Post by Admin on Mar 26, 2014 12:54:23 GMT 2
VRERin alaiset ravit 20.4.2014, viimeinen ilmoittautumispäivä 19.4.
Säännöt
— Rajoittamaton määrä hevosia / lähtö / omistaja. Lähdöt jaetaan tarvittaessa useisiin ryhmiin.
— Mikäli lähdössä on 1-4 osallistujaa, se juostaan rutiinina.
— 2-vuotiaat lämminveriset ja 3-vuotiaat kylmäveriset vain omiin lähtöihinsä.
— Osallistumismuoto: 2v o Koni / Ohjastaja (Seura) 10,0
— Laita viestiisi vain omat osallistumisesi, ÄLÄ siis kopioi edellisiä viestejä!
— Ilmoita montélähtöihin hevosen ennätys selästä, mikäli sellainen löytyy! Yritän jakaa montélähdöt mahdollisimman samantasoisiin ryhmiin.
Lähdöt
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 1609m
Lähtö 2. Ryhmäajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 1609m
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 1609m
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 1609m
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 17,0-19,9, 1609m
Lähtö 6. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 27,0-29,9, 1609m
Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-16,9, 1609m
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-26,9, 1609m
Lähtö 9. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 1609m
Lähtö 10. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 1609m
Lähtö 11. Monté, avoin ryhmäajo lämminverisille, 1609m
Lähtö 12. Monté, avoin ryhmäajo kylmäverisille, 1609m
Palkinnot
Lähdöt 1-2: 600 - 400 - 300 - 100 (- 50)
Lähdöt 3-4: 1000 - 800 - 600 - 400 (- 100)
Lähdöt 5-8: 1600 - 1200 - 1000 - 700 (- 400)
Lähdöt 9-10: 3000 - 2700 - 2000 - 1500 (- 900)
Lähdöt 11-12: 1600 - 1200 - 1000 - 700 (- 400)
Rutiinilähdöissä hyväksytyn juoksun tehneille 50ve
Tulokset
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 1609m
P: 600 - 400 - 300 - 100 (- 50)
Ryhmä A
1. 2v t Danielle Snilli / (SnRa) 18,3a -- 1.18,1aly
2. 2v o Spacefear / Tomi (Team Ninitra) 18,2a -- 1.18,2aly
3. 2v t Diamondback / Simo (Team Ninitra) 18,2a -- 1.18,4aly x
4. 2v t Tierra's Keep Hope / (StRa) 1.19,3ly -- 1.18,6aly
5. 2v o Home Run Snilli / (SnRa) 18,3a -- 1.18,6aly
6. 2v o P.P. Chef de Cuisine / Laura (Piilo) 19,4 -- 1.18,9aly
7. 2v o Elroy REC / Anne (Team Ninitra) 18,5a -- 1.19,0aly xx
8. 2v t P.P. Sommelier / Nikke (Piilo) 19,4 -- 1.19,3aly
9. 2v t Gilda Snilli / (SnRa) 18,4a -- 1.19,4aly
Ryhmä B
1. 2v t Miracle North / Kari (North) 21,4 -- 1.19,2aly xx
2. 2v t Moneycat North / Lassi (North) 21,5 -- 1.19,3aly
3. 2v t Coco Colada / Tapani (Maunola) 20,3 -- 1.19,4aly xx
4. 2v o Money York/ Niina (RPRS) 23,0ke -- 1.19,5aly x
