Post by Admin on Aug 15, 2021 11:58:50 GMT 2
Villit erikoisravit 20.8., viimeinen ilmoittautumispäivä 20.8. klo 18
Säännöt
— Rajoittamaton määrä hevosia / lähtö / omistaja. Lähdöt jaetaan tarvittaessa ryhmiin.
— Hevonen voi osallistua vain yhteen kärrylähtöön + montéen.
— 2-vuotiaat lämminveriset ja 3-vuotiaat kylmäveriset vain omiin lähtöihinsä.
— Osallistumismuoto: 2v o Koni / Ohjastaja (Seura) 10,0 --
— Ohjastaja ei ole pakollinen.
— Osallistumiset alle tai mailitse eatnama(a)gmail.com otsikolla Muistoajot.
Charigné Dubois Memorial
— Lähtö ei ole VRERin suurkilpailu.
— Lähtöön voi osallistua 4-vuotiaat ja sitä vanhemmat lämminveriravurit, joissa on vähintään 25% ranskalaista verta, sekä suvulliset että evm-sukuiset.
— Hevosia voi ilmoittaa rajattomasti, karsintalähdöt järjestetään tarvittaessa.
— Osallistumismuoto: 5v o Koni / Ohjastaja (Seura) 10,0 www.koninosoite.net
N.I.N.Lemmen Roihu Muistoajo
— Lähtö ei ole VRERin suurkilpailu.
— Lähtöön voi osallistua 25,0 ja nopeammat kylmäveritammat.
— Tammoja voi ilmoittaa rajattomasti, karsintalähdöt järjestetään tarvittaessa.
Lähdöt
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 1609m
Lähtö 2. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 1609m
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 17,0-19,9, 1609m
Lähtö 4. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-16,9, 1609m
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 1609m
Lähtö 6. Ryhmäajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 1609m
Lähtö 7. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 1609m
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 27,0-29,9, 1609m
Lähtö 9. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-26,9, 1609m
Lähtö 10. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 1609m
Lähtö 11. Charigné Dubois Memorial, ryhmäajo ransk. sukuisille lämminverisille, 1609m
Lähtö 12. N.I.N.Lemmen Roihu Muistoajo, ryhmäajo 25,0 ja nop. kylmäveritammoille, 1609m
Lähtö 13. Monté, ryhmäajo lämminverisille, 1609m
Lähtö 14. Monté, ryhmäajo kylmäverisille, 1609m
Palkinnot
Lähdöt 1, 6: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
Lähdöt 2-5, 7-10, 13-14: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Lähdöt 11-12: 15 000 - 9500 - 5500 - 3500 (- 2000)
Chari-mikä?
Charigné Dubois oli 2000-luvun alkupuolella toiminnassa olleen Colonne de Feun ranskalaisori. Se kisasi vain Ranskassa ja tuli Suomeen liisiin jalostuskäyttöön. Charigné oli raamikas, rautias ori ja se oli ensimmäinen I palkinnolla kantakirjattu ravuriori. Charigné palkittiin Ravigaalassa Vuoden 2003 parhaana lämminverisenä siitosoriina. Siitä jäi kuutisentoista varsaa, mm. Rock's Blizzard 12,1, L.F.'s Caijin 12,2a, Jacques Loisto 13,5a, F.G.Countdrop 14,9, Rouge Dentelle 15,0a sekä Rock's Fire 15,2.
N.I.N.Lemmen Roihu
Lempi syntyi heinäkuussa 2002 ja oli ensimmäinen menestyksekäs sh-tammani. Se juoksi 65 startistaan peräti 32 totosijaa, kantakirjattiin II palkinnolla ja olipa vielä virtuaalinen muotovaliokin. Jälkeläisiä tammasta jäi kaksitoista, joista kolme alitti 1.24.
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 1609m
Ryhmä A, P: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 2v o Nimble MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.21,6aly
2. 2v o Scamper MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.21,7aly
3. 2v t Double Perfection MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,3aly
4. 2v t Calmness Snilli / (Team Lily) ei enn -- 1.22,3aly
5. 2v t Celebrity Snilli / (Team Lily) ei enn -- 1.22,3aly
6. 2v o Smartboy MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,4aly
7. 2v t Midsummer Madness MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,6aly
8. 2v t Spring Flame MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,6aly
9. 2v t Great Glitter MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,8aly
10. 2v t Pink Perfection MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,8aly
11. 2v o Firenzo Power / (RuKo) ei enn -- 1.22,8aly
Ryhmä B, P: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 2v o Blue Dancer MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.21,3aly
2. 2v t Magic Moment MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,0aly
3. 2v o Speedster MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,0aly
4. 2v o Little Giant MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,2aly x
5. 2v t Emely's Emerald WH´s / (Team Lily) ei enn -- 1.22,3aly
6. 2v o Little Giant MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,4aly
7. 2v o Lucky One MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,4aly
8. 2v o Mind Game Spit / (Team Lily) ei enn -- 1.22,8aly x
9. 2v o Monarch MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,9aly
10. 2v t Rjazán Thankful / (Team Lily) ei enn -- 1.22,9aly x
Ryhmä C, P: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 2v t Sweet Melody MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.21,2aly x
2. 2v o Showman MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.21,4aly
3. 2v t Moonlight MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.21,4aly
4. 2v t Summer Skies MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.21,7aly x
5. 2v o Ragnarok Unia / (RuKo) ei enn -- 1.21,9aly
6. 2v t Glory Girl MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,1aly
7. 2v t Rjazán Firebird / (Team Lily) ei enn -- 1.22,1aly x
8. 2v t Her Excellency MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,2aly
9. 2v t Great Glitter MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,6aly
10. 2v o Berry Boy MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,8aly
Ryhmä D, P: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 2v t Purple Beauty MacLily (RENI) 19,7a -- 1.19,2aly
2. 2v o Rjazán Defective / (RuKo) 19,4aly -- 1.19,3aly
3. 2v t Bright Spark MacLily / (RENI) 18,9a -- 1.19,3aly x
4. 2v t Rock Me Ach / (ARO) 19,7a -- 1.19,7aly
5. 2v t Ivette Snilli / (SnRa) 21,0a -- 1.20,0aly
6. 2v t Chagrin Spit / (RENI) 19,6a -- 1.20,0aly
7. 2v t Wizard Spit / (RENI) 19,3a -- 1.20,4aly x
8. 2v t Exquisite Beauty MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.20,6aly
9. 2v t Rjazán Typhoon / (RuKo) 20,6aly -- 1.20,6aly
2v t Creator Spit / (RENI) 19,1a -- k
Lähtö 2. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 1609m
Yksi osallistuja, siirretty lähtöön nro 3
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 17,0-19,9, 1609m
Ryhmä A, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 5v t Candyfloss / (Team Lily) 19,0 -- 1.19,0aly
2. 3v o Herobee Unia / (RENI) 19,2a -- 1.19,1aly x
3. 3v t Flawless Edition RC / (Team Lily) 18,7 -- 1.19,1aly
4. 3v o Kick Off Unia / (ARO) 20,0a -- 1.19,3aly
5. 3v o Locomotion Snilli / (SnRa) 19,4a -- 1.19,4aly
6. 3v t Aniawi Unia / (RENI) 19,1a -- 1.19,4aly x
7. 3v o Little Dazzle / (Team Lily) 18,8a -- 1.19,5aly x
8. 3v o Rising Sun / (Team Lily) 19,0 -- 1.19,6aly
9. 3v o Grom Ach / (ARO) 18,9 -- 1.19,9aly
10. 4v o Kahoots Ach / (ARO) 18,9a -- 1.19,9aly
11. 4v o Walnut / (Team Lily) 18,6 -- 1.20,0aly
12. 4v t Ginger Twist / (ARO) 18,3a -- 1.20,0aly xx
Ryhmä B, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 5v t Twilight Time / (Team Lily) 18,4 -- 1.17,3aly
2. 3v o Wehtje Snilli / (RENI) 18,1a -- 1.17,3aly
3. 3v o Surveillance Unia / (RENI) 18,2a -- 1.17,5aly
4. 3v o Gallant / (Team Lily) 18,3 -- 1.17,7aly x
5. 3v t Whoosh MacLily / (RuKo) 17,7aly -- 1.17,7aly
6. 3v t Ruby Red Snilli / (SnRa) 18,2a -- 1.17,8aly
7. 3v t Radical Imaginay / (SnRa) 18,5a -- 1.18,0aly
8. 4v t Red Valentina MacLily / (Team Lily) 18,4 -- 1.18,1aly x
9. 5v t Winter Time / (Team Lily) 18,2 -- 1.18,1aly x
10. 3v o Otoko Spit / (RENI) 18,3a -- 1.18,7aly
11. 4v t Snow Game Spit / (RENI) 18,1a -- 1.18,8aly x
12. 3v o Memento / (Team Lily) 18,3 -- 1.19,0aly x
Ryhmä C, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 3v o Brilliant Blue MacLily / (Team Lily) 17,6 -- 1.17,0aly
2. 5v t Star Light / (Team Lily) 17,9 -- 1.17,7aly x
3. 3v o Bexley Burn / (Team Ninitra) 17,4 -- 1.17,9aly
4. 3v o Iceman / (Team Lily) 17,6 -- 1.17,9aly
5. 3v Echo / (Team Lily) 17,4a -- 1.18,1aly
6. 3v t Pop Pop Ping / (Team Ninitra) 17,5a -- 1.18,2aly x
7. 3v t Winter Miracle / (Team Lily) 17,4a -- 1.18,2aly
8. 3v o Geographic / (ARO) 17,4a -- 1.18,2aly
9. 3v t Lady Whistle O'Koo / Jaana (Team Koo) 17,0ly -- 1.18,6aly x
10. 3v o Rjazán Who Is It / (RuKo) 17,2aly -- 1.18,8aly
11. 3v o Meleager Snilli / (RENI) 17,3a -- 1.18,8aly
3v t Mystique MacLily / (Team Lily) 17,6 -- hyl
Ryhmä D, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 3v o High Hope / (Team Lily) 17,9a -- 1.17,1aly
2. 4v o Amplified Ach / (ARO) 17,2a -- 1.17,1aly x
3. 5v t Priceless / (Team Lily) 17,3 -- 1.17,2aly
4. 3v t Rjazán La Lumiére / (Team Lily) 17,1 -- 1.17,2aly
5. 4v t Double Dream / (Team Lily) 17,3a -- 1.17,8aly
6. 3v o Sailor Boy / (Team Lily) 17,1 -- 1.17,8aly x
7. 6v t Bluebird / (Team Lily) 17,0 -- 1.17,8aly
8. 3v o Cappuccino Snilli / (RENI) 17,4 -- 1.17,9aly x
9. 4v t Prima Donna / (Team Lily) 17,3 -- 1.18,0aly
10. 3v o Pomegranate / (Team Lily) 17,6 -- 1.18,0aly x
11. 3v o Windrush / (Team Lily) 17,3a -- 1.18,7aly
4v o Colour Me Perfect / (Team Lily) 17,1a -- hva
Lähtö 4. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-16,9, 1609m
Ryhmä A, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 3v o Commander / (Team Lily) 16,6a -- 1.16,1aly
2. 4v o Argus Speed / (Team Lily) 16,2a -- 1.16,1aly
3. 3v o Action Man / (Team Lily) 16,0 -- 1.16,1aly
4. 5v t Lydia Ach / (ARO) 16,7a -- 1.16,1aly
5. 3v t Mokosa Ach / (RENI) 16,3 -- 1.16,1aly
6. 4v t Downrun Unia / (RENI) 16,2 -- 1.16,3aly
7. 3v t Historic / (Team Ninitra) 16,8 -- 1.16,4aly
8. 5v t Royal Scarlet MacLily / (ARO) 16,7a -- 1.16,5aly
9. 5v t Be My Light Speed / (RENI) 16,6 -- 1.16,5aly
10. 4v o Abrupt Chaos / (RENI) 16,3a -- 1.16,9aly x
11. 4v t Mighty Miss MacLily / (Team Ninitra) 16,1a -- 1.17,0aly
Ryhmä B, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 3v t Olivine Snilli / (SnRa) 15,3 -- 1.15,4aly
2. 4v t Xerxes d'Estrees / (RuKo) 15,6aly -- 1.15,6aly
3. 4v t Bia Ach / (Team Ninitra) 15,8a -- 1.15,6aly x
4. 4v t Wish To Santa Wäck / (SnRa) 15,3a -- 1.15,7aly x
5. 4v o Blakharadan O'Koo / (RuKo) 15,5aly -- 1.15,9aly
6. 4v t Roselia Snilli / (SnRa) 15,4 -- 1.15,9aly
7. 4v o Go Hoho! 4 / (SnRa) 15,1a -- 1.15,9aly
8. 5v r Bouleau Burn / (Team Ninitra) 15,5a -- 1.15,9aly
9. 5v o Radical Speeding / (RENI) 16,0a -- 1.16,0aly
4v o Xerxes d'Quirius / (RuKo) 15,1aly-- k
Ryhmä C, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 8v t Gillyflower Snilli / (Team Lily) 15,2a -- 1.15,1aly
2. 4v o Gestionnaire RC / (Team Lily) 15,5 -- 1.15,4aly xx
3. 6v t Xerxes d’Aubry / (RENI) 15,6a -- 1.15,4aly
4. 4v o Gold Label / (Team Lily) 15,2 -- 1.15,7aly
5. 4v t Moonflower / (Team Lily) 15,4 -- 1.15,7aly x
6. 5v t Heather / (Team Lily) 15,4 -- 1.15,8aly x
7. 5v t Fairy / (Team Lily) 15,2 -- 1.15,8aly x
8. 6v t Life Burns RC / (ARO) 15,0a -- 1.15,8aly x
9. 4v t 4 Tinsel Tassels / (Team Lily) 15,0 -- 1.15,9aly
