Post by Admin on May 6, 2009 6:06:17 GMT 2
Palkinnot
Lähdöt 1-2: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
Lähdöt 3-8: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 2100m
1. 2v o Karisma Kat / Heli K (Team Ninitra) 26,3ke (kl) -- 1.23,3
2. 2v t Yaro Wind / Janne (ARO) 23,7 -- 1.23,7
3. 2v t Miss Angelique / Noonu (NoKa) 21,2ake -- 1.23,9
4. 2v t Ofelia Ugo / Santtu (ARO) 25,0 -- 1.24,6
5. 2v o Eric Draven / Akeya (ARO) 22,1 -- 1.24,8
6. 2v t Ilonna Wind / Noora (ARO) 23,3 -- 1.25,6
7. 2v t Ines d'Yves / Jean (VR) 24,5ke -- 1.25,6
2v o Ghosthunter Burn / Sara M (Team Ninitra) ei enn. -- hpl
2v o Crepon du Feux / Vincent (VR) 19,3ke -- hll
2v t Enigma Ach / Jaska (ARO) 27,4 -- hll x
Lähtö 2. Ryhmäajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 2100m
1. 3v o AH Ukko / Aleksi (ARO) 43,8 -- 1.46,0
2. 3v o Damian NRL / Jaska (ARO) ilm kl -- 1.46,0
3. 3v o Savun Naukku / Unto (ARO) 46,7 -- 1.46,4
4. 3v t AH Tjäletroll / Janne (ARO) 46,6 -- 1.47,1
5. 3v t Beatrix NRL / Akeya (ARO) ilm kl -- 1.47,2
3v o Savun Valhe / Urpo (ARO) 58,3 -- hll
3v o Tulituulen Hurme / Kaisa P (Team Ninitra) 59,6ke (kl) -- hll x
3v o Nordbo Vindfärd / Santtu (ARO) 42,5 -- hll
3v o Savun Mania / Noora (ARO) 46,1 -- k
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 2100m
1. 7v t Chelsea Yep / Kaisa L. (Yep) 20,3ake -- 1.22,7 xx
2. 7v t Denice Yep / Jukka L. (Yep) 20,9ke -- 1.23,3
3. 4v t Wondermaker / Juha R. (Yep) 21,4ake -- 1.24,1 xx
4. 5v o Viper Yep / Lauri T. (Yep) 24,6ake -- 1.24,4
5. 4v o Hawaiian Darkness / Heidi S. (Yep) 21,3ake -- 1.25,2
6. 5v o Dartagnan / Kari L. (Yep) 21,2ake -- 1.25,8
7. 4v t Faith Darkness / Markus H. (Yep) 22,8ake -- 1.26,0
8. 5v t Soraya Yep / Tuomas M. (Yep) 20,5ake -- 1.26,0
9. 5v o Colorado Yep / Harri P. (Yep) 23,3ake -- 1.26,0
10. 5v t Cyrene Yep / Anu R. (Yep) 21,9ake -- 1.26,0 x
11. 3v o Fool's Hoodoo / Akeya (ARO) 20,1 -- 1.26,1
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 2100m
Ryhmä A
1. 6v o J.E.P. Valos / Lauri T. (Yep) 30,4ake -- 1.31,0 x
2. 9v o J.E.P. Barokki / Heidi S. (Yep) 30,2ake -- 1.31,8 xx
3. 8v o AH Dödlig Tortyr / Santtu (ARO) 30,5 -- 1.32,4
4. 6v t J.E.P. Huumatar / Kari L. (Yep) 30,6ake -- 1.33,7
5. 5v t J.E.P. Viimatar / Jukka L. (Yep) 31,7ake -- 1.34,0 x
6. 5v t Narrilaivan Rytmikatti / Noora (ARO) 30,0 -- 1.34,1
7. 4v t Narrilaivan Nila / minttu (WTR) 1.30,8 -- hll
Ryhmä B
1. 5v t Purnin Elsinor / Heli K (Team Ninitra) 39,0 -- 1.35,7 x
2. 5v t J.E.P. Valomerkki / Harri P. (Yep) 34,4ake -- 1.36,0
3. 5v o J.E.P. Kroisos / Juha R. (Yep) 34,3ake -- 1.36,8
4. 4v o Taikasumun Jokeri / Akeya (ARO) 37,5 -- 1.37,8
5. 6v t AH Dimma / Jaska (ARO) 35,0 -- 1.38,4
6. 6v o Pronssin Sinko / Tuomas M. (Yep) 31,9ake -- 1.38,4
7. 8v t Tomusokeri / pertti (WTR) ilm. koel. -- 1.38,5
