Post by Admin on May 9, 2009 10:28:13 GMT 2
Palkinnot
Lähdöt 1-2: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
Lähdöt 3-8: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 2100m
Ryhmä A
1. 2v t Ilonna Wind / Janne (ARO) 25,5 -- 1.24,2
2. 2v o Burn Alive DDD / Antti (Dese) 1.24,2ke -- 1.24,2
3. 2v t Zenaide Darkness / Kim (MeTro) 23,5ke -- 1.24,3 x
4. 2v o Eric Draven / Akeya (ARO) 28,0 -- 1.24,6 x
5. 2v o Glenn Tempo / Icengard (IRH) 22,0a -- 1.25,2
6. 2v o Token Temptation / Jessika (IRH) 28,5 -- 1.25,5 xx
7. 2v t Memory Of Sleeping Beauty / Jossu (MeTro) 23,2a -- 1.25,5
8. 2v t Miss Angelique / Noonu (NoKa) 24,9ake -- 1.25,5
9. 2v t Yaro Wind / Noora (ARO) 28,0 -- 1.25,5
10. 2v t Ofelia Ugo / Santtu (ARO) ilm kl -- 1.26,3 xx
11. 2v o Too Good To Be Jazz / Aki (MeTro) 23,0ke -- 1.26,7 xx
12. 2v t Waheeda Tempo / Pauligin (IRH) 22,0a -- 1.27,1 xx
Ryhmä B
1. 2v t Ines d'Yves / Jean (VR) ilm. kl -- 1.26,2
2. 2v t Enigma Ach / Urpo (ARO) ilm kl -- 1.26,3
3. 2v o Karisma Kat / Sara M (Team Ninitra) ilm. kl -- 1.26,9 xx
4. 2v o Dese's Highway / Jolle (Dese) ilm.kl -- 1.27,1
5. 2v o Crepon du Feux / Vincent (VR) ilm. kl -- 1.27,4
6. 2v o Noah Luned / Otto (Dese) ilm.kl -- 1.27,6 xx
7. 2v o Ghosthunter Burn / Pentti A (Team Ninitra) ei enn. -- 1.27,8
8. 2v o Memory Of Daredevil / Assi (MeTro) ei enn. -- 1.28,2
9. 2v o Adam Burn / Heli K (Team Ninitra) ilm. kl -- 1.28,5
2v t Teenage Princess DDD / Alex. (Dese) ilm.kl -- hpl
2v t UJ Wild Violet / Toni (Dese) ilm.kl -- k
2v o Yakov Wind / Jenna (MeTro) ei enn. -- hlo
Lähtö 2. Ryhmäajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 2100m
Ryhmä A
1. 3v t Narrilaivan Nila / minttu (WTR) 1.34,3 -- 1.40,1
2. 3v t AH Tjäletroll / Janne (ARO) 48,3 -- 1.40,2 x
3. 3v o Savun Salama / Akeya (ARO) 44,3 -- 1.40,3
4. 3v o Kekan Kaaosmestari / Antti (Dese) 1.38,3ke -- 1.41,0
5. 3v o AH Ukko / Noora (ARO) 43,8 -- 1.42,2
6. 3v o Savitaipaleen Sekoitin / Lokki (Dese) 1.38,4ke -- 1.42,8
7. 3v o Muiston Ritari / Kim (MeTro) 47,3ke -- 1.42,9
8. 3v o Torgeir / Veikko (ARO) 43,1 -- 1.42,9
9. 3v o Klippman SWE / Jolle (Dese) 1.33,3 -- 1.43,0
3v t S.A. Hösthäxare / Saija (ARO) 43,1 -- hll x
Ryhmä B
1. 3v o Muiston Leimuava / Jenna (MeTro) ei enn. -- 1.51,9 x
2. 3v o Damian NRL / Antti (ARO) ilm kl -- 1.52,1
3. 3v o Tulituulen Hurme / Heli K (Team Ninitra) ilm. kl -- 1.52,5
4. 3v o Savun Mania / Jaska (ARO) 53,5 -- 1.52,6
5. 3v o Ajattoman Sisukas / Toni (Dese) ilm.kl -- 1.53,2
6. 3v o Savun Naukku / Santtu (ARO) 56,8 -- 1.53,7
7. 3v t Muiston Enkeli / Aki (MeTro) ei enn. -- 1.53,8
8. 3v t Beatrix NRL / Keijo (ARO) ilm kl -- 1.53,9 x
9. 3v t Muiston Viima-Tyttö / Jossu (MeTro) ei enn. -- 1.53,9 xx
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 2100m
1. 3v t Integra Ugo / Jolle (Dese) 21,1x -- 1.21,3 xx
2. 13v o Davy Jones / Icengard (IRH) 20,0 -- 1.21,8
