Post by Admin on Dec 3, 2014 17:51:13 GMT 2
Villit ravit 29.12.2014, viimeinen ilmoittautumispäivä 28.12.
Säännöt
— Rajoittamaton määrä hevosia / lähtö / omistaja. Lähdöt jaetaan tarvittaessa useisiin ryhmiin.
— 2-vuotiaat lämminveriset ja 3-vuotiaat kylmäveriset vain omiin lähtöihinsä.
— Osallistumismuoto: 2v o Koni / Ohjastaja (Seura) 10,0
— Laita viestiisi vain omat osallistumisesi, ÄLÄ siis kopioi edellisiä viestejä!
— Ilmoita montélähtöihin hevosen m-ennätys. Jos sellaista ei ole, ilmoita paras aika kärryiltä.
Lähdöt
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 2100m
Lähtö 2. Ryhmäajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 2100m
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 2100m
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 2100m
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 17,0-19,9, 2100m
Lähtö 6. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 27,0-29,9, 2100m
Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-16,9, 2100m
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-26,9, 2100m
Lähtö 9. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 2100m
Lähtö 10. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 2100m
Lähtö 11. Monté, tasoitusajo lämminverisille, 2100m
Lähtö 12. Monté, tasoitusajo kylmäverisille, 2100m
Palkinnot
Lähdöt 1-2: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
Lähdöt 3-12: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Rutiinilähdöissä hyväksytyn juoksun tehneille 50ve
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 2100m
P: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 2v t Chocolina Rus / mirva (RuKoLi) 24,8 -- 1.19,2ake
2. 2v o Predator Rus / siinau (RuKoli) 25,7 -- 1.19,4ake
3. 2v o Digital Time / Konrad (Team Ninitra) 20,2a -- 1.19,6ake
4. 2v t Jelena Ekaterina / joni (RuKoLi) 17,1ake -- 1.21,1ake x
Lähtö 2. Ryhmäajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 2100m
P: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 3v t Snillin Joseliina / Rea (Ikioma) 36,2akex -- 1.34,2ake
2. 3v t Ruskoliljan Lumina / joni (RuKoLi) 37,3 -- 1.34,4ake
3. 3v t Repolan Amelia / mirva (RuKoLi) 34,2ake -- 1.35,5ake
4. 3v o Valtarian Ryöväri / siinau (RuKoLi) 39,2 -- 1.36,2ake
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 2100m
P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Siirretty lähtöön nro 5
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 2100m
P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Ryhmä A
1. 5v t O.R. Charliina / Veijo (Repola) 31,4aly -- 1.29,2ake
2. 6v t Harmiini I.F. / Risto (Repola) 30,1ake -- 1.29,3ake
3. 5v o O.R. Romulus / (ARO) 30,2a -- 1.30,5ake
4. 6v t AH Balleriina / vilma (ARO) 30,5a -- 1.31,2ake
5. 8v t AH Sirutar / onni (ARO) 31,1a -- 1.31,4ake xx
6. 6v t O.R. Keisarinna / janne (ARO) 31,2a -- 1.31,4ake x
7. 6v t O.R. Lakunappi / (ARO) 31,1a -- 1.31,5ake
