Post by Admin on Apr 28, 2009 21:36:35 GMT 2
Palkinnot
Lähdöt 1-2: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
Lähdöt 3-8: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 2100m
Ryhmä A
1. 2v t Penelope'OH / Jussi (JM) ilm. kl. 1.23,5 x
2. 2v o Crimson Frosty / Peppi (JM) 23,9 1.23,8
3. 2v o Eric Draven / Akeya (ARO) 28,0 1.23,9
4. 2v t Mimosa JM / Susa (JM) ilm. kl. 1.23,9 x
5. 2v o Dese's Tornado / Martti (JM) ilm. kl. 1.23,9
6. 2v t Fire's Finch / Antti (JM) ilm. kl. 1.24,1
7. 2v t Connive S / Jykä (JM) 23,6 1.24,6
8. 2v t Fire's Glum / Miina (JM) ilm. kl. 1.26,0
Ryhmä B
1. 2v o Lucas Luned / Tero (KoPiR) ei enn. 1.24,3
2. 2v o Glenn Tempo / Icengard (IRH) 22,0a 1.24,8
3. 2v t Miss Angelique / Noonu (NoKa) 25,4ke 1.24,9
4. 2v t Ilonna Wind / Janne (ARO) 25,5 1.25,3
5. 2v o Token Temptation / Jessika (IRH) 28,5 1.25,3 x
2v t Yaro Wind / Noora (ARO) 28,0 hml (1.26,2)
2v t Waheeda Tempo / Pauligin (IRH) 22,0a hlo
8. 2v o Ingo Smoke / Riko (KoPiR) 22,9ake hlo
Lähtö 2. Ryhmäajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 2100m
Ryhmä A
1. 3v t Alexandra Luned / Miina (JM) 47,4 1.49,2
2. 3v t Vähäsen Menomiina / Susa (JM) 39,6 1.49,4
3. 3v o Savun Mania / Jaska (ARO) 53,5 1.49,9
4. 3v t Margareeta Tempo / Antti (JM) ilm. kl. 1.50,1
5. 3v t J.T. Tinatyttö / Jykä (JM) 47,0 1.50,7
6. 3v o Savun Salama / Akeya (ARO) 44,3 1.51,0
7. 3v o Savun Naukku / Santtu (ARO) 56,8 1.51,1
8. 3v o Gullälve / Peppi (JM) 35,2 1.51,2 xx
9. 3v o AH Ukko / Noora (ARO) 43,8 1.51,9
Ryhmä B
1. 3v o Voro / Elias (KoPiR) ei enn. 1.49,2
2. 3v t AH Tjäletroll / Janne (ARO) 48,3 1.50,1
3. 3v t Tährenlento / Anssi (KoPiR) ei enn. 1.50,1
4. 3v t Kuun-Kajo / Topias (KoPiR) ei enn. 1.50,1
5. 3v t Narrilaivan Nila / minttu (WTR) 1.34,3 1.50,2
6. 3v t Okra / Pertti (KoPiR) ei enn. 1.50,5
7. 3v t J.T. Silje Adina / Nella (KoPiR) ei enn. 1.50,6
3v t Jymyn Jupina / Merja (KoPiR) ei enn. hml (1.52,0)
3v t Vilhelmiina Luned / Usko (KoPiR) ei enn. hll
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 2100m
Ryhmä A
1. 3v t Lalila Tempo / Milla (JM) 20,8 1.20,4
2. 4v o Little Wizard / Jukka L. (Yep) ei enn 1.20,4
3. 4v o Interpol Yep / Tuomas M. (Yep) ei enn 1.20,6
4. 4v o Special Delivery / Markus H. (Yep) ei enn 1.20,9 x
5. 4v o Orion Yep / Kari L. (Yep) ei enn 1.20,9
6. 3v t Fool's Teleporter / Marri (JM) 23,3 1.21,2 x
7. 3v t Elite of Ugo / Jussi (JM) 22,8 1.21,3
8. 4v o California Yep / Harri P. (Yep) ei enn 1.21,4
9. 3v t Hamo's Miami Diva / Jykä (JM) 21,5 1.21,6
10. 3v o Fool's Hoodoo / Akeya (ARO) 20,5 1.22,1
Ryhmä B
1. 3v t Kseniya Wind / Noora (KoPiR) 21,1ke 1.20,4
2. 4v t Vineyard Yep / Heidi S. (Yep) 24,4aly 1.20,5 xx
