Post by Admin on Jul 22, 2009 17:34:15 GMT 2
Palkinnot
Lähdöt 1-2: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
Lähdöt 3-8: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 2100m
Lisätty lähtöön 3 ilmoitetut Bourbon Luned & Aleksandrina Jazz
1. 2v t Crimson Revenga / Heltsu (RaPu) 19,5ly -- 1.20,0
2. 2v o Devil's Worshipper / Jenni T. (Team BJT) 22,6a -- 1.20,0
3. 2v t Fire's All Right / wyww (RaPu) 20,2ly -- 1.20,3
4. 2v o Nicomedes Tempo / Iina (Team BJT) 21,2(kl) -- 1.20,8
5. 4v t Aleksandrina Jazz / Jenni T. (Team BJT) 22,2 -- 1.21,1 xx
6. 2v t Memory Of Miracle / Janne (ARO) 19,9 -- 1.21,1 xx
7. 2v o Backlash S / Noora (ARO) 21,6 -- 1.21,5
8. 2v t Lotus Bismark / Jean (BT) 23,1ke -- 1.21,7
9. 2v t Pacific Burn / Heli K (Team Ninitra) 24,3ake -- 1.21,8
10. 2v o Très Fine / Pierre (BT) 22,0ke -- 1.21,8
11. 2v o Memory Of Killjoy / Akeya (ARO) 20,3 -- 1.22,5
12. 3v o Bourbon Luned / Pierre (BT) 20,6aly -- 1.22,7
Lähtö 2. Ryhmäajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 2100m
1. 3v t Purnin Keissa / Niko S (Team Ninitra) 45,9ke -- 1.45,1 xx
2. 3v t DMT Evertiina / Heltsu (RaPu) 41,6ly -- 1.45,9
3. 3v o J.T. Rallatus / Jenni T. (Team BJT) 46,4a -- 1.46,2
4. 3v o Purnin Villiam / Pentti A (Team Ninitra) 45,9ke -- 1.46,8 xx
5. 3v o Hypnoosi / Akeya (ARO) 38,1 -- 1.46,9
6. 3v t J.T. Hippu / Noora (ARO) 40,2 -- 1.47,1
7. 3v t Purnin Enriikka / Sara M (Team Ninitra) 48,4ake -- 1.47,2
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 2100m - Yhdistetty lähtöön nro 1
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 2100m
Ryhmä A
1. 4v o Torgeir / Olli (ARO) 30,9 -- 1.31,4
2. 5v o Nordbo Vindfärd / Santtu (ARO) 30,7 -- 1.31,4
3. 4v t Kaja / Osku (ARO) 31,2 -- 1.31,6
4. 4v o Savun Salama / Akeya (ARO) 30,9 -- 1.31,6
5. 4v o Ralliraita / Mika (Kind) 31,6ke -- 1.31,9
6. 4v o Taikasumun Prinssi / Iina (Team BJT) 32,4a -- 1.32,3
7. 4v o Savun Valhe / Ville (ARO) 34,1 -- 1.32,6
8. 4v o Savun Mania / Janne (ARO) 32,0 -- 1.32,6
9. 6v t Tuulen Taru / Jenni T. (Team BJT) 32,0a -- 1.32,8
10. 5v t AH Tjäletroll / Tuuti (ARO) 30,2 -- 1.33,5
8v t J.T. Dominant / Juuso (Team BJT) 31,4 -- hll
7v t AH Dimma / Siina (ARO) 30,4 -- k
Ryhmä B
1. 4v o J.T. Vinnare / Salla K. (Team BJT) 36,5 -- 1.35,1
2. 4v t Beatrix NRL / Harri (ARO) 37,2 -- 1.35,4 x
3. 5v o Tulituulen Hurme / Kaisa P (Team Ninitra) 35,9ake -- 1.35,8
4. 4v t Jymyn Vimma / Heltsu (RaPu) 35,6ke -- 1.35,9
5. 5v t Kassiopeia / Sari (SPT) 1.36,9ke -- 1.35,9
6. 5v o S.A. Niklas / Mira (SPT) 1.37,0ke -- 1.36,3 xx
