Post by Admin on Jul 7, 2009 18:42:10 GMT 2
Palkinnot
Lähdöt 1-2: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
Lähdöt 3-8: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 2100m
Ryhmä A
1. 2v t Dreamlike Geisha / Päivänsäde (DLi) 22,4ake -- 1.21,4
2. 2v t Black Edition / Xanna (DLi) 22,2ake -- 1.21,7
3. 2v o Corden Demo / Heltsu (RaPu) 22,9ly -- 1.22,4
4. 2v o Forbidden Love / Niina (CS) 22,8ke -- 1.22,4
5. 2v t Dreamlike Sinderella / Cookie (DLi) 21,4ke -- 1.22,5
6. 2v t Fire's Delilah / Tico (DLi) 22,1ke -- 1.22,6
7. 2v o Yakov Wind / Danny (MeTro) 20,1 -- 1.22,6
8. 2v t Evinka Tempo / Mike A. (TS) 21,7 -- 1.22,7
9. 2v t Just For Fun / Harri M. (TS) 21,5 -- 1.22,9 xx
Ryhmä B
1. 2v o Très Fine / Pierre (BT) 23,5ke -- 1.22,4
2. 2v o Memory Of Passion / Aki (MeTro) 24,7(kl) -- 1.22,6
3. 2v t Lotus Bismark / Jean (BT) 33,8ke (ol) -- 1.22,7 xx
4. 2v o Dreamlike Shadow / Chippie (DLi) 23,0ake -- 1.22,7
5. 2v o Memory Of Daredevil / Kim (MeTro) 27,6 -- 1.23,0
6. 2v t Memory Of Quality Black / Jenna (MeTro) 23,9(kl) -- 1.23,3
7. 2v t Northern Star / Steve (CS) 23,7ke -- 1.23,5
8. 2v o Too Good To Be Jazz / Jossu (MeTro) 23,0 -- 1.23,6
2v t Gisella Tempo / Assi (MeTro) 22,2(kl) -- k
Lähtö 2. Ryhmäajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 2100m
Ryhmä A
1. 3v t Beatrix NRL / Ville (ARO) 40,4 -- 1.40,3 xx
2. 3v o Damian NRL / Janne (ARO) 40,6 -- 1.40,4
3. 3v t Kukkakuvio /Steve (CS) 41,8ke -- 1.40,9
4. 3v o Tuulen Poika / Päivänsäde (DLi) 33,0ke -- 1.40,9
5. 3v o Lentopelko / Niina (CS) 40,4ke -- 1.40,9
6. 3v o J.T. Wilhelm / Harri M. (TS) 44,1a -- 1.40,9
7. 3v o Raikuwa / Joona V. (TS) 44,1 -- 1.41,3
8. 3v o Tähtihetki / Chippie (DLi) 34,1ke -- 1.41,5
Ryhmä B
1. 3v o Muiston Ritari / Kim (MeTro) 47,3 -- 1.48,0
2. 3v o J.T. Sakari / Heltsu (RaPu) 48,8ly -- 1.48,4
3. 3v t Muiston Viima-Tyttö / Jossu (MeTro) 55,8 -- 1.48,8
4. 3v o Muiston Diktaattori / Assi (MeTro) 54,4 -- 1.48,8
5. 3v t Jymyn Vimma / wywwe (VIC) 48,2ly -- 1.49,1
6. 3v o Muiston Leimuava / Jenna (MeTro) 50,4 -- 1.49,1
7. 1.49,2
8. 3v t Muiston Enkeli / Aki (MeTro) 51,1 -- 1.49,4
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 2100m
Ryhmä A
1. 4v o Little Wizard / Pasi M. (Yep) 20,0ake -- 1.18,1
2. 3v t Desirée Yep / Tuomas M. (Yep) 20,0ake -- 1.18,2
3. 4v o Hawaiian Darkness / Jukka L. (Yep) 20,1ake -- 1.18,4
4. 3v o Visionary Yep / Markus H. (Yep) 20,3ake -- 1.19,1
5. 3v o Zephyr Yep / Juha R. (Yep) 20,3ake -- 1.19,3
6. 5v o Getaway Yep / Lauri T. (Yep) 20,0ake -- 1.19,3
7. 3v o Eric Draven / Akeya (ARO) 20,4 -- 1.19,5
Ryhmä B
1. 3v t Memory Of Sleeping Beauty / Jossu (MeTro) 23,2 -- 1.19,3
2. 3v t Daniela Tempo / Jean (BT) 21,3ke -- 1.19,3
3. 3v o Bourbon Luned / Pierre (BT) 22,0ake -- 1.19,6 xx
4. 3v t Zenaide Darkness / Kim (MeTro) 23,0 -- 1.20,0
5. 6v o Cliffhanger Yep / Harri P. (Yep) 20,0ake -- 1.20,3
6. 3v o L'O Gryphon / Niko S (Team Ninitra) 20,1akp -- 1.20,6
7. 7v t Denice Yep / Heidi S. (Yep) 20,0ake -- 1.20,6 xx