10. 4v t Cherry Bomb / (Team Lily) 15,3 -- 1.15,9aly x
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 1609m
Ryhmä A, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 5v o Djuzhak Vjaz / (RuKo) 13,8aly -- 1.13,0aly x
2. 5v o Lukaround Burn / (Team Ninitra) 14,6a -- 1.13,1aly
3. 6v t Blue Time Snilli / (Team Lily) 14,8a -- 1.13,4aly
4. 5v o Terrotist Arz / (SnRa) 13,2a -- 1.13,8aly
5. 4v o Juggler / (Team Lily) 14,1 -- 1.14,0aly x
6. 6v t Diamond Duán / (RENI) 14,0a -- 1.14,2aly
7. 7v t Keylime Snilli / (ARO) 14,8a -- 1.14,3aly
8. 8v t Quickgoldwins RC / (Team Lily) 13,5a -- 1.14,5aly x
9. 5v o Millionaire RC / (SnRa) 13,5a -- 1.14,5aly x
10. 7v t Kozjavka Vjaz / (RuKo) 13,8aly -- 1.14,6aly
11. 5v t Precious Gem / (Team Lily) 14,7a -- 1.14,8aly
12. 6v t Bye Honeybee Unia / (RuKo) 13,1aly -- 1.14,8aly x
Ryhmä B, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 8v t Winy Blondie / (RENI) 13,1a -- 1.13,0aly
2. 8v o Jalapeno Burn / (Team Ninitra) 12,6a -- 1.13,0aly
3. 6v t Loveya Burn / (Team Ninitra) 13,8a -- 1.13,2aly x
4. 7v o Bombershock Gue / (RuKo) 13,1aly -- 1.13,3aly
5. 10v t Nelilyn Snilli / (Team Lily) 13,5a -- 1.13,3aly
6. 4v o 4 Smoky Pigs / (SnRa) 13,2a -- 1.13,4aly
7. 6v o Black Out Spit / (RuKo) 13,1aly – 1.14,2aly
8. 4v t Get Shocked O'Koo / Jaana (Team Koo) 13,8ake -- 1.14,4aly
9. 9v o Coronation Burn / (Team Lily) 13,7a -- 1.14,7aly
10. 4v o Kaboom Snilli / (SnRa) 13,1a -- 1.14,9aly
11. 6v t Rout Pomp / (RENI) 13,1 -- 1.15,0aly x
6v t Rjazán Antique / (RuKo) 12,4aly -- hrp
Ryhmä C, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 9v o Mathematic / (ARO) 12,5a -- 1.12,2aly
2. 6v t Goldie Snilli / (SnRa) 11,2a -- 1.12,3aly x
3. 6v o Razorbill Snilli / (SnRa) 12,7a -- 1.12,4aly
4. 8v o Legendary Burn / (Team Ninitra) 12,5a -- 1.12,6aly x
5. 6v o Armaldo Snilli / (SnRa) 12,6a -- 1.12,6aly
6. 7v o Cybershot Snilli / (SnRa) 12,0a -- 1.12,6aly
7. 8v o Wildstar RC / Heikki (Team Lily) 11,5a -- 1.12,8aly x
8. 6v o Rjazán Break It / (RuKo) 12,1aly – 1.12,9aly
9. 8v t Flight of Fancy / (Team Ninitra) 12,6a -- 1.13,0aly
10. 7v o Royson Speed / (SnRa) 11,3a -- 1.13,1aly
11. 5v o Rodan Ach / Elias (Team Koo) 12,0aly -- 1.13,6aly
5v o Camden Time / (RENI) 12,2a -- hrp
Ryhmä D, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 7v t My Caramel / Tatu (Team Koo) 11,1aly -- 1.12,2aly
2. 7v t Mania Snilli / (SnRa) 10,6a -- 1.12,6aly
3. 11v o Kind Of Magic RC / Juuso (Team Lily) 11,1a -- 1.12,7aly
4. 7v o Valery Pomp / (RENI) 11,2a -- 1.12,8aly
5. 7v o Knockout Snilli / (SnRa) 11,1a -- 1.13,2aly
6. 8v o Rjazán Blackmail / (SnRa) 11,3a -- 1.13,2aly x
7. 11v o Flying Whisper Gue / Juha (Team Lily) 10,6a -- 1.13,3aly xx
8. 10v t Ghost Snilli / (ARO) 11,2a -- 1.13,4aly
9. 11v o Death Trip Nin / (ARO) 11,0a -- 1.13,7aly x
10. 12v t Charlene Snilli / (SnRa) 11,2a -- 1.13,7aly
11. 10v t Hexeria Speed / (SnRa) 10,7a -- 1.13,7aly
12. 11v o Surprising MacLily / (SnRa) 10,5a -- 1.13,9aly
Ryhmä E, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 8v o Skyline Snilli / (SnRa) 10,4a -- 1.11,3aly x
2. 11v t Just For Fun RC / (SnRa) 10,1a -- 1.11,3aly
3. 6v o Specific Derby / Markus (Team Koo) 10,0aly -- 1.11,4aly
4. 10v t Lemonberry / (SnRa) 10,2a -- 1.11,5aly x
5. 10v t Take It / (SnRa) 10,3a -- 1.11,6aly
6. 12v t Delightful MacLily / (SnRa) 10,3a -- 1.11,7aly
7. 11v o Norman Snilli / (SnRa) 10,3a -- 1.11,8aly x
8. 8v o Expensive Salazar / (RENI) 10,1a -- 1.12,0aly x
9. 8v o Ultimate Snilli / (RENI) 10,4a -- 1.12,4aly x
10. 11v o Graffiti Snilli / (SnRa) 10,1a -- 1.12,6aly
11. 12v t Homecoming Queen Snilli / (SnRa) 10,3a -- 1.12,7aly
Ryhmä F, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 12v o Spacemaster Snilli / (SnRa) 09,4a -- 1.11,1aly
2. 11v t Glowing MacLily / (SnRa) 10,0a -- 1.11,3aly
3. 9v o Marvel Pomp / (RENI) 09,7a -- 1.11,7aly
4. 10v t Celine Snilli / (SnRa) 10,0a -- 1.11,9aly
5. 7v t So Lovely MacLily / (RuKo) 09,7aly -- 1.12,2aly x
6. 11v o William Ach / (ARO) 09,7a -- 1.12,4aly
7. 11v o Jungleman Unia / (SnRa) 09,6a -- 1.12,7aly
8. 7v o Rjazàn Beat It / (RuKo) 09,0aly -- 1.12,8aly
9. 12v o Crimescene Unia / (SnRa) 09,7a -- 1.12,9aly x
6v o Fantasy Fighter MacLily / (SnRa) 10,1a -- hrp
10v o Phantom Fox / (ARO) 09,2a -- k
Lähtö 6. Tasoitusajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 1609m
Ryhmä A, 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 3v o Tornado Arktis / (ArC) ei enn -- 1.41,1ly
2. 3v t Þórfríðr Nøn / (ArC) ei enn -- 1.41,4ly
3. 3v o Nordkap Arktis / (ArC) ei enn -- 1.41,7ly
4. 3v o Ruskon Välähdys / (ArC) ei enn -- 1.41,9ly
5. 3v t Boya Arktis / (Arc) ei enn -- 1.42,0ly
6. 3v t Knippra / (ArC) ei enn -- 1.42,7ly
7. 3v t Remzora / (ArC) ei enn -- 1.43,1ly
8. 3v t Olki-Aune / (ArC) ei enn -- 1.43,2ly
9. 3v o Dalfuxen Arktis / (ArC) ei enn -- 1.43,2ly
10. 3v o Ruskon Paavoeinari / (RuKo) ei enn -- 1.43,3ly
11. 3v o Backus / (ArC) ei enn -- 1.43,4ly x
12. 3v t Stålfjør / (ArC) ei enn -- 1.43,6ly x
13. 3v o Thorolf Arktis / (ArC) ei enn -- 1.43,7ly
Ryhmä B, 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 3v t AH Proosa / (ARO) 39,0a -- 1.41,2ly
2. 3v t Unian Loruhymni / (RENI) 38,2a -- 1.41,2ly
3. 3v t AH Kalma / (ARO) 38,1a -- 1.41,4ly
4. 3v o Þrymr Nøn / (ARO) 38,5a -- 1.41,4ly
5. 3v t Guen Riemuriina / Juhani (Team Lily) 38,1a -- 1.41,5ly x
6. 3v t AH Poppeli / (ARO) 38,6a -- 1.41,5ly x
7. 3v t Amaryll Snilli / (SnRa) 38,2a -- 1.41,6ly
8. 3v t Kára Nøn / (ARO) 38,2a -- 1.42,2ly
9. 3v o Hrimthur Arktis / (ARO) 39,8a -- 1.42,4ly
10. 3v t Uturiina / (RuKo) ei enn -- 1.42,6ly
11. 3v t Guðriðr Nøn / (ARO) 38,1a -- 1.42,9ly
12. 3v t Irma Tid / (Team Ninitra) 39,5a -- 1.43,0ly xx
13. 3v o Vår Tid / (Team Ninitra) 38,1a -- 1.43,3ly
Ryhmä C, 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 3v t Olki-Aura / (ARO) 37,6a -- 1.40,0ly
2. 3v t Radikalin Dilemma / Mari (KADO) 1.36,9ake -- 1.40,1ly
3. 3v t Huldra Arktis / (ARO) 37,4a -- 1.40,2ly x
4. 3v o Hábrók Arktis / (ARO) 38,5a -- 1.40,3ly
5. 3v o Saariston Lennätin / Lari (KADO) 1.36,8ake -- 1.40,4ly
6. 3v t Guen Helmeilevä / Sanna (Team Lily) 36,9a -- 1.40,7ly
7. 3v o EP Susihiisi / (Team Ninitra) 34,7a -- 1.40,8ly x
8. 3v t Radikaali Viluvai / (RENI) 37,6a -- 1.41,3ly
9. 3v t AH Kainostelija / Hannu (Team Lily) 36,6a -- 1.41,6ly
10. 3v o Guen Velmunen / Mira (Team Lily) 34,9a -- 1.41,6ly
11. 3v o Leopert Lind / (Team Ninitra) 34,3a -- 1.41,7ly
12. 3v o Guen Kenraalimajuri / Jussi (Team Lily) 33,7a -- 1.42,0ly
Lähtö 7. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 1609m
Ryhmä A, 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 4v t K.R. Purnu / Ismo (Team Lily) 38,1a -- 1.37,3aly
2. 4v o Snillin Viljami / (RuKo) 38,2aly -- 1.37,6aly
3. 4v t Jäänsiru / Hannu (Team Lily) 39,0a -- 1.37,7aly x
4. 4v o Porarinn R. / (RENI) 38,0a -- 1.38,2aly xx
5. 4v t Rehjan Turnipsi / (RENI) 37,2a -- 1.38,2aly
6. 4v t Gjønnvina R. / (ArC) 38,7aly -- 1.38,3aly
7. 4v t Ruskon Haltiatar / (RuKo) 39,0aly -- 1.38,4aly x
8. 4v t K.R. Virella / Tuomas (Team Lily) 38,2a -- 1.38,7aly
9. 4v o AH Tähtitomu / Heikki (Team Lily) 39,3a -- 1.38,9aly x
10. 4v t Rehjan Jujuisa / (RENI) 37,1a -- 1.38,9aly
Ryhmä B, 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 4v t Idäntuija / (RENI) 37,1a -- 1.35,1aly
2. 4v o Aaverinssi / (ARO) 36,1a -- 1.35,5aly x
3. 4v o Snillin Diktaattori / (SnRa) 35,1a-- 1.36,4aly
4. 4v o Bölþorn R. / (ARO) 36,9a -- 1.36,5aly x
5. 4v t Vanicka / (ArC) 34,3aly -- 1.36,7aly x
6. 4v o Snillin Caktus / (SnRa) 35,4a -- 1.36,9aly
7. 4v t Snillin Tulppaana / (SnRa) 34,0a -- 1.36,9aly x
4v o Ruskon Lumiotus / (Ruko) 34,8aly -- k
4v o Guen Taavetti / Jaakko (Team Lily) 34,4 -- k
Ryhmä C, 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 6v t AH Haituva / (ARO) 33,7a -- 1.33,5aly
2. 6v o AH Jooseppi / (ARO) 33,3a -- 1.33,8aly
3. 4v o Åmotbrun / (ArC) 33,4aly -- 1.33,9aly
4. 4v o Skøibron R. / (ArC) 33,2aly -- 1.34,3aly x
5. 4v o Villiwoima / (SnRa) 32,8a -- 1.34,3aly x
6. 4v t Snøfrid Glädje / (ArC) 33,7aly -- 1.34,6aly x
7. 6v t AH Sitruuna / (ARO) 32,3a -- 1.34,6aly
8. 4v o Rehjan Kaljuuna / (RENI) 33,1 -- 1.34,7aly
9. 4v t Urðr R. / (ARO) 33,2a -- 1.35,0aly
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 27,0-29,9, 1609m
Ryhmä A, 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 5v t AH Huiskio / (Team Ninitra) 28,3a -- 1.28,1aly x
2. 6v t AH Nattlig / (RENI) 29,2a -- 1.28,3aly x
3. 5v t Unian Tuliruno / Jaana (Team Koo) 29,2ly -- 1.28,4aly
4. 7v t Radikaali Villivalo / (ARO) 29,8a -- 1.28,6aly
5. 5v o Rehjan Esko / (RENI) 29,2 -- 1.28,8aly
6. 6v t Rehjan Hilleri / (RENI) 28,3a -- 1.28,9aly
7. 5v o Wuoren Armoton / (ARO) 29,9a -- 1.29,0aly
8. 5v t Kototallin Safiiri / Joonas (KADO) 1.28,9ly -- 1.29,3aly
9. 6v o Purnin Berto / (Team Ninitra) 28,3 -- 1.29,7aly
10. 6v t Purnin Emelia / (Team Ninitra) 29,1a -- 1.29,8aly
11. 4v o Purnin Kaskupoika / Eero (Team Lily) 28,4a -- 1.30,0aly
4v o Valo-Siru / (Team Ninitra) 28,8a -- hva
Ryhmä B, 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 5v t Ovidia R. / (ArC) 27,2aly -- 1.26,0aly x
2. 6v t Sølvstjerna / (ArC) 27,2aly -- 1.26,3aly
3. 6v o Gojahn R. / (ArC) 27,2aly -- 1.26,5aly
4. 6v t Purnin Vapaus / (Team Ninitra) 27,5a -- 1.26,5aly
5. 6v o Purnin Kaspian / (Team Ninitra) 27,3a -- 1.26,5aly xx
6. 6v o Rehjan Kauhukuva / (RENI) 27,1a -- 1.26,6aly x
7. 7v o AH Ukko-Uuras / (ARO) 27,1a -- 1.26,7aly
8. 7v t Heja Blomma / (ArC) 27,5ake -- 1.26,8aly
9. 8v t AH Carmiini / (ARO) 27,6a -- 1.27,1aly
10. 6v t Bjonfrøya R. / (ArC) 27,4aly -- 1.27,7aly x
11. 5v o AH Vigor / Janne (KADO) 1.27,3aly -- 1.27,7aly
12. 5v o Stormr Snilli / Joonas (KADO) 1.27,5aly -- 1.27,8aly
Lähtö 9. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-26,9, 1609m
Ryhmä A, 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 6v t EP Hippari / (RENI) 26,3a -- 1.25,5aly x
2. 5v t Kuolemanilo KAS / Olli (KADO) 1.26,2aly -- 1.25,6aly x
3. 5v t Radikalin Ikionnellinen / (SnRa) 25,9a -- 1.25,6aly x
4. 5v t Kototallin Lakka / Lauri (KADO) 1.26,5aly -- 1.25,7aly
5. 5v o Radikaali Perusjätkä / (SnRa) 25,2a -- 1.25,7aly
6. 7v t Skrym-Romea / (ArC) 25,3aly -- 1.25,8aly
7. 6v o Tambarskjelve / (ArC) 25,2aly -- 1.25,9aly x
8. 8v o AH Svafnir / (ARO) 26,2a -- 1.26,1aly
9. 6v o Snillin Hopealuoti / (SnRa) 26,6a -- 1.26,6aly
10. 6v o Hohdokas / Timo (KADO) 1.26,1ake -- 1.26,6aly x
11. 7v t Maj-Iris / (Team Ninitra) 26,6a -- 1.27,0aly
Ryhmä B, 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 9v t Finnuala / (ARO) 25,1a -- 1.25,0aly
2. 13v o AH Metsänukko / (ARO) 25,4a -- 1.25,4aly
3. 8v t Guen Sabriina / Sari (KADO) 1.25,2aly -- 1.25,5aly
4. 8v o AH Hallaton / (ARO) 25,0a -- 1.25,8aly xx
5. 9v t Purnin Tyllimyrsky / (Team Ninitra) 25,3a -- 1.25,9aly
6. 9v o Villi-Ari P / (RENI) 25,3a -- 1.25,9aly x
7. 7v t Kas Vain KAS / Karri (KADO) 1.25,3ke -- 1.26,2aly
8. 8v t Milda / (ARO) 25,7a -- 1.26,5aly x
9. 8v t Angrboða R. / (ARO) 25,2a -- 1.26,7aly
10. 7v t Sinikki KAS / Rasmus (KADO) 1.25,1ke -- 1.26,9aly
Lähtö 10. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 1609m