3. 6v t L'O Oxhobren / Lokki (Dese) 1.22,4ly -- 1.22,4
4. 3v o Fool's Hoodoo / Akeya (ARO) 20,5 -- 1.22,5
3v o Sky Breaker / Jack (Dese) 22,2 -- hpl
3v o Rock You USA / Toni (Dese) 1.22,0ke -- k
3v o Crash N Burn / Alex. (Dese) 20,9 -- hyl
8. 3v t Nouvellé Jazz / Antti (Dese) 21,3kex -- hyl
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 2100m
Ryhmä A
1. 5v o Muiston Myrsky / Kim (MeTro) 31,4aly -- 1.32,1 x
2. 6v o A.S. Träskalle / Toni (Dese) 1.31,5ke -- 1.32,3 ep
3. 8v o AH Dödlig Tortyr / Akeya (ARO) 32,4 -- 1.33,0
4. 5v t Muiston Häivähdys / Jossu (MeTro) 32,3aly -- 1.33,1
5. 6v t Kekan Yin / Hessi VR (KeKa) 32,7ake -- 1.34,2 xx
6. 5v t Muiston Loppukiri / Noora (ARO) 31,9 -- 1.34,4
7. 7v t Loisto-Tulikiri / Mika J (KeKa) 31,2ake -- 1.34,6
8. 5v t Narrilaivan Rytmikatti / Janne (ARO) 32,0 -- 1.34,6
6v r Hurrikaanin Hulivili SLS / Lokki (Dese) 1.30,6ake -- hll xx
10. 6v t J.T. Huti-Kuti / minttu (WTR) 1.31,6 -- hll
4v t Rona RD / Aki (MeTro) 33,1ke -- hml (1.34,9)
Ryhmä B
1. 7v o Trogen Mod / Icengard (IRH) 35,5 -- 1.34,2
2. 6v o Kekan Agentti K. / Anthonio K (KeKa) 33,4ake -- 1.34,2
3. 8v t Tomusokeri / pertti (WTR) ilm. koel. -- 1.34,2
4. 6v t Kekan Loimutar / Harri K (KeKa) 34,4ake -- 1.34,3 xx
5. 6v o Kekan Verikirous / Anna K (KeKa) 36,9ake -- 1.35,4 xx
6. 4v t L'O Tervehdys / Jenna (MeTro) 33,9ke -- 1.35,4
7. 5v o Taikasumun Petteri / Laura H. (OriRa) 1.49,0ke -- 1.35,5
8. 6v o F.T.N. Aikapommi / Jessika (IRH) 35,3 -- 1.35,5
9. 6v o Aaron Treasure / Jack (Dese) 1.33,7ake -- 1.35,9
10. 5v t Effin Pienokainen / Tuire N. (VIRUS) 37,5ake -- 1.36,3
11. 4v o Taikasumun Jokeri / Santtu (ARO) 43,9 -- 1.37,8
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-19,9, 2100m
Ryhmä A
1. 8v o Slow-Blow Kiin / Pentti (Dese) 1.15,3ke -- 1.15,3
2. 4v o Mick-Mick / Jolie (Dese) 15,3ake -- 1.15,7
3. 12v t MF Quality Wonder / Kim (MeTro) 15,0ke -- 1.15,8
4. 6v r Imperium Loisto / Olli (Dese) 15,1ake -- 1.16,0
5. 8v o Token Zoolander / Dingo (IRH) 15,4a -- 1.16,3
6. 10v t Radical Pitchblack / Molla (IRH) 15,4a -- 1.16,5
7. 8v o Averse F / Sara M (Team Ninitra) 15,6ke -- 1.16,7
8. 5v o Memory Of Silence / Jenna (MeTro) 15,5ake -- 1.17,0
9. 5v o Knock Down Jazz / Santtu (ARO) 15,2 -- 1.17,3
10. 7v o Blackmailer Loisto / Satu (IRH) 15,9a -- 1.17,4
11. 6v o L'O Seabiscet / Rontti (Dese) 15,9aly -- 1.17,6
12. 9v t Loveletter Burn / Laura H. (OriRa) 1.16,1aly -- 1.17,6 xx
Ryhmä B
1. 9v t Fire's Reticent / Lokki (Dese) 16,5ke -- 1.16,2
2. 6v t Lost Little Girl RC / Antti (Dese) 16,6ake -- 1.16,8 ep
3. 7v o Dreamfield's Lionheart / Heli K (Team Ninitra) 16,7ake -- 1.16,9
4. 4v o October Darkness / Henri S. (UGO) 16,9ake -- 1.17,1 x
5. 6v t Last Point / Anthonio K (KeKa) 16,0ke -- 1.17,3 x
6. 6v o Hacksaw Jazz / Jossu (MeTro) 16,9ake -- 1.17,3 x
7. 7v t Endless Loisto / Kaisa P (Team Ninitra) 16,8ake -- 1.17,6