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 2100m
Ryhmä A
1. 8v t Tuulen Taika / Päivänsäde (DLi) 30,9ke -- 1.29,0
2. 6v t J.E.P. Huumatar / Pasi M. (Yep) 30,1ake -- 1.29,0
3. 5v o J.E.P. Kroisos / Juha R. (Yep) 30,4ake -- 1.29,1
4. 4v t S.A. Hösthäxare / Anja (ARO) 31,1 -- 1.29,2
5. 5v o Taikasumun Petteri / Laura H. (OriRa) 1.30,3 -- 1.29,4 x
6. 5v t J.E.P. Viimatar / Jukka L. (Yep) 30,1ake -- 1.29,5
7. 4v o Taikasumun Jokeri / Akeya (ARO) 31,0 -- 1.29,6
8. 6v o J.E.P. Valos / Lauri T. (Yep) 30,2ake -- 1.29,7
9. 6v t J.E.P. Huvipöly / Jaakko (RaPu) 30,3ke -- 1.29,9 xx
10. 4v t AH Tjäletroll / Unto (ARO) 31,4 -- 1.30,2 x
5v t J.E.P. Valomerkki / Harri P. (Yep) 30,3ake -- hpl
6v o Roudari Luned / Chippie (DLi) 30,8ke -- hll
Ryhmä B
1. 6v t AH Dimma / Urpo (ARO) 32,4 -- 1.31,2
2. 5v t Muiston Häivähdys / Jossu (MeTro) 32,3 -- 1.31,2
3. 4v o Nordbo Vindfärd / Ville (ARO) 33,9 -- 1.31,3
4. 4v o J.E.P. Valoveikko / Markus H. (Yep) 32,0ake -- 1.31,3
5. 4v o J.E.P. Sankari / Tuomas M. (Yep) 33,8ake -- 1.31,4
6. 4v t Rona RD / Assi (MeTro) 33,1 -- 1.31,6
7. 4v t L'O Tervehdys / Jenna (MeTro) 33,9 -- 1.31,8
8. 4v o Savun Salama / Janne (ARO) 36,9 -- 1.32,1
9. 5v o Muiston Myrsky / Kim (MeTro) 31,4 -- 1.33,0
10. 6v t Taikasumun Lorinna / wywwe (VIC) 31,4ke -- 1.33,5
11. 4v t Kaja / Jaska (ARO) 36,7 -- 1.33,6
12. 4v o Torgeir / Santtu (ARO) 36,4 -- 1.33,6
Ryhmä C
1. 8v t Hiljainen Kuiskaus / Cookie (DLi) 38,6ake -- 1.36,1 x
2. 4v o Ralliraita / Heltsu (RaPu) 40,2ake -- 1.36,2
3. 4v o AH Ukko / Noora (ARO) 37,3 -- 1.36,6
4. 4v o Tulituulen Hurme / Kaisa P (Team Ninitra) 38,2ake -- 1.37,1
5. 4v o Savun Mania / Urpo (ARO) 37,5 -- 1.37,3 xx
6. 5v o Spöke NRL / Anna (SPT) 1.37,0ke -- 1.37,4
7. 4v t Karpalo / Harri M. (TS) 37,2 -- 1.37,9
8. 5v t Kassiopeia / Sari (SPT) 1.36,9ke -- 1.38,0
9. 4v o Savun Naukku / Olli (ARO) 37,2 -- 1.38,1
10. 7v t Viveka SWE / Aki (MeTro) 45,2ly -- 1.38,1
11. 5v o S.A. Niklas / Mira (SPT) 1.37,0ke -- 1.38,1
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-19,9, 2100m
Ryhmä A
1. 4v o Fool's Hoodoo / Akeya (ARO) 15,6 -- 1.14,4
2. 6v t Athene Yep / Jukka L. (Yep) 15,2ake -- 1.14,6
3. 10 t Loveletter Burn / Laura H. (OriRa) 1.15,3 -- 1.15,0
4. 7v t Swing Away / Juha R. (Yep) 15,3ake -- 1.15,1
5. 4v t Dreamfield's Dancing Queen / Stormy (DLi) 15,3aly -- 1.15,2
6. 6v o Coctail Arp / Chippie (DLi) 15,9ake -- 1.15,2
7. 4v t Twilight Wei / Noora (ARO) 15,0 -- 1.15,7 xx
8. 6v t MF Kielix Star / Tommy (DLi) 15,2aly -- 1.15,9 xx
9. 6v t Vanilla's Wonderqueen / Dreamy (DLi) 15,0ke -- 1.16,1
10. 6v o Hacksaw Jazz / Jossu (MeTro) 16,9 -- 1.16,4
5v o Memory Of Silence / Kim (MeTro) 15,5 -- hll ep
6v o Royal Red Jazz / Aki (MeTro) 16,2 -- hlo
Ryhmä B
1. 4v o Damien Jazz / Tico (DLi) 17,7ke -- 1.16,4
2. 3v o Winmaniac / Mike A. (TS) 17,3a -- 1.17,1
3. 9v t Freestyle Yep / Harri P. (Yep) 16,1ake -- 1.17,2
4. 5v t TR's Gift Of Reality / Heltsu (RaPu) 17,2aly -- 1.17,2
5. 7v o Fire's Deejay / Heidi S. (Yep) 16,3ake -- 1.17,3