7. 4v o Savun Naukku / Noora (ARO) 34,3 -- 1.36,4
8. 4v o J.T. Sakari / wyww (RaPu) 36,3ke -- 1.36,8
9. 4v o Loren Pistaus / Harri (Team BJT) 44,9(kl) -- 1.37,1
10. 5v o Spöke NRL / Anna (SPT) 1.37,0ke -- hll
4v o Damian NRL / Toni (ARO) 37,7 -- hll
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-19,9, 2100m
Ryhmä A
1. 6v t Memory Of Quicksilver / Jenni T. (Team BJT) 15,7a -- 1.14,1
2. 4v o Fire's Solace / Annika (Fires) 15,1ke -- 1.14,2
3. 6v t Fire's Rising Mental / Kati (Fires) 15,0ly -- 1.14,4
4. 8v t Only For Jazz / Iina (Team BJT) 15,4a -- 1.14,7
5. 9v o Fire's Hercule / Julia (Fires) 15,2ke -- 1.14,8 x
6. 10v o Fire's Problematico / Juho (Fires) 15,1ke -- 1.15,0
7. 5v r Crepon du Feux / Pierre (BT) 16,8ke -- 1.15,0 x
8. 10v o Jerry Cotton / Harri (Team BJT) 15,1a -- 1.15,1 x
9. 5v t TR's Gift Of Reality / Heltsu (RaPu) 16,1ake -- 1.15,1
10. 5v o Cohen Wei / wyww (RaPu) 16,7ke -- 1.15,3
11. 6v t Sonya du Ciel / Jean (BT) 15,0ake -- 1.15,4
4v t Twilight Wei / Janne (ARO) 15,0 -- hml (1.15,5)
Ryhmä B
1. 7v t Miss Stargazer / Kalle (Team BJT) 17,3a -- 1.16,0
2. 3v t Ilonna Wind / Olli (ARO) 17,2 -- 1.16,1 x
3. 3v t Yaro Wind / Ville (ARO) 17,9 -- 1.16,3
4. 4v t Brusnichka / Kirsi (Team BJT) 17,7a -- 1.16,5
5. 5v o Expérience Jazz / Juuso (Team BJT) 17,0 -- 1.16,8
6. 6v r Micados Dan / Sakari (Team BJT) 17,3a -- 1.16,8
7. 5v t Ines d'Yves / Joêl (BT) 17,0ake -- 1.16,9
8. 7v t Odessa Iostream / Salla K. (Team BJT) 16,4 -- 1.17,5
9. 4v o Corden Demo / Mika (Kind) 17,7ake -- 1.17,5 x
10. 3v t Fancy A Date / Miina (Team BJT) 17,0a -- 1.17,6
Ryhmä C
1. 4v o Ghosthunter Burn / Sara M (Team Ninitra) 17,1ake -- 1.17,2
2. 3v t Daniela Tempo / Jonathan (BT) 19,0aly -- 1.17,2
3. 5v o No Way In / Liisu (Team BJT) 18,0 -- 1.17,5
4. 3v o Eric Draven / Akeya (ARO) 19,7 -- 1.17,6
5. 3v o Lev Wind / Noora (ARO) 19,5 -- 1.17,6
6. 3v t Enigma Ach / Santtu (ARO) 19,2 -- 1.17,9
7. 3v t Miss Angelique / Noonu (NoKa) 18,2 -- 1.18,4
8. 3v t Ofelia Ugo / Osku (ARO) 18,3 -- 1.18,4
9. 4v o Karisma Kat / Heli K (Team Ninitra) 17,0ake -- 1.18,7
10. 4v o L'O Gryphon / Niko S (Team Ninitra) 18,5ake -- 1.18,7
Lähtö 6. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-29,9, 2100m
Ryhmä A
1. 8v t J.T. Rokki-Vauhti / Iina (Team BJT) 25,4a -- 1.25,2
2. 9v o Nordbo Näsvis / Sari (SPT) 1.26,0ake -- 1.25,4
3. 9v o J.T. Komun Ralli / Jenni T. (Team BJT) 25,4a -- 1.25,8
4. 8v o Tulituulen Myllers / Heltsu (RaPu) 25,0ake -- 1.25,9
5. 8v t J.T. Valokiri / Salla K. (Team BJT) 26,8a -- 1.25,9
6. 7v t Helmen Hopea / Juuso (Team BJT) 25,4a -- 1.26,1