8. 6v o AH Roihu / jere (ARO) 30,1a -- 1.31,5ake
5v o AH Comanche / (ARO) 30,3a -- hpl
Ryhmä B
1. 5v o AH Muninn / (ARO) 32,5a -- 1.32,1ake
2. 13v o AH Pakkaspoika / arno (ARO) 32,1 -- 1.32,1ake x
3. 5v t AH Jesperiina / (ARO) 33,2a -- 1.33,2ake
4. 6v o Valtarian Zeta / tommi (ARO) 33,4a -- 1.33,3ake
5. 4v o O.R. Kermakola / Leenu (Repola) 34,3ke -- 1.34,1ake
6. 5v t AH Kujetar / (ARO) 33,1a -- 1.34,4ake
7. 4v t AH Inkivääri / (ARO) 34,6a -- 1.34,6ake x
8. 7v o AH Hösttroll / martti (ARO) 32,4a -- 1.35,4ake
4v o AH Hallusinaatio / (ARO) 34,5a -- hll
Ryhmä C
1. 4v o AH Halla-Hukka / (ARO) 34,5a -- 1.34,2ake x
2. 6v t Valtarian Kajotar / tammi (ARO) 34,4a -- 1.34,3ake
3. 5v t O.R. Serahvinna / (ARO) 34,2a -- 1.36,6ake x
4. 4v o Purnin Kastor / Urmas (Team Ninitra) 38,0 -- 1.37,4ake x
5. 4v o AH Talisker / (ARO) 36,2a -- 1.38,2ake x
6. 4v t Purnin Varjoviesti / Alfred (Team Ninitra) 39,4a -- 1.38,5ake
7. 4v t AH Jura / (ARO) 34,2a -- 1.39,4ake
8. 4v o Repolan Amori / Irmeli (Repola) 37,2ke -- 1.39,4ake
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 17,0-19,9, 2100m
P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Ryhmä A
1. 4v o Hazel Presto / joni (RuKoLi) 17,2ake -- 1.17,3ake
2. 4v o Wine Rush / Pamela (Team Ninitra) 17,2a -- 1.17,5ake xx
3. 3v o Spirit Burn / Magnhild (Team Ninitra) 17,3a -- 1.18,2ake xx
4. 3v o Wannabe Win / Erland (Team Ninitra) 18,3a -- 1.18,3ake
5. 6v t Chamomila Rogue / mirva (RuKoLi) 17,4aly -- 1.19,2ake x
6. 6v t Firestone Ach / martti (ARO) 17,1a -- 1.19,5ake xx
4v o Incredible Snilli / siinau (RuKoLi) 18,3ake -- hml
Ryhmä B
1. 3v t Tahiti Rain / Henni (Repola) 20,3ke -- 1.18,1ake
2. 3v o Kinclaith Ach / (ARO) 18,6a -- 1.18,2ake xx
3. 7v t Payback Ach / siili (ARO) 18,2a -- 1.19,2ake
4. 3v t Ailsa Ach / (ARO) 19,2 -- 1.19,4ake
5. 5v o Rattlesnake Foxy / Hannes (Repola) 18,8ake -- 1.20,2ake x
6. 5v o Card Shark Burn / Henry (Repola) 18,1ake -- 1.20,4ake
7. 3v t Vineyard Foxy / Miro (Repola) 21,4ke -- 1.20,5ake
Lähtö 6. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 27,0-29,9, 2100m
P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 5v o O.R. Hallan Utukuva / (ARO) 29,3a -- 1.27,2ake
2. 6v o Kekan Elias / Anthonio K (KeKa) 27,1ake -- 1.27,4ake
3. 6v t Repolan Tariina / Peetu (Repola) 29,3aly -- 1.27,6ake
4. 7v o AH Kirivelho / vertti (ARO) 28,1a -- 1.28,3ake
5. 5v t Iki-Amalia / Mirka (Repola) 29,6aly -- 1.28,5ake x
6. 4v t AH Edra / (ARO) 27,2a -- 1.28,5ake
7. 5v t AH Calla / (ARO) 27,4a -- 1.29,3ake
8. 7v t Repolan Tähti-Utu / Martti (Repola) 27,5ake -- 1.29,5ake
9. 6v o O.R. Kapteeni / jussi (ARO) 28,2a -- 1.30,1ake x
12v o Kekan Tulihiili / alan (ARO) 29,3a -- k
Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-16,9, 2100m
P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Ryhmä A
1. 5v o Ronaldo York / Solveig (Team Ninitra) 15,1a -- 1.15,2ake
2. 7v o We Call Gone / Ahti (Repola) 15,3ake -- 1.16,2ake