5. 2v o Mercury North / Mika (North) 22,3 -- 1.20,4aly x
6. 2v o Mc Major North / Leevi (North) 20,2 -- 1.21,3aly
7. 2v o Mr Gone / Inger (Team Ninitra) 21,5a -- 1.21,4aly
8. 2v t Amanda York / Kalle (RPRS) 25,0ke -- 1.22,5aly
2v o Rockabilly York / Kalle (RPRS) 24,2ke -- hyl
Ryhmä C
1. 2v t Jubilee Ach / (ARO) ilm kl -- 1.20,2aly
2. 2v o Freedom of Heaven / Viivi (Piilo) ei enn -- 1.20,6aly
3. 2v t Nearly North / Salla (North) ei en. -- 1.21,4aly
4. 2v o Jambo Ackeen! / Noreen (NoRe) ei enn -- 1.21,4aly x
5. 2v t Firetrix Ach / (ARO) ilm kl -- 1.22,2aly
6. 2v t Never Say North / Sanni (North) ei en. -- 1.22,3aly
7. 2v o Wildfire Ach / (ARO) ilm kl -- 1.22,4aly
8. 2v o Norman North / Hannu (North) ei en. -- 1.22,6aly
Lähtö 2. Ryhmäajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 1609m
P: 600 - 400 - 300 - 100 (- 50)
Ryhmä A
1. 3v o O.R. Pastori / Leevi (North) 40,5 -- 1.39,1aly
2. 3v t Pikkutylli / Aleksi (Maunola) 41,2 -- 1.39,3aly
3. 3v o EP Montaja / Ros. (RaPu) 42,3ly -- 1.39,5aly x
4. 3v t AH Tulinoita / Mika (North) 32,3 -- 1.39,6aly x
5. 3v t Utukuu / Hertta (Team Ninitra) 38,5 -- 1.40,3aly
6. 3v o Surman Samurai / Meow (Myy) 38,3alykl -- 1.41,3aly
7. 3v o Camelot / Leena (Team Ninitra) 38,5 -- 1.41,4aly
8. 3v t Tutuparma / Susi (IR) 47,2ke -- 1.42,3aly x
9. 3v o Maukas / Näpsä (RPRS) 01. 45,0ke -- 1.42,3aly
10. 3v o O.R. Romulus / (ARO) ilm kl -- 1.42,3aly xx
11. 3v t Tahvolan Veeruska / Jemiina (Ketola) 44,2 -- 1.43,6aly xx
3v t Piilopaikan Soppasysteemi / Nikke (Piilo) ei enn -- k
Ryhmä B
1. 3v o Piilopaikan Voi Runsaus / Laura (Piilo) ei enn -- 1.40,1aly
2. 3v t AH Kujetar / (ARO) ilm -- 1.40,4aly x
3. 3v t O.R. Serahvinna / (ARO) ilm kl -- 1.41,2aly
4. 3v o AH Comanche / (ARO) ilm kl -- 1.41,2aly x
5. 3v t Unton-Senni / (MystC) ilm kl -- 1.41,2aly x
6. 3v o AH Kelmi / (ARO) ilm kl -- 1.41,3aly
7. 3v o Piilopaikan Hurmaus / Viivi (Piilo) ei enn -- 1.42,3aly
8. 3v t AH Tuiverrus / (ARO) ilm kl -- 1.42,3aly x
9. 3v t AH Jesperiina / (ARO) ilm kl -- 1.42,6aly xx
10. 3v o O.R. Hallan Utukuva / (ARO) ilm kl -- 1.43,1aly
11. 3v o AH Muninn / (ARO) ilm kl -- 1.43,5aly
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 1609m
P: 1000 - 800 - 600 - 400 (- 100)
1. 4v t Bermuda Ach / ooke (ARO) 21,4a -- 1.19,1aly
2. 3v t Dragonfire Ach / vilma (ARO) 21,4a -- 1.19,2aly
3. 3v o Harkness Ach / aksu (ARO) 20,1a -- 1.19,3aly
4. 3v t Lovestory North / Leevi (North) 20,0 -- 1.19,4aly x
5. 3v o Dumle / Laura (Piilo) ei enn -- 1.20,2aly x
6. 3v t Melody Ach / jere (ARO) 20,4a -- 1.20,3aly x