9v o AH Dödlig Tortyr / Janne (ARO) 26,5 -- hll
Ryhmä B
1. 5v t S.A. Hösthäxare / Olli (ARO) 29,2 -- 1.27,1
2. 5v o Taikasumun Jokeri / Akeya (ARO) 29,6 -- 1.27,3 xx
3. 6v t Narrilaivan Rytmikatti / Noora (ARO) 28,1 -- 1.27,3
4. 7v t Purnin Elsinor / Heli K (Team Ninitra) 27,0ake -- 1.28,1
5. 7v t L'O Kipinöivä / Niko S (Team Ninitra) 26,0ake -- 1.28,3
6. 5v t J.E.P. Huvipöly / Mika (Kind) 27,7ke -- 1.28,5 x
7. 5v t Taikasumun Lorinna / wyww (RaPu) 28,8ke -- 1.28,6 x
Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 2100m
Ryhmä A
1. 8v t Yours Truly / Jenni T. (Team BJT) 11,1a -- 1.11,0
2. 8v t L'O Launch Maker / Pierre (BT) 11,1ake -- 1.11,2
3. 13v o Lodestar Loisto / Harri (Team BJT) 11,7a -- 1.11,7
4. 9v t Blackroyal Pride / Salla K. (Team BJT) 12,3a -- 1.11,9
5. 11v t Fire's Bridgebuilder / Annika (Fires) 11,0ke -- 1.12,0
6. 6v o Fukai Ai F / Heltsu (RaPu) 12,5ake -- 1.12,1
7. 7v t Venus Des / Olli (ARO) 11,0 -- 1.12,4
8. 13v t Bluebay Burn / Kaisa P (Team Ninitra) 11,6ake -- 1.12,5
9. 6v o Knock Down Jazz / Akeya (ARO) 11,2 -- 1.12,6
10. 8v t Real Love / Iina (Team BJT) 12,7a -- 1.12,6 x
11. 13v o Qarazo AS / Juuso /(Team BJT) 11,0a -- 1.12,8
Ryhmä B
1. 5v t Memory Of Major / wyww (RaPu) 14,3ly -- 1.13,3
2. 10v o Roy Nin / Julia (Fires) 13,2ke -- 1.13,6
3. 5v o Memory Of Zephyr / Noora (ARO) 13,0 -- 1.13,9
4. 12v t Berryjam Burn / Heli K (Team Ninitra) 13,1ake -- 1.14,0
5. 10v t Hula Hoop / Niko S (Team Ninitra) 14,0ake -- 1.14,1
6. 6v t Blaze Loisto / Mika (Kind) 12,2ake -- 1.14,2
7. 6v t Better Half Loisto / Jaakko (Kind) 13,1ake -- 1.14,3
8. 4v o Fool's Hoodoo / Ville (ARO) 14,4 -- 1.14,4
9. 9v o Dreamfield's Lionheart / Sara M (Team Ninitra) 13,5ake -- 1.14,6 xx
10. 9v t Endless Loisto / Pentti A (Team Ninitra) 14,0ake -- 1.14,6 xx
11. 4v o Jeffrey Jazz / Janne (ARO) 14,3 -- 1.14,6
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 2100m
1. 6v t Muiston Loppukiri / Janne (ARO) 23,5 -- 1.22,2
2. 13v o J.T. Jasperi / Jenni T. (Team BJT) 21,0a -- 1.22,2 xx
3. 11v o Koron-Eelis / Salla K. (Team BJT) 23,5a -- 1.22,8
4. 10v t Purnin Vislaus / Pentti A (Team Ninitra) 22,2aly -- 1.22,9
5. 13v o N.I.N.Shamaani / Heli K (Team Ninitra) 21,6ake -- 1.23,1
6. 11v o Kiri-Kalle KIR / Akeya (ARO) 20,0 -- 1.23,1
7. 11v t Turmatar NS / Noora (ARO) 20,6 -- 1.23,5
8. 9v o Nordbo Demon / Ville (ARO) 22,4 -- 1.23,6
9. 9v o Tulituulen Taika / Annika (Fires) 20,3ke -- 1.23,7
10. 11v t Nordbo Snötroll / Olli (ARO) 24,0 -- 1.24,4
11. 13v o J.T. Hilperi / Iina (Team BJT) 23,4a -- 1.24,6
12. 10v o O.R. Roihun Rafael / Sari (SPT) 1.24,9ke -- 1.24,8