Ryhmä A, 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 7v o Unian Valotus / Olli (KADO) 1.24,2aly -- 1.24,2aly
2. 9v t Tilkki-Ituni / Anna (KADO) 1.24,2aly -- 1.24,8aly
3. 10v o Kaskun Kupari / Joakim (KADO) 1.24,5ake -- 1.24,8aly x
4. 10v t Purnin Rapina / (Team Ninitra) 24,9a -- 1.25,0aly
5. 8v t Höst Tid / (Team Ninitra) 24,4a -- 1.25,0aly
6. 8v t Snillin Hortenssa / (SnRa) 24,9a -- 1.25,0aly
7. 10v o Parjunan Pronssi / Jooa (KADO) 1.24,8ake -- 1.25,1aly x
8. 14v o Tanhun Tuhka / (ARO) 24,0a -- 1.25,1aly
9. 10v t Purnin Vilaus / (Team Ninitra) 24,0a -- 1.25,3aly
10. 10v o AH Faarao / (ARO) 24,8a -- 1.25,6aly
11. 9v o Parmatti KAS / Jere (KADO) 1.24,1aly -- 1.25,8aly
12. 9v t Purnin Humpuli / (Team Ninitra) 24,2a -- 1.25,8aly
Ryhmä B, 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 8v o Snillin Laivuri / (SnRa) 23,5a -- 1.24,1aly
2. 10v o Pompeji Atria / (RENI) 24,0a -- 1.24,2aly x
3. 10v o Maximus / (SnRa) 24,0a -- 1.24,2aly
4. 11v o AH Paroni / (SnRa) 23,4a -- 1.24,3aly
5. 11v o Fossegrim / (ARO) 23,1a -- 1.24,7aly
6. 7v t Viri-Valo / (SnRa) 24,1a -- 1.24,9aly x
7. 12v o AH Replikaattori / (ARO) 23,1a -- 1.25,0aly x
8. 9v t Karman Arma / Jimi (KADO) 1.24,1ake -- 1.25,1aly x
9. 9v o Hugleikr / (ARO) 23,1a -- 1.25,6aly
10. 9v o Pompeji Kaasupoljin / (RENI) 23,0a -- 1.25,7aly
11. 8v o Pompeji Fillari / (RENI) 24,1a -- 1.25,8aly
12. 13v t AH Umbra / (ARO) 23,2a -- 1.25,8aly
Ryhmä C, 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 10v o Snadisti Tuhma / (ARO) 23,5a -- 1.23,0aly
2. 10v o Mini-Matias / (RuKo) 23,5aly -- 1.23,3aly
3. 8v o Snillin Hermanni / (SnRa) 23,3 -- 1.23,4aly
4. 10v o Valfrid Rávgar / (RENI) 22,2a -- 1.23,4aly x
5. 11v t Hovijuoru / (SnRa) 23,1a -- 1.23,8aly
6. 10v o Duanin Cebuano / (RENI) 23,0a -- 1.24,0aly x
7. 10v o Snillin Otello / (RENI) 22,2a -- 1.24,2aly
8. 6v t Radikaali Kultakutri / (SnRa) 23,3a -- 1.24,3aly x
9. 12v o N.I.N. Auguuri / (ARO) 23,4a -- 1.24,4aly
10. 10v o Lyckans ost Fritjof / (ArC) 23,8aly -- 1.24,5aly x
11. 13v t AH Hallatanssi / (ARO) 23,5a -- 1.24,8aly x
12. 8v o Snillin Aaretti / (SnRa) 23,1a -- 1.24,9aly x
Ryhmä D, 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 12v t AH Inkkari / (SnRa) 21,6a -- 1.23,1aly
2. 13v o Lännen Nopein / (SnRa) 21,1a -- 1.23,1aly
3. 6v o EP Lennokas / Elias (Team Koo) 22,0ake -- 1.23,2aly
4. 12v t Duanin Vierasesine / (SnRa) 21,5a -- 1.23,2aly xx
5. 13v t Kekan Anthea / (ARO) 21,1a -- 1.23,2aly
6. 13v o Snillin Keessar / (SnRa) 21,1a -- 1.23,3aly x
7. 8v o Þróndr / (ARO) 22,0a -- 1.23,6aly
8. 9v o AH Meteli / Markus (Team Koo) 22,5ake -- 1.23,9aly
9. 10v o Skagi R. / (ArC) 21,9aly -- 1.23,9aly
10. 12v o Snillin Buugi / (SnRa) 22,0a -- 1.24,3aly
11. 9v o Snillin Uolevi / (SnRa) 22,6a -- 1.24,6aly
8v o Radikaali Neliveto / (SnRa) 22,4a -- k
Ryhmä E, 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 12v o Vasta Katsastettu / (RENI) 20,4a -- 1.22,1aly x
2. 13v t Unian Lorutar / (SnRa) 20,6a -- 1.22,3aly
3. 14v o Thorstein Snilli / (SnRa) 20,6a -- 1.22,5aly
4. 15v t Snillin Kaarina / (SnRa) 20,4a -- 1.22,5aly
5. 14v o Purnin Amerikaano / (ARO) 20,1a -- 1.22,6aly
6. 14v o Nicklas Snilli / (SnRa) 21,0a -- 1.23,2aly
7. 12v o Snillin Casmir / (SnRa) 20,2a -- 1.23,3aly
8. 11v o Ruskon Riiviö / (RENI) 20,1a -- 1.23,3aly
9. 12v t Snillin Ainutlaatuinen / (SnRa) 20,5a -- 1.23,5aly
10. 15v t Saltan Tuikea / (SnRa) 20,2a -- 1.23,7aly x
11. 15v t Sinikedon Alviina / (SnRa) 20,6a -- 1.23,7aly
12. 14v o Ruskon Hopearisti / (SnRa) 20,5a -- 1.23,9aly
Ryhmä F, 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 14v o Torfinn Snilli / (SnRa) 20,0a -- 1.22,1aly
2. 13v o Snillin Taavetti / (SnRa) 20,6a -- 1.22,2aly
3. 13v o Unian Viikinki / (SnRa) 20,0a -- 1.22,5aly
4. 10v o Prinsovak / (ArC) 20,3aly -- 1.22,6aly
5. 13v o Snillin Aapraham / (SnRa) 20,7a -- 1.22,8aly
6. 11v o Snillin Muusikko / (SnRa) 20,9a -- 1.22,9aly x
7. 13v o Snilleste Prins / (SnRa) 20,2a -- 1.23,4aly
8. 14v t Ruskon Jaava / (SnRa) 20,2a -- 1.23,4aly x
9. 14v t LH Kersantti Karoliina / (SnRa) 20,1a -- 1.23,4aly x
10. 12v o EP Mutteri / (ARO) 20,4a -- 1.23,5aly
11. 13v t Kekan Saveria / (ARO) 20,6a -- 1.23,6aly
Ryhmä G, 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 13v o Hiisin Hiski / (RuKo) 18,8aly -- 1.21,4aly
2. 12v o Radikaali Legenda (SnRa) 19,9a -- 1.21,6aly
3. 13v o Snillin Morrison / (SnRa) 19,9a -- 1.21,7aly
4. 14v o Snillin Noitarovio / (SnRa) 19,3a -- 1.21,7aly
5. 9v o Purnin Algot / (SnRa) 21,0a -- 1.21,8aly
6. 14v o Drotsibojonsson / (SnRa) 19,7a -- 1.21,9aly x
7. 15v t Snillin Hattara / (SnRa) 20,0a -- 1.22,1aly
8. 12v o Utukaamos / (RuKo) 20,3aly -- 1.22,5aly
9. 9v o Våldsam Blixt / (ArC) 21,9aly -- 1.22,5aly
10. 12v t Marielle Snilli / (SnRa) 20,0a -- 1.22,6aly
11. 13v o Snillin Ukkonen / (SnRa) 19,5a -- 1.22,9aly
Lähtö 11. Charigné Dubois Memorial, ryhmäajo ransk. sukuisille lämminverisille, 1609m
Karsinta I, P: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 4v o Fear Of Solaris Speed / Markus (Team Koo) 14,1aly -- 1.14,3aly xx - jatkoon
2. 6v o Gue Rouquin / Elias (Team Lily) 14,0a -- 1.14,3aly - jatkoon
3. 7v o Grandeur d'Athée / (Team Ninitra) 13,8a -- 1.14,3aly - jatkoon
4. 8v t Poetry In Motion / (SnRa) 13,4a -- 1.14,7aly
5. 6v t Amour Amber / (Team Ninitra) 13,2a -- 1.14,7aly
6. 5v t Charmaine Snilli / (SnRa) 14,0a -- 1.14,8aly
7. 9v t Rjazán Quiet Elegance / Eino (Team Lily) 16,6a -- 1.14,9aly x
8. 5v o Vincenzo / (RuKo) 13,2aly -- 1.15,0aly
9. 4v o Radical Royal Vodou / (RENI) 16,1a -- 1.15,1aly x
10. 8v t In the Bleak Midwinter / (Team Ninitra) 13,1a -- 1.15,8aly
Karsinta II, P: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 6v t Cacophony Ach / (ARO) 13,4a -- 1.13,1aly x - jatkoon
2. 5v o Empty Ach / Tatu (Team Koo) 12,1aly -- 1.13,1aly - jatkoon
3. 5v o Radical Confiance / (RENI) 13,8a -- 1.13,2aly - jatkoon
4. 6v t Rosa Dumalis / (RENI) 13,5a -- 1.13,2aly
5. 6v o Rjazán Put-in / (RENI) 13,9a -- 1.13,4aly
6. 7v o French Artist / Jukka (Team Lily) 13,2 -- 1.13,7aly
7. 6v o Ocean Artist / (RuKo) 13,1aly –- 1.13,7aly
8. 12v o Firedrake Ach / Heikki (Team Lily) 12,2a -- 1.13,9aly x
9. 11v t Sugar Puff MacLily / Hermanni (Team Lily) 12,2a -- 1.14,8aly xx
4v o Rjazán Starshow / (RENI) 13,1a -- hyl
Karsinta III, P: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 10v t Suncrush MacLily / (ARO) 11,4a -- 1.13,1aly - jatkoon
2. 6v o Rjazán Fireflyer / Jaana (Team Koo) 11,1aly -- 1.13,4aly - jatkoon
3. 11v o Dante Ach / (ARO) 11,1a -- 1.13,5aly - jatkoon
4. 11v o Frankenstein Snilli / (SnRa) 11,4a -- 1.13,8aly
5. 7v t Eerie Ach / (ARO) 11,2a -- 1.14,0aly
6. 12v t Rana Ideal / (Team Ninitra) 11,8a -- 1.14,0aly
7. 4v t Rjazán Aubree / Mari H 12,4aly -- 1.14,3aly x
8. 5v o Rjazán Hell Yeah / (RuKo) 11,5aly -- 1.14,5aly
9. 8v o Deluxe Xenophilia / (ARO) 12,2a -- 1.14,7aly
10. 7v o Rjazán Applause / (ARO) 11,7a -- 1.14,7aly
Karsinta IV, P: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 11v t Lollipop Snilli / (SnRa) 10,0a -- 1.12,5aly x - jatkoon
2. 11v o Troubadour d'Arc / (RuKo) 09,7aly -- 1.12,5aly - jatkoon
3. 11v t Rjazán Xanthe / (ARO) 09,1a -- 1.12,5aly - jatkoon
4. 7v t Cherie Rus / (RENI) 11,4a -- 1.12,8aly
5. 10v t Yokai Ach / (ARO) 10,8a -- 1.12,9aly x
6. 11v o Bugatti MacLily / (Team Ninitra) 10,1a -- 1.12,9aly
7. 6v t Onya Speed / (RuKo) 11,0aly -- 1.13,1aly
8. 11v t Get Better Ace / Elias (Team Koo) 10,7aly -- 1.13,3aly
9. 10v o Balios Smoke / (RuKo) 10,0aly -- 1.13,7aly
12v o Inferno Ach / (ARO) 09,5a -- hva
Finaali
P: 15 000 - 9500 - 5500 - 3500 (- 2000)
1. 6v o Rjazán Fireflyer / Jaana (Team Koo) 11,1aly -- 1.12,0aly
2. 11v t Lollipop Snilli / (SnRa) 10,0a -- 1.12,3aly
3. 6v o Gue Rouquin / Elias (Team Lily) 14,0a -- 1.12,4aly
4. 11v o Dante Ach / (ARO) 11,1a -- 1.12,5aly
5. 7v o Grandeur d'Athée / (Team Ninitra) 13,8a -- 1.12,9aly
6. 4v o Fear Of Solaris Speed / Markus (Team Koo) 14,1aly -- 1.13,3aly x
7. 5v o Radical Confiance / (RENI) 13,8a -- 1.13,4aly
8. 6v t Cacophony Ach / (ARO) 13,4a -- 1.13,5aly
9. 10v t Suncrush MacLily / (ARO) 11,4a -- 1.13,7aly x
10. 11v o Troubadour d'Arc / (RuKo) 09,7aly -- 1.14,0aly
5v o Empty Ach / Tatu (Team Koo) 12,1aly -- hva
11v t Rjazán Xanthe / (ARO) 09,1a -- hrp
Lähtö 12. N.I.N.Lemmen Roihu Muistoajo, ryhmäajo 25,0 ja nop. kylmäveritammoille, 1609m
Karsinta I, P: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 8v t Wauhti-Mimmi / (RENI) 25,0a -- 1.24,1aly - jatkoon
2. 12v t Tulituulen Eveliina / (RDT) 24,6aly -- 1.24,1aly - jatkoon
3. 9v t Ruskon Tuuletar / (RuKo) 24,8aly -- 1.24,2aly - jatkoon
4. 7v t Trønderjenta / (ArC) 24,2aly -- 1.24,4aly
5. 8v t Ruskon Joiviina / (ARO) 24,6a -- 1.24,5aly
6. 9v t Ruskon Harhatar / (RuKo) 24,7aly -- 1.24,6aly x
7. 10v t AH Varjotemppu / (ARO) 24,3a -- 1.24,6aly x
8. 7v t Purnin Muistelma / (Team Ninitra) 24,0 -- 1.24,8aly x
9. 7v t Purnin Hellehuvi / (Team Ninitra) 24,2a -- 1.24,8aly
10. 7v t Pikkusen-Minttu / (RDT) 24,3aly -- 1.24,8aly
11. 8v t Venaa Viikko / Kimu (RDT) 24,2aly -- 1.24,8aly x
12. 8v t Villiviini RC / Juha (RDT) 24,8aly -- 1.24,9aly x
Karsinta II, P: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 8v t Duanin Makeena / (RENI) 24,2a -- 1.23,0aly - jatkoon
2. 8v t Snillin Bambiina / (SnRa) 23,2a -- 1.23,0aly - jatkoon
3. 8v t Ajattara RC / Veikka (KADO) 1.23,0ake -- 1.23,1aly - jatkoon
4. 9v t Radikaali Piina / Aaro (RDT) 23,8aly -- 1.23,1aly x
5. 11v t AH Hulituli / (ARO) 23,8a -- 1.23,2aly
6. 10v t Duanin Ristiriita / Marja (RDT) 23,1aly -- 1.23,2aly
7. 8v t Karman Arastus / Jooni (KADO) 1.23,2ke -- 1.23,5aly
8. 9v t Katla / (ARO) 24,8a -- 1.23,6aly
9. 6v t Mini-Maisa / (RuKo) 23,9aly -- 1.23,6aly
10. 7v t Fantasia / Anna-Liisa (RDT) 23,6aly -- 1.23,7aly x
11. 12v t AH Kirikiukku / (ARO) 23,8a -- 1.23,8aly x
12. 7v t Kuningatarsmaragdi KAS / Jere (KADO) 1.23,0ake -- 1.24,0aly
Karsinta III, P: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 12v t AH Kipinätär / (RuKo) 21,3aly -- 1.22,1aly - jatkoon
2. 9v t Unian Ryövärintytär / (RENI) 23,8a -- 1.22,2aly - jatkoon
3. 14v t Anezka R. / (ARO) 22,3a -- 1.22,5aly - jatkoon
4. 10v t AH Hallatähti / (RuKo) 22,5aly -- 1.22,6aly
5. 12v t Radikaali Morsiusneito / (RENI) 22,1a -- 1.22,6aly x
6. 10v t Makiannäläkä / (SnRa) 21,0a -- 1.22,6aly x
7. 9v t Kajsalotta Snilli / (SnRa) 23,0a -- 1.22,7aly
8. 10v t Radikalin Aamuvirkku / Simo (RDT) 22,4aly -- 1.22,7aly
9. 12v t Tessan S / (ARO) 22,2a -- 1.22,7aly
10. 10v t Aaja KAS / Piritta (KADO) 1.22,0ke -- 1.22,8aly
11. 8v t Palma Snilli / (SnRa) 22,7a -- 1.22,9aly
12. 11v t AH Kuurikki / (ARO) 23,1a -- 1.23,0aly x
Karsinta IV, P: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 9v t Kuis Vain Kiipelissä / Jake (KADO) 1.21,7aly -- 1.22,0aly - jatkoon
2. 12v t AH Satakieli / (ARO) 20,1a -- 1.22,0aly - jatkoon
3. 12v t Ruskon Huu / (ARO) 20,8a -- 1.22,1aly - jatkoon
4. 14v t Snillin Valpuriina / (SnRa) 20,0a -- 1.22,2aly
5. 15v t Duanin Jessiina / (SnRa) 20,1a -- 1.22,3aly
6. 11v t Snillin Helmineito / (SnRa) 20,2a – 1.22,4aly x
7. 14v t Snillin Aallotar / (SnRa) 20,1a -- 1.22,4aly
8. 11v t EP Lakiina / (RENI) 20,6a -- 1.22,5aly