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-19,9, 2100m
Ryhmä A
1. 8v t Copycat Yep / Juha R. (Yep) 16,0ake -- 1.16,1
2. 11v o Chevalier Yep / Kaisa L. (Yep) 15,9ake -- 1.16,2
3. 8v o Aleron Yep / Kari L. (Yep) 15,1ake -- 1.16,7
4. 8v o Averse F / Heli K (Team Ninitra) 15,6ke -- 1.16,8
5. 8v t Hula Hoop / Kaisa P (Team Ninitra) 16,5ake -- 1.17,1
6. 5v o Knock Down Jazz / Janne (ARO) 15,2 -- 1.17,1 ep
7. 7v t Endless Loisto / Pentti A (Team Ninitra) 16,8aly -- 1.17,5
8. 7v o Dreamfield's Lionheart / Sara M (Team Ninitra) 16,4ake -- 1.18,0 xx
8v t Wishful Thinking / Heidi S. (Yep) 15,7ake -- k xx
9v t Elegant Amber / Lauri T. (Yep) 15,0ake -- hlo xx
Ryhmä B
1. 6v o Rainier Yep / Harri P. (Yep) 19,5ke -- 1.17,3
2. 4v o Memory Of Zephyr / Akeya (ARO) 17,0 -- 1.17,7
3. 5v o Token Oklahoma / Markus H. (Yep) 19,8ke -- 1.17,9
4. 6v o Viking Yep / Jukka L. (Yep) 16,8ake -- 1.18,2
5. 4v o Saint du Ciel / Vincent (VR) 17,3ke -- 1.18,2
6. 6v t Athene Yep / Anu R. (Yep) 18,7ake -- 1.18,5
7. 4v t Sonya du Ciel / Jean (VR) 18,5ke -- 1.18,8
8. 3v t Twilight Wei / Santtu (ARO) 17,8 -- 1.19,0
9. 7v t Dynamite Loisto / Tuomas M. (Yep) 17,3ake -- 1.19,1
10. 3v o Jeffrey Jazz / Noora (ARO) 17,6 -- 1.19,2
Lähtö 6. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-29,9, 2100m
Ryhmä A
1. 14v r J.E.P. Markiisi / Heidi S. (Yep) 25,1ake -- 1.26,5
2. 11v o N.I.N.Postoni / Sara M (Team Ninitra) 25,5ke -- 1.26,5
3. 11v o J.E.P. Viilari / Juha R. (Yep) 25,3ake -- 1.26,8
4. 12v t Suvitar / Jukka L. (Yep) 25,4ke -- 1.26,9
5. 8v t Purnin Vislaus / Pentti A (Team Ninitra) 26,7ake -- 1.27,2
6. 10v t Nordbo Snötroll / Janne (ARO) 25,3 -- 1.27,3
7. 13v o J.E.P. Matias / Lauri T. (Yep) 25,2ke -- 1.27,7
Ryhmä B
1. 8v t J.E.P. Arotar / Kari L. (Yep) 26,4ake -- 1.27,0
2. 8v o Nordbo Demon / Akeya (ARO) 28,0 -- 1.27,0
3. 10v o J.E.P. Toteemi / Markus H. (Yep) 27,0ake -- 1.27,2 x ep
4. 11v t J.E.P. Varjotar / Harri P. (Yep) 29,1ake -- 1.27,4
5. 1.27,7
6. 9v o J.E.P. Verneri / Anu R. (Yep) 27,5ake -- 1.28,0
7. 6v t J.T. Huti-Kuti / minttu (WTR) 1.27,4 -- 1.28,2
8. 9v o D.A.N. Jääkäri / Tuomas M. (Yep) 27,0ake -- 1.28,7
Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 2100m
1. 10v t Venice Yep / Jukka L. (Yep) 14,2aly -- 1.14,1
2. 6v t Venus Des / Akeya (ARO) 13,1 -- 1.14,4 xx
3. 11v t Berryjam Burn / Heli K (Team Ninitra) 14,0ke -- 1.14,7
4. 12v t Bluebay Burn / Kaisa P (Team Ninitra) 12,2ake -- 1.14,9
5. 6v o Sure Thing / Juha R. (Yep) 13,8aly -- 1.15,0
6. 12v o Arizona Yep / Tuomas M. (Yep) 14,8aly -- 1.15,5
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 2100m
1. 10v o Kiri-Kalle KIR / Akeya (ARO) 20,9 -- 1.24,1 x
2. 9v t Turmatar NS / Janne (ARO) 20,8 -- 1.24,2 x
3. 12v o N.I.N.Shamaani / Heli K (Team Ninitra) 22,1ake -- 1.24,7
4. 10v o L'O Rodeo / minttu (WTR) 1.22,0 -- 1.24,9
5. 12v o J.E.P. Talismaani / Harri P. (Yep) 24,8ake -- 1.25,1