Lähdöt 1-2: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
Lähdöt 3-8: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 2100m
Lisätty lähtöön 3 ilmoitetut Bourbon Luned & Aleksandrina Jazz
1. 2v t Crimson Revenga / Heltsu (RaPu) 19,5ly -- 1.20,0
2. 2v o Devil's Worshipper / Jenni T. (Team BJT) 22,6a -- 1.20,0
3. 2v t Fire's All Right / wyww (RaPu) 20,2ly -- 1.20,3
4. 2v o Nicomedes Tempo / Iina (Team BJT) 21,2(kl) -- 1.20,8
5. 4v t Aleksandrina Jazz / Jenni T. (Team BJT) 22,2 -- 1.21,1 xx
6. 2v t Memory Of Miracle / Janne (ARO) 19,9 -- 1.21,1 xx
7. 2v o Backlash S / Noora (ARO) 21,6 -- 1.21,5
8. 2v t Lotus Bismark / Jean (BT) 23,1ke -- 1.21,7
9. 2v t Pacific Burn / Heli K (Team Ninitra) 24,3ake -- 1.21,8
10. 2v o Très Fine / Pierre (BT) 22,0ke -- 1.21,8
11. 2v o Memory Of Killjoy / Akeya (ARO) 20,3 -- 1.22,5
12. 3v o Bourbon Luned / Pierre (BT) 20,6aly -- 1.22,7
Lähtö 2. Ryhmäajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 2100m
1. 3v t Purnin Keissa / Niko S (Team Ninitra) 45,9ke -- 1.45,1 xx
2. 3v t DMT Evertiina / Heltsu (RaPu) 41,6ly -- 1.45,9
3. 3v o J.T. Rallatus / Jenni T. (Team BJT) 46,4a -- 1.46,2
4. 3v o Purnin Villiam / Pentti A (Team Ninitra) 45,9ke -- 1.46,8 xx
5. 3v o Hypnoosi / Akeya (ARO) 38,1 -- 1.46,9
6. 3v t J.T. Hippu / Noora (ARO) 40,2 -- 1.47,1
7. 3v t Purnin Enriikka / Sara M (Team Ninitra) 48,4ake -- 1.47,2
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 2100m - Yhdistetty lähtöön nro 1
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 2100m
Ryhmä A
1. 4v o Torgeir / Olli (ARO) 30,9 -- 1.31,4
2. 5v o Nordbo Vindfärd / Santtu (ARO) 30,7 -- 1.31,4
3. 4v t Kaja / Osku (ARO) 31,2 -- 1.31,6
4. 4v o Savun Salama / Akeya (ARO) 30,9 -- 1.31,6
5. 4v o Ralliraita / Mika (Kind) 31,6ke -- 1.31,9
6. 4v o Taikasumun Prinssi / Iina (Team BJT) 32,4a -- 1.32,3
7. 4v o Savun Valhe / Ville (ARO) 34,1 -- 1.32,6
8. 4v o Savun Mania / Janne (ARO) 32,0 -- 1.32,6
9. 6v t Tuulen Taru / Jenni T. (Team BJT) 32,0a -- 1.32,8
10. 5v t AH Tjäletroll / Tuuti (ARO) 30,2 -- 1.33,5
8v t J.T. Dominant / Juuso (Team BJT) 31,4 -- hll
7v t AH Dimma / Siina (ARO) 30,4 -- k
Ryhmä B
1. 4v o J.T. Vinnare / Salla K. (Team BJT) 36,5 -- 1.35,1
2. 4v t Beatrix NRL / Harri (ARO) 37,2 -- 1.35,4 x
3. 5v o Tulituulen Hurme / Kaisa P (Team Ninitra) 35,9ake -- 1.35,8
4. 4v t Jymyn Vimma / Heltsu (RaPu) 35,6ke -- 1.35,9
5. 5v t Kassiopeia / Sari (SPT) 1.36,9ke -- 1.35,9
6. 5v o S.A. Niklas / Mira (SPT) 1.37,0ke -- 1.36,3 xx
7. 4v o Savun Naukku / Noora (ARO) 34,3 -- 1.36,4