8. 4v o Armani Ugo / Jarmo P. (UGO) 16,3ake -- 1.18,0
9. 8v t Hula Hoop / Pentti A (Team Ninitra) 16,5ake -- 1.18,4
10. 4v t Memory´s Brûlant / Antti (MeTro) 17,9ake -- 1.18,5
11. 8v o Sa'Haway / Elisabet (IRH) 16,3a -- 1.18,6
12. 3v t Twilight Wei / Akeya (ARO) 17,8 -- 1.18,8
Ryhmä C
1. 4v o Slogan Peko / Mikael V. (UGO) 17,4akex -- 1.17,3
2. 4v o Radical Mr.Pain / Oskari (Dese) 17,2ake -- 1.17,3 xx
3. 4v o Saint du Ciel / Vincent (VR) 17,3ke -- 1.17,4
4. 4v o Fighting Man RC / Meimi (IRH) 17,6 -- 1.17,8 x
5. 4v o William Turner S / Tero (Dese) 17,1kexx -- 1.17,8
6. 4v o Whopee Loisto / Arttu (Dese) 18,4ake -- 1.18,2
7. 6v o Royal Red Jazz / Aki (MeTro) 17,2ake -- 1.18,3
8. 4v o Express Swing / Aapo (Dese) 1.18,1aly -- 1.18,6
9. 3v o Space Vyoager / Robin (Dese) 17,7ake -- 1.19,0
10. 4v t For You Loisto / Joonas K. (UGO) 17,1ke -- 1.19,4
11. 5v t Millycent Jazz / Alex. (Dese) 1.17,1aly -- 1.19,4
12. 4v t Sonya du Ciel / Jean (VR) 18,5ke -- 1.19,6
Ryhmä D
1. 8v r Everclear S / Jani (Dese) 18,5ke -- 1.18,0
2. 4v t Fire´s Brisk / Jenni (MeTro) 18,6ake -- 1.18,2 x
3. 5v t Radical Heartbeat / Toni (Dese) 1.18,7aly -- 1.18,6
4. 4v o Memory Of Zephyr / Janne (ARO) 19,7 -- 1.18,7
5. 4v o Godson Loisto / Disa (IRH) 18,8 -- 1.19,0
6. 4v o Memory Of Mystique / Assi (MeTro) 18,9ake -- 1.19,1
7. 7v t Tornadella Loisto / Juuso (Dese) 18,6pi -- 1.19,4
8. 4v o Memory Of Remoteness / Danny (MeTro) 18,0ake -- 1.19,4
Ryhmä E
1. 5v o Jackanapes / Hugo (IRH) 19,3 -- 1.19,2 x
2. 3v o Bamboocha / Aleksi (Dese) 19,4ake -- 1.19,2
3. 6v o Get Zeppelin / Maija (IRH) 19,2 -- 1.19,4 xx
4. 3v o Rythm Of The Darkness / Icengard (IRH) 19,3 -- 1.19,5 xx
5. 4v t Loren Intergratio / Jack (Dese) 1.19,5aly -- 1.19,9 xx
6. 6v o Fire's Pain / Jaakko (Dese) 1.19,2ke -- 1.20,2 x
3v o Jeffrey Jazz / Noora (ARO) 19,5 -- hml (1.20,4) xx
Lähtö 6. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-29,9, 2100m
Ryhmä A
1. 6v o Bravur SWE / Rontti (Dese) 1.26,2ake -- 1.25,1 x
2. 10v t F.T.N.Tähti-Sirkkeli / Jessika (IRH) 25,8a -- 1.25,1
3. 10v o Kekan Meteorisade / Anthonio K (KeKa) 26,4ake -- 1.25,3
4. 9v o Diktaattori / Icengard (IRH) 26,1 -- 1.25,4
5. 8v t Purnin Vislaus / Sara M (Team Ninitra) 27,9ake -- 1.25,5 xx
6. 10v t Nordbo Snötroll / Janne (ARO) 25,3 -- 1.25,8
7. 6v o AH Djävel / Jack (Dese) 1.26,8ake -- 1.25,9
8. 11v o N.I.N.Postoni / Heli K (Team Ninitra) 25,5ke -- 1.26,0
9. 11v t P.R. Satiini / Harri K (KeKa) 26,0ake -- 1.26,8
10. 10v t Ama`s Pieni Meritähti / Hessi VR (KeKa) 26,5aly -- 1.27,1
Ryhmä B
1. 8v t J.T. Wellemina / Pauligin (IRH) 27,2 -- 1.27,4 xx
2. 10v o J.T. Peluri / Kim (MeTro) 27,0ke -- 1.27,8
3. 5v t Nordbo Inge / Arttu (Dese) 1.27,9kex -- 1.28,1
4. 6v o Loisto-Aukusti / Joonas K. (UGO) 27,3ke -- 1.28,3 xx
5. 8v t Kekan Tulineito / Mika J (KeKa) 27,5ake -- 1.28,4
6. 7v o Kirveltäjän Tupuna / Antti (Dese) 1.28,5ake -- 1.28,6