3. 5v t Daytime Yep / Anu R. (Yep) ei enn 1.21,2
4. 3v o Keegan Tempo / Linda (KoPiR) 20,2ake 1.22,6
5. 5v o Getaway Yep / Juha R. (Yep) ei enn 1.22,6
6. 3v o Let's Get It On DDD / Elviira (KoPiR) 21,0ke 1.22,8
7. 13v o Davy Jones / Icengard (IRH) 20,0 1.23,0
8. 3v t Adalyn Tempo / Ronja (KoPiR) 20,4ake 1.23,1
9. 5v t Cyrene Yep / Kaisa L. (Yep) 21,9ake 1.23,1
5v o Viper Yep / Lauri T. (Yep) 24,6ake hml (1.23,5) x
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 2100m
Ryhmä A
1. 5v t Narrilaivan Rytmikatti / Janne (ARO) 32,0 1.30,0
2. 8v o AH Dödlig Tortyr / Akeya (ARO) 32,4 1.30,5
3. 5v t Muiston Loppukiri / Noora (ARO) 31,9 1.31,1
4. 5v t J.E.P. Viimatar / Jukka L. (Yep) 38,0ake 1.31,7
5. 5v o Vili-Velmu / Peppi (JM) 32,0 1.32,2 x
6. 4v t Ihärdig / Jussi (JM) 38,8 1.32,4
7. 4v t Taikasumun Hipsu / Jykä (JM) 36,2 1.33,0
8. 4v t Purnin Elsinor / Heli K (Team Ninitra) 40,9ake 1.33,5
9. 6v t J.T. Huti-Kuti / minttu (WTR) 1.31,6 1.33,6
Ryhmä B
1. 5v o J.E.P. Kroisos / Tuomas M. (Yep) 36,4aly 1.34,3
2. 5v t J.E.P. Valomerkki / Harri P. (Yep) 37,2aly 1.34,4
3. 6v o J.E.P. Valos / Juha R. (Yep) 32,2ke 1.34,7
4. 4v t L'O Kaktus / Silja (KoPiR) 35,8ake 1.34,9 x
5. 4v o Kekan Voitokas / Riina (KoPiR) 37,2ake 1.34,9
6. 6v t J.E.P. Huumatar / Heidi S. (Yep) 31,3aly 1.35,2 x
7. 4v t Rosetti / Emmi (KoPiR) 42,5ke 1.36,6
8. 4v o Savun Cultavauhti / Eino (KoPiR) 36,3ake 1.36,7 x
9. 4v t Domino NRL / Elli (KoPiR) 40,3ake 1.36,9
Ryhmä C
1. 7v o Trogen Mod / Icengard (IRH) 35,5 1.35,0
2. 5v o Nordbo Eldstjärna / Heini (KoPiR) 33,3ake 1.35,3 xx
3. 6v o Ruiskukan Varjoton / Pasi (KoPiR) 30,4ake 1.35,7
4. 7v t Kiin Tanssijatar / Essi-Liisa (KoPiR) 33,5ake 1.35,9
5. 5v o Narrilaivan Nokipoika / Toni (KoPiR) 32,9ake 1.36,6
6. 5v t Loisto-Veera / Jonathan (KoPiR) 33,6ake 1.37,4
7. 7v t J.T. Ilomieli / Helinä (KoPiR) 30,3ake 1.37,4
8. 4v t Slummer / Roope (KoPiR) 34,3ke 1.38,1
9. 6v o F.T.N. Aikapommi / Jessika (IRH) 35,3 1.38,1
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-19,9, 2100m
Ryhmä A
1. 4v o Memory Of Zephyr / Janne (ARO) 19,7 1.17,0
2. 6v t Darling DDD / Jykä (JM) 15,0 1.17,2
3. 3v o Jeffrey Jazz / Noora (ARO) 19,5 1.17,6
4. 4v o Berlin Waltz / Susa (JM) 18,0 1.17,9
5. 3v t Twilight Wei / Akeya (ARO) 17,8 1.18,2
6. 4v t Fire's Ebb / Jussi (JM) 18,2 1.18,4
7. 5v o Ability Striped / Peppi (JM) 18,6 1.18,7
8. 5v t Hennessy DDD / Antti (JM) 19,1 1.18,7
9. 5v o Knock Down Jazz / Santtu (ARO) 15,2 1.18,9
10. 8v t Charlotta / Minni (JM) 18,0 1.19,1 ep
11. 7v o Dese's Radamanthus / Martti (JM) 17,2 1.19,1
12. 4v o Mister Magnificent / Miina (JM) 16,1 1.19,6 x
Ryhmä B
1. 8v t Copycat Yep / Juha R. (Yep) 16,5akp 1.16,0
2. 9v t Freestyle Yep / Anu R. (Yep) 16,4ake 1.16,1