6. 5v t Million Dollar Kite / Joona V. (TS) 16,1a -- 1.17,4 xx
7. 4v o Dese's Salomon / Marko P. (TS) 16,2a -- 1.17,4 x
8. 6v o Balue Deo / Päivänsäde (DLi) 17,2ake -- 1.17,5
5v r Crepon du Feux / Pierre (BT) 17,2ake -- hll
4v t Wondermaker / Markus H. (Yep) 16,8ake -- hyl
4v o L'O Denhight / Xanna (DLi) 17,1ke -- hpl x
9v t Another Day / Kaisa L. (Yep) 17,2ake -- hll
Ryhmä C
1. 3v o Karisma Kat / Heli K (Team Ninitra) 17,3ake -- 1.17,0 x
2. 3v t Zoja Wind / Assi (MeTro) 17,4 -- 1.17,3 xx
3. 4v t Riddling Yep / Mikko V. (Yep) 18,5ake -- 1.17,3
4. 7v t Chelsea Yep / Kati V. (Yep) 18,1ake -- 1.17,7 x
5. 4v t Fire´s Brisk / Jenna (MeTro) 18,6 -- 1.17,7
6. 4v t Memory's Brûlant / Harri M. (TS) 17,8a -- 1.17,9 x
7. 3v t Ilonna Wind / Ville (ARO) 18,2 -- 1.17,9 x
8. 5v t Soraya Yep / Tuomas M. (Yep) 17,0ake -- 1.18,0 x
9. 4v t Waterlily Jazz / Cookie (DLi) 18,0ke -- 1.18,1 xx
10. 6v t Eavesdropper / Tinkerbell (DLi) 17,6aly -- 1.18,2
11. 6v t Hot Loisto / Danny (DLi) 17,4ake -- 1.18,4
12. 6v t Panther Loisto / Boppe (DLi) 17,0ake -- 1.18,5
Ryhmä D
1. 3v t Yaro Wind / Janne (ARO) 19,0 -- 1.18,2
2. 3v t Sabina Point / Chippie (DLi) 19,8ake -- 1.18,3
3. 3v t Sabina Point / Chippie (DLi) 19,8ake -- 1.18,5
4. 3v o Ustin RDN / Tico (DLi) 19,9ake -- 1.18,5
5. 7v t Bluepaint Yep / Nea R. (Yep) 19,5ke -- 1.18,6
6. 3v t Dreamlike Tiger / Päivänsäde (DLi) 19,3ake -- 1.18,7
7. 3v o Ustin RDN / Tico (DLi) 19,9ake -- 1.18,7
8. 3v t Dreamlike Tiger / Päivänsäde (DLi) 19,3ake -- 1.18,8
9. 3v t Dreamlike Soraya / Cookie (DLi) 19,4ake -- 1.18,9
10. 3v o Loin De Moi / Jarmo I. (TS) 18,5a -- 1.19,0
3v t Dreamlike Soraya / Cookie (DLi) 19,4ake -- hll
12. 8v o Chevron Yep / Lauri T. (Yep) 18,9ke -- hll
Ryhmä E
1. 7v o Victor Yep / Anu R. (Yep) 19,5ke -- 1.18,2
2. 5v t Ines d'Yves / Jean (BT) 19,8akp -- 1.18,4
3. 3v o Ghosthunter Burn / Sara M (Team Ninitra) 19,6ake -- 1.18,4 xx
4. 7v o Showtime Yep / Pasi M. (Yep) 19,4ly -- 1.19,0
5. 5v t Inside Out / Kari L. (Yep) 19,9aly -- 1.19,6
6. 4v o California Yep / Esa K. (Yep) 19,8ake -- 1.19,7
Lähtö 6. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-29,9, 2100m
Ryhmä A
1. 7v o Ventti-Ville / Joona V. (TS) 26,6a -- 1.25,7
2. 8v o J.E.P. Keisari / Pasi M. (Yep) 26,2ake -- 1.25,7
3. 13v o J.E.P. Matias / Harri P. (Yep) 25,2ke -- 1.25,9 xx
4. 7v o Tulituulen Myllers / Heltsu (RaPu) 25,7ly -- 1.25,9
5. 5v o Loisto-Valpas / Kaisa M. (TS) 26,7 -- 1.26,1
6. 5v o Pommac / Päivänsäde (DLi) 26,2ke -- 1.26,6
7. 8v t Taikasumun Zoomi / Harri M. (TS) 25,3a -- 1.26,6
8. 5v o Satumaan Tango / Chippie (DLi) 25,3aly -- 1.26,6
9. 7v o Kaspian / Marko P. (TS) 25,7a -- 1.26,7 x
10. 7v t J.E.P. Tähtituli / Jukka L. (Yep) 26,7ake -- 1.26,9
Ryhmä B
1. 11v o J.T. Peluri / Kim (MeTro) 27,0 -- 1.26,0
2. 6v t L'O Kipinöivä / Niko S (Team Ninitra) 29,9ake -- 1.26,0 xx
3. 8v t P.R. Vanukas / Aki (MeTro) 28,0 -- 1.26,4
4. 9v t Tulituulen Tähdenlento / Jossu (MeTro) 29,7 -- 1.26,7
5. 6v t Purnin Elsinor / Heli K (Team Ninitra) 29,9ake -- 1.27,0