7. 7v o Kekan Varjo-Magma / Toni (Dese) 1.27,6ke -- 1.28,8
8. 7v o J.T. Viikari / Tero (Dese) 1.28,1ke -- 1.29,5 x
Ryhmä C
1. 8v o Nordbo Demon / Akeya (ARO) 29,0 -- 1.28,0 x
2. 6v o Glimrende / Appo (Dese) 1.29,7kex -- 1.28,4
3. 7v o Haamuraja SLS / Lokki (Dese) 28,1kp -- 1.28,6
4. 5v o Kekan Hohdotar / Henri S. (UGO) 28,2ake -- 1.29,0
5. 5v t Räärinna / Roni (Dese) 1.29,4kex -- 1.29,2
6. 9v t Tulituulen Tähdenlento / Aki (MeTro) 29,7ke -- 1.29,3
7. 5v o Hiskin Belmiina / Mikael V. (UGO) 28,2ake -- 1.29,8
8v t P.R. Vanukas / Jossu (MeTro) 28,0ake -- hyl
Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 2100m
Ryhmä A
1. 5v t Eldlinje / Henri S. (UGO) 11,1ake -- 1.11,3
2. 7v o Quarto Loisto / Lokki (Dese) 11,6ake -- 1.11,5
3. 10v o Token Wasted / Assi (MeTro) 10,3aly -- 1.11,7
4. 7v o Prince Loisot / ALeksi (Dese) 1.12,2ake -- 1.12,0
5. 9v t Get Jouster / Danny (MeTro) 11,9aly -- 1.12,2
6. 13v o Manuel Loisto / Icengard (IRH) 10,1a -- 1.12,5 xx
7. 5v o Kendall 21 / Joonas K. (UGO) 11,3ake -- 1.12,5 xx
8. 7v o Silveline Gone / Antti (MeTro) 09,9aly -- 1.12,6
9. 6v o Torréfier / Juuso (Dese) 12,3ke -- 1.12,8
Ryhmä B
1. 9v t Hawaii Loisto / Jenna (MeTro) 13,3aly -- 1.12,0
2. 12v t Bluebay Burn / Heli K (Team Ninitra) 12,1a -- 1.12,2
3. 12v t Token Thema / Disa (IRH) 13,2a -- 1.12,3
4. 10v o Qualifié Luned / Anthonio K (KeKa) 12,2ake -- 1.12,4
5. 12v o Token Of Light / Pauligin (IRH) 12,2a -- 1.12,8
6. 10v o Token Riddle / Elisabet (IRH) 12,5a -- 1.12,8
7. 9v o Token Countenance / Meimi (IRH) 13,9 -- 1.13,1
8. 6v t Venus Des / Akeya (ARO) 13,8 -- 1.13,2
9. 9v t P.R. Raisie Rain / Aki (MeTro) 13,5aly -- 1.13,2
Ryhmä C
1. 9v t Miséreux Loisto / Jossu (MeTro) 14,9aly -- 1.14,0
2. 11v t Berryjam Burn / Sara M (Team Ninitra) 14,0ke -- 1.14,1
3. 12v t Token Hydra / Hugo (IRH) 14,6a -- 1.14,3
4. 5v t Memory Of Dancer / Kim (MeTro) 14,9aly -- 1.14,4
5. 10v o Mikwar S / Jenni (MeTro) 13,6aly -- 1.14,5
6. 5v t Jolly Fellow Jazz / Maija (IRH) 14,7a -- 1.14,5
7. 1.14,7
8. 11v t Bracha Gone / Ami H. (UGO) 14,2ake -- 1.15,2
9. 11v o Token Dynamite / Jessika (IRH) 13,2 -- 1.15,3 x
10. 5v o Charnós / Mikael V. (UGO) 14,4ake -- 1.15,7 x
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 2100m
1. 10v o Kiri-Kalle KIR / Akeya (ARO) 20,9 -- 1.22,1
2. 12v o N.I.N.Shamaani / Heli K (Team Ninitra) 22,9a -- 1.22,7
3. 8v o Öykkäri AS / Lokki (Dese) 24,3ly -- 1.22,9
4. 10v o Kirivoro SLS / Jossu (MeTro) 21,1a -- 1.23,3
5. 10v t Villikakara SLS / Aki (MeTro) 24,3a -- 1.23,3
6. 9v t J.T. Kipakka / Harri K (KeKa) 23,9ake -- 1.24,0
7. 11v o Stridsrop / Kim (MeTro) 24,9 -- 1.24,1
8. 10v o L'O Rodeo / minttu (WTR) 1.22,0 -- 1.24,2
9. 9v t Turmatar NS / Janne (ARO) 20,8 -- 1.24,3
10. 8v o Jukujätkä / Henri S. (UGO) 20,3ake -- 1.24,5 x
11. 12v o Kekan Tuli-Sinko / Anthonio K (KeKa) 20,3aly -- 1.24,5 x
12. 7v t Kekan Hengetär / Mika J (KeKa) 23,3ake -- 1.24,6