3. 7v t Catnip Foxy / Risto (Repola) 15,3aly -- 1.16,4ake
4. 5v t Jubilee Ach / (ARO) 15,6a -- 1.16,4ake
5. 6v o Cash'n Jagg LAC / Ansa (Team Ninitra) 15,0a -- 1.16,6ake
6. 5v t Firetrix Ach / (ARO) 15,6a -- 1.17,1ake
7. 6v t Bermuda Ach / ooke (ARO) 15,1a -- 1.17,2ake
8. 7v t Grisha Jazz / Dagny (Team Ninitra) 15,1a -- 1.17,3ake
9. 4v t Sylvia York / Roland (Team Ninitra) 15,1a -- 1.17,3ake
10. 8v o Dream Lord Ace / naatti (ARO) 15,2a -- 1.17,4ake
11. 6v o Persian Blue / Terho (Team Ninitra) 15,1a -- 1.17,6ake
5v t Tierra's Luanne / Leopold (Team Ninitra) 15,2 -- hpl
Ryhmä B
1. 5v o Glenturret Ach / (ARO) 16,6a -- 1.15,2ake x
2. 10v o Chicago Ach / riina (ARO) 16,4a -- 1.15,3ake
3. 6v o Blackhawk Foxy / Veikka (Repola) 16,1ake -- 1.15,4ake xx
4. 5v t Florence Burn / Ingemar (Team Ninitra) 15,4a -- 1.15,6ake
5. 4v o Carefree's Agility / Björn (Team Ninitra) 16,2a -- 1.16,1ake
6. 5v o Harkness Ach / aksu (ARO) 15,1a -- 1.16,1ake
7. 5v o Raptor V.R / tammi (ARO) 16,2a -- 1.16,2ake
8. 4v o Wildfire Ach / (ARO) 16,1a -- 1.16,3ake
9. 4v o Nikita / Rea (Ikioma) 16,5ake -- 1.16,5ake
10. 8v t Psylocke Ach / mauno (ARO) 15,1a -- 1.17,4ake x
11. 6v o Tierra's Imperial / Sara (Team Ninitra) 15,2a -- 1.17,6ake xx
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-26,9, 2100m
P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Ryhmä A
1. 6v o Repolan Vilivonka / Reino (Repola) 25,5ly -- 1.25,2ake
2. 8v t Tovimimmi / Ansa (Team Ninitra) 25,2a -- 1.25,2ake
3. 8v o Purnin Vaatimus / Marko (Team Ninitra) 25,1a -- 1.25,5ake
4. 12v t Purnin Opaali / Juha (Team Ninitra) 25,2a -- 1.26,3ake
5. 9v t AH Villitär / simo (ARO) 25,5a -- 1.26,3ake
6. 8v o Camelot / Leena (Team Ninitra) 25,1a -- 1.26,3ake
7. 7v o Petollinen Hurmuri / Yrjö K (KeKa) 25,1ake -- 1.26,4ake xx
8. 6v o Purnin Lenni / Aku (Repola) 25,5ake -- 1.27,2ake
7v o AH Tulimyrsky / ooke (ARO) 25,2a -- hpl
Ryhmä B
1. 5v o Kekan Tulivoitto / Anthonio K (KeKa) 26,0aly -- 1.25,2ake
2. 11v o Purnin Flirtti / jonne (ARO) 26,2a -- 1.26,5ake
3. 8v t Kekan Roihutar / Timo (Repola) 25,3ake -- 1.27,3ake
4. 7v o Carbonaran Neropatti / Roland (Team Ninitra) 26,1a -- 1.27,3ake
5. 6v o AH Leimu / jonttu (ARO) 26,3 -- 1.27,3ake x
6. 8v t Purnin Vasama / Rita (Team Ninitra) 26,2a -- 1.27,5ake xx
7. 10v t AH Kirileikki / harri (ARO) 26,2 -- 1.27,5ake x
Lähtö 9. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 2100m
P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Ryhmä A
1. 8v o Expendable Ach / santtu (ARO) 11,8a -- 1.13,2ake
2. 9v o Winterday AGR / asse (ARO) 13,4a -- 1.13,3ake x
3. 12v o Static Ach / sampo (ARO) 10,5a -- 1.13,3ake x
4. 12v o Walter Gone / Marko (Team Ninitra) 11,2a -- 1.13,4ake
5. 9v t Hellriser Holly / Asko (Repola) 11,2ke -- 1.13,6ake
6. 7v t Walma Win / Pekka (Team Ninitra) 12,5a -- 1.14,5ake
7. 8v t Firestar Ach / mikko (ARO) 12,2a -- 1.15,1ake x
8. 11v t Sugarloaf / Arto (Team Ninitra) 11,3a -- 1.15,2ake
