Post by Admin on May 29, 2009 7:47:42 GMT 2
Palkinnot
Lähdöt 1-2: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
Lähdöt 3-8: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 2100m
1. 2v t Ofelia Ugo / Olli (ARO) 24,0 -- 1.21,1
2. 2v o Lev Wind / Noora (ARO) 22,6 -- 1.21,2
3. 2v t Enigma Ach / Veikko (ARO) 23,0 -- 1.21,3
4. 2v o Ghosthunter Burn / Sara M (Team Ninitra) 23,0ake -- 1.21,4 x
5. 2v t Miss Angelique / Noonu (NoKa) 21,2ake -- 1.21,5
6. 2v t Yaro Wind / Janne (ARO) 21,0 -- 1.21,6 x
7. 2v o Karisma Kat / Heli K (Team Ninitra) 21,3ake -- 1.21,9
8. 2v t Ines d'Yves / Jean (VR) 22,5ke -- 1.22,0
9. 2v o Crepon du Feux / Vincent (VR) 19,3ake -- 1.22,2
2v t Ilonna Wind / Ville (AR) 23,3 -- hll
2v o Eric Draven / Akeya (ARO) 21,0 -- hll
2v o L'O Gryphon / Niko S (Team Ninitra) 23,6ake -- hpl
Lähtö 2. Ryhmäajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 2100m
1. 3v o Savun Valhe / Ville (ARO) 41,2 -- 1.40,0
2. 3v t Beatrix NRL / Urpo (ARO) 45,1 -- 1.40,4 xx
3. 3v o AH Ukko / Akeya (ARO) 40,7 -- 1.40,4
4. 3v t Kaja / Santtu (ARO) 41,8 -- 1.40,5 x
5. 3v o Savun Salama / Janne (ARO) 40,3 -- 1.40,5
6. 3v o Damian NRL / Jaska (ARO) 45,4 -- 1.40,6
7. 3v o Savun Mania / Veikko (ARO) 41,4 -- 1.40,6
8. 3v o Tulituulen Hurme / Kaisa P (Team Ninitra) 53,0ke -- 1.40,7
9. 3v o Humveeti / Vincent (VR) 45,3ake -- 1.41,2
10. 3v o Torgeir / Olli (ARO) 40,6 -- 1.41,5
11. 3v o Savun Naukku / Noora (ARO) 41,4 -- 1.41,5
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 2100m
1. 4v t Faith Darkness / Markus H. (Yep) 21,3ake -- 1.19,1
2. 7v t Chelsea Yep / Heidi S. (Yep) 20,3ake -- 1.19,6
3. 4v o California Yep / Lauri T. (Yep) 20,1ake -- 1.19,8
4. 3v t Premiere Yep / Jukka L. (Yep) 22,2ake -- 1.20,0
5. 3v t Desirée Yep / Juha R. (Yep) 20,4ake -- 1.20,0 x
6. 4v t Photo Prospect / Vincent (BT) ei enn. -- 1.20,1
5v t Soraya Yep / Harri P. (Yep) 20,5ake -- hll
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 2100m
Ryhmä A
1. 11v o S.A. Rääpäle / Anna (SPT) 1.31,3ke -- 1.30,0
2. 8v o AH Dödlig Tortyr / Noora (ARO) 30,2 -- 1.30,0
3. 4v o Nordbo Vindfärd / Ville (ARO) 30,2 -- 1.30,2
4. 5v t Purnin Elsinor / Heli K (Team Ninitra) 32,3ake -- 1.30,9
5. 5v t Narrilaivan Rytmikatti / Janne (ARO) 30,0 -- 1.31,3
6. 5v o J.E.P. Kroisos / Juha R. (Yep) 30,4ake -- 1.31,3
7. 5v t J.E.P. Viimatar / Jukka L. (Yep) 31,0ake -- 1.31,4
8. 6v o Pronssin Sinko / Tuomas M. (Yep) 31,9ake -- 1.31,5 xx
Ryhmä B
1. 4v t AH Tjäletroll / Olli (ARO) 36,3 -- 1.35,0
2. 3v t S.A. Hösthäxare / Jaska (ARO) 37,0 -- 1.35,1
3. 4v o Taikasumun Jokeri / Akeya (ARO) 35,0 -- 1.35,4
4. 5v t Kassiopeia / Sari (SPT) 1.41,5ake -- 1.35,4
5. 5v o Spöke NRL / Mira (SPT) 1.37,0ke -- 1.35,7
6. 5v t J.E.P. Valomerkki / Harri P. (Yep) 34,4ake -- 1.35,9