Lähdöt 1-2: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
Lähdöt 3-8: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 2100m
Ryhmä A
1. 2v t Ilonna Wind / Janne (ARO) 25,5 -- 1.24,2
2. 2v o Burn Alive DDD / Antti (Dese) 1.24,2ke -- 1.24,2
3. 2v t Zenaide Darkness / Kim (MeTro) 23,5ke -- 1.24,3 x
4. 2v o Eric Draven / Akeya (ARO) 28,0 -- 1.24,6 x
5. 2v o Glenn Tempo / Icengard (IRH) 22,0a -- 1.25,2
6. 2v o Token Temptation / Jessika (IRH) 28,5 -- 1.25,5 xx
7. 2v t Memory Of Sleeping Beauty / Jossu (MeTro) 23,2a -- 1.25,5
8. 2v t Miss Angelique / Noonu (NoKa) 24,9ake -- 1.25,5
9. 2v t Yaro Wind / Noora (ARO) 28,0 -- 1.25,5
10. 2v t Ofelia Ugo / Santtu (ARO) ilm kl -- 1.26,3 xx
11. 2v o Too Good To Be Jazz / Aki (MeTro) 23,0ke -- 1.26,7 xx
12. 2v t Waheeda Tempo / Pauligin (IRH) 22,0a -- 1.27,1 xx
Ryhmä B
1. 2v t Ines d'Yves / Jean (VR) ilm. kl -- 1.26,2
2. 2v t Enigma Ach / Urpo (ARO) ilm kl -- 1.26,3
3. 2v o Karisma Kat / Sara M (Team Ninitra) ilm. kl -- 1.26,9 xx
4. 2v o Dese's Highway / Jolle (Dese) ilm.kl -- 1.27,1
5. 2v o Crepon du Feux / Vincent (VR) ilm. kl -- 1.27,4
6. 2v o Noah Luned / Otto (Dese) ilm.kl -- 1.27,6 xx
7. 2v o Ghosthunter Burn / Pentti A (Team Ninitra) ei enn. -- 1.27,8
8. 2v o Memory Of Daredevil / Assi (MeTro) ei enn. -- 1.28,2
9. 2v o Adam Burn / Heli K (Team Ninitra) ilm. kl -- 1.28,5
2v t Teenage Princess DDD / Alex. (Dese) ilm.kl -- hpl
2v t UJ Wild Violet / Toni (Dese) ilm.kl -- k
2v o Yakov Wind / Jenna (MeTro) ei enn. -- hlo
Lähtö 2. Ryhmäajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 2100m
Ryhmä A
1. 3v t Narrilaivan Nila / minttu (WTR) 1.34,3 -- 1.40,1
2. 3v t AH Tjäletroll / Janne (ARO) 48,3 -- 1.40,2 x
3. 3v o Savun Salama / Akeya (ARO) 44,3 -- 1.40,3
4. 3v o Kekan Kaaosmestari / Antti (Dese) 1.38,3ke -- 1.41,0
5. 3v o AH Ukko / Noora (ARO) 43,8 -- 1.42,2
6. 3v o Savitaipaleen Sekoitin / Lokki (Dese) 1.38,4ke -- 1.42,8
7. 3v o Muiston Ritari / Kim (MeTro) 47,3ke -- 1.42,9
8. 3v o Torgeir / Veikko (ARO) 43,1 -- 1.42,9
9. 3v o Klippman SWE / Jolle (Dese) 1.33,3 -- 1.43,0
3v t S.A. Hösthäxare / Saija (ARO) 43,1 -- hll x
Ryhmä B
1. 3v o Muiston Leimuava / Jenna (MeTro) ei enn. -- 1.51,9 x
2. 3v o Damian NRL / Antti (ARO) ilm kl -- 1.52,1
3. 3v o Tulituulen Hurme / Heli K (Team Ninitra) ilm. kl -- 1.52,5
4. 3v o Savun Mania / Jaska (ARO) 53,5 -- 1.52,6
5. 3v o Ajattoman Sisukas / Toni (Dese) ilm.kl -- 1.53,2
6. 3v o Savun Naukku / Santtu (ARO) 56,8 -- 1.53,7
7. 3v t Muiston Enkeli / Aki (MeTro) ei enn. -- 1.53,8
8. 3v t Beatrix NRL / Keijo (ARO) ilm kl -- 1.53,9 x
9. 3v t Muiston Viima-Tyttö / Jossu (MeTro) ei enn. -- 1.53,9 xx
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 2100m
1. 3v t Integra Ugo / Jolle (Dese) 21,1x -- 1.21,3 xx
2. 13v o Davy Jones / Icengard (IRH) 20,0 -- 1.21,8
3. 6v t L'O Oxhobren / Lokki (Dese) 1.22,4ly -- 1.22,4