9. 8v o Touchstone My / Eemil (Repola) 11,9aly -- 1.15,4ake
6v o Syndicate Big Shot / Sirja (Repola) 12,9aly -- hll
Ryhmä B
1. 5v t Big Red / Viveka (Team Ninitra) 14,3a -- 1.13,2ake
2. 8v t Applefroster Foxy / Sulo (Repola) 13,5ake -- 1.13,5ake
3. 12v o Thunder Ach / tiina (ARO) 14,2a -- 1.13,5ake
4. 11v t Extreme North / alan (ARO) 13,3 -- 1.13,5ake x
5. 12v o Downthehatch / ilmari (ARO) 13,1a -- 1.14,2ake
6. 8v t Danielle Snilli / Santeri (Repola) 13,3ake -- 1.14,5ake
7. 5v t Dragonfire Ach / vilma (ARO) 14,3a -- 1.15,1ake
8. 9v t Winsummore / Juha (Team Ninitra) 13,7a -- 1.15,5ake x
9. 7v t Gwenda Burn / Mervi (Team Ninitra) 14,1a -- 1.15,5ake
Lähtö 10. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 2100m
P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 9v t Repolan Leisku / Asko (Repola) 22,9aly -- 1.24,3ake xx
2. 9v o Tulituulen Tuiske / Henni (Repola) 22,2aly -- 1.24,3ake
3. 9v o AH Harhautus / olli (ARO) 24,5a -- 1.24,3ake
4. 12v o Purnin Primus / sentti (ARO) 21,8a -- 1.24,5ake
5. 11v o Repolan Varjo-Veli / Taavi (Repola) 20,1aly -- 1.25,3ake
6. 10v o AH Cherokee / mikko (ARO) 24,2a -- 1.25,5ake x
7. 11v o AH Illuusio / aksu (ARO) 22,4a -- 1.26,4ake x
8. 8v t Utukuu / Hertta (Team Ninitra) 22,6a -- 1.26,5ake x
9. 9v t Purnin Udelma / Anne (Team Ninitra) 24,8 -- 1.27,2ake xx
10. 9v o Eviktori B / Anthonio K (KeKa) 23,2ake -- 1.27,4ake
11v o O.R.Kommodori / Aleksi (Team Ninitra) 22,4a -- hll
11v o DMT Hukseli / Sulo (Repola) 22,5ly -- k
Lähtö 11. Monté, tasoitusajo lämminverisille, 2100m
P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 7v o Prince Luxior Q'91 / Hessi VR (KeKa) m14,8aly -- 1.18,2make
2. 11v t Swanton Ach / josse (ARO) 20,3ma -- 1.18,2make
3. 7v o My Chartreuse / Anna K (KeKa) m15,0aly -- 1.19,1make
4. 6v o Deadpool Ach / vertti (ARO) 16,5a -- 1.20,1make x
5. 9v o Elroy REC / Anne (Team Ninitra) m15,4a -- 1.20,4make
6. 7v r Mr Gone / Inger (Team Ninitra) m17,3a -- 1.20,6make
7. 12v t Hopscotch Ach / esko (ARO) 15,8m -- 1.21,5make
5v t Melody Ach / jere (ARO) 14,2a -- hll
Lähtö 12. Monté, tasoitusajo kylmäverisille, 2100m
P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 12v o EP Otus / sampo (ARO) 26,1m -- 1.30,2make
2. 5v t AH Tuiverrus / (ARO) 34,3a -- 1.30,3make
3. 8v o AH Lapinukko / nate (ARO) 29,1m -- 1.30,3make
4. 11v o J.T. Rilleri / Henni (Repola) m26,5ke -- 1.30,5make
5. 5v o AH Kelmi / (ARO) 37,2a -- 1.30,5make
6. 6v t Repolan Rosiina / Untamo (Repola) 29,3aly -- 1.30,5make
7. 13v o AH Ässä / tiina (ARO) 31,5m -- 1.30,6make
8. 9v t AH Höstlik / assi (ARO) 28,5ma -- 1.31,1make
9. 10v t Pohjan Aadi / Sanna (Repola) m28,4ke -- 1.32,6make
10. 10v t J.T. Viskutus / Iisa (Repola) m29,0aly -- 1.33,2make x
12v o AH Veijari / henri (ARO) 29,9m -- hpl
14v o AH Tulikiri / tapio (ARO) 32,6ma -- hml
Säännöt
— Rajoittamaton määrä hevosia / lähtö / omistaja. Lähdöt jaetaan tarvittaessa useisiin ryhmiin.