7. 10v o Back To Prison Derby / Miina (RPRS) 20,0a -- 1.20,4aly x
8. 3v o Live For Ever North / Mika (North) 20,3 -- 1.20,6aly
5v o Heavy York / Sakari (RPRS) 21,8kex -- k
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 1609m
P: 1000 - 800 - 600 - 400 (- 100)
Ryhmä A
1. 5v t Riemu Ros / Ros. (RaPu) 30,0aly -- 1.30,3aly x
2. 4v t Kuullon Irene / Mirkku (Myy) 31,3ke -- 1.30,4aly
3. 6v o Hopearinteen Hurmuri / Hanna (Adina) 30,4 -- 1.30,5aly x
4. 10v t Ihmeen Epäilys / Jonna (RPRS) 01.30,1a -- 1.30,5aly x
5. 5v t Litan Akira / (MystC) 30,2ke -- 1.30,6aly
6. 10v o Kekan Tulihiili / alan (ARO) 30,2 -- 1.31,3aly x
7. 5v t A.D. Elvin Helmiina / Helmi (Adina) 30,4 -- 1.31,6aly x
8. 9v o O.R. Armahdus / Näpsä (RPRS) 01.30,6aly -- 1.32,2aly xx
9. 8v t Piruette I.F. / Huttis (KGR) 30,4 -- 1.32,2aly
10. 5v t Pitkärannan Tuuria / Meow (Myy) 30,2ke -- 1.32,4aly
11. 4v o Raikulipoika / Mika (North) 30,2 -- 1.32,6aly
5v o Iki-Turo / (MystC) 30,2ke -- hll
Ryhmä B
1. 4v t AH Balleriina / vilma (ARO) 33,3a -- 1.31,2aly
2. 8v t AH Kirileikki / harri (ARO) 33,5 -- 1.31,4aly x
3. 4v t O.R. Keisarinna / janne (ARO) 32,1a -- 1.31,6aly x
4. 11v o AH Pakkaspoika / arno (ARO) 32,1 -- 1.32,2aly
5. 4v t Beta-Turo / Benjamin (Pompeji) 32,2ly x -- 1.32,4aly
6. 6v o Kartanonherra / Susanna (CAR) 01.32,3ke -- 1.32,5aly
7. 4v o Krekorius / Pekka (Myy) 32,3ke -- 1.33,4aly
8. 4v o Talon Taika / Mira (Myy) 32,4ke -- 1.33,4aly
9. 4v o Mission Anselmi / Anselmi (Myy) 33,3ke -- 1.33,5aly
10. 6v o Rohkelikko / Minna (CAR) 01.31,5ke -- 1.33,6aly x
5v o AH Kirivelho / vertti (ARO) 32,9a -- hml
5v t AH Lapinloitsu / Leevi (North) 32,3 -- hll
Ryhmä C
1. 6v o AH Lapinukko / nate (ARO) 33,5 -- 1.33,2aly xx
2. 4v t Mymmelin Marenki / Miia (Myy) 34,5ke -- 1.33,3aly
3. 5v o AH Tulimyrsky / ooke (ARO) 33,3a -- 1.33,3aly
4. 4v o O.R. Kapteeni / jussi (ARO) 33,9 -- 1.33,5aly
5. 5v o AH Hösttroll / martti (ARO) 35,5a -- 1.33,5aly
6. 6v t AH Sirutar / onni (ARO) 34,9 -- 1.33,6aly x
7. 4v t Villen Vipo / Milja (Pompeji) 33,4ake -- 1.33,6aly
8. 4v o AH Leimu / jonttu (ARO) 34,4a -- 1.34,4aly
9. 4v t Polka Snilli / (SnRa) 35,5a -- 1.35,2aly
10. 5v o A.D. Estellen Antonio / Antti (Adina) 35,1 -- 1.35,4aly x
11. 4v t Kekan Anthea / Anthonio K (KeKa) 35,5ake -- 1.35,4aly
4v o AH Roihu / jere (ARO) 35,6a -- hml
Ryhmä D
1. 4v t Valtarian Kajotar / tammi (ARO) 39,2a -- 1.36,1aly
2. 4v o Huru-Parma / (MystC) 36,3ke -- 1.36,2aly
3. 10v t O.R. Leimahdus /Sakari (RPRS) 01.35,8 -- 1.36,2aly
4. 4v o Alvar / Fiona (Pompeji) 40,4ke -- 1.36,3aly
5. 4v o Hurja-Joosua / Antti (Myy) 36,2aly -- 1.36,3aly