6. 9v o Nordbo Näsvis / Sari (SPT) 1.26,0ake -- 1.27,2
7. 9v o J.E.P. Verneri / Tuomas M. (Yep) 27,0ake -- 1.27,2
8. 6v t Narrilaivan Rytmikatti / Akeya (ARO) 29,3 -- 1.28,1
9. 8v o AH Dödlig Tortyr / Noora (ARO) 27,1 -- 1.28,3
Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 2100m
Ryhmä A
1. 10v o Token Wasted / Saara (MeTro) 10,3 -- 1.11,1
2. 7v o Silveline Gone / Pekka (MeTro) 09,9 -- 1.11,2
3. 7v t Venus Des / Ville (ARO) 11,0 -- 1.11,5
4. 12v t Bluebay Burn / Kaisa P (Team Ninitra) 12,1ake -- 1.11,8 x
5. 8v t L'O Launch Maker / Pierre (BT) 11,1ke -- 1.12,2
6. 12v o Mikwar S / Aki (MeTro) 13,6 -- 1.12,4
7. 9v o Interpoint / Chippie (DLi) 12,9ake -- 1.12,4
8. 9v t Get Jouster / Danny (MeTro) 11,9 -- 1.12,4
9. 6v o Knock Down Jazz / Akeya (ARO) 11,2 -- x
7v r Athletic Tempo / Mike A. (TS) 12,9a -- hpl
Ryhmä B
1. 9v t P.R. Raisie Rain / Jenna (MeTro) 13,5 -- 1.13,0
2. 5v o Memory Of Zephyr / Noora (ARO) 14,4 -- 1.13,1
3. 7v t Blaze Loisto / wywwe (VIC) 13,8aly -- 1.13,2 x
4. 9v t Hawaii Loisto / Assi (MeTro) 13,3 -- 1.13,5
5. 9v t Miséreux Loisto / Jossu (MeTro) 14,9 -- 1.14,2
6. 6v o Fukai Ai F / Heltsu (RaPu) 13,2ake -- 1.14,2
7. 7v t HF Gaze's Sunflower / Päivänsäde (DLi) 13,8ake -- 1.14,3
8. 4v o Jeffrey Jazz / Janne (ARO) 14,7 -- 1.14,4 x
9. 11v t Berryjam Burn / Heli K (Team Ninitra) 13,1ake -- 1.14,4
10. 5v t Memory Of Dancer / Kim (MeTro) 14,9 -- 1.14,7
Ryhmä C
1. 8v o Aleron Yep / Juha R. (Yep) 14,2ake -- 1.14,1 x
2. 5v t Memory Of Major / Mika (RaPu) 14,3ly -- 1.14,4
3. 9v t Hula Hoop / Niko S (Team Ninitra) 14,5ake -- 1.14,4
4. 7v t Tous Les Meilleurs / Joona V. (TS) 14,2a -- 1.14,7 xx
5. 7v t Mystique Darkness / Tuomas M. (Yep) 14,3ake -- 1.14,7
6. 10v t Adelaide Yep / Esa K. (Yep) 14,7ake -- 1.15,0
7. 8v o Dreamfield's Lionheart / Sara M (Team Ninitra) 14,9aly -- 1.15,2
8. 8v t Wishful Thinking / Mikko V. (Yep) 14,7ake -- 1.15,3
9. 6v t Better Half Loisto / Jaakko (RaPu) 14,8ake -- 1.15,4
10. 8v t Endless Loisto / Pentti A (Team Ninitra) 14,0ake -- 1.15,6
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 2100m
Ryhmä A
1. 9v t Koron Hopea / Harri M. (TS) 20,1a -- 1.21,5
2. 10v o Kirivoro SLS / Aki (MeTro) 21,1 -- 1.22,1
3. 12v o N.I.N.Shamaani / Heli K (Team Ninitra) 21,6ake -- 1.22,1 xx
4. 8v o Perintöprinssi / Joona V. (TS) 23,7 -- 1.22,4 x
5. 11v o Kiri-Kalle KIR / Akeya (ARO) 20,0 -- 1.22,5
6. 8v o Leijonamieli / Päivänsäde (DLi) 23,0ake -- 1.22,7 x
7. 10v t Turmatar NS / Noora (ARO) 20,6 -- 1.22,8
8. 10v t Villikakara SLS / Jossu (MeTro) 22,4 -- 1.22,8
Ryhmä B
1. 9v t Purnin Vislaus / Pentti A (Team Ninitra) 24,1ly -- 1.24,2
2. 9v o Nordbo Demon / Ville (ARO) 24,4 -- 1.24,4
3. 11v t Nordbo Snötroll / Olli (ARO) 24,2 -- 1.25,0
4. 11v o N.I.N.Postoni / Sara M (Team Ninitra) 24,8aly -- 1.25,3
5. 11v o Stridsrop / Kim (MeTro) 24,9 -- 1.25,6
6. 10v o O.R. Roihun Rafael / Sari (SPT) 1.24,9ke -- 1.25,7
8v o J.T. Tulipoika / Marko P. (TS) 24,8a -- hll