3. 7v t Hula Hoop / Pentti A (Team Ninitra) 16,5ake 1.16,4 xx
4. 10v t Adelaide Yep / Harri P. (Yep) 15,6ake 1.16,8
5. 8v o Long Con / Jukka L. (Yep) 15,0ake 1.16,8 ep
6. 6v o Dreamfield's Lionheart / Heli K (Team Ninitra) 16,7ake 1.16,9
7. 7v t P.R.Wandella / Niko P (Team Ninitra) 16,7ake 1.16,9
8. 6v t Endless Loisto / Kaisa P (Team Ninitra) 16,8ake 1.16,9
9. 7v t Mystique Darkness / Lauri T. (Yep) 17,0ake 1.17,1
10. 8v t Wishful Thinking / Kaisa L. (Yep) 15,7ake 1.18,1
11. 7v o Averse F / Sara M (Team Ninitra) 15,6ke 1.18,6
12. 6v o Viking Yep / Tuomas M. (Yep) 16,8ake 1.18,8 x
Ryhmä C
1. 7v t Swing Away / Heidi S. (Yep) 17,2aly 1.18,0
2. 4v t L'O Romantica / Liina (KoPiR) 18,7ake 1.18,4
3. 4v t Faithful Loisto / Dan (KoPiR) 18,8ake 1.18,6
4. 4v o Selfish Loisto / Olavi (KoPiR) 18,9ake 1.18,9
5. 5v o Diego Loisto / Fanni (KoPiR) 18,8ake 1.19,5
6. 3v o UJ Speed Street / Elma (KoPiR) 18,7a 1.19,5
7. 4v t Océane Luned / Veera (KoPiR) 19,0a 1.19,6
8. 3v t Hallucination Ugo / Sari (KoPiR) 19,9ake 1.19,6 xx
9. 6v o Cosmique Darkness / Juuli (KoPiR) 19,1ake 1.20,0
10. 7v t Dynamite Loisto / Kari L. (Yep) 1.20,0
11. 3v o Maksim / Salli (KoPiR) 19,5ake 1.20,9 x
12. 6v t Athene Yep / Markus H. (Yep) 18,7ake 1.20,9
Ryhmä D
1. 7v o Skipper Loisto / Tomi (KoPiR) 16,1ake 1.17,0
2. 8v t Xperien S / Senja (KoPiR) 18,6ake 1.17,0
3. 5v o Chester Loisto / Pauliina (KoPiR) 17,3ake 1.17,3 x
4. 7v o Virtuous Loisto / Helinä (KoPiR) 17,9ake 1.17,4 x
5. 12v t Starlady Jazz / Jaana (KoPiR) 18,0a 1.17,4
6. 8v t Little Angel RC / Jonne (KoPiR) 15,8ke 1.17,6
7. 9v o Iron Wise Jazz / Jessi (KoPiR) 16,3ake 1.17,8 x
8. 6v t Wicked RC / Vanni (KoPiR) 18,1ake 1.17,9
5v t Destina NP / Toivo (KoPiR) 18,2ake hpl
7v o Crime Ridden Jazz / Iina (KoPiR) 16,3ake hlo
7v o Alastair Loisto / Jussi (KoPiR) 18,3ake hyl
5v t Fool's Nekhbet / Emmi (KoPiR) 18,3ke hlo
Ryhmä E
1. 11v o Just A Little Lie / Pasi (KoPiR) 15,5ake 1.15,1
2. 3v o Rythm Of The Darkness / Icengard (IRH) 19,3 1.15,5
3. 4v o Fighting Man RC / Meimi (IRH) 17,6 1.15,9
4. 8v o Sa'Haway / Elisabet (IRH) 16,3a 1.16,1
5. 5v o Jackanapes / Hugo (IRH) 19,3 1.16,5
6. 8v o Token Zoolander / Dingo (IRH) 15,4a 1.16,7
7. 10v t Radical Pitchblack / Molla (IRH) 15,4a 1.17,1
8. 7v o Blackmailer Loisto / Satu (IRH) 15,9a 1.17,7 xx
9. 6v o Get Zeppelin / Maija (IRH) 19,2 1.17,9
10. 4v o Godson Loisto / Disa (IRH) 18,8 1.18,2 xx
Lähtö 6. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-29,9, 2100m
Ryhmä A
1. 5v o O.R. Roihun Herodes / Martti (JM) 29,8 1.28,3
2. 9v o D.A.N. Jääkäri / Tuomas M. (Yep) 27,0ake 1.28,4
3. 7v t J.E.P. Tähtituli / Heidi S. (Yep) 28,6ake 1.28,5