9. 11v t Radikalin Liitulaku / Linnea (RDT) 21,7aly -- 1.22,7aly x
10. 11v t Hornatar Sisu / (RuKo) 20,8aly -- 1.22,9aly
9v t Duanin Joviaali / Veera (KADO) 1.21,8aly -- hva
Finaali
P: 15 000 - 9500 - 5500 - 3500 (- 2000)
1. 8v t Duanin Makeena / (RENI) 24,2a -- 1.22,1aly
2. 14v t Anezka R. / (ARO) 22,3a -- 1.22,1aly
3. 12v t AH Satakieli / (ARO) 20,1a -- 1.22,1aly
4. 12v t Ruskon Huu / (ARO) 20,8a -- 1.22,5aly
5. 9v t Unian Ryövärintytär / (RENI) 23,8a -- 1.22,7aly
6. 9v t Kuis Vain Kiipelissä / Jake (KADO) 1.21,7aly -- 1.22,7aly
7. 12v t Tulituulen Eveliina / (RDT) 24,6aly -- 1.23,0aly
8. 9v t Ruskon Tuuletar / (RuKo) 24,8aly -- 1.23,0aly
9. 8v t Ajattara RC / Veikka (KADO) 1.23,0ake -- 1.23,0aly
10. 8v t Wauhti-Mimmi / (RENI) 25,0a -- 1.23,1aly
11. 12v t AH Kipinätär / (RuKo) 21,3aly -- 1.23,9aly
8v t Snillin Bambiina / (SnRa) 23,2a -- hyl
Lähtö 13. Monté, ryhmäajo lämminverisille, 1609m
Ryhmä A, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 4v o Radical Hide 'N Seek / (RDT) 15,5ke (19,0maly) -- 1.18,1maly
2. 5v o Radical Chocopress / (RENI) 15,6a (m19,7a) -- 1.18,5maly x
3. 4v o Chaos Unleashed RC / (RDT) 15,1aly (18,8maly) -- 1.18,6maly
4. 4v t Golden Geisha Gue / (RDT) 16,7aly (19,9maly) -- 1.18,7maly
5. 5v o Yako Ach / (ARO) 16,7a (19,6ma) -- 1.18,8maly x
6. 4v t Butternut / (Team Lily) 17,1a (ei m-enn) -- 1.18,9maly
7. 5v t Glassblade / (RDT) 16,0ake (19,7maly) -- 1.19,4maly x
8. 5v t Butterscotch MacLily / (ARO) 16,2a (20,8ma) -- 1.19,5maly
9. 4v o Radical Insane ( RDT) 16,1aly (19,6maly) -- 1.19,8maly
10. 5v t EP Sweety / (ARO) 16,2a (20,4ma) -- 1.19,9maly
11. 4v o Abrupt Chaos / (RENI) 16,3a (ei m-enn) -- 1.20,0maly
6v t Flamingstar MacLily / (Team Lily) 13,3a (ei m.enn) -- hva
Ryhmä B, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 10v t Radical Spookshow / (RDT) 13,3aly (17,1maly) -- 1.17,1maly
2. 6v t Stormy Soupir Shav / (RDT) 14,9ake (18,2maly) -- 1.17,2maly x
3. 9v o Prototype RC / Anton (RDT) 12,5aly (17,2maly) -- 1.17,4maly x
4. 6v o Radical Fifty-Fifty / (RDT) 15,6aly (18,1maly) -- 1.18,4maly
5. 6v t Perfect Lady RC / (RDT) 15,5aly (18,4maly) -- 1.18,4maly
6. 5v r Bouleau Burn / (Team Ninitra) 15,5a (m18,7a) -- 1.18,5maly
7. 6v t Pretty Different RC / (RDT) 13,9ake (18,7maly) -- 1.18,6maly xx
8. 7v t Giselle Snilli / Mimmi (RDT) 13,0aly (17,6maly) -- 1.18,6maly
9. 8v t Poetry In Motion / (SnRa) 13,4a (m18,5a) -- 1.18,8maly
10. 5v o Aston Martin MacLily / (RENI) 13,7 (m18,7a) -- 1.18,8maly
11. 5v o Universane Spit / (RENI) 14,2a (m18,2a) -- 1.18,9maly x
12. 6v o Boomerang Bullet RC / (RDT) 14,6ake (18,9maly) -- 1.19,0maly
Ryhmä C, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 11v t Speedway Star / (RDT) 12,6aly (17,1maly) -- 1.17,1maly x
2. 6v t Veni Vidi Win / Jonna (RDT) 14,3ake (17,3maly) -- 1.17,2maly
3. 9v o Beholder Snilli / Aimo (RDT) 13,2ake (17,0maly) -- 1.17,5maly
4. 10v t Celine Snilli / (SnRa) 10,0a (m16,4a) -- 1.17,5maly
5. 7v t Mishmash Burn / Kimu (RDT) 11,9aly (17,1maly) -- 1.17,6maly x
6. 8v t Rjazán Carambola / Sanni (RDT) 13,5ake (17,6mke) -- 1.18,1maly x
7. 6v t Little Risky Pomp / (RENI) 11,9a (m17,3a) -- 1.18,2maly
8. 11v t Radical Sweet Pain / (RDT) 12,1aly (17,0maly) -- 1.18,4maly
9. 7v t Radical Jailbird / Ali (RDT) 12,6aly (17,2maly) -- 1.18,4maly x
10. 8v o Dynamic Unia / Juha (RDT) 13,5aly (17,2maly) -- 1.18,5maly
Ryhmä D, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 9v o Radical Devil / Iikka (RDT) 11,4aly (16,3maly) -- 1.16,0maly x
2. 10v o Radical Game Over / (RDT) 11,1aly (16,2maly) -- 1.16,3maly
3. 7v t Superstar MacLily / Jaakko (RDT) 13,6aly (16,2maly) -- 1.16,4maly
4. 11v o Graffiti Snilli / (SnRa) 10,1a (m16,1a) -- 1.16,5maly x
5. 8v t Pretty Psycho RC / Vili (RDT) 12,3ake (16,3maly) -- 1.17,1maly
6. 12v o Capasité Kind / (RDT) 12,3aly (16,1maly) -- 1.17,7maly x
7. 9v o Beast Loose In Track RAT / Mia (RDT) 10,8aly (16,2maly) -- 1.17,7maly
8. 7v o Hardcore RC / Vilja (RDT) 12,2aly (16,3make) -- 1.17,7maly
9. 11v o Radical Number 23 / (RDT) 13,1ake (16,6maly) -- 1.18,0maly xx
9v t Limited Edition RC / Amalia (RDT) 13,6aly (16,3maly) -- hva
Ryhmä E, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 11v t Lollipop Snilli / (SnRa) 10,0a (m16,4a) -- 1.16,2maly x
2. 9v o Lock'n Rock RC / Petri (RDT) 11,9aly (16,2mke) -- 1.16,4maly x
3. 8v o Radical Lé Zingzing / Aaro (RDT) 12,6aly (16,3maly) -- 1.16,5maly
4. 7v o Royal Money Shav / (RDT) 16,0aly (16,4mke) -- 1.16,7maly x
5. 8v o Shakedown RC / Jade (RDT) 13,0ake (16,5make) -- 1.16,7maly
6. 7v o Marmor Burn / Dani (RDT) 12,9ake (16,7maly) -- 1.16,7maly x
7. 6v t Divine Pomp / (RENI) 13,7 (m16,8a) -- 1.16,9maly
8. 11v o General Star / (RDT) 12,8aly (16,7maly) -- 1.17,0maly x
9. 7v t Queen Bee / Harri (RDT) 13,2aly (16,0maly) -- 1.17,0maly
10. 7v o Killed By Death / Kiko (RDT) 13,3ake (16,1maly) -- 1.17,2maly
Ryhmä F, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 11v o Kind Of Magic RC / Juuso (Team Lily) 11,1a (15,4ma) -- 1.15,3maly
2. 7v o Hawkeye JN / (RENI) 10,9a (m14,0a) -- 1.15,5maly
3. 10v t Hexeria Speed / (SnRa) 10,7a (m16,3a) -- 1.16,3maly
4. 7v o Knockout Snilli / (SnRa) 11,1a (m16,2a) -- 1.16,5maly
5. 12v t Homecoming Queen Snilli / (SnRa) 10,3a (m15,9a) -- 1.16,5maly
6. 7v t Rest In Speed / (RDT) 14,6ake (15,9make) -- 1.16,5maly x
7. 10v o Frankenstein Snilli / (SnRa) 11,4a (m16,7a) -- 1.16,6maly
8. 5v t Be My Light Speed / (RENI) 16,6 (m16,6a) -- 1.16,6maly
9. 6v o Rjazán Bumblebee / (RENI) 10,9a (m14,6a) -- 1.16,6maly x
Lähtö 14. Monté, ryhmäajo kylmäverisille, 1609m
Ryhmä A, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 5v t Snillin Tervakoski / (RENI) 29,6a (ei m-enn) -- 1.34,1maly
2. 5v o Robust Trolltunga / (RDT) 29,9aly (33,7maly) -- 1.34,5maly
3. 5v t Polkkaprinsessa / (ARO) 32,6a (36,0ma) -- 1.34,6maly
4. 5v t Dvalinn R / (RDT) 30,2aly (33,8maly) -- 1.34,8maly
5. 5v o Veldig Brennande / (RDT) 30,2aly (33,9maly) -- 1.34,8maly x
6. 6v o AH Metallimestari / (ARO) 32,8a (36,6ma) -- 1.35,4maly
7. 5v o Radikalin Tokkopa / (RDT) 30,7aly -- 1.35,8maly x
8. 6v o Eksepsjonell / (RDT) 29,9aly (33,4maly) -- 1.36,0maly
9. 5v t AH Hallþóra / (ARO) 33,5a (33,0ma) -- 1.36,6maly
10. 5v o AH Variantti / (ARO) 35,1a (36,7ma) -- 1.36,8maly
11. 5v o Ruskon Palanen / (RDT) 30,1aly (33,9maly) -- 1.36,8maly
12. 5v o Radikalin Luonnoton / (RDT) 32,4ake -- 1.37,0maly
Ryhmä B, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 5v o AH Sindri / (ARO) 33,9a (32,5ma) -- 1.31,3maly x
2. 8v o Thorlow R / Jaakko (RDT) 26,8aly (29,5maly) -- 1.31,3maly
3. 5v o Vigør Svolvaer / (RDT) 29,3aly (33,7maly) -- 1.31,4maly
4. 6v o Radikalin Ukaasi / (RDT) 28,4ake (29,4maly) -- 1.31,6maly
5. 7v o Radikalin Zalama / (RDT) 26,4ake (29,2maly) -- 1.31,6maly
6. 7v t Ruskon Urhotar / (ARO) 30,2 (33,2ma) -- 1.31,9maly
7. 7v t Rustning R. / (RENI) 27,9a (m29,6a) -- 1.31,9maly
8. 5v t AH Ingvildr / (ARO) 33,7a (32,4ma) -- 1.32,2maly
9. 6v t Snillin Hehkuva / (RDT) 29,2ke (33,2maly) -- 1.32,4maly
10. 6v o AH Huurtaja / (RDT) 28,5aly (29,0maly) -- 1.32,4maly
11. 6v t Purnin Emelia / (Team Ninitra) 29,1a (m31,3a) -- 1.32,8maly
6v t Kuuratar RC / (RDT) 26,9aly (29,4maly) -- k
Ryhmä C, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 12v o EP Volyymi / (ARO) 24,1a (28,7ma) -- 1.28,3maly
2. 8v t Villiviini RC / Juha (RDT) 24,8aly (28,4maly) -- 1.28,3maly xx
3. 7v o Ruskon Rangaistus / Iisa (RDT) 24,6aly (29,9maly) -- 1.28,4maly
4. 9v o Pompeji Sirottava / (RENI) 23,3a (m28,3a) -- 1.28,4maly x
5. 11v o Pikkuapollo / (ARO) 24,0a (29,1ma) -- 1.29,0maly x
6. 6v o Unian Yllinkyllin / Kirsi (KADO) 1.29,2ake (m28,9aly) -- 1.29,5maly
7. 8v o Gunni / (ARO) 24,2a (28,3ma) -- 1.29,6maly
8. 7v o Niin Siistii / Kiko (RDT) 24,8aly (28,2maly) -- 1.29,6maly
9. 9v o Snillin Hastalavista / Marko (RDT) 24,5aly (28,2maly) -- 1.29,8maly x
10. 10v o Hoffsvarten / (RuKo) 24,2aly (28,4maly) -- 1.29,9maly
11. 9v o N.I.N. Vainoharha / (RuKo) 24,2aly (28,5maly) -- 1.29,9maly x
12. 12v t Tulituulen Eveliina / (RDT) 24,6aly (28,4maly) -- 1.29,9maly
Ryhmä D, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 12v PML Supina / (RDT) 25,3aly (28,3maly) -- 1.27,0maly x
2. 8v t Venaa Viikko / Kimu (RDT) 24,2aly (28,2maly) -- 1.27,2maly
3. 7v t Pikkusen-Minttu / (RDT) 24,3aly (28,0maly) -- 1.27,4maly
4. 10v t Duanin Ristiriita / Marja (RDT) 23,1aly (27,1maly) -- 1.27,5maly
5. 8v o Uskoo Ken Tahtoo / Harri (RDT) 24,0aly (28,2maly) -- 1.27,7maly
6. 14v t Snillin Hattara / (SnRa) 20,0a (m27,6a) -- 1.27,8maly
7. 9v t Ruskon Wanilli / Erja (RDT) 25,1ake (28,3maly) -- 1.28,1maly x
8. 9v o Radikaali Cepponen / Jenny (RDT) 24,2aly (28,4maly) -- 1.28,3maly x
9. 12v o Radikaali Legenda (SnRa) 19,9a (m28,3a) -- 1.28,4maly
9v o Radikaali Wekkuli / (RENI) 22,6a (m28,9a) -- hrp
Ryhmä E, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 11v t Radikalin Liitulaku / Linnea (RDT) 21,7aly (27,4maly) -- 1.27,1maly
2. 9v t Radikaali Piina / Aaro (RDT) 23,8aly (27,1maly) -- 1.27,3maly x
3. 11v o Radikaali Jatkumo / Elsi (RDT) 21,6aly (27,1maly) -- 1.27,3maly x
4. 12v t AH Inkkari / (SnRa) 21,6a (m27,9a) -- 1.27,7maly
5. 8v o Kajastus KAS / Mirva (RDT) 23,3aly (27,3maly) -- 1.27,8maly
6. 12v o Snillin Taavetti / (SnRa) 20,6a (m27,1a) -- 1.27,9maly
7. 10v o Radikalin Anna Mennä! / Reino (RDT) 21,7aly (27,1maly) -- 1.28,5maly
8. 7v t Fantasia / Anna-Liisa (RDT) 23,6aly (27,5maly) -- 1.28,5maly x
9. 11v o EP Valuuri / (ARO) 24,1a (27,1ma) -- 1.28,6maly
10. 8v o Esikuva RC / Matti (RDT) 23,4aly (27,8maly) -- 1.28,8maly
Ryhmä F, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 12v o Ruskon Kärähdys / (RuKo) 23,1aly (27,1maly) -- 1.27,0maly
2. 9v o Ruskon Probleemi / (RENI) 24,2a (m27,0a) -- 1.27,5maly x
3. 11v o Korpisoturi RC / (RuKo) 24,1aly (27,3maly) -- 1.27,7maly x
4. 10v t Radikalin Aamuvirkku / Simo (RDT) 22,4aly (27,0maly) -- 1.28,0maly
5. 8v o Adinan Manaaja / Ali (RDT) 24,9aly (27,3make) -- 1.28,1maly
6. 13v o Velmu Viikinki / (ARO) 24,6a (27,4ma) -- 1.28,4maly
7. 8v o Ruskon Villitys / (RENI) 24,3a (m27,5a) -- 1.28,5maly x
8. 10v o Sävelen Felix / (RENI) 20,6a (m27,3a) -- 1.28,5maly
9. 12v o Murhamiesi / (RDT) 22,2ake (27,0maly) -- 1.28,6maly x
10. 10v o Radikalin Olkiprinssi / Anton (RDT) 22,8aly (27,2mly) -- 1.29,0maly
Ryhmä G, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 11v o Altto KAS / Joakim (KADO) 1.20,3aly (m25,9ake) -- 1.26,3maly
2. 11v t Mini-Marenki / Jasper (KADO) 1.24,3ake (m26,2aly) -- 1.26,5maly x
3. 11v t Snillin Ainutlaatuinen / (SnRa) 20,5a (m27,4a) -- 1.26,6maly
4. 8v o Sleipner R. / (RuKo) 24,0aly (26,0make) -- 1.26,9maly
5. 9v o Purnin Algot / (SnRa) 21,0a (m27,0a) -- 1.27,0maly x
6. 13v o Nicklas Snilli / (SnRa) 21,0a (m27,5a) -- 1.27,1maly
7. 15v t Sinikedon Alviina / (SnRa) 20,6a (m26,0a) -- 1.27,4maly
8. 9v t Kaskun Valkokulta / Miko (KADO) 1.24,1ake (m26,1ake) -- 1.27,4maly x
9. 10v t AH Pikku-Harha / Ida (KADO) 1.21,2aly (m26,2aly) -- 1.27,7maly x
14v o Torfinn Snilli / (SnRa) 20,0a (m26,2a) -- k
Säännöt
— Rajoittamaton määrä hevosia / lähtö / omistaja. Lähdöt jaetaan tarvittaessa ryhmiin.