6v t Muiston Loppukiri / Janne (ARO) 24,9 -- hll
Lähdöt 1-2: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
Lähdöt 3-8: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 2100m
Ryhmä A
1. 2v t Dreamlike Geisha / Päivänsäde (DLi) 22,4ake -- 1.21,4
2. 2v t Black Edition / Xanna (DLi) 22,2ake -- 1.21,7
3. 2v o Corden Demo / Heltsu (RaPu) 22,9ly -- 1.22,4
4. 2v o Forbidden Love / Niina (CS) 22,8ke -- 1.22,4
5. 2v t Dreamlike Sinderella / Cookie (DLi) 21,4ke -- 1.22,5
6. 2v t Fire's Delilah / Tico (DLi) 22,1ke -- 1.22,6
7. 2v o Yakov Wind / Danny (MeTro) 20,1 -- 1.22,6
8. 2v t Evinka Tempo / Mike A. (TS) 21,7 -- 1.22,7
9. 2v t Just For Fun / Harri M. (TS) 21,5 -- 1.22,9 xx
Ryhmä B
1. 2v o Très Fine / Pierre (BT) 23,5ke -- 1.22,4
2. 2v o Memory Of Passion / Aki (MeTro) 24,7(kl) -- 1.22,6
3. 2v t Lotus Bismark / Jean (BT) 33,8ke (ol) -- 1.22,7 xx
4. 2v o Dreamlike Shadow / Chippie (DLi) 23,0ake -- 1.22,7
5. 2v o Memory Of Daredevil / Kim (MeTro) 27,6 -- 1.23,0
6. 2v t Memory Of Quality Black / Jenna (MeTro) 23,9(kl) -- 1.23,3
7. 2v t Northern Star / Steve (CS) 23,7ke -- 1.23,5
8. 2v o Too Good To Be Jazz / Jossu (MeTro) 23,0 -- 1.23,6
2v t Gisella Tempo / Assi (MeTro) 22,2(kl) -- k
Lähtö 2. Ryhmäajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 2100m
Ryhmä A
1. 3v t Beatrix NRL / Ville (ARO) 40,4 -- 1.40,3 xx
2. 3v o Damian NRL / Janne (ARO) 40,6 -- 1.40,4
3. 3v t Kukkakuvio /Steve (CS) 41,8ke -- 1.40,9
4. 3v o Tuulen Poika / Päivänsäde (DLi) 33,0ke -- 1.40,9
5. 3v o Lentopelko / Niina (CS) 40,4ke -- 1.40,9
6. 3v o J.T. Wilhelm / Harri M. (TS) 44,1a -- 1.40,9
7. 3v o Raikuwa / Joona V. (TS) 44,1 -- 1.41,3
8. 3v o Tähtihetki / Chippie (DLi) 34,1ke -- 1.41,5
Ryhmä B
1. 3v o Muiston Ritari / Kim (MeTro) 47,3 -- 1.48,0
2. 3v o J.T. Sakari / Heltsu (RaPu) 48,8ly -- 1.48,4
3. 3v t Muiston Viima-Tyttö / Jossu (MeTro) 55,8 -- 1.48,8
4. 3v o Muiston Diktaattori / Assi (MeTro) 54,4 -- 1.48,8
5. 3v t Jymyn Vimma / wywwe (VIC) 48,2ly -- 1.49,1
6. 3v o Muiston Leimuava / Jenna (MeTro) 50,4 -- 1.49,1
7. 1.49,2
8. 3v t Muiston Enkeli / Aki (MeTro) 51,1 -- 1.49,4
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 2100m
Ryhmä A
1. 4v o Little Wizard / Pasi M. (Yep) 20,0ake -- 1.18,1
2. 3v t Desirée Yep / Tuomas M. (Yep) 20,0ake -- 1.18,2
3. 4v o Hawaiian Darkness / Jukka L. (Yep) 20,1ake -- 1.18,4
4. 3v o Visionary Yep / Markus H. (Yep) 20,3ake -- 1.19,1
5. 3v o Zephyr Yep / Juha R. (Yep) 20,3ake -- 1.19,3
6. 5v o Getaway Yep / Lauri T. (Yep) 20,0ake -- 1.19,3
7. 3v o Eric Draven / Akeya (ARO) 20,4 -- 1.19,5
Ryhmä B
1. 3v t Memory Of Sleeping Beauty / Jossu (MeTro) 23,2 -- 1.19,3
2. 3v t Daniela Tempo / Jean (BT) 21,3ke -- 1.19,3
3. 3v o Bourbon Luned / Pierre (BT) 22,0ake -- 1.19,6 xx
4. 3v t Zenaide Darkness / Kim (MeTro) 23,0 -- 1.20,0
5. 6v o Cliffhanger Yep / Harri P. (Yep) 20,0ake -- 1.20,3
6. 3v o L'O Gryphon / Niko S (Team Ninitra) 20,1akp -- 1.20,6
7. 7v t Denice Yep / Heidi S. (Yep) 20,0ake -- 1.20,6 xx
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 2100m