4. 10v o N.I.N.Postoni / Heli K (Team Ninitra) 25,5ke 1.28,7
5. 6v o Savitaipaleen Tukkajumala / Peppi (JM) 25,9 1.28,9
6. 6v o Usvajärven Musta Varjo / Susa (JM) 29,0 1.28,9
7. 10v t Nordbo Snötroll / Janne (ARO) 25,3 1.29,3
8. 8v t J.E.P. Arotar / Juha R. (Yep) 27,7ake 1.29,4
7v t Neiti Kesäheinä / Miina (JM) 25,4 hyl xx
7v t Purnin Vislaus / Sara M (Team Ninitra) 27,9ake hlo
8v o Nordbo Demon / Akeya (ARO) 29,0 hll
8v o J.E.P. Keisari / Lauri T. (Yep) 29,1ake hll
Ryhmä B
1. 10v o J.E.P. Toteemi / Jukka L. (Yep) 27,8ake 1.27,0 x
2. 7v t Kimovaaran Hilma / Ulla (KoPiR) 29,7ake 1.27,1
3. 9v t Loisto-Mistel / Senja (KoPiR) 27,7ke 1.27,4 ep
4. 9v o J.E.P. Verneri / Markus H. (Yep) 28,1ake 1.27,5 xx
5v o Tronarvinge NRL / Ossi (KoPiR) 28,3ke hlo
10v o J.E.P. Veijari / Kari L. (Yep) 27,5ly hll
7. 6v t Ajattoman Farilla Helvi (KoPiR) 28,1ke hll
13v o J.E.P. Matias / Harri P. (Yep) 25,2ke hll
Ryhmä C
1. 7v o N.I.N. Puuhiili / Petri (KoPiR) 25,6ake 1.27,0
2. 9v o Diktaattori / Icengard (IRH) 26,1 1.27,0
3. 11v o L'O Vastus / Jouni (KoPiR) 27,4ake 1.27,1
4. 10v t Savitaipaleen Visiotar / Ritva (KoPiR) 27,5ake 1.27,5 x
5. 8v t J.T. Wellemina / Pauligin (IRH) 27,2 1.27,8
6. 13v o Kiin Tulikin / Uuno (KoPiR) 27,5ke 1.28,7
7. 10v t F.T.N.Tähti-Sirkkeli / Jessika (IRH) 25,8a 1.28,7
Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 2100m
Ryhmä A
1. 6v o Muckwott / Peppi (JM) 11,6 1.13,2
2. 5v o Rescue Retaly / Martti (JM) 14,0 1.13,2
3. 11v t Agony / Roni (KoPiR) 13,2ake 1.13,2
4. 11v t MF Olive Branch / Oiva (KoPiR) 14,3ake 1.13,4 x
5. 13v o Devil's Grin / Maria (KoPiR) 14,8aly 1.13,8
6. 11v t Bluebay Burn / Heli K (Team Ninitra) 12,1a 1.14,0 x
7. 8v o Fair Enemy / Ossi (KoPiR) 14,2ake 1.14,1
8. 10v t Berryjam Burn / Sara M (Team Ninitra) 14,0ke 1.15,0
9. 8v t Marigold Striped / Sanna (JM) 13,1 1.15,0
10. 5v t Venus Des / Akeya (ARO) 13,8 1.15,3 xx
Ryhmä B
1. 8v o Radical Frankenhooker / Simo (KoPiR) 13,1a 1.13,2
2. 9v o Token Countenance / Meimi (IRH) 13,9 1.13,7
3. 11v o Token Dynamite / Jessika (IRH) 13,2 1.13,8 xx
4. 12v t Token Thema / Disa (IRH) 13,2a 1.14,1
5. 12v o Token Of Light / Pauligin (IRH) 12,2a 1.14,1 xx
6. 10v o Token Riddle / Elisabet (IRH) 12,5a 1.14,3
7. 10v t Fair System / Sonja (KoPiR) 12,7a 1.14,4
8. 12v t Token Hydra / Hugo (IRH) 14,6a 1.15,2
9. 5v t Jolly Fellow Jazz / Maija (IRH) 14,7a 1.15,4
10. 13v o Manuel Loisto / Icengard (IRH) 10,1a 1.15,4
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 2100m
1. 10v o L'O Rodeo / minttu (WTR) 1.22,0 1.23,2
2. 10v o Kiri-Kalle KIR / Akeya (ARO) 20,9 1.23,6
3. 8v t Hurja-Helma / Peppi (JM) 21,1 1.23,8
4. 11v o N.I.N.Shamaani / Heli K (Team Ninitra) 24,7ake 1.24,3