6v t AH Dimma / Veikko (ARO) 35,0 -- hyl
5v t L'O Kipinöivä / Niko S (Team Ninitra) 32,0ke -- hml (1.36,5)
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-19,9, 2100m
Ryhmä A
1. 6v o Navajo Yep / Kati V. (Yep) 15,9ake -- 1.15,0 x
2. 9v t Elegant Amber / Anu R. (Yep) 15,0ake -- 1.15,1 xx ep
3. 8v t Copycat Yep / Juha R. (Yep) 15,5aly -- 1.15,2
4. 8v t Hula Hoop / Kaisa P (Team Ninitra) 15,4ake -- 1.15,3
5. 3v t Twilight Wei / Ville (ARO) 15,5 -- 1.15,4
6. 7v o Dreamfield's Lionheart / Sara M (Team Ninitra) 15,5ke -- 1.15,8
7. 8v o Averse F / Niko S (Team Ninitra) 15,4ake -- 1.15,8
8. 8v o Aleron Yep / Tuomas M. (Yep) 15,1ake -- 1.16,0 x
Ryhmä B
1. 4v o Memory Of Zephyr / Akeya (ARO) 16,5 -- 1.16,2
2. 7v t Dynamite Loisto / Harri P. (Yep) 17,3ake -- 1.16,2
3. 6v o Viking Yep / Kari L. (Yep) 16,7ake -- 1.16,3 xx
4. 3v o Fool's Hoodoo / Noora (ARO) 17,8 -- 1.16,5
5. 3v o Jeffrey Jazz / Janne (ARO) 16,3 -- 1.16,9 xx
6. 4v t Sonya du Ciel / Vincent (VR) 17,0ake -- 1.17,0
7. 7v t Endless Loisto / Pentti A (Team Ninitra) 16,1aly -- 1.17,3
8. 7v t Mystique Darkness / Lauri T. (Yep) 16,2ake -- 1.17,3
Lähtö 6. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-29,9, 2100m
1. 10v t S.A. Näpäkkä / Sari (SPT) 1.29,1ake -- 1.25,0
2. 9v o D.A.N. Jääkäri / Tuomas M. (Yep) 27,0ake -- 1.25,4
3. 10v t Nordbo Snötroll / Noora (ARO) 25,3 -- 1.25,7
4. 5v t Muiston Loppukiri / Akeya (ARO) 27,1 -- 1.26,1
5. 10v o O.R. Roihun Rafael / Anna (SPT) 1.27,2ke -- 1.26,2
6. 8v o Nordbo Demon / Janne (ARO) 27,0 -- 1.26,7
7. 8v t J.E.P. Arotar / Lauri T. (Yep) 25,2ake -- 1.26,7
8. 11v t J.E.P. Varjotar / Harri P. (Yep) 29,1ake -- 1.26,8
9. 11v o J.E.P. Viilari / Juha R. (Yep) 25,3ake -- 1.26,8
10. 14v r J.E.P. Markiisi / Kaisa L. (Yep) 25,0ake -- 1.27,0
8v t Purnin Vislaus / Pentti A (Team Ninitra) 25,5ake -- hll
8v o Nordbo Näsvis / Mira (SPT) 1.28,0ake -- hyl
Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 2100m
1. 6v o Sure Thing / Tuomas M. (Yep) 13,0ake -- 1.12,2
2. 12v t Bluebay Burn / Kaisa P (Team Ninitra) 12,1ake -- 1.12,3 xx
3. 6v t Venus Des / Janne (ARO) 11,4 -- 1.12,5
4. 6v t L'O Launch Maker / Vincent (VR) 13,6ake -- 1.12,6 xx
5. 5v o Knock Down Jazz / Akeya (ARO) 13,2 -- 1.12,9 ep
6. 8v o Long Con / Jukka L. (Yep) 14,6aly -- 1.13,1 x
7. 12v o Arizona Yep / Lauri T. (Yep) 14,5ake -- 1.13,7
8. 11v t Berryjam Burn / Heli K (Team Ninitra) 13,1ake -- 1.13,8
9. 10v t Venice Yep / Heidi S. (Yep) 14,2aly -- 1.14,5
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 2100m
1. 10v o Kiri-Kalle KIR / Akeya (ARO) 20,9 -- 1.21,1
2. 10v t Turmatar NS / Janne (ARO) 20,8 -- 1.22,0
3. 10v o J.E.P. Talismaani / Juha R. (Yep) 23,3ake -- 1.22,2
4. 12v o N.I.N.Shamaani / Heli K (Team Ninitra) 22,9ake -- 1.22,5
