,8
7. 11v t Nordbo Snötroll / Olli (ARO) 24,0 -- 1.23,9
8. 12v o N.I.N.Postoni / Sara M (Team Ninitra) 24,8aly -- 1.24,1
13v o J.E.P. Talismaani / Juha R. (Yep) 23,1ake -- hll xx