— 2-vuotiaat lämminveriset ja 3-vuotiaat kylmäveriset vain omiin lähtöihinsä.
— Osallistumismuoto: 2v o Koni / Ohjastaja (Seura) 10,0
— Laita viestiisi vain omat osallistumisesi, ÄLÄ siis kopioi edellisiä viestejä!
— Ilmoita montélähtöihin hevosen m-ennätys. Jos sellaista ei ole, ilmoita paras aika kärryiltä.
Lähdöt
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 2100m
Lähtö 2. Ryhmäajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 2100m
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 2100m
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 2100m
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 17,0-19,9, 2100m
Lähtö 6. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 27,0-29,9, 2100m
Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-16,9, 2100m
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-26,9, 2100m
Lähtö 9. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 2100m
Lähtö 10. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 2100m
Lähtö 11. Monté, tasoitusajo lämminverisille, 2100m
Lähtö 12. Monté, tasoitusajo kylmäverisille, 2100m
Palkinnot
Lähdöt 1-2: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
Lähdöt 3-12: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Rutiinilähdöissä hyväksytyn juoksun tehneille 50ve
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 2100m
P: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 2v t Chocolina Rus / mirva (RuKoLi) 24,8 -- 1.19,2ake
2. 2v o Predator Rus / siinau (RuKoli) 25,7 -- 1.19,4ake
3. 2v o Digital Time / Konrad (Team Ninitra) 20,2a -- 1.19,6ake
4. 2v t Jelena Ekaterina / joni (RuKoLi) 17,1ake -- 1.21,1ake x
Lähtö 2. Ryhmäajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 2100m
P: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
1. 3v t Snillin Joseliina / Rea (Ikioma) 36,2akex -- 1.34,2ake
2. 3v t Ruskoliljan Lumina / joni (RuKoLi) 37,3 -- 1.34,4ake
3. 3v t Repolan Amelia / mirva (RuKoLi) 34,2ake -- 1.35,5ake
4. 3v o Valtarian Ryöväri / siinau (RuKoLi) 39,2 -- 1.36,2ake
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 2100m
P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Siirretty lähtöön nro 5
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 2100m
P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Ryhmä A
1. 5v t O.R. Charliina / Veijo (Repola) 31,4aly -- 1.29,2ake
2. 6v t Harmiini I.F. / Risto (Repola) 30,1ake -- 1.29,3ake
3. 5v o O.R. Romulus / (ARO) 30,2a -- 1.30,5ake
4. 6v t AH Balleriina / vilma (ARO) 30,5a -- 1.31,2ake
5. 8v t AH Sirutar / onni (ARO) 31,1a -- 1.31,4ake xx
6. 6v t O.R. Keisarinna / janne (ARO) 31,2a -- 1.31,4ake x
7. 6v t O.R. Lakunappi / (ARO) 31,1a -- 1.31,5ake
8. 6v o AH Roihu / jere (ARO) 30,1a -- 1.31,5ake
5v o AH Comanche / (ARO) 30,3a -- hpl
Ryhmä B
1. 5v o AH Muninn / (ARO) 32,5a -- 1.32,1ake