5. 9v t Turmatar NS / Janne (ARO) 20,8 1.24,4
Lähdöt 1-2: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
Lähdöt 3-8: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 2100m
Ryhmä A
1. 2v t Penelope'OH / Jussi (JM) ilm. kl. 1.23,5 x
2. 2v o Crimson Frosty / Peppi (JM) 23,9 1.23,8
3. 2v o Eric Draven / Akeya (ARO) 28,0 1.23,9
4. 2v t Mimosa JM / Susa (JM) ilm. kl. 1.23,9 x
5. 2v o Dese's Tornado / Martti (JM) ilm. kl. 1.23,9
6. 2v t Fire's Finch / Antti (JM) ilm. kl. 1.24,1
7. 2v t Connive S / Jykä (JM) 23,6 1.24,6
8. 2v t Fire's Glum / Miina (JM) ilm. kl. 1.26,0
Ryhmä B
1. 2v o Lucas Luned / Tero (KoPiR) ei enn. 1.24,3
2. 2v o Glenn Tempo / Icengard (IRH) 22,0a 1.24,8
3. 2v t Miss Angelique / Noonu (NoKa) 25,4ke 1.24,9
4. 2v t Ilonna Wind / Janne (ARO) 25,5 1.25,3
5. 2v o Token Temptation / Jessika (IRH) 28,5 1.25,3 x
2v t Yaro Wind / Noora (ARO) 28,0 hml (1.26,2)
2v t Waheeda Tempo / Pauligin (IRH) 22,0a hlo
8. 2v o Ingo Smoke / Riko (KoPiR) 22,9ake hlo
Lähtö 2. Ryhmäajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 2100m
Ryhmä A
1. 3v t Alexandra Luned / Miina (JM) 47,4 1.49,2
2. 3v t Vähäsen Menomiina / Susa (JM) 39,6 1.49,4
3. 3v o Savun Mania / Jaska (ARO) 53,5 1.49,9
4. 3v t Margareeta Tempo / Antti (JM) ilm. kl. 1.50,1
5. 3v t J.T. Tinatyttö / Jykä (JM) 47,0 1.50,7
6. 3v o Savun Salama / Akeya (ARO) 44,3 1.51,0
7. 3v o Savun Naukku / Santtu (ARO) 56,8 1.51,1
8. 3v o Gullälve / Peppi (JM) 35,2 1.51,2 xx
9. 3v o AH Ukko / Noora (ARO) 43,8 1.51,9
Ryhmä B
1. 3v o Voro / Elias (KoPiR) ei enn. 1.49,2
2. 3v t AH Tjäletroll / Janne (ARO) 48,3 1.50,1
3. 3v t Tährenlento / Anssi (KoPiR) ei enn. 1.50,1
4. 3v t Kuun-Kajo / Topias (KoPiR) ei enn. 1.50,1
5. 3v t Narrilaivan Nila / minttu (WTR) 1.34,3 1.50,2
6. 3v t Okra / Pertti (KoPiR) ei enn. 1.50,5
7. 3v t J.T. Silje Adina / Nella (KoPiR) ei enn. 1.50,6
3v t Jymyn Jupina / Merja (KoPiR) ei enn. hml (1.52,0)
3v t Vilhelmiina Luned / Usko (KoPiR) ei enn. hll
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 2100m
Ryhmä A
1. 3v t Lalila Tempo / Milla (JM) 20,8 1.20,4
2. 4v o Little Wizard / Jukka L. (Yep) ei enn 1.20,4
3. 4v o Interpol Yep / Tuomas M. (Yep) ei enn 1.20,6
4. 4v o Special Delivery / Markus H. (Yep) ei enn 1.20,9 x
5. 4v o Orion Yep / Kari L. (Yep) ei enn 1.20,9
6. 3v t Fool's Teleporter / Marri (JM) 23,3 1.21,2 x
7. 3v t Elite of Ugo / Jussi (JM) 22,8 1.21,3
8. 4v o California Yep / Harri P. (Yep) ei enn 1.21,4
9. 3v t Hamo's Miami Diva / Jykä (JM) 21,5 1.21,6
10. 3v o Fool's Hoodoo / Akeya (ARO) 20,5 1.22,1
Ryhmä B
1. 3v t Kseniya Wind / Noora (KoPiR) 21,1ke 1.20,4
2. 4v t Vineyard Yep / Heidi S. (Yep) 24,4aly 1.20,5 xx
3. 5v t Daytime Yep / Anu R. (Yep) ei enn 1.21,2