Ryhmä A
1. 8v t Tuulen Taika / Päivänsäde (DLi) 30,9ke -- 1.29,0
2. 6v t J.E.P. Huumatar / Pasi M. (Yep) 30,1ake -- 1.29,0
3. 5v o J.E.P. Kroisos / Juha R. (Yep) 30,4ake -- 1.29,1
4. 4v t S.A. Hösthäxare / Anja (ARO) 31,1 -- 1.29,2
5. 5v o Taikasumun Petteri / Laura H. (OriRa) 1.30,3 -- 1.29,4 x
6. 5v t J.E.P. Viimatar / Jukka L. (Yep) 30,1ake -- 1.29,5
7. 4v o Taikasumun Jokeri / Akeya (ARO) 31,0 -- 1.29,6
8. 6v o J.E.P. Valos / Lauri T. (Yep) 30,2ake -- 1.29,7
9. 6v t J.E.P. Huvipöly / Jaakko (RaPu) 30,3ke -- 1.29,9 xx
10. 4v t AH Tjäletroll / Unto (ARO) 31,4 -- 1.30,2 x
5v t J.E.P. Valomerkki / Harri P. (Yep) 30,3ake -- hpl
6v o Roudari Luned / Chippie (DLi) 30,8ke -- hll
Ryhmä B
1. 6v t AH Dimma / Urpo (ARO) 32,4 -- 1.31,2
2. 5v t Muiston Häivähdys / Jossu (MeTro) 32,3 -- 1.31,2
3. 4v o Nordbo Vindfärd / Ville (ARO) 33,9 -- 1.31,3
4. 4v o J.E.P. Valoveikko / Markus H. (Yep) 32,0ake -- 1.31,3
5. 4v o J.E.P. Sankari / Tuomas M. (Yep) 33,8ake -- 1.31,4
6. 4v t Rona RD / Assi (MeTro) 33,1 -- 1.31,6
7. 4v t L'O Tervehdys / Jenna (MeTro) 33,9 -- 1.31,8
8. 4v o Savun Salama / Janne (ARO) 36,9 -- 1.32,1
9. 5v o Muiston Myrsky / Kim (MeTro) 31,4 -- 1.33,0
10. 6v t Taikasumun Lorinna / wywwe (VIC) 31,4ke -- 1.33,5
11. 4v t Kaja / Jaska (ARO) 36,7 -- 1.33,6
12. 4v o Torgeir / Santtu (ARO) 36,4 -- 1.33,6
Ryhmä C
1. 8v t Hiljainen Kuiskaus / Cookie (DLi) 38,6ake -- 1.36,1 x
2. 4v o Ralliraita / Heltsu (RaPu) 40,2ake -- 1.36,2
3. 4v o AH Ukko / Noora (ARO) 37,3 -- 1.36,6
4. 4v o Tulituulen Hurme / Kaisa P (Team Ninitra) 38,2ake -- 1.37,1
5. 4v o Savun Mania / Urpo (ARO) 37,5 -- 1.37,3 xx
6. 5v o Spöke NRL / Anna (SPT) 1.37,0ke -- 1.37,4
7. 4v t Karpalo / Harri M. (TS) 37,2 -- 1.37,9
8. 5v t Kassiopeia / Sari (SPT) 1.36,9ke -- 1.38,0
9. 4v o Savun Naukku / Olli (ARO) 37,2 -- 1.38,1
10. 7v t Viveka SWE / Aki (MeTro) 45,2ly -- 1.38,1
11. 5v o S.A. Niklas / Mira (SPT) 1.37,0ke -- 1.38,1
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-19,9, 2100m
Ryhmä A
1. 4v o Fool's Hoodoo / Akeya (ARO) 15,6 -- 1.14,4
2. 6v t Athene Yep / Jukka L. (Yep) 15,2ake -- 1.14,6
3. 10 t Loveletter Burn / Laura H. (OriRa) 1.15,3 -- 1.15,0
4. 7v t Swing Away / Juha R. (Yep) 15,3ake -- 1.15,1
5. 4v t Dreamfield's Dancing Queen / Stormy (DLi) 15,3aly -- 1.15,2
6. 6v o Coctail Arp / Chippie (DLi) 15,9ake -- 1.15,2
7. 4v t Twilight Wei / Noora (ARO) 15,0 -- 1.15,7 xx
8. 6v t MF Kielix Star / Tommy (DLi) 15,2aly -- 1.15,9 xx
9. 6v t Vanilla's Wonderqueen / Dreamy (DLi) 15,0ke -- 1.16,1
10. 6v o Hacksaw Jazz / Jossu (MeTro) 16,9 -- 1.16,4
5v o Memory Of Silence / Kim (MeTro) 15,5 -- hll ep
6v o Royal Red Jazz / Aki (MeTro) 16,2 -- hlo
Ryhmä B
1. 4v o Damien Jazz / Tico (DLi) 17,7ke -- 1.16,4
2. 3v o Winmaniac / Mike A. (TS) 17,3a -- 1.17,1
3. 9v t Freestyle Yep / Harri P. (Yep) 16,1ake -- 1.17,2
4. 5v t TR's Gift Of Reality / Heltsu (RaPu) 17,2aly -- 1.17,2
5. 7v o Fire's Deejay / Heidi S. (Yep) 16,3ake -- 1.17,3