2. 13v o AH Pakkaspoika / arno (ARO) 32,1 -- 1.32,1ake x
3. 5v t AH Jesperiina / (ARO) 33,2a -- 1.33,2ake
4. 6v o Valtarian Zeta / tommi (ARO) 33,4a -- 1.33,3ake
5. 4v o O.R. Kermakola / Leenu (Repola) 34,3ke -- 1.34,1ake
6. 5v t AH Kujetar / (ARO) 33,1a -- 1.34,4ake
7. 4v t AH Inkivääri / (ARO) 34,6a -- 1.34,6ake x
8. 7v o AH Hösttroll / martti (ARO) 32,4a -- 1.35,4ake
4v o AH Hallusinaatio / (ARO) 34,5a -- hll
Ryhmä C
1. 4v o AH Halla-Hukka / (ARO) 34,5a -- 1.34,2ake x
2. 6v t Valtarian Kajotar / tammi (ARO) 34,4a -- 1.34,3ake
3. 5v t O.R. Serahvinna / (ARO) 34,2a -- 1.36,6ake x
4. 4v o Purnin Kastor / Urmas (Team Ninitra) 38,0 -- 1.37,4ake x
5. 4v o AH Talisker / (ARO) 36,2a -- 1.38,2ake x
6. 4v t Purnin Varjoviesti / Alfred (Team Ninitra) 39,4a -- 1.38,5ake
7. 4v t AH Jura / (ARO) 34,2a -- 1.39,4ake
8. 4v o Repolan Amori / Irmeli (Repola) 37,2ke -- 1.39,4ake
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 17,0-19,9, 2100m
P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Ryhmä A
1. 4v o Hazel Presto / joni (RuKoLi) 17,2ake -- 1.17,3ake
2. 4v o Wine Rush / Pamela (Team Ninitra) 17,2a -- 1.17,5ake xx
3. 3v o Spirit Burn / Magnhild (Team Ninitra) 17,3a -- 1.18,2ake xx
4. 3v o Wannabe Win / Erland (Team Ninitra) 18,3a -- 1.18,3ake
5. 6v t Chamomila Rogue / mirva (RuKoLi) 17,4aly -- 1.19,2ake x
6. 6v t Firestone Ach / martti (ARO) 17,1a -- 1.19,5ake xx
4v o Incredible Snilli / siinau (RuKoLi) 18,3ake -- hml
Ryhmä B
1. 3v t Tahiti Rain / Henni (Repola) 20,3ke -- 1.18,1ake
2. 3v o Kinclaith Ach / (ARO) 18,6a -- 1.18,2ake xx
3. 7v t Payback Ach / siili (ARO) 18,2a -- 1.19,2ake
4. 3v t Ailsa Ach / (ARO) 19,2 -- 1.19,4ake
5. 5v o Rattlesnake Foxy / Hannes (Repola) 18,8ake -- 1.20,2ake x
6. 5v o Card Shark Burn / Henry (Repola) 18,1ake -- 1.20,4ake
7. 3v t Vineyard Foxy / Miro (Repola) 21,4ke -- 1.20,5ake
Lähtö 6. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 27,0-29,9, 2100m
P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 5v o O.R. Hallan Utukuva / (ARO) 29,3a -- 1.27,2ake
2. 6v o Kekan Elias / Anthonio K (KeKa) 27,1ake -- 1.27,4ake
3. 6v t Repolan Tariina / Peetu (Repola) 29,3aly -- 1.27,6ake
4. 7v o AH Kirivelho / vertti (ARO) 28,1a -- 1.28,3ake
5. 5v t Iki-Amalia / Mirka (Repola) 29,6aly -- 1.28,5ake x
6. 4v t AH Edra / (ARO) 27,2a -- 1.28,5ake
7. 5v t AH Calla / (ARO) 27,4a -- 1.29,3ake
8. 7v t Repolan Tähti-Utu / Martti (Repola) 27,5ake -- 1.29,5ake
9. 6v o O.R. Kapteeni / jussi (ARO) 28,2a -- 1.30,1ake x
12v o Kekan Tulihiili / alan (ARO) 29,3a -- k
Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-16,9, 2100m
P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Ryhmä A
1. 5v o Ronaldo York / Solveig (Team Ninitra) 15,1a -- 1.15,2ake
2. 7v o We Call Gone / Ahti (Repola) 15,3ake -- 1.16,2ake
3. 7v t Catnip Foxy / Risto (Repola) 15,3aly -- 1.16,4ake