4. 3v o Keegan Tempo / Linda (KoPiR) 20,2ake 1.22,6
5. 5v o Getaway Yep / Juha R. (Yep) ei enn 1.22,6
6. 3v o Let's Get It On DDD / Elviira (KoPiR) 21,0ke 1.22,8
7. 13v o Davy Jones / Icengard (IRH) 20,0 1.23,0
8. 3v t Adalyn Tempo / Ronja (KoPiR) 20,4ake 1.23,1
9. 5v t Cyrene Yep / Kaisa L. (Yep) 21,9ake 1.23,1
5v o Viper Yep / Lauri T. (Yep) 24,6ake hml (1.23,5) x
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 2100m
Ryhmä A
1. 5v t Narrilaivan Rytmikatti / Janne (ARO) 32,0 1.30,0
2. 8v o AH Dödlig Tortyr / Akeya (ARO) 32,4 1.30,5
3. 5v t Muiston Loppukiri / Noora (ARO) 31,9 1.31,1
4. 5v t J.E.P. Viimatar / Jukka L. (Yep) 38,0ake 1.31,7
5. 5v o Vili-Velmu / Peppi (JM) 32,0 1.32,2 x
6. 4v t Ihärdig / Jussi (JM) 38,8 1.32,4
7. 4v t Taikasumun Hipsu / Jykä (JM) 36,2 1.33,0
8. 4v t Purnin Elsinor / Heli K (Team Ninitra) 40,9ake 1.33,5
9. 6v t J.T. Huti-Kuti / minttu (WTR) 1.31,6 1.33,6
Ryhmä B
1. 5v o J.E.P. Kroisos / Tuomas M. (Yep) 36,4aly 1.34,3
2. 5v t J.E.P. Valomerkki / Harri P. (Yep) 37,2aly 1.34,4
3. 6v o J.E.P. Valos / Juha R. (Yep) 32,2ke 1.34,7
4. 4v t L'O Kaktus / Silja (KoPiR) 35,8ake 1.34,9 x
5. 4v o Kekan Voitokas / Riina (KoPiR) 37,2ake 1.34,9
6. 6v t J.E.P. Huumatar / Heidi S. (Yep) 31,3aly 1.35,2 x
7. 4v t Rosetti / Emmi (KoPiR) 42,5ke 1.36,6
8. 4v o Savun Cultavauhti / Eino (KoPiR) 36,3ake 1.36,7 x
9. 4v t Domino NRL / Elli (KoPiR) 40,3ake 1.36,9
Ryhmä C
1. 7v o Trogen Mod / Icengard (IRH) 35,5 1.35,0
2. 5v o Nordbo Eldstjärna / Heini (KoPiR) 33,3ake 1.35,3 xx
3. 6v o Ruiskukan Varjoton / Pasi (KoPiR) 30,4ake 1.35,7
4. 7v t Kiin Tanssijatar / Essi-Liisa (KoPiR) 33,5ake 1.35,9
5. 5v o Narrilaivan Nokipoika / Toni (KoPiR) 32,9ake 1.36,6
6. 5v t Loisto-Veera / Jonathan (KoPiR) 33,6ake 1.37,4
7. 7v t J.T. Ilomieli / Helinä (KoPiR) 30,3ake 1.37,4
8. 4v t Slummer / Roope (KoPiR) 34,3ke 1.38,1
9. 6v o F.T.N. Aikapommi / Jessika (IRH) 35,3 1.38,1
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-19,9, 2100m
Ryhmä A
1. 4v o Memory Of Zephyr / Janne (ARO) 19,7 1.17,0
2. 6v t Darling DDD / Jykä (JM) 15,0 1.17,2
3. 3v o Jeffrey Jazz / Noora (ARO) 19,5 1.17,6
4. 4v o Berlin Waltz / Susa (JM) 18,0 1.17,9
5. 3v t Twilight Wei / Akeya (ARO) 17,8 1.18,2
6. 4v t Fire's Ebb / Jussi (JM) 18,2 1.18,4
7. 5v o Ability Striped / Peppi (JM) 18,6 1.18,7
8. 5v t Hennessy DDD / Antti (JM) 19,1 1.18,7
9. 5v o Knock Down Jazz / Santtu (ARO) 15,2 1.18,9
10. 8v t Charlotta / Minni (JM) 18,0 1.19,1 ep
11. 7v o Dese's Radamanthus / Martti (JM) 17,2 1.19,1
12. 4v o Mister Magnificent / Miina (JM) 16,1 1.19,6 x
Ryhmä B
1. 8v t Copycat Yep / Juha R. (Yep) 16,5akp 1.16,0
2. 9v t Freestyle Yep / Anu R. (Yep) 16,4ake 1.16,1