6. 5v t Million Dollar Kite / Joona V. (TS) 16,1a -- 1.17,4 xx
7. 4v o Dese's Salomon / Marko P. (TS) 16,2a -- 1.17,4 x
8. 6v o Balue Deo / Päivänsäde (DLi) 17,2ake -- 1.17,5
5v r Crepon du Feux / Pierre (BT) 17,2ake -- hll
4v t Wondermaker / Markus H. (Yep) 16,8ake -- hyl
4v o L'O Denhight / Xanna (DLi) 17,1ke -- hpl x
9v t Another Day / Kaisa L. (Yep) 17,2ake -- hll
Ryhmä C
1. 3v o Karisma Kat / Heli K (Team Ninitra) 17,3ake -- 1.17,0 x
2. 3v t Zoja Wind / Assi (MeTro) 17,4 -- 1.17,3 xx
3. 4v t Riddling Yep / Mikko V. (Yep) 18,5ake -- 1.17,3
4. 7v t Chelsea Yep / Kati V. (Yep) 18,1ake -- 1.17,7 x
5. 4v t Fire´s Brisk / Jenna (MeTro) 18,6 -- 1.17,7
6. 4v t Memory's Brûlant / Harri M. (TS) 17,8a -- 1.17,9 x
7. 3v t Ilonna Wind / Ville (ARO) 18,2 -- 1.17,9 x
8. 5v t Soraya Yep / Tuomas M. (Yep) 17,0ake -- 1.18,0 x
9. 4v t Waterlily Jazz / Cookie (DLi) 18,0ke -- 1.18,1 xx
10. 6v t Eavesdropper / Tinkerbell (DLi) 17,6aly -- 1.18,2
11. 6v t Hot Loisto / Danny (DLi) 17,4ake -- 1.18,4
12. 6v t Panther Loisto / Boppe (DLi) 17,0ake -- 1.18,5
Ryhmä D
1. 3v t Yaro Wind / Janne (ARO) 19,0 -- 1.18,2
2. 3v t Sabina Point / Chippie (DLi) 19,8ake -- 1.18,3
3. 3v t Sabina Point / Chippie (DLi) 19,8ake -- 1.18,5
4. 3v o Ustin RDN / Tico (DLi) 19,9ake -- 1.18,5
5. 7v t Bluepaint Yep / Nea R. (Yep) 19,5ke -- 1.18,6
6. 3v t Dreamlike Tiger / Päivänsäde (DLi) 19,3ake -- 1.18,7
7. 3v o Ustin RDN / Tico (DLi) 19,9ake -- 1.18,7
8. 3v t Dreamlike Tiger / Päivänsäde (DLi) 19,3ake -- 1.18,8
9. 3v t Dreamlike Soraya / Cookie (DLi) 19,4ake -- 1.18,9
10. 3v o Loin De Moi / Jarmo I. (TS) 18,5a -- 1.19,0
3v t Dreamlike Soraya / Cookie (DLi) 19,4ake -- hll
12. 8v o Chevron Yep / Lauri T. (Yep) 18,9ke -- hll
Ryhmä E
1. 7v o Victor Yep / Anu R. (Yep) 19,5ke -- 1.18,2
2. 5v t Ines d'Yves / Jean (BT) 19,8akp -- 1.18,4
3. 3v o Ghosthunter Burn / Sara M (Team Ninitra) 19,6ake -- 1.18,4 xx
4. 7v o Showtime Yep / Pasi M. (Yep) 19,4ly -- 1.19,0
5. 5v t Inside Out / Kari L. (Yep) 19,9aly -- 1.19,6
6. 4v o California Yep / Esa K. (Yep) 19,8ake -- 1.19,7
Lähtö 6. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-29,9, 2100m
Ryhmä A
1. 7v o Ventti-Ville / Joona V. (TS) 26,6a -- 1.25,7
2. 8v o J.E.P. Keisari / Pasi M. (Yep) 26,2ake -- 1.25,7
3. 13v o J.E.P. Matias / Harri P. (Yep) 25,2ke -- 1.25,9 xx
4. 7v o Tulituulen Myllers / Heltsu (RaPu) 25,7ly -- 1.25,9
5. 5v o Loisto-Valpas / Kaisa M. (TS) 26,7 -- 1.26,1
6. 5v o Pommac / Päivänsäde (DLi) 26,2ke -- 1.26,6
7. 8v t Taikasumun Zoomi / Harri M. (TS) 25,3a -- 1.26,6
8. 5v o Satumaan Tango / Chippie (DLi) 25,3aly -- 1.26,6
9. 7v o Kaspian / Marko P. (TS) 25,7a -- 1.26,7 x
10. 7v t J.E.P. Tähtituli / Jukka L. (Yep) 26,7ake -- 1.26,9
Ryhmä B
1. 11v o J.T. Peluri / Kim (MeTro) 27,0 -- 1.26,0
2. 6v t L'O Kipinöivä / Niko S (Team Ninitra) 29,9ake -- 1.26,0 xx
3. 8v t P.R. Vanukas / Aki (MeTro) 28,0 -- 1.26,4
4. 9v t Tulituulen Tähdenlento / Jossu (MeTro) 29,7 -- 1.26,7
5. 6v t Purnin Elsinor / Heli K (Team Ninitra) 29,9ake -- 1.27,0