4. 5v t Jubilee Ach / (ARO) 15,6a -- 1.16,4ake
5. 6v o Cash'n Jagg LAC / Ansa (Team Ninitra) 15,0a -- 1.16,6ake
6. 5v t Firetrix Ach / (ARO) 15,6a -- 1.17,1ake
7. 6v t Bermuda Ach / ooke (ARO) 15,1a -- 1.17,2ake
8. 7v t Grisha Jazz / Dagny (Team Ninitra) 15,1a -- 1.17,3ake
9. 4v t Sylvia York / Roland (Team Ninitra) 15,1a -- 1.17,3ake
10. 8v o Dream Lord Ace / naatti (ARO) 15,2a -- 1.17,4ake
11. 6v o Persian Blue / Terho (Team Ninitra) 15,1a -- 1.17,6ake
5v t Tierra's Luanne / Leopold (Team Ninitra) 15,2 -- hpl
Ryhmä B
1. 5v o Glenturret Ach / (ARO) 16,6a -- 1.15,2ake x
2. 10v o Chicago Ach / riina (ARO) 16,4a -- 1.15,3ake
3. 6v o Blackhawk Foxy / Veikka (Repola) 16,1ake -- 1.15,4ake xx
4. 5v t Florence Burn / Ingemar (Team Ninitra) 15,4a -- 1.15,6ake
5. 4v o Carefree's Agility / Björn (Team Ninitra) 16,2a -- 1.16,1ake
6. 5v o Harkness Ach / aksu (ARO) 15,1a -- 1.16,1ake
7. 5v o Raptor V.R / tammi (ARO) 16,2a -- 1.16,2ake
8. 4v o Wildfire Ach / (ARO) 16,1a -- 1.16,3ake
9. 4v o Nikita / Rea (Ikioma) 16,5ake -- 1.16,5ake
10. 8v t Psylocke Ach / mauno (ARO) 15,1a -- 1.17,4ake x
11. 6v o Tierra's Imperial / Sara (Team Ninitra) 15,2a -- 1.17,6ake xx
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-26,9, 2100m
P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Ryhmä A
1. 6v o Repolan Vilivonka / Reino (Repola) 25,5ly -- 1.25,2ake
2. 8v t Tovimimmi / Ansa (Team Ninitra) 25,2a -- 1.25,2ake
3. 8v o Purnin Vaatimus / Marko (Team Ninitra) 25,1a -- 1.25,5ake
4. 12v t Purnin Opaali / Juha (Team Ninitra) 25,2a -- 1.26,3ake
5. 9v t AH Villitär / simo (ARO) 25,5a -- 1.26,3ake
6. 8v o Camelot / Leena (Team Ninitra) 25,1a -- 1.26,3ake
7. 7v o Petollinen Hurmuri / Yrjö K (KeKa) 25,1ake -- 1.26,4ake xx
8. 6v o Purnin Lenni / Aku (Repola) 25,5ake -- 1.27,2ake
7v o AH Tulimyrsky / ooke (ARO) 25,2a -- hpl
Ryhmä B
1. 5v o Kekan Tulivoitto / Anthonio K (KeKa) 26,0aly -- 1.25,2ake
2. 11v o Purnin Flirtti / jonne (ARO) 26,2a -- 1.26,5ake
3. 8v t Kekan Roihutar / Timo (Repola) 25,3ake -- 1.27,3ake
4. 7v o Carbonaran Neropatti / Roland (Team Ninitra) 26,1a -- 1.27,3ake
5. 6v o AH Leimu / jonttu (ARO) 26,3 -- 1.27,3ake x
6. 8v t Purnin Vasama / Rita (Team Ninitra) 26,2a -- 1.27,5ake xx
7. 10v t AH Kirileikki / harri (ARO) 26,2 -- 1.27,5ake x
Lähtö 9. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 2100m
P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Ryhmä A
1. 8v o Expendable Ach / santtu (ARO) 11,8a -- 1.13,2ake
2. 9v o Winterday AGR / asse (ARO) 13,4a -- 1.13,3ake x
3. 12v o Static Ach / sampo (ARO) 10,5a -- 1.13,3ake x
4. 12v o Walter Gone / Marko (Team Ninitra) 11,2a -- 1.13,4ake
5. 9v t Hellriser Holly / Asko (Repola) 11,2ke -- 1.13,6ake
6. 7v t Walma Win / Pekka (Team Ninitra) 12,5a -- 1.14,5ake
7. 8v t Firestar Ach / mikko (ARO) 12,2a -- 1.15,1ake x
8. 11v t Sugarloaf / Arto (Team Ninitra) 11,3a -- 1.15,2ake