— Hevonen voi osallistua vain yhteen kärrylähtöön + montéen.
— 2-vuotiaat lämminveriset ja 3-vuotiaat kylmäveriset vain omiin lähtöihinsä.
— Osallistumismuoto: 2v o Koni / Ohjastaja (Seura) 10,0 --
— Ohjastaja ei ole pakollinen.
— Osallistumiset alle tai mailitse eatnama(a)gmail.com otsikolla Muistoajot.
Charigné Dubois Memorial
— Lähtö ei ole VRERin suurkilpailu.
— Lähtöön voi osallistua 4-vuotiaat ja sitä vanhemmat lämminveriravurit, joissa on vähintään 25% ranskalaista verta, sekä suvulliset että evm-sukuiset.
— Hevosia voi ilmoittaa rajattomasti, karsintalähdöt järjestetään tarvittaessa.
— Osallistumismuoto: 5v o Koni / Ohjastaja (Seura) 10,0 www.koninosoite.net
N.I.N.Lemmen Roihu Muistoajo
— Lähtö ei ole VRERin suurkilpailu.
— Lähtöön voi osallistua 25,0 ja nopeammat kylmäveritammat.
— Tammoja voi ilmoittaa rajattomasti, karsintalähdöt järjestetään tarvittaessa.
Lähdöt
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 1609m
Lähtö 2. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 1609m
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 17,0-19,9, 1609m
Lähtö 4. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-16,9, 1609m
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 1609m
Lähtö 6. Ryhmäajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 1609m
Lähtö 7. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 1609m
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 27,0-29,9, 1609m
Lähtö 9. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-26,9, 1609m
Lähtö 10. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 1609m
Lähtö 11. Charigné Dubois Memorial, ryhmäajo ransk. sukuisille lämminverisille, 1609m
Lähtö 12. N.I.N.Lemmen Roihu Muistoajo, ryhmäajo 25,0 ja nop. kylmäveritammoille, 1609m
Lähtö 13. Monté, ryhmäajo lämminverisille, 1609m
Lähtö 14. Monté, ryhmäajo kylmäverisille, 1609m
Palkinnot
Lähdöt 1, 6: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
Lähdöt 2-5, 7-10, 13-14: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Lähdöt 11-12: 15 000 - 9500 - 5500 - 3500 (- 2000)
Chari-mikä?
Charigné Dubois oli 2000-luvun alkupuolella toiminnassa olleen Colonne de Feun ranskalaisori. Se kisasi vain Ranskassa ja tuli Suomeen liisiin jalostuskäyttöön. Charigné oli raamikas, rautias ori ja se oli ensimmäinen I palkinnolla kantakirjattu ravuriori. Charigné palkittiin Ravigaalassa Vuoden 2003 parhaana lämminverisenä siitosoriina. Siitä jäi kuutisentoista varsaa, mm. Rock's Blizzard 12,1, L.F.'s Caijin 12,2a, Jacques Loisto 13,5a, F.G.Countdrop 14,9, Rouge Dentelle 15,0a sekä Rock's Fire 15,2.
N.I.N.Lemmen Roihu
Lempi syntyi heinäkuussa 2002 ja oli ensimmäinen menestyksekäs sh-tammani. Se juoksi 65 startistaan peräti 32 totosijaa, kantakirjattiin II palkinnolla ja olipa vielä virtuaalinen muotovaliokin. Jälkeläisiä tammasta jäi kaksitoista, joista kolme alitti 1.24.
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 1609m
Ryhmä A, P: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 2v o Nimble MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.21,6aly
2. 2v o Scamper MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.21,7aly
3. 2v t Double Perfection MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,3aly
4. 2v t Calmness Snilli / (Team Lily) ei enn -- 1.22,3aly
5. 2v t Celebrity Snilli / (Team Lily) ei enn -- 1.22,3aly
6. 2v o Smartboy MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,4aly
7. 2v t Midsummer Madness MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,6aly
8. 2v t Spring Flame MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,6aly
9. 2v t Great Glitter MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,8aly
10. 2v t Pink Perfection MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,8aly
11. 2v o Firenzo Power / (RuKo) ei enn -- 1.22,8aly
Ryhmä B, P: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 2v o Blue Dancer MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.21,3aly
2. 2v t Magic Moment MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,0aly
3. 2v o Speedster MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,0aly
4. 2v o Little Giant MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,2aly x
5. 2v t Emely's Emerald WH´s / (Team Lily) ei enn -- 1.22,3aly
6. 2v o Little Giant MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,4aly
7. 2v o Lucky One MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,4aly
8. 2v o Mind Game Spit / (Team Lily) ei enn -- 1.22,8aly x
9. 2v o Monarch MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,9aly
10. 2v t Rjazán Thankful / (Team Lily) ei enn -- 1.22,9aly x
Ryhmä C, P: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 2v t Sweet Melody MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.21,2aly x
2. 2v o Showman MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.21,4aly
3. 2v t Moonlight MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.21,4aly
4. 2v t Summer Skies MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.21,7aly x
5. 2v o Ragnarok Unia / (RuKo) ei enn -- 1.21,9aly
6. 2v t Glory Girl MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,1aly
7. 2v t Rjazán Firebird / (Team Lily) ei enn -- 1.22,1aly x
8. 2v t Her Excellency MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,2aly
9. 2v t Great Glitter MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,6aly
10. 2v o Berry Boy MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.22,8aly
Ryhmä D, P: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 2v t Purple Beauty MacLily (RENI) 19,7a -- 1.19,2aly
2. 2v o Rjazán Defective / (RuKo) 19,4aly -- 1.19,3aly
3. 2v t Bright Spark MacLily / (RENI) 18,9a -- 1.19,3aly x
4. 2v t Rock Me Ach / (ARO) 19,7a -- 1.19,7aly
5. 2v t Ivette Snilli / (SnRa) 21,0a -- 1.20,0aly
6. 2v t Chagrin Spit / (RENI) 19,6a -- 1.20,0aly
7. 2v t Wizard Spit / (RENI) 19,3a -- 1.20,4aly x
8. 2v t Exquisite Beauty MacLily / (Team Lily) ei enn -- 1.20,6aly
9. 2v t Rjazán Typhoon / (RuKo) 20,6aly -- 1.20,6aly
2v t Creator Spit / (RENI) 19,1a -- k
Lähtö 2. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 1609m
Yksi osallistuja, siirretty lähtöön nro 3
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 17,0-19,9, 1609m
Ryhmä A, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 5v t Candyfloss / (Team Lily) 19,0 -- 1.19,0aly
2. 3v o Herobee Unia / (RENI) 19,2a -- 1.19,1aly x
3. 3v t Flawless Edition RC / (Team Lily) 18,7 -- 1.19,1aly
4. 3v o Kick Off Unia / (ARO) 20,0a -- 1.19,3aly
5. 3v o Locomotion Snilli / (SnRa) 19,4a -- 1.19,4aly
6. 3v t Aniawi Unia / (RENI) 19,1a -- 1.19,4aly x
7. 3v o Little Dazzle / (Team Lily) 18,8a -- 1.19,5aly x
8. 3v o Rising Sun / (Team Lily) 19,0 -- 1.19,6aly
9. 3v o Grom Ach / (ARO) 18,9 -- 1.19,9aly
10. 4v o Kahoots Ach / (ARO) 18,9a -- 1.19,9aly
11. 4v o Walnut / (Team Lily) 18,6 -- 1.20,0aly
12. 4v t Ginger Twist / (ARO) 18,3a -- 1.20,0aly xx
Ryhmä B, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 5v t Twilight Time / (Team Lily) 18,4 -- 1.17,3aly
2. 3v o Wehtje Snilli / (RENI) 18,1a -- 1.17,3aly
3. 3v o Surveillance Unia / (RENI) 18,2a -- 1.17,5aly
4. 3v o Gallant / (Team Lily) 18,3 -- 1.17,7aly x
5. 3v t Whoosh MacLily / (RuKo) 17,7aly -- 1.17,7aly
6. 3v t Ruby Red Snilli / (SnRa) 18,2a -- 1.17,8aly
7. 3v t Radical Imaginay / (SnRa) 18,5a -- 1.18,0aly
8. 4v t Red Valentina MacLily / (Team Lily) 18,4 -- 1.18,1aly x
9. 5v t Winter Time / (Team Lily) 18,2 -- 1.18,1aly x
10. 3v o Otoko Spit / (RENI) 18,3a -- 1.18,7aly
11. 4v t Snow Game Spit / (RENI) 18,1a -- 1.18,8aly x
12. 3v o Memento / (Team Lily) 18,3 -- 1.19,0aly x
Ryhmä C, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 3v o Brilliant Blue MacLily / (Team Lily) 17,6 -- 1.17,0aly
2. 5v t Star Light / (Team Lily) 17,9 -- 1.17,7aly x
3. 3v o Bexley Burn / (Team Ninitra) 17,4 -- 1.17,9aly
4. 3v o Iceman / (Team Lily) 17,6 -- 1.17,9aly
5. 3v Echo / (Team Lily) 17,4a -- 1.18,1aly
6. 3v t Pop Pop Ping / (Team Ninitra) 17,5a -- 1.18,2aly x
7. 3v t Winter Miracle / (Team Lily) 17,4a -- 1.18,2aly
8. 3v o Geographic / (ARO) 17,4a -- 1.18,2aly
9. 3v t Lady Whistle O'Koo / Jaana (Team Koo) 17,0ly -- 1.18,6aly x
10. 3v o Rjazán Who Is It / (RuKo) 17,2aly -- 1.18,8aly
11. 3v o Meleager Snilli / (RENI) 17,3a -- 1.18,8aly
3v t Mystique MacLily / (Team Lily) 17,6 -- hyl
Ryhmä D, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 3v o High Hope / (Team Lily) 17,9a -- 1.17,1aly
2. 4v o Amplified Ach / (ARO) 17,2a -- 1.17,1aly x
3. 5v t Priceless / (Team Lily) 17,3 -- 1.17,2aly
4. 3v t Rjazán La Lumiére / (Team Lily) 17,1 -- 1.17,2aly
5. 4v t Double Dream / (Team Lily) 17,3a -- 1.17,8aly
6. 3v o Sailor Boy / (Team Lily) 17,1 -- 1.17,8aly x
7. 6v t Bluebird / (Team Lily) 17,0 -- 1.17,8aly
8. 3v o Cappuccino Snilli / (RENI) 17,4 -- 1.17,9aly x
9. 4v t Prima Donna / (Team Lily) 17,3 -- 1.18,0aly
10. 3v o Pomegranate / (Team Lily) 17,6 -- 1.18,0aly x
11. 3v o Windrush / (Team Lily) 17,3a -- 1.18,7aly
4v o Colour Me Perfect / (Team Lily) 17,1a -- hva
Lähtö 4. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-16,9, 1609m
Ryhmä A, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 3v o Commander / (Team Lily) 16,6a -- 1.16,1aly
2. 4v o Argus Speed / (Team Lily) 16,2a -- 1.16,1aly
3. 3v o Action Man / (Team Lily) 16,0 -- 1.16,1aly
4. 5v t Lydia Ach / (ARO) 16,7a -- 1.16,1aly
5. 3v t Mokosa Ach / (RENI) 16,3 -- 1.16,1aly
6. 4v t Downrun Unia / (RENI) 16,2 -- 1.16,3aly
7. 3v t Historic / (Team Ninitra) 16,8 -- 1.16,4aly
8. 5v t Royal Scarlet MacLily / (ARO) 16,7a -- 1.16,5aly
9. 5v t Be My Light Speed / (RENI) 16,6 -- 1.16,5aly
10. 4v o Abrupt Chaos / (RENI) 16,3a -- 1.16,9aly x
11. 4v t Mighty Miss MacLily / (Team Ninitra) 16,1a -- 1.17,0aly
Ryhmä B, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 3v t Olivine Snilli / (SnRa) 15,3 -- 1.15,4aly
2. 4v t Xerxes d'Estrees / (RuKo) 15,6aly -- 1.15,6aly
3. 4v t Bia Ach / (Team Ninitra) 15,8a -- 1.15,6aly x
4. 4v t Wish To Santa Wäck / (SnRa) 15,3a -- 1.15,7aly x
5. 4v o Blakharadan O'Koo / (RuKo) 15,5aly -- 1.15,9aly
6. 4v t Roselia Snilli / (SnRa) 15,4 -- 1.15,9aly
7. 4v o Go Hoho! 4 / (SnRa) 15,1a -- 1.15,9aly
8. 5v r Bouleau Burn / (Team Ninitra) 15,5a -- 1.15,9aly
9. 5v o Radical Speeding / (RENI) 16,0a -- 1.16,0aly
4v o Xerxes d'Quirius / (RuKo) 15,1aly-- k
Ryhmä C, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 8v t Gillyflower Snilli / (Team Lily) 15,2a -- 1.15,1aly
2. 4v o Gestionnaire RC / (Team Lily) 15,5 -- 1.15,4aly xx
3. 6v t Xerxes d’Aubry / (RENI) 15,6a -- 1.15,4aly
4. 4v o Gold Label / (Team Lily) 15,2 -- 1.15,7aly
5. 4v t Moonflower / (Team Lily) 15,4 -- 1.15,7aly x
6. 5v t Heather / (Team Lily) 15,4 -- 1.15,8aly x
7. 5v t Fairy / (Team Lily) 15,2 -- 1.15,8aly x
8. 6v t Life Burns RC / (ARO) 15,0a -- 1.15,8aly x
9. 4v t 4 Tinsel Tassels / (Team Lily) 15,0 -- 1.15,9aly
10. 4v t Cherry Bomb / (Team Lily) 15,3 -- 1.15,9aly x
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 1609m