Lähdöt 1-2: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
Lähdöt 3-8: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 2100m
1. 2v o Karisma Kat / Heli K (Team Ninitra) 26,3ke (kl) -- 1.23,3
2. 2v t Yaro Wind / Janne (ARO) 23,7 -- 1.23,7
3. 2v t Miss Angelique / Noonu (NoKa) 21,2ake -- 1.23,9
4. 2v t Ofelia Ugo / Santtu (ARO) 25,0 -- 1.24,6
5. 2v o Eric Draven / Akeya (ARO) 22,1 -- 1.24,8
6. 2v t Ilonna Wind / Noora (ARO) 23,3 -- 1.25,6
7. 2v t Ines d'Yves / Jean (VR) 24,5ke -- 1.25,6
2v o Ghosthunter Burn / Sara M (Team Ninitra) ei enn. -- hpl
2v o Crepon du Feux / Vincent (VR) 19,3ke -- hll
2v t Enigma Ach / Jaska (ARO) 27,4 -- hll x
Lähtö 2. Ryhmäajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 2100m
1. 3v o AH Ukko / Aleksi (ARO) 43,8 -- 1.46,0
2. 3v o Damian NRL / Jaska (ARO) ilm kl -- 1.46,0
3. 3v o Savun Naukku / Unto (ARO) 46,7 -- 1.46,4
4. 3v t AH Tjäletroll / Janne (ARO) 46,6 -- 1.47,1
5. 3v t Beatrix NRL / Akeya (ARO) ilm kl -- 1.47,2
3v o Savun Valhe / Urpo (ARO) 58,3 -- hll
3v o Tulituulen Hurme / Kaisa P (Team Ninitra) 59,6ke (kl) -- hll x
3v o Nordbo Vindfärd / Santtu (ARO) 42,5 -- hll
3v o Savun Mania / Noora (ARO) 46,1 -- k
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 2100m
1. 7v t Chelsea Yep / Kaisa L. (Yep) 20,3ake -- 1.22,7 xx
2. 7v t Denice Yep / Jukka L. (Yep) 20,9ke -- 1.23,3
3. 4v t Wondermaker / Juha R. (Yep) 21,4ake -- 1.24,1 xx
4. 5v o Viper Yep / Lauri T. (Yep) 24,6ake -- 1.24,4
5. 4v o Hawaiian Darkness / Heidi S. (Yep) 21,3ake -- 1.25,2
6. 5v o Dartagnan / Kari L. (Yep) 21,2ake -- 1.25,8
7. 4v t Faith Darkness / Markus H. (Yep) 22,8ake -- 1.26,0
8. 5v t Soraya Yep / Tuomas M. (Yep) 20,5ake -- 1.26,0
9. 5v o Colorado Yep / Harri P. (Yep) 23,3ake -- 1.26,0
10. 5v t Cyrene Yep / Anu R. (Yep) 21,9ake -- 1.26,0 x
11. 3v o Fool's Hoodoo / Akeya (ARO) 20,1 -- 1.26,1
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 2100m
Ryhmä A
1. 6v o J.E.P. Valos / Lauri T. (Yep) 30,4ake -- 1.31,0 x
2. 9v o J.E.P. Barokki / Heidi S. (Yep) 30,2ake -- 1.31,8 xx
3. 8v o AH Dödlig Tortyr / Santtu (ARO) 30,5 -- 1.32,4
4. 6v t J.E.P. Huumatar / Kari L. (Yep) 30,6ake -- 1.33,7
5. 5v t J.E.P. Viimatar / Jukka L. (Yep) 31,7ake -- 1.34,0 x
6. 5v t Narrilaivan Rytmikatti / Noora (ARO) 30,0 -- 1.34,1
7. 4v t Narrilaivan Nila / minttu (WTR) 1.30,8 -- hll
Ryhmä B
1. 5v t Purnin Elsinor / Heli K (Team Ninitra) 39,0 -- 1.35,7 x
2. 5v t J.E.P. Valomerkki / Harri P. (Yep) 34,4ake -- 1.36,0
3. 5v o J.E.P. Kroisos / Juha R. (Yep) 34,3ake -- 1.36,8
4. 4v o Taikasumun Jokeri / Akeya (ARO) 37,5 -- 1.37,8
5. 6v t AH Dimma / Jaska (ARO) 35,0 -- 1.38,4
6. 6v o Pronssin Sinko / Tuomas M. (Yep) 31,9ake -- 1.38,4
7. 8v t Tomusokeri / pertti (WTR) ilm. koel. -- 1.38,5
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-19,9, 2100m