6. 9v o Nordbo Näsvis / Sari (SPT) 1.26,0ake -- 1.27,2
7. 9v o J.E.P. Verneri / Tuomas M. (Yep) 27,0ake -- 1.27,2
8. 6v t Narrilaivan Rytmikatti / Akeya (ARO) 29,3 -- 1.28,1
9. 8v o AH Dödlig Tortyr / Noora (ARO) 27,1 -- 1.28,3
Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 2100m
Ryhmä A
1. 10v o Token Wasted / Saara (MeTro) 10,3 -- 1.11,1
2. 7v o Silveline Gone / Pekka (MeTro) 09,9 -- 1.11,2
3. 7v t Venus Des / Ville (ARO) 11,0 -- 1.11,5
4. 12v t Bluebay Burn / Kaisa P (Team Ninitra) 12,1ake -- 1.11,8 x
5. 8v t L'O Launch Maker / Pierre (BT) 11,1ke -- 1.12,2
6. 12v o Mikwar S / Aki (MeTro) 13,6 -- 1.12,4
7. 9v o Interpoint / Chippie (DLi) 12,9ake -- 1.12,4
8. 9v t Get Jouster / Danny (MeTro) 11,9 -- 1.12,4
9. 6v o Knock Down Jazz / Akeya (ARO) 11,2 -- x
7v r Athletic Tempo / Mike A. (TS) 12,9a -- hpl
Ryhmä B
1. 9v t P.R. Raisie Rain / Jenna (MeTro) 13,5 -- 1.13,0
2. 5v o Memory Of Zephyr / Noora (ARO) 14,4 -- 1.13,1
3. 7v t Blaze Loisto / wywwe (VIC) 13,8aly -- 1.13,2 x
4. 9v t Hawaii Loisto / Assi (MeTro) 13,3 -- 1.13,5
5. 9v t Miséreux Loisto / Jossu (MeTro) 14,9 -- 1.14,2
6. 6v o Fukai Ai F / Heltsu (RaPu) 13,2ake -- 1.14,2
7. 7v t HF Gaze's Sunflower / Päivänsäde (DLi) 13,8ake -- 1.14,3
8. 4v o Jeffrey Jazz / Janne (ARO) 14,7 -- 1.14,4 x
9. 11v t Berryjam Burn / Heli K (Team Ninitra) 13,1ake -- 1.14,4
10. 5v t Memory Of Dancer / Kim (MeTro) 14,9 -- 1.14,7
Ryhmä C
1. 8v o Aleron Yep / Juha R. (Yep) 14,2ake -- 1.14,1 x
2. 5v t Memory Of Major / Mika (RaPu) 14,3ly -- 1.14,4
3. 9v t Hula Hoop / Niko S (Team Ninitra) 14,5ake -- 1.14,4
4. 7v t Tous Les Meilleurs / Joona V. (TS) 14,2a -- 1.14,7 xx
5. 7v t Mystique Darkness / Tuomas M. (Yep) 14,3ake -- 1.14,7
6. 10v t Adelaide Yep / Esa K. (Yep) 14,7ake -- 1.15,0
7. 8v o Dreamfield's Lionheart / Sara M (Team Ninitra) 14,9aly -- 1.15,2
8. 8v t Wishful Thinking / Mikko V. (Yep) 14,7ake -- 1.15,3
9. 6v t Better Half Loisto / Jaakko (RaPu) 14,8ake -- 1.15,4
10. 8v t Endless Loisto / Pentti A (Team Ninitra) 14,0ake -- 1.15,6
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 2100m
Ryhmä A
1. 9v t Koron Hopea / Harri M. (TS) 20,1a -- 1.21,5
2. 10v o Kirivoro SLS / Aki (MeTro) 21,1 -- 1.22,1
3. 12v o N.I.N.Shamaani / Heli K (Team Ninitra) 21,6ake -- 1.22,1 xx
4. 8v o Perintöprinssi / Joona V. (TS) 23,7 -- 1.22,4 x
5. 11v o Kiri-Kalle KIR / Akeya (ARO) 20,0 -- 1.22,5
6. 8v o Leijonamieli / Päivänsäde (DLi) 23,0ake -- 1.22,7 x
7. 10v t Turmatar NS / Noora (ARO) 20,6 -- 1.22,8
8. 10v t Villikakara SLS / Jossu (MeTro) 22,4 -- 1.22,8
Ryhmä B
1. 9v t Purnin Vislaus / Pentti A (Team Ninitra) 24,1ly -- 1.24,2
2. 9v o Nordbo Demon / Ville (ARO) 24,4 -- 1.24,4
3. 11v t Nordbo Snötroll / Olli (ARO) 24,2 -- 1.25,0
4. 11v o N.I.N.Postoni / Sara M (Team Ninitra) 24,8aly -- 1.25,3
5. 11v o Stridsrop / Kim (MeTro) 24,9 -- 1.25,6
6. 10v o O.R. Roihun Rafael / Sari (SPT) 1.24,9ke -- 1.25,7
8v o J.T. Tulipoika / Marko P. (TS) 24,8a -- hll
6v t Muiston Loppukiri / Janne (ARO) 24,9 -- hll