Ryhmä A, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 5v o Djuzhak Vjaz / (RuKo) 13,8aly -- 1.13,0aly x
2. 5v o Lukaround Burn / (Team Ninitra) 14,6a -- 1.13,1aly
3. 6v t Blue Time Snilli / (Team Lily) 14,8a -- 1.13,4aly
4. 5v o Terrotist Arz / (SnRa) 13,2a -- 1.13,8aly
5. 4v o Juggler / (Team Lily) 14,1 -- 1.14,0aly x
6. 6v t Diamond Duán / (RENI) 14,0a -- 1.14,2aly
7. 7v t Keylime Snilli / (ARO) 14,8a -- 1.14,3aly
8. 8v t Quickgoldwins RC / (Team Lily) 13,5a -- 1.14,5aly x
9. 5v o Millionaire RC / (SnRa) 13,5a -- 1.14,5aly x
10. 7v t Kozjavka Vjaz / (RuKo) 13,8aly -- 1.14,6aly
11. 5v t Precious Gem / (Team Lily) 14,7a -- 1.14,8aly
12. 6v t Bye Honeybee Unia / (RuKo) 13,1aly -- 1.14,8aly x
Ryhmä B, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 8v t Winy Blondie / (RENI) 13,1a -- 1.13,0aly
2. 8v o Jalapeno Burn / (Team Ninitra) 12,6a -- 1.13,0aly
3. 6v t Loveya Burn / (Team Ninitra) 13,8a -- 1.13,2aly x
4. 7v o Bombershock Gue / (RuKo) 13,1aly -- 1.13,3aly
5. 10v t Nelilyn Snilli / (Team Lily) 13,5a -- 1.13,3aly
6. 4v o 4 Smoky Pigs / (SnRa) 13,2a -- 1.13,4aly
7. 6v o Black Out Spit / (RuKo) 13,1aly – 1.14,2aly
8. 4v t Get Shocked O'Koo / Jaana (Team Koo) 13,8ake -- 1.14,4aly
9. 9v o Coronation Burn / (Team Lily) 13,7a -- 1.14,7aly
10. 4v o Kaboom Snilli / (SnRa) 13,1a -- 1.14,9aly
11. 6v t Rout Pomp / (RENI) 13,1 -- 1.15,0aly x
6v t Rjazán Antique / (RuKo) 12,4aly -- hrp
Ryhmä C, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 9v o Mathematic / (ARO) 12,5a -- 1.12,2aly
2. 6v t Goldie Snilli / (SnRa) 11,2a -- 1.12,3aly x
3. 6v o Razorbill Snilli / (SnRa) 12,7a -- 1.12,4aly
4. 8v o Legendary Burn / (Team Ninitra) 12,5a -- 1.12,6aly x
5. 6v o Armaldo Snilli / (SnRa) 12,6a -- 1.12,6aly
6. 7v o Cybershot Snilli / (SnRa) 12,0a -- 1.12,6aly
7. 8v o Wildstar RC / Heikki (Team Lily) 11,5a -- 1.12,8aly x
8. 6v o Rjazán Break It / (RuKo) 12,1aly – 1.12,9aly
9. 8v t Flight of Fancy / (Team Ninitra) 12,6a -- 1.13,0aly
10. 7v o Royson Speed / (SnRa) 11,3a -- 1.13,1aly
11. 5v o Rodan Ach / Elias (Team Koo) 12,0aly -- 1.13,6aly
5v o Camden Time / (RENI) 12,2a -- hrp
Ryhmä D, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 7v t My Caramel / Tatu (Team Koo) 11,1aly -- 1.12,2aly
2. 7v t Mania Snilli / (SnRa) 10,6a -- 1.12,6aly
3. 11v o Kind Of Magic RC / Juuso (Team Lily) 11,1a -- 1.12,7aly
4. 7v o Valery Pomp / (RENI) 11,2a -- 1.12,8aly
5. 7v o Knockout Snilli / (SnRa) 11,1a -- 1.13,2aly
6. 8v o Rjazán Blackmail / (SnRa) 11,3a -- 1.13,2aly x
7. 11v o Flying Whisper Gue / Juha (Team Lily) 10,6a -- 1.13,3aly xx
8. 10v t Ghost Snilli / (ARO) 11,2a -- 1.13,4aly
9. 11v o Death Trip Nin / (ARO) 11,0a -- 1.13,7aly x
10. 12v t Charlene Snilli / (SnRa) 11,2a -- 1.13,7aly
11. 10v t Hexeria Speed / (SnRa) 10,7a -- 1.13,7aly
12. 11v o Surprising MacLily / (SnRa) 10,5a -- 1.13,9aly
Ryhmä E, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 8v o Skyline Snilli / (SnRa) 10,4a -- 1.11,3aly x
2. 11v t Just For Fun RC / (SnRa) 10,1a -- 1.11,3aly
3. 6v o Specific Derby / Markus (Team Koo) 10,0aly -- 1.11,4aly
4. 10v t Lemonberry / (SnRa) 10,2a -- 1.11,5aly x
5. 10v t Take It / (SnRa) 10,3a -- 1.11,6aly
6. 12v t Delightful MacLily / (SnRa) 10,3a -- 1.11,7aly
7. 11v o Norman Snilli / (SnRa) 10,3a -- 1.11,8aly x
8. 8v o Expensive Salazar / (RENI) 10,1a -- 1.12,0aly x
9. 8v o Ultimate Snilli / (RENI) 10,4a -- 1.12,4aly x
10. 11v o Graffiti Snilli / (SnRa) 10,1a -- 1.12,6aly
11. 12v t Homecoming Queen Snilli / (SnRa) 10,3a -- 1.12,7aly
Ryhmä F, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 12v o Spacemaster Snilli / (SnRa) 09,4a -- 1.11,1aly
2. 11v t Glowing MacLily / (SnRa) 10,0a -- 1.11,3aly
3. 9v o Marvel Pomp / (RENI) 09,7a -- 1.11,7aly
4. 10v t Celine Snilli / (SnRa) 10,0a -- 1.11,9aly
5. 7v t So Lovely MacLily / (RuKo) 09,7aly -- 1.12,2aly x
6. 11v o William Ach / (ARO) 09,7a -- 1.12,4aly
7. 11v o Jungleman Unia / (SnRa) 09,6a -- 1.12,7aly
8. 7v o Rjazàn Beat It / (RuKo) 09,0aly -- 1.12,8aly
9. 12v o Crimescene Unia / (SnRa) 09,7a -- 1.12,9aly x
6v o Fantasy Fighter MacLily / (SnRa) 10,1a -- hrp
10v o Phantom Fox / (ARO) 09,2a -- k
Lähtö 6. Tasoitusajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 1609m
Ryhmä A, 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 3v o Tornado Arktis / (ArC) ei enn -- 1.41,1ly
2. 3v t Þórfríðr Nøn / (ArC) ei enn -- 1.41,4ly
3. 3v o Nordkap Arktis / (ArC) ei enn -- 1.41,7ly
4. 3v o Ruskon Välähdys / (ArC) ei enn -- 1.41,9ly
5. 3v t Boya Arktis / (Arc) ei enn -- 1.42,0ly
6. 3v t Knippra / (ArC) ei enn -- 1.42,7ly
7. 3v t Remzora / (ArC) ei enn -- 1.43,1ly
8. 3v t Olki-Aune / (ArC) ei enn -- 1.43,2ly
9. 3v o Dalfuxen Arktis / (ArC) ei enn -- 1.43,2ly
10. 3v o Ruskon Paavoeinari / (RuKo) ei enn -- 1.43,3ly
11. 3v o Backus / (ArC) ei enn -- 1.43,4ly x
12. 3v t Stålfjør / (ArC) ei enn -- 1.43,6ly x
13. 3v o Thorolf Arktis / (ArC) ei enn -- 1.43,7ly
Ryhmä B, 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 3v t AH Proosa / (ARO) 39,0a -- 1.41,2ly
2. 3v t Unian Loruhymni / (RENI) 38,2a -- 1.41,2ly
3. 3v t AH Kalma / (ARO) 38,1a -- 1.41,4ly
4. 3v o Þrymr Nøn / (ARO) 38,5a -- 1.41,4ly
5. 3v t Guen Riemuriina / Juhani (Team Lily) 38,1a -- 1.41,5ly x
6. 3v t AH Poppeli / (ARO) 38,6a -- 1.41,5ly x
7. 3v t Amaryll Snilli / (SnRa) 38,2a -- 1.41,6ly
8. 3v t Kára Nøn / (ARO) 38,2a -- 1.42,2ly
9. 3v o Hrimthur Arktis / (ARO) 39,8a -- 1.42,4ly
10. 3v t Uturiina / (RuKo) ei enn -- 1.42,6ly
11. 3v t Guðriðr Nøn / (ARO) 38,1a -- 1.42,9ly
12. 3v t Irma Tid / (Team Ninitra) 39,5a -- 1.43,0ly xx
13. 3v o Vår Tid / (Team Ninitra) 38,1a -- 1.43,3ly
Ryhmä C, 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 3v t Olki-Aura / (ARO) 37,6a -- 1.40,0ly
2. 3v t Radikalin Dilemma / Mari (KADO) 1.36,9ake -- 1.40,1ly
3. 3v t Huldra Arktis / (ARO) 37,4a -- 1.40,2ly x
4. 3v o Hábrók Arktis / (ARO) 38,5a -- 1.40,3ly
5. 3v o Saariston Lennätin / Lari (KADO) 1.36,8ake -- 1.40,4ly
6. 3v t Guen Helmeilevä / Sanna (Team Lily) 36,9a -- 1.40,7ly
7. 3v o EP Susihiisi / (Team Ninitra) 34,7a -- 1.40,8ly x
8. 3v t Radikaali Viluvai / (RENI) 37,6a -- 1.41,3ly
9. 3v t AH Kainostelija / Hannu (Team Lily) 36,6a -- 1.41,6ly
10. 3v o Guen Velmunen / Mira (Team Lily) 34,9a -- 1.41,6ly
11. 3v o Leopert Lind / (Team Ninitra) 34,3a -- 1.41,7ly
12. 3v o Guen Kenraalimajuri / Jussi (Team Lily) 33,7a -- 1.42,0ly
Lähtö 7. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 1609m
Ryhmä A, 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 4v t K.R. Purnu / Ismo (Team Lily) 38,1a -- 1.37,3aly
2. 4v o Snillin Viljami / (RuKo) 38,2aly -- 1.37,6aly
3. 4v t Jäänsiru / Hannu (Team Lily) 39,0a -- 1.37,7aly x
4. 4v o Porarinn R. / (RENI) 38,0a -- 1.38,2aly xx
5. 4v t Rehjan Turnipsi / (RENI) 37,2a -- 1.38,2aly
6. 4v t Gjønnvina R. / (ArC) 38,7aly -- 1.38,3aly
7. 4v t Ruskon Haltiatar / (RuKo) 39,0aly -- 1.38,4aly x
8. 4v t K.R. Virella / Tuomas (Team Lily) 38,2a -- 1.38,7aly
9. 4v o AH Tähtitomu / Heikki (Team Lily) 39,3a -- 1.38,9aly x
10. 4v t Rehjan Jujuisa / (RENI) 37,1a -- 1.38,9aly
Ryhmä B, 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 4v t Idäntuija / (RENI) 37,1a -- 1.35,1aly
2. 4v o Aaverinssi / (ARO) 36,1a -- 1.35,5aly x
3. 4v o Snillin Diktaattori / (SnRa) 35,1a-- 1.36,4aly
4. 4v o Bölþorn R. / (ARO) 36,9a -- 1.36,5aly x
5. 4v t Vanicka / (ArC) 34,3aly -- 1.36,7aly x
6. 4v o Snillin Caktus / (SnRa) 35,4a -- 1.36,9aly
7. 4v t Snillin Tulppaana / (SnRa) 34,0a -- 1.36,9aly x
4v o Ruskon Lumiotus / (Ruko) 34,8aly -- k
4v o Guen Taavetti / Jaakko (Team Lily) 34,4 -- k
Ryhmä C, 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 6v t AH Haituva / (ARO) 33,7a -- 1.33,5aly
2. 6v o AH Jooseppi / (ARO) 33,3a -- 1.33,8aly
3. 4v o Åmotbrun / (ArC) 33,4aly -- 1.33,9aly
4. 4v o Skøibron R. / (ArC) 33,2aly -- 1.34,3aly x
5. 4v o Villiwoima / (SnRa) 32,8a -- 1.34,3aly x
6. 4v t Snøfrid Glädje / (ArC) 33,7aly -- 1.34,6aly x
7. 6v t AH Sitruuna / (ARO) 32,3a -- 1.34,6aly
8. 4v o Rehjan Kaljuuna / (RENI) 33,1 -- 1.34,7aly
9. 4v t Urðr R. / (ARO) 33,2a -- 1.35,0aly
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 27,0-29,9, 1609m
Ryhmä A, 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 5v t AH Huiskio / (Team Ninitra) 28,3a -- 1.28,1aly x
2. 6v t AH Nattlig / (RENI) 29,2a -- 1.28,3aly x
3. 5v t Unian Tuliruno / Jaana (Team Koo) 29,2ly -- 1.28,4aly
4. 7v t Radikaali Villivalo / (ARO) 29,8a -- 1.28,6aly
5. 5v o Rehjan Esko / (RENI) 29,2 -- 1.28,8aly
6. 6v t Rehjan Hilleri / (RENI) 28,3a -- 1.28,9aly
7. 5v o Wuoren Armoton / (ARO) 29,9a -- 1.29,0aly
8. 5v t Kototallin Safiiri / Joonas (KADO) 1.28,9ly -- 1.29,3aly
9. 6v o Purnin Berto / (Team Ninitra) 28,3 -- 1.29,7aly
10. 6v t Purnin Emelia / (Team Ninitra) 29,1a -- 1.29,8aly
11. 4v o Purnin Kaskupoika / Eero (Team Lily) 28,4a -- 1.30,0aly
4v o Valo-Siru / (Team Ninitra) 28,8a -- hva
Ryhmä B, 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 5v t Ovidia R. / (ArC) 27,2aly -- 1.26,0aly x
2. 6v t Sølvstjerna / (ArC) 27,2aly -- 1.26,3aly
3. 6v o Gojahn R. / (ArC) 27,2aly -- 1.26,5aly
4. 6v t Purnin Vapaus / (Team Ninitra) 27,5a -- 1.26,5aly
5. 6v o Purnin Kaspian / (Team Ninitra) 27,3a -- 1.26,5aly xx
6. 6v o Rehjan Kauhukuva / (RENI) 27,1a -- 1.26,6aly x
7. 7v o AH Ukko-Uuras / (ARO) 27,1a -- 1.26,7aly
8. 7v t Heja Blomma / (ArC) 27,5ake -- 1.26,8aly
9. 8v t AH Carmiini / (ARO) 27,6a -- 1.27,1aly
10. 6v t Bjonfrøya R. / (ArC) 27,4aly -- 1.27,7aly x
11. 5v o AH Vigor / Janne (KADO) 1.27,3aly -- 1.27,7aly
12. 5v o Stormr Snilli / Joonas (KADO) 1.27,5aly -- 1.27,8aly
Lähtö 9. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-26,9, 1609m
Ryhmä A, 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 6v t EP Hippari / (RENI) 26,3a -- 1.25,5aly x
2. 5v t Kuolemanilo KAS / Olli (KADO) 1.26,2aly -- 1.25,6aly x
3. 5v t Radikalin Ikionnellinen / (SnRa) 25,9a -- 1.25,6aly x
4. 5v t Kototallin Lakka / Lauri (KADO) 1.26,5aly -- 1.25,7aly
5. 5v o Radikaali Perusjätkä / (SnRa) 25,2a -- 1.25,7aly
6. 7v t Skrym-Romea / (ArC) 25,3aly -- 1.25,8aly
7. 6v o Tambarskjelve / (ArC) 25,2aly -- 1.25,9aly x
8. 8v o AH Svafnir / (ARO) 26,2a -- 1.26,1aly
9. 6v o Snillin Hopealuoti / (SnRa) 26,6a -- 1.26,6aly
10. 6v o Hohdokas / Timo (KADO) 1.26,1ake -- 1.26,6aly x
11. 7v t Maj-Iris / (Team Ninitra) 26,6a -- 1.27,0aly
Ryhmä B, 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 9v t Finnuala / (ARO) 25,1a -- 1.25,0aly
2. 13v o AH Metsänukko / (ARO) 25,4a -- 1.25,4aly
3. 8v t Guen Sabriina / Sari (KADO) 1.25,2aly -- 1.25,5aly
4. 8v o AH Hallaton / (ARO) 25,0a -- 1.25,8aly xx
5. 9v t Purnin Tyllimyrsky / (Team Ninitra) 25,3a -- 1.25,9aly
6. 9v o Villi-Ari P / (RENI) 25,3a -- 1.25,9aly x
7. 7v t Kas Vain KAS / Karri (KADO) 1.25,3ke -- 1.26,2aly
8. 8v t Milda / (ARO) 25,7a -- 1.26,5aly x
9. 8v t Angrboða R. / (ARO) 25,2a -- 1.26,7aly
10. 7v t Sinikki KAS / Rasmus (KADO) 1.25,1ke -- 1.26,9aly
Lähtö 10. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 1609m
Ryhmä A, 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 7v o Unian Valotus / Olli (KADO) 1.24,2aly -- 1.24,2aly