4. 3v o Fool's Hoodoo / Akeya (ARO) 20,5 -- 1.22,5
3v o Sky Breaker / Jack (Dese) 22,2 -- hpl
3v o Rock You USA / Toni (Dese) 1.22,0ke -- k
3v o Crash N Burn / Alex. (Dese) 20,9 -- hyl
8. 3v t Nouvellé Jazz / Antti (Dese) 21,3kex -- hyl
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 2100m
Ryhmä A
1. 5v o Muiston Myrsky / Kim (MeTro) 31,4aly -- 1.32,1 x
2. 6v o A.S. Träskalle / Toni (Dese) 1.31,5ke -- 1.32,3 ep
3. 8v o AH Dödlig Tortyr / Akeya (ARO) 32,4 -- 1.33,0
4. 5v t Muiston Häivähdys / Jossu (MeTro) 32,3aly -- 1.33,1
5. 6v t Kekan Yin / Hessi VR (KeKa) 32,7ake -- 1.34,2 xx
6. 5v t Muiston Loppukiri / Noora (ARO) 31,9 -- 1.34,4
7. 7v t Loisto-Tulikiri / Mika J (KeKa) 31,2ake -- 1.34,6
8. 5v t Narrilaivan Rytmikatti / Janne (ARO) 32,0 -- 1.34,6
6v r Hurrikaanin Hulivili SLS / Lokki (Dese) 1.30,6ake -- hll xx
10. 6v t J.T. Huti-Kuti / minttu (WTR) 1.31,6 -- hll
4v t Rona RD / Aki (MeTro) 33,1ke -- hml (1.34,9)
Ryhmä B
1. 7v o Trogen Mod / Icengard (IRH) 35,5 -- 1.34,2
2. 6v o Kekan Agentti K. / Anthonio K (KeKa) 33,4ake -- 1.34,2
3. 8v t Tomusokeri / pertti (WTR) ilm. koel. -- 1.34,2
4. 6v t Kekan Loimutar / Harri K (KeKa) 34,4ake -- 1.34,3 xx
5. 6v o Kekan Verikirous / Anna K (KeKa) 36,9ake -- 1.35,4 xx
6. 4v t L'O Tervehdys / Jenna (MeTro) 33,9ke -- 1.35,4
7. 5v o Taikasumun Petteri / Laura H. (OriRa) 1.49,0ke -- 1.35,5
8. 6v o F.T.N. Aikapommi / Jessika (IRH) 35,3 -- 1.35,5
9. 6v o Aaron Treasure / Jack (Dese) 1.33,7ake -- 1.35,9
10. 5v t Effin Pienokainen / Tuire N. (VIRUS) 37,5ake -- 1.36,3
11. 4v o Taikasumun Jokeri / Santtu (ARO) 43,9 -- 1.37,8
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-19,9, 2100m
Ryhmä A
1. 8v o Slow-Blow Kiin / Pentti (Dese) 1.15,3ke -- 1.15,3
2. 4v o Mick-Mick / Jolie (Dese) 15,3ake -- 1.15,7
3. 12v t MF Quality Wonder / Kim (MeTro) 15,0ke -- 1.15,8
4. 6v r Imperium Loisto / Olli (Dese) 15,1ake -- 1.16,0
5. 8v o Token Zoolander / Dingo (IRH) 15,4a -- 1.16,3
6. 10v t Radical Pitchblack / Molla (IRH) 15,4a -- 1.16,5
7. 8v o Averse F / Sara M (Team Ninitra) 15,6ke -- 1.16,7
8. 5v o Memory Of Silence / Jenna (MeTro) 15,5ake -- 1.17,0
9. 5v o Knock Down Jazz / Santtu (ARO) 15,2 -- 1.17,3
10. 7v o Blackmailer Loisto / Satu (IRH) 15,9a -- 1.17,4
11. 6v o L'O Seabiscet / Rontti (Dese) 15,9aly -- 1.17,6
12. 9v t Loveletter Burn / Laura H. (OriRa) 1.16,1aly -- 1.17,6 xx
Ryhmä B
1. 9v t Fire's Reticent / Lokki (Dese) 16,5ke -- 1.16,2
2. 6v t Lost Little Girl RC / Antti (Dese) 16,6ake -- 1.16,8 ep
3. 7v o Dreamfield's Lionheart / Heli K (Team Ninitra) 16,7ake -- 1.16,9
4. 4v o October Darkness / Henri S. (UGO) 16,9ake -- 1.17,1 x
5. 6v t Last Point / Anthonio K (KeKa) 16,0ke -- 1.17,3 x
6. 6v o Hacksaw Jazz / Jossu (MeTro) 16,9ake -- 1.17,3 x
7. 7v t Endless Loisto / Kaisa P (Team Ninitra) 16,8ake -- 1.17,6
8. 4v o Armani Ugo / Jarmo P. (UGO) 16,3ake -- 1.18,0