3. 7v t Hula Hoop / Pentti A (Team Ninitra) 16,5ake 1.16,4 xx
4. 10v t Adelaide Yep / Harri P. (Yep) 15,6ake 1.16,8
5. 8v o Long Con / Jukka L. (Yep) 15,0ake 1.16,8 ep
6. 6v o Dreamfield's Lionheart / Heli K (Team Ninitra) 16,7ake 1.16,9
7. 7v t P.R.Wandella / Niko P (Team Ninitra) 16,7ake 1.16,9
8. 6v t Endless Loisto / Kaisa P (Team Ninitra) 16,8ake 1.16,9
9. 7v t Mystique Darkness / Lauri T. (Yep) 17,0ake 1.17,1
10. 8v t Wishful Thinking / Kaisa L. (Yep) 15,7ake 1.18,1
11. 7v o Averse F / Sara M (Team Ninitra) 15,6ke 1.18,6
12. 6v o Viking Yep / Tuomas M. (Yep) 16,8ake 1.18,8 x
Ryhmä C
1. 7v t Swing Away / Heidi S. (Yep) 17,2aly 1.18,0
2. 4v t L'O Romantica / Liina (KoPiR) 18,7ake 1.18,4
3. 4v t Faithful Loisto / Dan (KoPiR) 18,8ake 1.18,6
4. 4v o Selfish Loisto / Olavi (KoPiR) 18,9ake 1.18,9
5. 5v o Diego Loisto / Fanni (KoPiR) 18,8ake 1.19,5
6. 3v o UJ Speed Street / Elma (KoPiR) 18,7a 1.19,5
7. 4v t Océane Luned / Veera (KoPiR) 19,0a 1.19,6
8. 3v t Hallucination Ugo / Sari (KoPiR) 19,9ake 1.19,6 xx
9. 6v o Cosmique Darkness / Juuli (KoPiR) 19,1ake 1.20,0
10. 7v t Dynamite Loisto / Kari L. (Yep) 1.20,0
11. 3v o Maksim / Salli (KoPiR) 19,5ake 1.20,9 x
12. 6v t Athene Yep / Markus H. (Yep) 18,7ake 1.20,9
Ryhmä D
1. 7v o Skipper Loisto / Tomi (KoPiR) 16,1ake 1.17,0
2. 8v t Xperien S / Senja (KoPiR) 18,6ake 1.17,0
3. 5v o Chester Loisto / Pauliina (KoPiR) 17,3ake 1.17,3 x
4. 7v o Virtuous Loisto / Helinä (KoPiR) 17,9ake 1.17,4 x
5. 12v t Starlady Jazz / Jaana (KoPiR) 18,0a 1.17,4
6. 8v t Little Angel RC / Jonne (KoPiR) 15,8ke 1.17,6
7. 9v o Iron Wise Jazz / Jessi (KoPiR) 16,3ake 1.17,8 x
8. 6v t Wicked RC / Vanni (KoPiR) 18,1ake 1.17,9
5v t Destina NP / Toivo (KoPiR) 18,2ake hpl
7v o Crime Ridden Jazz / Iina (KoPiR) 16,3ake hlo
7v o Alastair Loisto / Jussi (KoPiR) 18,3ake hyl
5v t Fool's Nekhbet / Emmi (KoPiR) 18,3ke hlo
Ryhmä E
1. 11v o Just A Little Lie / Pasi (KoPiR) 15,5ake 1.15,1
2. 3v o Rythm Of The Darkness / Icengard (IRH) 19,3 1.15,5
3. 4v o Fighting Man RC / Meimi (IRH) 17,6 1.15,9
4. 8v o Sa'Haway / Elisabet (IRH) 16,3a 1.16,1
5. 5v o Jackanapes / Hugo (IRH) 19,3 1.16,5
6. 8v o Token Zoolander / Dingo (IRH) 15,4a 1.16,7
7. 10v t Radical Pitchblack / Molla (IRH) 15,4a 1.17,1
8. 7v o Blackmailer Loisto / Satu (IRH) 15,9a 1.17,7 xx
9. 6v o Get Zeppelin / Maija (IRH) 19,2 1.17,9
10. 4v o Godson Loisto / Disa (IRH) 18,8 1.18,2 xx
Lähtö 6. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-29,9, 2100m
Ryhmä A
1. 5v o O.R. Roihun Herodes / Martti (JM) 29,8 1.28,3
2. 9v o D.A.N. Jääkäri / Tuomas M. (Yep) 27,0ake 1.28,4
3. 7v t J.E.P. Tähtituli / Heidi S. (Yep) 28,6ake 1.28,5
4. 10v o N.I.N.Postoni / Heli K (Team Ninitra) 25,5ke 1.28,7