2. 9v t Tilkki-Ituni / Anna (KADO) 1.24,2aly -- 1.24,8aly
3. 10v o Kaskun Kupari / Joakim (KADO) 1.24,5ake -- 1.24,8aly x
4. 10v t Purnin Rapina / (Team Ninitra) 24,9a -- 1.25,0aly
5. 8v t Höst Tid / (Team Ninitra) 24,4a -- 1.25,0aly
6. 8v t Snillin Hortenssa / (SnRa) 24,9a -- 1.25,0aly
7. 10v o Parjunan Pronssi / Jooa (KADO) 1.24,8ake -- 1.25,1aly x
8. 14v o Tanhun Tuhka / (ARO) 24,0a -- 1.25,1aly
9. 10v t Purnin Vilaus / (Team Ninitra) 24,0a -- 1.25,3aly
10. 10v o AH Faarao / (ARO) 24,8a -- 1.25,6aly
11. 9v o Parmatti KAS / Jere (KADO) 1.24,1aly -- 1.25,8aly
12. 9v t Purnin Humpuli / (Team Ninitra) 24,2a -- 1.25,8aly
Ryhmä B, 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 8v o Snillin Laivuri / (SnRa) 23,5a -- 1.24,1aly
2. 10v o Pompeji Atria / (RENI) 24,0a -- 1.24,2aly x
3. 10v o Maximus / (SnRa) 24,0a -- 1.24,2aly
4. 11v o AH Paroni / (SnRa) 23,4a -- 1.24,3aly
5. 11v o Fossegrim / (ARO) 23,1a -- 1.24,7aly
6. 7v t Viri-Valo / (SnRa) 24,1a -- 1.24,9aly x
7. 12v o AH Replikaattori / (ARO) 23,1a -- 1.25,0aly x
8. 9v t Karman Arma / Jimi (KADO) 1.24,1ake -- 1.25,1aly x
9. 9v o Hugleikr / (ARO) 23,1a -- 1.25,6aly
10. 9v o Pompeji Kaasupoljin / (RENI) 23,0a -- 1.25,7aly
11. 8v o Pompeji Fillari / (RENI) 24,1a -- 1.25,8aly
12. 13v t AH Umbra / (ARO) 23,2a -- 1.25,8aly
Ryhmä C, 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 10v o Snadisti Tuhma / (ARO) 23,5a -- 1.23,0aly
2. 10v o Mini-Matias / (RuKo) 23,5aly -- 1.23,3aly
3. 8v o Snillin Hermanni / (SnRa) 23,3 -- 1.23,4aly
4. 10v o Valfrid Rávgar / (RENI) 22,2a -- 1.23,4aly x
5. 11v t Hovijuoru / (SnRa) 23,1a -- 1.23,8aly
6. 10v o Duanin Cebuano / (RENI) 23,0a -- 1.24,0aly x
7. 10v o Snillin Otello / (RENI) 22,2a -- 1.24,2aly
8. 6v t Radikaali Kultakutri / (SnRa) 23,3a -- 1.24,3aly x
9. 12v o N.I.N. Auguuri / (ARO) 23,4a -- 1.24,4aly
10. 10v o Lyckans ost Fritjof / (ArC) 23,8aly -- 1.24,5aly x
11. 13v t AH Hallatanssi / (ARO) 23,5a -- 1.24,8aly x
12. 8v o Snillin Aaretti / (SnRa) 23,1a -- 1.24,9aly x
Ryhmä D, 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 12v t AH Inkkari / (SnRa) 21,6a -- 1.23,1aly
2. 13v o Lännen Nopein / (SnRa) 21,1a -- 1.23,1aly
3. 6v o EP Lennokas / Elias (Team Koo) 22,0ake -- 1.23,2aly
4. 12v t Duanin Vierasesine / (SnRa) 21,5a -- 1.23,2aly xx
5. 13v t Kekan Anthea / (ARO) 21,1a -- 1.23,2aly
6. 13v o Snillin Keessar / (SnRa) 21,1a -- 1.23,3aly x
7. 8v o Þróndr / (ARO) 22,0a -- 1.23,6aly
8. 9v o AH Meteli / Markus (Team Koo) 22,5ake -- 1.23,9aly
9. 10v o Skagi R. / (ArC) 21,9aly -- 1.23,9aly
10. 12v o Snillin Buugi / (SnRa) 22,0a -- 1.24,3aly
11. 9v o Snillin Uolevi / (SnRa) 22,6a -- 1.24,6aly
8v o Radikaali Neliveto / (SnRa) 22,4a -- k
Ryhmä E, 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 12v o Vasta Katsastettu / (RENI) 20,4a -- 1.22,1aly x
2. 13v t Unian Lorutar / (SnRa) 20,6a -- 1.22,3aly
3. 14v o Thorstein Snilli / (SnRa) 20,6a -- 1.22,5aly
4. 15v t Snillin Kaarina / (SnRa) 20,4a -- 1.22,5aly
5. 14v o Purnin Amerikaano / (ARO) 20,1a -- 1.22,6aly
6. 14v o Nicklas Snilli / (SnRa) 21,0a -- 1.23,2aly
7. 12v o Snillin Casmir / (SnRa) 20,2a -- 1.23,3aly
8. 11v o Ruskon Riiviö / (RENI) 20,1a -- 1.23,3aly
9. 12v t Snillin Ainutlaatuinen / (SnRa) 20,5a -- 1.23,5aly
10. 15v t Saltan Tuikea / (SnRa) 20,2a -- 1.23,7aly x
11. 15v t Sinikedon Alviina / (SnRa) 20,6a -- 1.23,7aly
12. 14v o Ruskon Hopearisti / (SnRa) 20,5a -- 1.23,9aly
Ryhmä F, 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 14v o Torfinn Snilli / (SnRa) 20,0a -- 1.22,1aly
2. 13v o Snillin Taavetti / (SnRa) 20,6a -- 1.22,2aly
3. 13v o Unian Viikinki / (SnRa) 20,0a -- 1.22,5aly
4. 10v o Prinsovak / (ArC) 20,3aly -- 1.22,6aly
5. 13v o Snillin Aapraham / (SnRa) 20,7a -- 1.22,8aly
6. 11v o Snillin Muusikko / (SnRa) 20,9a -- 1.22,9aly x
7. 13v o Snilleste Prins / (SnRa) 20,2a -- 1.23,4aly
8. 14v t Ruskon Jaava / (SnRa) 20,2a -- 1.23,4aly x
9. 14v t LH Kersantti Karoliina / (SnRa) 20,1a -- 1.23,4aly x
10. 12v o EP Mutteri / (ARO) 20,4a -- 1.23,5aly
11. 13v t Kekan Saveria / (ARO) 20,6a -- 1.23,6aly
Ryhmä G, 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 13v o Hiisin Hiski / (RuKo) 18,8aly -- 1.21,4aly
2. 12v o Radikaali Legenda (SnRa) 19,9a -- 1.21,6aly
3. 13v o Snillin Morrison / (SnRa) 19,9a -- 1.21,7aly
4. 14v o Snillin Noitarovio / (SnRa) 19,3a -- 1.21,7aly
5. 9v o Purnin Algot / (SnRa) 21,0a -- 1.21,8aly
6. 14v o Drotsibojonsson / (SnRa) 19,7a -- 1.21,9aly x
7. 15v t Snillin Hattara / (SnRa) 20,0a -- 1.22,1aly
8. 12v o Utukaamos / (RuKo) 20,3aly -- 1.22,5aly
9. 9v o Våldsam Blixt / (ArC) 21,9aly -- 1.22,5aly
10. 12v t Marielle Snilli / (SnRa) 20,0a -- 1.22,6aly
11. 13v o Snillin Ukkonen / (SnRa) 19,5a -- 1.22,9aly
Lähtö 11. Charigné Dubois Memorial, ryhmäajo ransk. sukuisille lämminverisille, 1609m
Karsinta I, P: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 4v o Fear Of Solaris Speed / Markus (Team Koo) 14,1aly -- 1.14,3aly xx - jatkoon
2. 6v o Gue Rouquin / Elias (Team Lily) 14,0a -- 1.14,3aly - jatkoon
3. 7v o Grandeur d'Athée / (Team Ninitra) 13,8a -- 1.14,3aly - jatkoon
4. 8v t Poetry In Motion / (SnRa) 13,4a -- 1.14,7aly
5. 6v t Amour Amber / (Team Ninitra) 13,2a -- 1.14,7aly
6. 5v t Charmaine Snilli / (SnRa) 14,0a -- 1.14,8aly
7. 9v t Rjazán Quiet Elegance / Eino (Team Lily) 16,6a -- 1.14,9aly x
8. 5v o Vincenzo / (RuKo) 13,2aly -- 1.15,0aly
9. 4v o Radical Royal Vodou / (RENI) 16,1a -- 1.15,1aly x
10. 8v t In the Bleak Midwinter / (Team Ninitra) 13,1a -- 1.15,8aly
Karsinta II, P: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 6v t Cacophony Ach / (ARO) 13,4a -- 1.13,1aly x - jatkoon
2. 5v o Empty Ach / Tatu (Team Koo) 12,1aly -- 1.13,1aly - jatkoon
3. 5v o Radical Confiance / (RENI) 13,8a -- 1.13,2aly - jatkoon
4. 6v t Rosa Dumalis / (RENI) 13,5a -- 1.13,2aly
5. 6v o Rjazán Put-in / (RENI) 13,9a -- 1.13,4aly
6. 7v o French Artist / Jukka (Team Lily) 13,2 -- 1.13,7aly
7. 6v o Ocean Artist / (RuKo) 13,1aly –- 1.13,7aly
8. 12v o Firedrake Ach / Heikki (Team Lily) 12,2a -- 1.13,9aly x
9. 11v t Sugar Puff MacLily / Hermanni (Team Lily) 12,2a -- 1.14,8aly xx
4v o Rjazán Starshow / (RENI) 13,1a -- hyl
Karsinta III, P: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 10v t Suncrush MacLily / (ARO) 11,4a -- 1.13,1aly - jatkoon
2. 6v o Rjazán Fireflyer / Jaana (Team Koo) 11,1aly -- 1.13,4aly - jatkoon
3. 11v o Dante Ach / (ARO) 11,1a -- 1.13,5aly - jatkoon
4. 11v o Frankenstein Snilli / (SnRa) 11,4a -- 1.13,8aly
5. 7v t Eerie Ach / (ARO) 11,2a -- 1.14,0aly
6. 12v t Rana Ideal / (Team Ninitra) 11,8a -- 1.14,0aly
7. 4v t Rjazán Aubree / Mari H 12,4aly -- 1.14,3aly x
8. 5v o Rjazán Hell Yeah / (RuKo) 11,5aly -- 1.14,5aly
9. 8v o Deluxe Xenophilia / (ARO) 12,2a -- 1.14,7aly
10. 7v o Rjazán Applause / (ARO) 11,7a -- 1.14,7aly
Karsinta IV, P: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 11v t Lollipop Snilli / (SnRa) 10,0a -- 1.12,5aly x - jatkoon
2. 11v o Troubadour d'Arc / (RuKo) 09,7aly -- 1.12,5aly - jatkoon
3. 11v t Rjazán Xanthe / (ARO) 09,1a -- 1.12,5aly - jatkoon
4. 7v t Cherie Rus / (RENI) 11,4a -- 1.12,8aly
5. 10v t Yokai Ach / (ARO) 10,8a -- 1.12,9aly x
6. 11v o Bugatti MacLily / (Team Ninitra) 10,1a -- 1.12,9aly
7. 6v t Onya Speed / (RuKo) 11,0aly -- 1.13,1aly
8. 11v t Get Better Ace / Elias (Team Koo) 10,7aly -- 1.13,3aly
9. 10v o Balios Smoke / (RuKo) 10,0aly -- 1.13,7aly
12v o Inferno Ach / (ARO) 09,5a -- hva
Finaali
P: 15 000 - 9500 - 5500 - 3500 (- 2000)
1. 6v o Rjazán Fireflyer / Jaana (Team Koo) 11,1aly -- 1.12,0aly
2. 11v t Lollipop Snilli / (SnRa) 10,0a -- 1.12,3aly
3. 6v o Gue Rouquin / Elias (Team Lily) 14,0a -- 1.12,4aly
4. 11v o Dante Ach / (ARO) 11,1a -- 1.12,5aly
5. 7v o Grandeur d'Athée / (Team Ninitra) 13,8a -- 1.12,9aly
6. 4v o Fear Of Solaris Speed / Markus (Team Koo) 14,1aly -- 1.13,3aly x
7. 5v o Radical Confiance / (RENI) 13,8a -- 1.13,4aly
8. 6v t Cacophony Ach / (ARO) 13,4a -- 1.13,5aly
9. 10v t Suncrush MacLily / (ARO) 11,4a -- 1.13,7aly x
10. 11v o Troubadour d'Arc / (RuKo) 09,7aly -- 1.14,0aly
5v o Empty Ach / Tatu (Team Koo) 12,1aly -- hva
11v t Rjazán Xanthe / (ARO) 09,1a -- hrp
Lähtö 12. N.I.N.Lemmen Roihu Muistoajo, ryhmäajo 25,0 ja nop. kylmäveritammoille, 1609m
Karsinta I, P: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 8v t Wauhti-Mimmi / (RENI) 25,0a -- 1.24,1aly - jatkoon
2. 12v t Tulituulen Eveliina / (RDT) 24,6aly -- 1.24,1aly - jatkoon
3. 9v t Ruskon Tuuletar / (RuKo) 24,8aly -- 1.24,2aly - jatkoon
4. 7v t Trønderjenta / (ArC) 24,2aly -- 1.24,4aly
5. 8v t Ruskon Joiviina / (ARO) 24,6a -- 1.24,5aly
6. 9v t Ruskon Harhatar / (RuKo) 24,7aly -- 1.24,6aly x
7. 10v t AH Varjotemppu / (ARO) 24,3a -- 1.24,6aly x
8. 7v t Purnin Muistelma / (Team Ninitra) 24,0 -- 1.24,8aly x
9. 7v t Purnin Hellehuvi / (Team Ninitra) 24,2a -- 1.24,8aly
10. 7v t Pikkusen-Minttu / (RDT) 24,3aly -- 1.24,8aly
11. 8v t Venaa Viikko / Kimu (RDT) 24,2aly -- 1.24,8aly x
12. 8v t Villiviini RC / Juha (RDT) 24,8aly -- 1.24,9aly x
Karsinta II, P: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 8v t Duanin Makeena / (RENI) 24,2a -- 1.23,0aly - jatkoon
2. 8v t Snillin Bambiina / (SnRa) 23,2a -- 1.23,0aly - jatkoon
3. 8v t Ajattara RC / Veikka (KADO) 1.23,0ake -- 1.23,1aly - jatkoon
4. 9v t Radikaali Piina / Aaro (RDT) 23,8aly -- 1.23,1aly x
5. 11v t AH Hulituli / (ARO) 23,8a -- 1.23,2aly
6. 10v t Duanin Ristiriita / Marja (RDT) 23,1aly -- 1.23,2aly
7. 8v t Karman Arastus / Jooni (KADO) 1.23,2ke -- 1.23,5aly
8. 9v t Katla / (ARO) 24,8a -- 1.23,6aly
9. 6v t Mini-Maisa / (RuKo) 23,9aly -- 1.23,6aly
10. 7v t Fantasia / Anna-Liisa (RDT) 23,6aly -- 1.23,7aly x
11. 12v t AH Kirikiukku / (ARO) 23,8a -- 1.23,8aly x
12. 7v t Kuningatarsmaragdi KAS / Jere (KADO) 1.23,0ake -- 1.24,0aly
Karsinta III, P: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 12v t AH Kipinätär / (RuKo) 21,3aly -- 1.22,1aly - jatkoon
2. 9v t Unian Ryövärintytär / (RENI) 23,8a -- 1.22,2aly - jatkoon
3. 14v t Anezka R. / (ARO) 22,3a -- 1.22,5aly - jatkoon
4. 10v t AH Hallatähti / (RuKo) 22,5aly -- 1.22,6aly
5. 12v t Radikaali Morsiusneito / (RENI) 22,1a -- 1.22,6aly x
6. 10v t Makiannäläkä / (SnRa) 21,0a -- 1.22,6aly x
7. 9v t Kajsalotta Snilli / (SnRa) 23,0a -- 1.22,7aly
8. 10v t Radikalin Aamuvirkku / Simo (RDT) 22,4aly -- 1.22,7aly
9. 12v t Tessan S / (ARO) 22,2a -- 1.22,7aly
10. 10v t Aaja KAS / Piritta (KADO) 1.22,0ke -- 1.22,8aly
11. 8v t Palma Snilli / (SnRa) 22,7a -- 1.22,9aly
12. 11v t AH Kuurikki / (ARO) 23,1a -- 1.23,0aly x
Karsinta IV, P: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 9v t Kuis Vain Kiipelissä / Jake (KADO) 1.21,7aly -- 1.22,0aly - jatkoon
2. 12v t AH Satakieli / (ARO) 20,1a -- 1.22,0aly - jatkoon
3. 12v t Ruskon Huu / (ARO) 20,8a -- 1.22,1aly - jatkoon
4. 14v t Snillin Valpuriina / (SnRa) 20,0a -- 1.22,2aly
5. 15v t Duanin Jessiina / (SnRa) 20,1a -- 1.22,3aly
6. 11v t Snillin Helmineito / (SnRa) 20,2a – 1.22,4aly x
7. 14v t Snillin Aallotar / (SnRa) 20,1a -- 1.22,4aly