Lähdöt 1-2: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
Lähdöt 3-8: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 2100m
1. 2v t Ofelia Ugo / Olli (ARO) 24,0 -- 1.21,1
2. 2v o Lev Wind / Noora (ARO) 22,6 -- 1.21,2
3. 2v t Enigma Ach / Veikko (ARO) 23,0 -- 1.21,3
4. 2v o Ghosthunter Burn / Sara M (Team Ninitra) 23,0ake -- 1.21,4 x
5. 2v t Miss Angelique / Noonu (NoKa) 21,2ake -- 1.21,5
6. 2v t Yaro Wind / Janne (ARO) 21,0 -- 1.21,6 x
7. 2v o Karisma Kat / Heli K (Team Ninitra) 21,3ake -- 1.21,9
8. 2v t Ines d'Yves / Jean (VR) 22,5ke -- 1.22,0
9. 2v o Crepon du Feux / Vincent (VR) 19,3ake -- 1.22,2
2v t Ilonna Wind / Ville (AR) 23,3 -- hll
2v o Eric Draven / Akeya (ARO) 21,0 -- hll
2v o L'O Gryphon / Niko S (Team Ninitra) 23,6ake -- hpl
Lähtö 2. Ryhmäajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 2100m
1. 3v o Savun Valhe / Ville (ARO) 41,2 -- 1.40,0
2. 3v t Beatrix NRL / Urpo (ARO) 45,1 -- 1.40,4 xx
3. 3v o AH Ukko / Akeya (ARO) 40,7 -- 1.40,4
4. 3v t Kaja / Santtu (ARO) 41,8 -- 1.40,5 x
5. 3v o Savun Salama / Janne (ARO) 40,3 -- 1.40,5
6. 3v o Damian NRL / Jaska (ARO) 45,4 -- 1.40,6
7. 3v o Savun Mania / Veikko (ARO) 41,4 -- 1.40,6
8. 3v o Tulituulen Hurme / Kaisa P (Team Ninitra) 53,0ke -- 1.40,7
9. 3v o Humveeti / Vincent (VR) 45,3ake -- 1.41,2
10. 3v o Torgeir / Olli (ARO) 40,6 -- 1.41,5
11. 3v o Savun Naukku / Noora (ARO) 41,4 -- 1.41,5
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 2100m
1. 4v t Faith Darkness / Markus H. (Yep) 21,3ake -- 1.19,1
2. 7v t Chelsea Yep / Heidi S. (Yep) 20,3ake -- 1.19,6
3. 4v o California Yep / Lauri T. (Yep) 20,1ake -- 1.19,8
4. 3v t Premiere Yep / Jukka L. (Yep) 22,2ake -- 1.20,0
5. 3v t Desirée Yep / Juha R. (Yep) 20,4ake -- 1.20,0 x
6. 4v t Photo Prospect / Vincent (BT) ei enn. -- 1.20,1
5v t Soraya Yep / Harri P. (Yep) 20,5ake -- hll
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 2100m
Ryhmä A
1. 11v o S.A. Rääpäle / Anna (SPT) 1.31,3ke -- 1.30,0
2. 8v o AH Dödlig Tortyr / Noora (ARO) 30,2 -- 1.30,0
3. 4v o Nordbo Vindfärd / Ville (ARO) 30,2 -- 1.30,2
4. 5v t Purnin Elsinor / Heli K (Team Ninitra) 32,3ake -- 1.30,9
5. 5v t Narrilaivan Rytmikatti / Janne (ARO) 30,0 -- 1.31,3
6. 5v o J.E.P. Kroisos / Juha R. (Yep) 30,4ake -- 1.31,3
7. 5v t J.E.P. Viimatar / Jukka L. (Yep) 31,0ake -- 1.31,4
8. 6v o Pronssin Sinko / Tuomas M. (Yep) 31,9ake -- 1.31,5 xx
Ryhmä B
1. 4v t AH Tjäletroll / Olli (ARO) 36,3 -- 1.35,0
2. 3v t S.A. Hösthäxare / Jaska (ARO) 37,0 -- 1.35,1
3. 4v o Taikasumun Jokeri / Akeya (ARO) 35,0 -- 1.35,4
4. 5v t Kassiopeia / Sari (SPT) 1.41,5ake -- 1.35,4
5. 5v o Spöke NRL / Mira (SPT) 1.37,0ke -- 1.35,7
6. 5v t J.E.P. Valomerkki / Harri P. (Yep) 34,4ake -- 1.35,9