9. 8v o Touchstone My / Eemil (Repola) 11,9aly -- 1.15,4ake
6v o Syndicate Big Shot / Sirja (Repola) 12,9aly -- hll
Ryhmä B
1. 5v t Big Red / Viveka (Team Ninitra) 14,3a -- 1.13,2ake
2. 8v t Applefroster Foxy / Sulo (Repola) 13,5ake -- 1.13,5ake
3. 12v o Thunder Ach / tiina (ARO) 14,2a -- 1.13,5ake
4. 11v t Extreme North / alan (ARO) 13,3 -- 1.13,5ake x
5. 12v o Downthehatch / ilmari (ARO) 13,1a -- 1.14,2ake
6. 8v t Danielle Snilli / Santeri (Repola) 13,3ake -- 1.14,5ake
7. 5v t Dragonfire Ach / vilma (ARO) 14,3a -- 1.15,1ake
8. 9v t Winsummore / Juha (Team Ninitra) 13,7a -- 1.15,5ake x
9. 7v t Gwenda Burn / Mervi (Team Ninitra) 14,1a -- 1.15,5ake
Lähtö 10. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 2100m
P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 9v t Repolan Leisku / Asko (Repola) 22,9aly -- 1.24,3ake xx
2. 9v o Tulituulen Tuiske / Henni (Repola) 22,2aly -- 1.24,3ake
3. 9v o AH Harhautus / olli (ARO) 24,5a -- 1.24,3ake
4. 12v o Purnin Primus / sentti (ARO) 21,8a -- 1.24,5ake
5. 11v o Repolan Varjo-Veli / Taavi (Repola) 20,1aly -- 1.25,3ake
6. 10v o AH Cherokee / mikko (ARO) 24,2a -- 1.25,5ake x
7. 11v o AH Illuusio / aksu (ARO) 22,4a -- 1.26,4ake x
8. 8v t Utukuu / Hertta (Team Ninitra) 22,6a -- 1.26,5ake x
9. 9v t Purnin Udelma / Anne (Team Ninitra) 24,8 -- 1.27,2ake xx
10. 9v o Eviktori B / Anthonio K (KeKa) 23,2ake -- 1.27,4ake
11v o O.R.Kommodori / Aleksi (Team Ninitra) 22,4a -- hll
11v o DMT Hukseli / Sulo (Repola) 22,5ly -- k
Lähtö 11. Monté, tasoitusajo lämminverisille, 2100m
P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 7v o Prince Luxior Q'91 / Hessi VR (KeKa) m14,8aly -- 1.18,2make
2. 11v t Swanton Ach / josse (ARO) 20,3ma -- 1.18,2make
3. 7v o My Chartreuse / Anna K (KeKa) m15,0aly -- 1.19,1make
4. 6v o Deadpool Ach / vertti (ARO) 16,5a -- 1.20,1make x
5. 9v o Elroy REC / Anne (Team Ninitra) m15,4a -- 1.20,4make
6. 7v r Mr Gone / Inger (Team Ninitra) m17,3a -- 1.20,6make
7. 12v t Hopscotch Ach / esko (ARO) 15,8m -- 1.21,5make
5v t Melody Ach / jere (ARO) 14,2a -- hll
Lähtö 12. Monté, tasoitusajo kylmäverisille, 2100m
P: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
1. 12v o EP Otus / sampo (ARO) 26,1m -- 1.30,2make
2. 5v t AH Tuiverrus / (ARO) 34,3a -- 1.30,3make
3. 8v o AH Lapinukko / nate (ARO) 29,1m -- 1.30,3make
4. 11v o J.T. Rilleri / Henni (Repola) m26,5ke -- 1.30,5make
5. 5v o AH Kelmi / (ARO) 37,2a -- 1.30,5make
6. 6v t Repolan Rosiina / Untamo (Repola) 29,3aly -- 1.30,5make
7. 13v o AH Ässä / tiina (ARO) 31,5m -- 1.30,6make
8. 9v t AH Höstlik / assi (ARO) 28,5ma -- 1.31,1make
9. 10v t Pohjan Aadi / Sanna (Repola) m28,4ke -- 1.32,6make
10. 10v t J.T. Viskutus / Iisa (Repola) m29,0aly -- 1.33,2make x
12v o AH Veijari / henri (ARO) 29,9m -- hpl
14v o AH Tulikiri / tapio (ARO) 32,6ma -- hml