8. 11v t EP Lakiina / (RENI) 20,6a -- 1.22,5aly
9. 11v t Radikalin Liitulaku / Linnea (RDT) 21,7aly -- 1.22,7aly x
10. 11v t Hornatar Sisu / (RuKo) 20,8aly -- 1.22,9aly
9v t Duanin Joviaali / Veera (KADO) 1.21,8aly -- hva
Finaali
P: 15 000 - 9500 - 5500 - 3500 (- 2000)
1. 8v t Duanin Makeena / (RENI) 24,2a -- 1.22,1aly
2. 14v t Anezka R. / (ARO) 22,3a -- 1.22,1aly
3. 12v t AH Satakieli / (ARO) 20,1a -- 1.22,1aly
4. 12v t Ruskon Huu / (ARO) 20,8a -- 1.22,5aly
5. 9v t Unian Ryövärintytär / (RENI) 23,8a -- 1.22,7aly
6. 9v t Kuis Vain Kiipelissä / Jake (KADO) 1.21,7aly -- 1.22,7aly
7. 12v t Tulituulen Eveliina / (RDT) 24,6aly -- 1.23,0aly
8. 9v t Ruskon Tuuletar / (RuKo) 24,8aly -- 1.23,0aly
9. 8v t Ajattara RC / Veikka (KADO) 1.23,0ake -- 1.23,0aly
10. 8v t Wauhti-Mimmi / (RENI) 25,0a -- 1.23,1aly
11. 12v t AH Kipinätär / (RuKo) 21,3aly -- 1.23,9aly
8v t Snillin Bambiina / (SnRa) 23,2a -- hyl
Lähtö 13. Monté, ryhmäajo lämminverisille, 1609m
Ryhmä A, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 4v o Radical Hide 'N Seek / (RDT) 15,5ke (19,0maly) -- 1.18,1maly
2. 5v o Radical Chocopress / (RENI) 15,6a (m19,7a) -- 1.18,5maly x
3. 4v o Chaos Unleashed RC / (RDT) 15,1aly (18,8maly) -- 1.18,6maly
4. 4v t Golden Geisha Gue / (RDT) 16,7aly (19,9maly) -- 1.18,7maly
5. 5v o Yako Ach / (ARO) 16,7a (19,6ma) -- 1.18,8maly x
6. 4v t Butternut / (Team Lily) 17,1a (ei m-enn) -- 1.18,9maly
7. 5v t Glassblade / (RDT) 16,0ake (19,7maly) -- 1.19,4maly x
8. 5v t Butterscotch MacLily / (ARO) 16,2a (20,8ma) -- 1.19,5maly
9. 4v o Radical Insane ( RDT) 16,1aly (19,6maly) -- 1.19,8maly
10. 5v t EP Sweety / (ARO) 16,2a (20,4ma) -- 1.19,9maly
11. 4v o Abrupt Chaos / (RENI) 16,3a (ei m-enn) -- 1.20,0maly
6v t Flamingstar MacLily / (Team Lily) 13,3a (ei m.enn) -- hva
Ryhmä B, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 10v t Radical Spookshow / (RDT) 13,3aly (17,1maly) -- 1.17,1maly
2. 6v t Stormy Soupir Shav / (RDT) 14,9ake (18,2maly) -- 1.17,2maly x
3. 9v o Prototype RC / Anton (RDT) 12,5aly (17,2maly) -- 1.17,4maly x
4. 6v o Radical Fifty-Fifty / (RDT) 15,6aly (18,1maly) -- 1.18,4maly
5. 6v t Perfect Lady RC / (RDT) 15,5aly (18,4maly) -- 1.18,4maly
6. 5v r Bouleau Burn / (Team Ninitra) 15,5a (m18,7a) -- 1.18,5maly
7. 6v t Pretty Different RC / (RDT) 13,9ake (18,7maly) -- 1.18,6maly xx
8. 7v t Giselle Snilli / Mimmi (RDT) 13,0aly (17,6maly) -- 1.18,6maly
9. 8v t Poetry In Motion / (SnRa) 13,4a (m18,5a) -- 1.18,8maly
10. 5v o Aston Martin MacLily / (RENI) 13,7 (m18,7a) -- 1.18,8maly
11. 5v o Universane Spit / (RENI) 14,2a (m18,2a) -- 1.18,9maly x
12. 6v o Boomerang Bullet RC / (RDT) 14,6ake (18,9maly) -- 1.19,0maly
Ryhmä C, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 11v t Speedway Star / (RDT) 12,6aly (17,1maly) -- 1.17,1maly x
2. 6v t Veni Vidi Win / Jonna (RDT) 14,3ake (17,3maly) -- 1.17,2maly
3. 9v o Beholder Snilli / Aimo (RDT) 13,2ake (17,0maly) -- 1.17,5maly
4. 10v t Celine Snilli / (SnRa) 10,0a (m16,4a) -- 1.17,5maly
5. 7v t Mishmash Burn / Kimu (RDT) 11,9aly (17,1maly) -- 1.17,6maly x
6. 8v t Rjazán Carambola / Sanni (RDT) 13,5ake (17,6mke) -- 1.18,1maly x
7. 6v t Little Risky Pomp / (RENI) 11,9a (m17,3a) -- 1.18,2maly
8. 11v t Radical Sweet Pain / (RDT) 12,1aly (17,0maly) -- 1.18,4maly
9. 7v t Radical Jailbird / Ali (RDT) 12,6aly (17,2maly) -- 1.18,4maly x
10. 8v o Dynamic Unia / Juha (RDT) 13,5aly (17,2maly) -- 1.18,5maly
Ryhmä D, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 9v o Radical Devil / Iikka (RDT) 11,4aly (16,3maly) -- 1.16,0maly x
2. 10v o Radical Game Over / (RDT) 11,1aly (16,2maly) -- 1.16,3maly
3. 7v t Superstar MacLily / Jaakko (RDT) 13,6aly (16,2maly) -- 1.16,4maly
4. 11v o Graffiti Snilli / (SnRa) 10,1a (m16,1a) -- 1.16,5maly x
5. 8v t Pretty Psycho RC / Vili (RDT) 12,3ake (16,3maly) -- 1.17,1maly
6. 12v o Capasité Kind / (RDT) 12,3aly (16,1maly) -- 1.17,7maly x
7. 9v o Beast Loose In Track RAT / Mia (RDT) 10,8aly (16,2maly) -- 1.17,7maly
8. 7v o Hardcore RC / Vilja (RDT) 12,2aly (16,3make) -- 1.17,7maly
9. 11v o Radical Number 23 / (RDT) 13,1ake (16,6maly) -- 1.18,0maly xx
9v t Limited Edition RC / Amalia (RDT) 13,6aly (16,3maly) -- hva
Ryhmä E, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 11v t Lollipop Snilli / (SnRa) 10,0a (m16,4a) -- 1.16,2maly x
2. 9v o Lock'n Rock RC / Petri (RDT) 11,9aly (16,2mke) -- 1.16,4maly x
3. 8v o Radical Lé Zingzing / Aaro (RDT) 12,6aly (16,3maly) -- 1.16,5maly
4. 7v o Royal Money Shav / (RDT) 16,0aly (16,4mke) -- 1.16,7maly x
5. 8v o Shakedown RC / Jade (RDT) 13,0ake (16,5make) -- 1.16,7maly
6. 7v o Marmor Burn / Dani (RDT) 12,9ake (16,7maly) -- 1.16,7maly x
7. 6v t Divine Pomp / (RENI) 13,7 (m16,8a) -- 1.16,9maly
8. 11v o General Star / (RDT) 12,8aly (16,7maly) -- 1.17,0maly x
9. 7v t Queen Bee / Harri (RDT) 13,2aly (16,0maly) -- 1.17,0maly
10. 7v o Killed By Death / Kiko (RDT) 13,3ake (16,1maly) -- 1.17,2maly
Ryhmä F, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 11v o Kind Of Magic RC / Juuso (Team Lily) 11,1a (15,4ma) -- 1.15,3maly
2. 7v o Hawkeye JN / (RENI) 10,9a (m14,0a) -- 1.15,5maly
3. 10v t Hexeria Speed / (SnRa) 10,7a (m16,3a) -- 1.16,3maly
4. 7v o Knockout Snilli / (SnRa) 11,1a (m16,2a) -- 1.16,5maly
5. 12v t Homecoming Queen Snilli / (SnRa) 10,3a (m15,9a) -- 1.16,5maly
6. 7v t Rest In Speed / (RDT) 14,6ake (15,9make) -- 1.16,5maly x
7. 10v o Frankenstein Snilli / (SnRa) 11,4a (m16,7a) -- 1.16,6maly
8. 5v t Be My Light Speed / (RENI) 16,6 (m16,6a) -- 1.16,6maly
9. 6v o Rjazán Bumblebee / (RENI) 10,9a (m14,6a) -- 1.16,6maly x
Lähtö 14. Monté, ryhmäajo kylmäverisille, 1609m
Ryhmä A, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 5v t Snillin Tervakoski / (RENI) 29,6a (ei m-enn) -- 1.34,1maly
2. 5v o Robust Trolltunga / (RDT) 29,9aly (33,7maly) -- 1.34,5maly
3. 5v t Polkkaprinsessa / (ARO) 32,6a (36,0ma) -- 1.34,6maly
4. 5v t Dvalinn R / (RDT) 30,2aly (33,8maly) -- 1.34,8maly
5. 5v o Veldig Brennande / (RDT) 30,2aly (33,9maly) -- 1.34,8maly x
6. 6v o AH Metallimestari / (ARO) 32,8a (36,6ma) -- 1.35,4maly
7. 5v o Radikalin Tokkopa / (RDT) 30,7aly -- 1.35,8maly x
8. 6v o Eksepsjonell / (RDT) 29,9aly (33,4maly) -- 1.36,0maly
9. 5v t AH Hallþóra / (ARO) 33,5a (33,0ma) -- 1.36,6maly
10. 5v o AH Variantti / (ARO) 35,1a (36,7ma) -- 1.36,8maly
11. 5v o Ruskon Palanen / (RDT) 30,1aly (33,9maly) -- 1.36,8maly
12. 5v o Radikalin Luonnoton / (RDT) 32,4ake -- 1.37,0maly
Ryhmä B, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 5v o AH Sindri / (ARO) 33,9a (32,5ma) -- 1.31,3maly x
2. 8v o Thorlow R / Jaakko (RDT) 26,8aly (29,5maly) -- 1.31,3maly
3. 5v o Vigør Svolvaer / (RDT) 29,3aly (33,7maly) -- 1.31,4maly
4. 6v o Radikalin Ukaasi / (RDT) 28,4ake (29,4maly) -- 1.31,6maly
5. 7v o Radikalin Zalama / (RDT) 26,4ake (29,2maly) -- 1.31,6maly
6. 7v t Ruskon Urhotar / (ARO) 30,2 (33,2ma) -- 1.31,9maly
7. 7v t Rustning R. / (RENI) 27,9a (m29,6a) -- 1.31,9maly
8. 5v t AH Ingvildr / (ARO) 33,7a (32,4ma) -- 1.32,2maly
9. 6v t Snillin Hehkuva / (RDT) 29,2ke (33,2maly) -- 1.32,4maly
10. 6v o AH Huurtaja / (RDT) 28,5aly (29,0maly) -- 1.32,4maly
11. 6v t Purnin Emelia / (Team Ninitra) 29,1a (m31,3a) -- 1.32,8maly
6v t Kuuratar RC / (RDT) 26,9aly (29,4maly) -- k
Ryhmä C, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 12v o EP Volyymi / (ARO) 24,1a (28,7ma) -- 1.28,3maly
2. 8v t Villiviini RC / Juha (RDT) 24,8aly (28,4maly) -- 1.28,3maly xx
3. 7v o Ruskon Rangaistus / Iisa (RDT) 24,6aly (29,9maly) -- 1.28,4maly
4. 9v o Pompeji Sirottava / (RENI) 23,3a (m28,3a) -- 1.28,4maly x
5. 11v o Pikkuapollo / (ARO) 24,0a (29,1ma) -- 1.29,0maly x
6. 6v o Unian Yllinkyllin / Kirsi (KADO) 1.29,2ake (m28,9aly) -- 1.29,5maly
7. 8v o Gunni / (ARO) 24,2a (28,3ma) -- 1.29,6maly
8. 7v o Niin Siistii / Kiko (RDT) 24,8aly (28,2maly) -- 1.29,6maly
9. 9v o Snillin Hastalavista / Marko (RDT) 24,5aly (28,2maly) -- 1.29,8maly x
10. 10v o Hoffsvarten / (RuKo) 24,2aly (28,4maly) -- 1.29,9maly
11. 9v o N.I.N. Vainoharha / (RuKo) 24,2aly (28,5maly) -- 1.29,9maly x
12. 12v t Tulituulen Eveliina / (RDT) 24,6aly (28,4maly) -- 1.29,9maly
Ryhmä D, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 12v PML Supina / (RDT) 25,3aly (28,3maly) -- 1.27,0maly x
2. 8v t Venaa Viikko / Kimu (RDT) 24,2aly (28,2maly) -- 1.27,2maly
3. 7v t Pikkusen-Minttu / (RDT) 24,3aly (28,0maly) -- 1.27,4maly
4. 10v t Duanin Ristiriita / Marja (RDT) 23,1aly (27,1maly) -- 1.27,5maly
5. 8v o Uskoo Ken Tahtoo / Harri (RDT) 24,0aly (28,2maly) -- 1.27,7maly
6. 14v t Snillin Hattara / (SnRa) 20,0a (m27,6a) -- 1.27,8maly
7. 9v t Ruskon Wanilli / Erja (RDT) 25,1ake (28,3maly) -- 1.28,1maly x
8. 9v o Radikaali Cepponen / Jenny (RDT) 24,2aly (28,4maly) -- 1.28,3maly x
9. 12v o Radikaali Legenda (SnRa) 19,9a (m28,3a) -- 1.28,4maly
9v o Radikaali Wekkuli / (RENI) 22,6a (m28,9a) -- hrp
Ryhmä E, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 11v t Radikalin Liitulaku / Linnea (RDT) 21,7aly (27,4maly) -- 1.27,1maly
2. 9v t Radikaali Piina / Aaro (RDT) 23,8aly (27,1maly) -- 1.27,3maly x
3. 11v o Radikaali Jatkumo / Elsi (RDT) 21,6aly (27,1maly) -- 1.27,3maly x
4. 12v t AH Inkkari / (SnRa) 21,6a (m27,9a) -- 1.27,7maly
5. 8v o Kajastus KAS / Mirva (RDT) 23,3aly (27,3maly) -- 1.27,8maly
6. 12v o Snillin Taavetti / (SnRa) 20,6a (m27,1a) -- 1.27,9maly
7. 10v o Radikalin Anna Mennä! / Reino (RDT) 21,7aly (27,1maly) -- 1.28,5maly
8. 7v t Fantasia / Anna-Liisa (RDT) 23,6aly (27,5maly) -- 1.28,5maly x
9. 11v o EP Valuuri / (ARO) 24,1a (27,1ma) -- 1.28,6maly
10. 8v o Esikuva RC / Matti (RDT) 23,4aly (27,8maly) -- 1.28,8maly
Ryhmä F, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 12v o Ruskon Kärähdys / (RuKo) 23,1aly (27,1maly) -- 1.27,0maly
2. 9v o Ruskon Probleemi / (RENI) 24,2a (m27,0a) -- 1.27,5maly x
3. 11v o Korpisoturi RC / (RuKo) 24,1aly (27,3maly) -- 1.27,7maly x
4. 10v t Radikalin Aamuvirkku / Simo (RDT) 22,4aly (27,0maly) -- 1.28,0maly
5. 8v o Adinan Manaaja / Ali (RDT) 24,9aly (27,3make) -- 1.28,1maly
6. 13v o Velmu Viikinki / (ARO) 24,6a (27,4ma) -- 1.28,4maly
7. 8v o Ruskon Villitys / (RENI) 24,3a (m27,5a) -- 1.28,5maly x
8. 10v o Sävelen Felix / (RENI) 20,6a (m27,3a) -- 1.28,5maly
9. 12v o Murhamiesi / (RDT) 22,2ake (27,0maly) -- 1.28,6maly x
10. 10v o Radikalin Olkiprinssi / Anton (RDT) 22,8aly (27,2mly) -- 1.29,0maly
Ryhmä G, P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 11v o Altto KAS / Joakim (KADO) 1.20,3aly (m25,9ake) -- 1.26,3maly
2. 11v t Mini-Marenki / Jasper (KADO) 1.24,3ake (m26,2aly) -- 1.26,5maly x
3. 11v t Snillin Ainutlaatuinen / (SnRa) 20,5a (m27,4a) -- 1.26,6maly
4. 8v o Sleipner R. / (RuKo) 24,0aly (26,0make) -- 1.26,9maly
5. 9v o Purnin Algot / (SnRa) 21,0a (m27,0a) -- 1.27,0maly x
6. 13v o Nicklas Snilli / (SnRa) 21,0a (m27,5a) -- 1.27,1maly
7. 15v t Sinikedon Alviina / (SnRa) 20,6a (m26,0a) -- 1.27,4maly
8. 9v t Kaskun Valkokulta / Miko (KADO) 1.24,1ake (m26,1ake) -- 1.27,4maly x
9. 10v t AH Pikku-Harha / Ida (KADO) 1.21,2aly (m26,2aly) -- 1.27,7maly x
14v o Torfinn Snilli / (SnRa) 20,0a (m26,2a) -- k