Ryhmä A
1. 8v t Copycat Yep / Juha R. (Yep) 16,0ake -- 1.16,1
2. 11v o Chevalier Yep / Kaisa L. (Yep) 15,9ake -- 1.16,2
3. 8v o Aleron Yep / Kari L. (Yep) 15,1ake -- 1.16,7
4. 8v o Averse F / Heli K (Team Ninitra) 15,6ke -- 1.16,8
5. 8v t Hula Hoop / Kaisa P (Team Ninitra) 16,5ake -- 1.17,1
6. 5v o Knock Down Jazz / Janne (ARO) 15,2 -- 1.17,1 ep
7. 7v t Endless Loisto / Pentti A (Team Ninitra) 16,8aly -- 1.17,5
8. 7v o Dreamfield's Lionheart / Sara M (Team Ninitra) 16,4ake -- 1.18,0 xx
8v t Wishful Thinking / Heidi S. (Yep) 15,7ake -- k xx
9v t Elegant Amber / Lauri T. (Yep) 15,0ake -- hlo xx
Ryhmä B
1. 6v o Rainier Yep / Harri P. (Yep) 19,5ke -- 1.17,3
2. 4v o Memory Of Zephyr / Akeya (ARO) 17,0 -- 1.17,7
3. 5v o Token Oklahoma / Markus H. (Yep) 19,8ke -- 1.17,9
4. 6v o Viking Yep / Jukka L. (Yep) 16,8ake -- 1.18,2
5. 4v o Saint du Ciel / Vincent (VR) 17,3ke -- 1.18,2
6. 6v t Athene Yep / Anu R. (Yep) 18,7ake -- 1.18,5
7. 4v t Sonya du Ciel / Jean (VR) 18,5ke -- 1.18,8
8. 3v t Twilight Wei / Santtu (ARO) 17,8 -- 1.19,0
9. 7v t Dynamite Loisto / Tuomas M. (Yep) 17,3ake -- 1.19,1
10. 3v o Jeffrey Jazz / Noora (ARO) 17,6 -- 1.19,2
Lähtö 6. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-29,9, 2100m
Ryhmä A
1. 14v r J.E.P. Markiisi / Heidi S. (Yep) 25,1ake -- 1.26,5
2. 11v o N.I.N.Postoni / Sara M (Team Ninitra) 25,5ke -- 1.26,5
3. 11v o J.E.P. Viilari / Juha R. (Yep) 25,3ake -- 1.26,8
4. 12v t Suvitar / Jukka L. (Yep) 25,4ke -- 1.26,9
5. 8v t Purnin Vislaus / Pentti A (Team Ninitra) 26,7ake -- 1.27,2
6. 10v t Nordbo Snötroll / Janne (ARO) 25,3 -- 1.27,3
7. 13v o J.E.P. Matias / Lauri T. (Yep) 25,2ke -- 1.27,7
Ryhmä B
1. 8v t J.E.P. Arotar / Kari L. (Yep) 26,4ake -- 1.27,0
2. 8v o Nordbo Demon / Akeya (ARO) 28,0 -- 1.27,0
3. 10v o J.E.P. Toteemi / Markus H. (Yep) 27,0ake -- 1.27,2 x ep
4. 11v t J.E.P. Varjotar / Harri P. (Yep) 29,1ake -- 1.27,4
5. 1.27,7
6. 9v o J.E.P. Verneri / Anu R. (Yep) 27,5ake -- 1.28,0
7. 6v t J.T. Huti-Kuti / minttu (WTR) 1.27,4 -- 1.28,2
8. 9v o D.A.N. Jääkäri / Tuomas M. (Yep) 27,0ake -- 1.28,7
Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 2100m
1. 10v t Venice Yep / Jukka L. (Yep) 14,2aly -- 1.14,1
2. 6v t Venus Des / Akeya (ARO) 13,1 -- 1.14,4 xx
3. 11v t Berryjam Burn / Heli K (Team Ninitra) 14,0ke -- 1.14,7
4. 12v t Bluebay Burn / Kaisa P (Team Ninitra) 12,2ake -- 1.14,9
5. 6v o Sure Thing / Juha R. (Yep) 13,8aly -- 1.15,0
6. 12v o Arizona Yep / Tuomas M. (Yep) 14,8aly -- 1.15,5
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 2100m
1. 10v o Kiri-Kalle KIR / Akeya (ARO) 20,9 -- 1.24,1 x
2. 9v t Turmatar NS / Janne (ARO) 20,8 -- 1.24,2 x
3. 12v o N.I.N.Shamaani / Heli K (Team Ninitra) 22,1ake -- 1.24,7
4. 10v o L'O Rodeo / minttu (WTR) 1.22,0 -- 1.24,9
5. 12v o J.E.P. Talismaani / Harri P. (Yep) 24,8ake -- 1.25,1