5. 6v o Savitaipaleen Tukkajumala / Peppi (JM) 25,9 1.28,9
6. 6v o Usvajärven Musta Varjo / Susa (JM) 29,0 1.28,9
7. 10v t Nordbo Snötroll / Janne (ARO) 25,3 1.29,3
8. 8v t J.E.P. Arotar / Juha R. (Yep) 27,7ake 1.29,4
7v t Neiti Kesäheinä / Miina (JM) 25,4 hyl xx
7v t Purnin Vislaus / Sara M (Team Ninitra) 27,9ake hlo
8v o Nordbo Demon / Akeya (ARO) 29,0 hll
8v o J.E.P. Keisari / Lauri T. (Yep) 29,1ake hll
Ryhmä B
1. 10v o J.E.P. Toteemi / Jukka L. (Yep) 27,8ake 1.27,0 x
2. 7v t Kimovaaran Hilma / Ulla (KoPiR) 29,7ake 1.27,1
3. 9v t Loisto-Mistel / Senja (KoPiR) 27,7ke 1.27,4 ep
4. 9v o J.E.P. Verneri / Markus H. (Yep) 28,1ake 1.27,5 xx
5v o Tronarvinge NRL / Ossi (KoPiR) 28,3ke hlo
10v o J.E.P. Veijari / Kari L. (Yep) 27,5ly hll
7. 6v t Ajattoman Farilla Helvi (KoPiR) 28,1ke hll
13v o J.E.P. Matias / Harri P. (Yep) 25,2ke hll
Ryhmä C
1. 7v o N.I.N. Puuhiili / Petri (KoPiR) 25,6ake 1.27,0
2. 9v o Diktaattori / Icengard (IRH) 26,1 1.27,0
3. 11v o L'O Vastus / Jouni (KoPiR) 27,4ake 1.27,1
4. 10v t Savitaipaleen Visiotar / Ritva (KoPiR) 27,5ake 1.27,5 x
5. 8v t J.T. Wellemina / Pauligin (IRH) 27,2 1.27,8
6. 13v o Kiin Tulikin / Uuno (KoPiR) 27,5ke 1.28,7
7. 10v t F.T.N.Tähti-Sirkkeli / Jessika (IRH) 25,8a 1.28,7
Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 2100m
Ryhmä A
1. 6v o Muckwott / Peppi (JM) 11,6 1.13,2
2. 5v o Rescue Retaly / Martti (JM) 14,0 1.13,2
3. 11v t Agony / Roni (KoPiR) 13,2ake 1.13,2
4. 11v t MF Olive Branch / Oiva (KoPiR) 14,3ake 1.13,4 x
5. 13v o Devil's Grin / Maria (KoPiR) 14,8aly 1.13,8
6. 11v t Bluebay Burn / Heli K (Team Ninitra) 12,1a 1.14,0 x
7. 8v o Fair Enemy / Ossi (KoPiR) 14,2ake 1.14,1
8. 10v t Berryjam Burn / Sara M (Team Ninitra) 14,0ke 1.15,0
9. 8v t Marigold Striped / Sanna (JM) 13,1 1.15,0
10. 5v t Venus Des / Akeya (ARO) 13,8 1.15,3 xx
Ryhmä B
1. 8v o Radical Frankenhooker / Simo (KoPiR) 13,1a 1.13,2
2. 9v o Token Countenance / Meimi (IRH) 13,9 1.13,7
3. 11v o Token Dynamite / Jessika (IRH) 13,2 1.13,8 xx
4. 12v t Token Thema / Disa (IRH) 13,2a 1.14,1
5. 12v o Token Of Light / Pauligin (IRH) 12,2a 1.14,1 xx
6. 10v o Token Riddle / Elisabet (IRH) 12,5a 1.14,3
7. 10v t Fair System / Sonja (KoPiR) 12,7a 1.14,4
8. 12v t Token Hydra / Hugo (IRH) 14,6a 1.15,2
9. 5v t Jolly Fellow Jazz / Maija (IRH) 14,7a 1.15,4
10. 13v o Manuel Loisto / Icengard (IRH) 10,1a 1.15,4
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 2100m
1. 10v o L'O Rodeo / minttu (WTR) 1.22,0 1.23,2
2. 10v o Kiri-Kalle KIR / Akeya (ARO) 20,9 1.23,6
3. 8v t Hurja-Helma / Peppi (JM) 21,1 1.23,8
4. 11v o N.I.N.Shamaani / Heli K (Team Ninitra) 24,7ake 1.24,3
5. 9v t Turmatar NS / Janne (ARO) 20,8 1.24,4