6v t AH Dimma / Veikko (ARO) 35,0 -- hyl
5v t L'O Kipinöivä / Niko S (Team Ninitra) 32,0ke -- hml (1.36,5)
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-19,9, 2100m
Ryhmä A
1. 6v o Navajo Yep / Kati V. (Yep) 15,9ake -- 1.15,0 x
2. 9v t Elegant Amber / Anu R. (Yep) 15,0ake -- 1.15,1 xx ep
3. 8v t Copycat Yep / Juha R. (Yep) 15,5aly -- 1.15,2
4. 8v t Hula Hoop / Kaisa P (Team Ninitra) 15,4ake -- 1.15,3
5. 3v t Twilight Wei / Ville (ARO) 15,5 -- 1.15,4
6. 7v o Dreamfield's Lionheart / Sara M (Team Ninitra) 15,5ke -- 1.15,8
7. 8v o Averse F / Niko S (Team Ninitra) 15,4ake -- 1.15,8
8. 8v o Aleron Yep / Tuomas M. (Yep) 15,1ake -- 1.16,0 x
Ryhmä B
1. 4v o Memory Of Zephyr / Akeya (ARO) 16,5 -- 1.16,2
2. 7v t Dynamite Loisto / Harri P. (Yep) 17,3ake -- 1.16,2
3. 6v o Viking Yep / Kari L. (Yep) 16,7ake -- 1.16,3 xx
4. 3v o Fool's Hoodoo / Noora (ARO) 17,8 -- 1.16,5
5. 3v o Jeffrey Jazz / Janne (ARO) 16,3 -- 1.16,9 xx
6. 4v t Sonya du Ciel / Vincent (VR) 17,0ake -- 1.17,0
7. 7v t Endless Loisto / Pentti A (Team Ninitra) 16,1aly -- 1.17,3
8. 7v t Mystique Darkness / Lauri T. (Yep) 16,2ake -- 1.17,3
Lähtö 6. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-29,9, 2100m
1. 10v t S.A. Näpäkkä / Sari (SPT) 1.29,1ake -- 1.25,0
2. 9v o D.A.N. Jääkäri / Tuomas M. (Yep) 27,0ake -- 1.25,4
3. 10v t Nordbo Snötroll / Noora (ARO) 25,3 -- 1.25,7
4. 5v t Muiston Loppukiri / Akeya (ARO) 27,1 -- 1.26,1
5. 10v o O.R. Roihun Rafael / Anna (SPT) 1.27,2ke -- 1.26,2
6. 8v o Nordbo Demon / Janne (ARO) 27,0 -- 1.26,7
7. 8v t J.E.P. Arotar / Lauri T. (Yep) 25,2ake -- 1.26,7
8. 11v t J.E.P. Varjotar / Harri P. (Yep) 29,1ake -- 1.26,8
9. 11v o J.E.P. Viilari / Juha R. (Yep) 25,3ake -- 1.26,8
10. 14v r J.E.P. Markiisi / Kaisa L. (Yep) 25,0ake -- 1.27,0
8v t Purnin Vislaus / Pentti A (Team Ninitra) 25,5ake -- hll
8v o Nordbo Näsvis / Mira (SPT) 1.28,0ake -- hyl
Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 2100m
1. 6v o Sure Thing / Tuomas M. (Yep) 13,0ake -- 1.12,2
2. 12v t Bluebay Burn / Kaisa P (Team Ninitra) 12,1ake -- 1.12,3 xx
3. 6v t Venus Des / Janne (ARO) 11,4 -- 1.12,5
4. 6v t L'O Launch Maker / Vincent (VR) 13,6ake -- 1.12,6 xx
5. 5v o Knock Down Jazz / Akeya (ARO) 13,2 -- 1.12,9 ep
6. 8v o Long Con / Jukka L. (Yep) 14,6aly -- 1.13,1 x
7. 12v o Arizona Yep / Lauri T. (Yep) 14,5ake -- 1.13,7
8. 11v t Berryjam Burn / Heli K (Team Ninitra) 13,1ake -- 1.13,8
9. 10v t Venice Yep / Heidi S. (Yep) 14,2aly -- 1.14,5
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 2100m
1. 10v o Kiri-Kalle KIR / Akeya (ARO) 20,9 -- 1.21,1
2. 10v t Turmatar NS / Janne (ARO) 20,8 -- 1.22,0
3. 10v o J.E.P. Talismaani / Juha R. (Yep) 23,3ake -- 1.22,2
4. 12v o N.I.N.Shamaani / Heli K (Team Ninitra) 22,9ake -- 1.22,5