9. 8v t Hula Hoop / Pentti A (Team Ninitra) 16,5ake -- 1.18,4
10. 4v t Memory´s Brûlant / Antti (MeTro) 17,9ake -- 1.18,5
11. 8v o Sa'Haway / Elisabet (IRH) 16,3a -- 1.18,6
12. 3v t Twilight Wei / Akeya (ARO) 17,8 -- 1.18,8
Ryhmä C
1. 4v o Slogan Peko / Mikael V. (UGO) 17,4akex -- 1.17,3
2. 4v o Radical Mr.Pain / Oskari (Dese) 17,2ake -- 1.17,3 xx
3. 4v o Saint du Ciel / Vincent (VR) 17,3ke -- 1.17,4
4. 4v o Fighting Man RC / Meimi (IRH) 17,6 -- 1.17,8 x
5. 4v o William Turner S / Tero (Dese) 17,1kexx -- 1.17,8
6. 4v o Whopee Loisto / Arttu (Dese) 18,4ake -- 1.18,2
7. 6v o Royal Red Jazz / Aki (MeTro) 17,2ake -- 1.18,3
8. 4v o Express Swing / Aapo (Dese) 1.18,1aly -- 1.18,6
9. 3v o Space Vyoager / Robin (Dese) 17,7ake -- 1.19,0
10. 4v t For You Loisto / Joonas K. (UGO) 17,1ke -- 1.19,4
11. 5v t Millycent Jazz / Alex. (Dese) 1.17,1aly -- 1.19,4
12. 4v t Sonya du Ciel / Jean (VR) 18,5ke -- 1.19,6
Ryhmä D
1. 8v r Everclear S / Jani (Dese) 18,5ke -- 1.18,0
2. 4v t Fire´s Brisk / Jenni (MeTro) 18,6ake -- 1.18,2 x
3. 5v t Radical Heartbeat / Toni (Dese) 1.18,7aly -- 1.18,6
4. 4v o Memory Of Zephyr / Janne (ARO) 19,7 -- 1.18,7
5. 4v o Godson Loisto / Disa (IRH) 18,8 -- 1.19,0
6. 4v o Memory Of Mystique / Assi (MeTro) 18,9ake -- 1.19,1
7. 7v t Tornadella Loisto / Juuso (Dese) 18,6pi -- 1.19,4
8. 4v o Memory Of Remoteness / Danny (MeTro) 18,0ake -- 1.19,4
Ryhmä E
1. 5v o Jackanapes / Hugo (IRH) 19,3 -- 1.19,2 x
2. 3v o Bamboocha / Aleksi (Dese) 19,4ake -- 1.19,2
3. 6v o Get Zeppelin / Maija (IRH) 19,2 -- 1.19,4 xx
4. 3v o Rythm Of The Darkness / Icengard (IRH) 19,3 -- 1.19,5 xx
5. 4v t Loren Intergratio / Jack (Dese) 1.19,5aly -- 1.19,9 xx
6. 6v o Fire's Pain / Jaakko (Dese) 1.19,2ke -- 1.20,2 x
3v o Jeffrey Jazz / Noora (ARO) 19,5 -- hml (1.20,4) xx
Lähtö 6. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-29,9, 2100m
Ryhmä A
1. 6v o Bravur SWE / Rontti (Dese) 1.26,2ake -- 1.25,1 x
2. 10v t F.T.N.Tähti-Sirkkeli / Jessika (IRH) 25,8a -- 1.25,1
3. 10v o Kekan Meteorisade / Anthonio K (KeKa) 26,4ake -- 1.25,3
4. 9v o Diktaattori / Icengard (IRH) 26,1 -- 1.25,4
5. 8v t Purnin Vislaus / Sara M (Team Ninitra) 27,9ake -- 1.25,5 xx
6. 10v t Nordbo Snötroll / Janne (ARO) 25,3 -- 1.25,8
7. 6v o AH Djävel / Jack (Dese) 1.26,8ake -- 1.25,9
8. 11v o N.I.N.Postoni / Heli K (Team Ninitra) 25,5ke -- 1.26,0
9. 11v t P.R. Satiini / Harri K (KeKa) 26,0ake -- 1.26,8
10. 10v t Ama`s Pieni Meritähti / Hessi VR (KeKa) 26,5aly -- 1.27,1
Ryhmä B
1. 8v t J.T. Wellemina / Pauligin (IRH) 27,2 -- 1.27,4 xx
2. 10v o J.T. Peluri / Kim (MeTro) 27,0ke -- 1.27,8
3. 5v t Nordbo Inge / Arttu (Dese) 1.27,9kex -- 1.28,1
4. 6v o Loisto-Aukusti / Joonas K. (UGO) 27,3ke -- 1.28,3 xx
5. 8v t Kekan Tulineito / Mika J (KeKa) 27,5ake -- 1.28,4
6. 7v o Kirveltäjän Tupuna / Antti (Dese) 1.28,5ake -- 1.28,6