8. 4v o J.T. Sakari / wyww (RaPu) 36,3ke -- 1.36,8
9. 4v o Loren Pistaus / Harri (Team BJT) 44,9(kl) -- 1.37,1
10. 5v o Spöke NRL / Anna (SPT) 1.37,0ke -- hll
4v o Damian NRL / Toni (ARO) 37,7 -- hll
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-19,9, 2100m
Ryhmä A
1. 6v t Memory Of Quicksilver / Jenni T. (Team BJT) 15,7a -- 1.14,1
2. 4v o Fire's Solace / Annika (Fires) 15,1ke -- 1.14,2
3. 6v t Fire's Rising Mental / Kati (Fires) 15,0ly -- 1.14,4
4. 8v t Only For Jazz / Iina (Team BJT) 15,4a -- 1.14,7
5. 9v o Fire's Hercule / Julia (Fires) 15,2ke -- 1.14,8 x
6. 10v o Fire's Problematico / Juho (Fires) 15,1ke -- 1.15,0
7. 5v r Crepon du Feux / Pierre (BT) 16,8ke -- 1.15,0 x
8. 10v o Jerry Cotton / Harri (Team BJT) 15,1a -- 1.15,1 x
9. 5v t TR's Gift Of Reality / Heltsu (RaPu) 16,1ake -- 1.15,1
10. 5v o Cohen Wei / wyww (RaPu) 16,7ke -- 1.15,3
11. 6v t Sonya du Ciel / Jean (BT) 15,0ake -- 1.15,4
4v t Twilight Wei / Janne (ARO) 15,0 -- hml (1.15,5)
Ryhmä B
1. 7v t Miss Stargazer / Kalle (Team BJT) 17,3a -- 1.16,0
2. 3v t Ilonna Wind / Olli (ARO) 17,2 -- 1.16,1 x
3. 3v t Yaro Wind / Ville (ARO) 17,9 -- 1.16,3
4. 4v t Brusnichka / Kirsi (Team BJT) 17,7a -- 1.16,5
5. 5v o Expérience Jazz / Juuso (Team BJT) 17,0 -- 1.16,8
6. 6v r Micados Dan / Sakari (Team BJT) 17,3a -- 1.16,8
7. 5v t Ines d'Yves / Joêl (BT) 17,0ake -- 1.16,9
8. 7v t Odessa Iostream / Salla K. (Team BJT) 16,4 -- 1.17,5
9. 4v o Corden Demo / Mika (Kind) 17,7ake -- 1.17,5 x
10. 3v t Fancy A Date / Miina (Team BJT) 17,0a -- 1.17,6
Ryhmä C
1. 4v o Ghosthunter Burn / Sara M (Team Ninitra) 17,1ake -- 1.17,2
2. 3v t Daniela Tempo / Jonathan (BT) 19,0aly -- 1.17,2
3. 5v o No Way In / Liisu (Team BJT) 18,0 -- 1.17,5
4. 3v o Eric Draven / Akeya (ARO) 19,7 -- 1.17,6
5. 3v o Lev Wind / Noora (ARO) 19,5 -- 1.17,6
6. 3v t Enigma Ach / Santtu (ARO) 19,2 -- 1.17,9
7. 3v t Miss Angelique / Noonu (NoKa) 18,2 -- 1.18,4
8. 3v t Ofelia Ugo / Osku (ARO) 18,3 -- 1.18,4
9. 4v o Karisma Kat / Heli K (Team Ninitra) 17,0ake -- 1.18,7
10. 4v o L'O Gryphon / Niko S (Team Ninitra) 18,5ake -- 1.18,7
Lähtö 6. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-29,9, 2100m
Ryhmä A
1. 8v t J.T. Rokki-Vauhti / Iina (Team BJT) 25,4a -- 1.25,2
2. 9v o Nordbo Näsvis / Sari (SPT) 1.26,0ake -- 1.25,4
3. 9v o J.T. Komun Ralli / Jenni T. (Team BJT) 25,4a -- 1.25,8
4. 8v o Tulituulen Myllers / Heltsu (RaPu) 25,0ake -- 1.25,9
5. 8v t J.T. Valokiri / Salla K. (Team BJT) 26,8a -- 1.25,9
6. 7v t Helmen Hopea / Juuso (Team BJT) 25,4a -- 1.26,1
9v o AH Dödlig Tortyr / Janne (ARO) 26,5 -- hll