7. 7v o Kekan Varjo-Magma / Toni (Dese) 1.27,6ke -- 1.28,8
8. 7v o J.T. Viikari / Tero (Dese) 1.28,1ke -- 1.29,5 x
Ryhmä C
1. 8v o Nordbo Demon / Akeya (ARO) 29,0 -- 1.28,0 x
2. 6v o Glimrende / Appo (Dese) 1.29,7kex -- 1.28,4
3. 7v o Haamuraja SLS / Lokki (Dese) 28,1kp -- 1.28,6
4. 5v o Kekan Hohdotar / Henri S. (UGO) 28,2ake -- 1.29,0
5. 5v t Räärinna / Roni (Dese) 1.29,4kex -- 1.29,2
6. 9v t Tulituulen Tähdenlento / Aki (MeTro) 29,7ke -- 1.29,3
7. 5v o Hiskin Belmiina / Mikael V. (UGO) 28,2ake -- 1.29,8
8v t P.R. Vanukas / Jossu (MeTro) 28,0ake -- hyl
Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 2100m
Ryhmä A
1. 5v t Eldlinje / Henri S. (UGO) 11,1ake -- 1.11,3
2. 7v o Quarto Loisto / Lokki (Dese) 11,6ake -- 1.11,5
3. 10v o Token Wasted / Assi (MeTro) 10,3aly -- 1.11,7
4. 7v o Prince Loisot / ALeksi (Dese) 1.12,2ake -- 1.12,0
5. 9v t Get Jouster / Danny (MeTro) 11,9aly -- 1.12,2
6. 13v o Manuel Loisto / Icengard (IRH) 10,1a -- 1.12,5 xx
7. 5v o Kendall 21 / Joonas K. (UGO) 11,3ake -- 1.12,5 xx
8. 7v o Silveline Gone / Antti (MeTro) 09,9aly -- 1.12,6
9. 6v o Torréfier / Juuso (Dese) 12,3ke -- 1.12,8
Ryhmä B
1. 9v t Hawaii Loisto / Jenna (MeTro) 13,3aly -- 1.12,0
2. 12v t Bluebay Burn / Heli K (Team Ninitra) 12,1a -- 1.12,2
3. 12v t Token Thema / Disa (IRH) 13,2a -- 1.12,3
4. 10v o Qualifié Luned / Anthonio K (KeKa) 12,2ake -- 1.12,4
5. 12v o Token Of Light / Pauligin (IRH) 12,2a -- 1.12,8
6. 10v o Token Riddle / Elisabet (IRH) 12,5a -- 1.12,8
7. 9v o Token Countenance / Meimi (IRH) 13,9 -- 1.13,1
8. 6v t Venus Des / Akeya (ARO) 13,8 -- 1.13,2
9. 9v t P.R. Raisie Rain / Aki (MeTro) 13,5aly -- 1.13,2
Ryhmä C
1. 9v t Miséreux Loisto / Jossu (MeTro) 14,9aly -- 1.14,0
2. 11v t Berryjam Burn / Sara M (Team Ninitra) 14,0ke -- 1.14,1
3. 12v t Token Hydra / Hugo (IRH) 14,6a -- 1.14,3
4. 5v t Memory Of Dancer / Kim (MeTro) 14,9aly -- 1.14,4
5. 10v o Mikwar S / Jenni (MeTro) 13,6aly -- 1.14,5
6. 5v t Jolly Fellow Jazz / Maija (IRH) 14,7a -- 1.14,5
7. 1.14,7
8. 11v t Bracha Gone / Ami H. (UGO) 14,2ake -- 1.15,2
9. 11v o Token Dynamite / Jessika (IRH) 13,2 -- 1.15,3 x
10. 5v o Charnós / Mikael V. (UGO) 14,4ake -- 1.15,7 x
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 2100m
1. 10v o Kiri-Kalle KIR / Akeya (ARO) 20,9 -- 1.22,1
2. 12v o N.I.N.Shamaani / Heli K (Team Ninitra) 22,9a -- 1.22,7
3. 8v o Öykkäri AS / Lokki (Dese) 24,3ly -- 1.22,9
4. 10v o Kirivoro SLS / Jossu (MeTro) 21,1a -- 1.23,3
5. 10v t Villikakara SLS / Aki (MeTro) 24,3a -- 1.23,3
6. 9v t J.T. Kipakka / Harri K (KeKa) 23,9ake -- 1.24,0
7. 11v o Stridsrop / Kim (MeTro) 24,9 -- 1.24,1
8. 10v o L'O Rodeo / minttu (WTR) 1.22,0 -- 1.24,2
9. 9v t Turmatar NS / Janne (ARO) 20,8 -- 1.24,3
10. 8v o Jukujätkä / Henri S. (UGO) 20,3ake -- 1.24,5 x
11. 12v o Kekan Tuli-Sinko / Anthonio K (KeKa) 20,3aly -- 1.24,5 x
12. 7v t Kekan Hengetär / Mika J (KeKa) 23,3ake -- 1.24,6