Ryhmä B
1. 5v t S.A. Hösthäxare / Olli (ARO) 29,2 -- 1.27,1
2. 5v o Taikasumun Jokeri / Akeya (ARO) 29,6 -- 1.27,3 xx
3. 6v t Narrilaivan Rytmikatti / Noora (ARO) 28,1 -- 1.27,3
4. 7v t Purnin Elsinor / Heli K (Team Ninitra) 27,0ake -- 1.28,1
5. 7v t L'O Kipinöivä / Niko S (Team Ninitra) 26,0ake -- 1.28,3
6. 5v t J.E.P. Huvipöly / Mika (Kind) 27,7ke -- 1.28,5 x
7. 5v t Taikasumun Lorinna / wyww (RaPu) 28,8ke -- 1.28,6 x
Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 2100m
Ryhmä A
1. 8v t Yours Truly / Jenni T. (Team BJT) 11,1a -- 1.11,0
2. 8v t L'O Launch Maker / Pierre (BT) 11,1ake -- 1.11,2
3. 13v o Lodestar Loisto / Harri (Team BJT) 11,7a -- 1.11,7
4. 9v t Blackroyal Pride / Salla K. (Team BJT) 12,3a -- 1.11,9
5. 11v t Fire's Bridgebuilder / Annika (Fires) 11,0ke -- 1.12,0
6. 6v o Fukai Ai F / Heltsu (RaPu) 12,5ake -- 1.12,1
7. 7v t Venus Des / Olli (ARO) 11,0 -- 1.12,4
8. 13v t Bluebay Burn / Kaisa P (Team Ninitra) 11,6ake -- 1.12,5
9. 6v o Knock Down Jazz / Akeya (ARO) 11,2 -- 1.12,6
10. 8v t Real Love / Iina (Team BJT) 12,7a -- 1.12,6 x
11. 13v o Qarazo AS / Juuso /(Team BJT) 11,0a -- 1.12,8
Ryhmä B
1. 5v t Memory Of Major / wyww (RaPu) 14,3ly -- 1.13,3
2. 10v o Roy Nin / Julia (Fires) 13,2ke -- 1.13,6
3. 5v o Memory Of Zephyr / Noora (ARO) 13,0 -- 1.13,9
4. 12v t Berryjam Burn / Heli K (Team Ninitra) 13,1ake -- 1.14,0
5. 10v t Hula Hoop / Niko S (Team Ninitra) 14,0ake -- 1.14,1
6. 6v t Blaze Loisto / Mika (Kind) 12,2ake -- 1.14,2
7. 6v t Better Half Loisto / Jaakko (Kind) 13,1ake -- 1.14,3
8. 4v o Fool's Hoodoo / Ville (ARO) 14,4 -- 1.14,4
9. 9v o Dreamfield's Lionheart / Sara M (Team Ninitra) 13,5ake -- 1.14,6 xx
10. 9v t Endless Loisto / Pentti A (Team Ninitra) 14,0ake -- 1.14,6 xx
11. 4v o Jeffrey Jazz / Janne (ARO) 14,3 -- 1.14,6
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 2100m
1. 6v t Muiston Loppukiri / Janne (ARO) 23,5 -- 1.22,2
2. 13v o J.T. Jasperi / Jenni T. (Team BJT) 21,0a -- 1.22,2 xx
3. 11v o Koron-Eelis / Salla K. (Team BJT) 23,5a -- 1.22,8
4. 10v t Purnin Vislaus / Pentti A (Team Ninitra) 22,2aly -- 1.22,9
5. 13v o N.I.N.Shamaani / Heli K (Team Ninitra) 21,6ake -- 1.23,1
6. 11v o Kiri-Kalle KIR / Akeya (ARO) 20,0 -- 1.23,1
7. 11v t Turmatar NS / Noora (ARO) 20,6 -- 1.23,5
8. 9v o Nordbo Demon / Ville (ARO) 22,4 -- 1.23,6
9. 9v o Tulituulen Taika / Annika (Fires) 20,3ke -- 1.23,7
10. 11v t Nordbo Snötroll / Olli (ARO) 24,0 -- 1.24,4
11. 13v o J.T. Hilperi / Iina (Team BJT) 23,4a -- 1.24,6
12. 10v o O.R. Roihun Rafael / Sari (SPT) 1.24,9ke -- 1.24,8