6. 4v t Adaliina / Merja (Myy) 36,8ke -- 1.36,5aly
7. 4v t Mystin Vellari / (MystC) 36,3ake -- 1.37,3aly x
8. 4v t Kekan Tulivaltiatar / Henri YK (KeKa) 36,3ake -- 1.37,5aly
9. 4v o Valtarian Zeta / tommi (ARO) 35,3a -- 1.38,2aly
10. 4v t O.R. Lakunappi / (ARO) 36,4 -- 1.38,4aly x
4v o Liekki / Minka (Pompeji) 36,3ly x -- hml
Ryhmä E
1. 4v t Wärtsilän Wathilda / Titta (Myy) 43,4 -- 1.40,1aly
2. 5v t Arnika / Nikke (Piilo) ei enn -- 1.40,2aly
3. 4v o Koepala / Sandi (Anffi) 42,4ke -- 1.41,5aly
4. 4v t Neiti Orenia / Matilda (Myy) 42,4 -- 1.41,6aly
5. 4v o Valakee / Hanna (Anffi) 40,2 aly -- 1.42,1aly
6. 4v t Yöjuoksu / Miksu (Anffi) 40,3 aly -- 1.42,2aly xx
7. 4v t Gurmee / Calle (Anffi) 41,3aly -- 1.42,3aly xx
8. 5v t Hurmaus / Laura (Piilo) ei enn -- 1.42,5aly x
9. 4v o Untojousi / Meisa (Myy) 46,5ke -- 1.42,5aly
4v o Aallon Rikkuri /Christa (Myy) 49,8 -- hyl
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 17,0-19,9, 1609m
P: 1600 - 1200 - 1000 - 700 (- 400)
Ryhmä A
1. 8v o Chicago Ach / riina (ARO) 17,0 -- 1.16,3aly
2. 3v t Divine Xanthia / Anthonio K (KeKa) 17,6ake -- 1.16,3aly xx
3. 4v t Karma North / Lassi (North) 17,2 -- 1.16,3aly
4. 4v o Deadpool Ach / vertti (ARO) 17,2a -- 1.16,5aly
5. 3v t Surely Burn / Seppo (Team Ninitra) 17,1a -- 1.16,5aly
6. 4v t Tacky Habit / Tapani (Maunola) 17,2 -- 1.17,1aly
7. 4v o Motörhead / Susi (IR) 17,0aly -- 1.17,1aly x
8. 3v t Red Wine / Viivi (Piilo) 17,4 -- 1.17,2aly
3v t Heartline / Unto (Team Ninitra) 17,2a -- hll
Ryhmä B
1. 4v o Stack Lee / Leevi (North) 17,6 -- 1.16,1aly
2. 4v o Deepen Hard Rock / Mika (North) 17,5 -- 1.16,2aly
3. 4v o Black Cruiser Gone / (SnRa) 17,2a -- 1.16,5aly
4. 4v t Firestone Ach / martti (ARO) 19,4 -- 1.16,5aly
5. 10v o OR' Money Gold / Näpsä (RPRS) 18,5 -- 1.16,5aly
6. 4v t Kiss Me North / Hannu (North) 18,1 -- 1.17,2aly
7. 5v o Junior North / Leevi (North) 17,2 -- 1.17,3aly
8. 3v t P.P. Marutzella / Nikke (Piilo) 18,1 -- 1.17,3aly
9. 4v o Valentino / Laura (Piilo) 18,1 -- 1.17,5aly x
Ryhmä C
1. 8v t Poemina York / Armas (RPRS) 19,8 -- 1.17,3aly
2. 5v t Payback Ach / siili (ARO) 19,1 -- 1.17,3aly
3. 3v o Like A Star North / Salla (North) 18,5 -- 1.17,4aly x
4. 5v t Rockabelle York / Noora (RPRS) 19,5ke -- 1.17,5aly
5. 8v o Circys York / Juuso (RPRS) 19,0ke -- 1.17,6aly x
6. 3v t Wayfaerer 'If / Elias (Ketola) 19,8 -- 1.18,3aly
7. 3v o Loud Sound North / Kalle (North) 19,2 -- 1.18,4aly xx
8. 3v o Raptor V.R / tammi (ARO) 19,3a -- 1.18,4aly xx
9. 3v t Deepen Close To Me / Kari (North) 19,2 -- 1.18,6aly
Lähtö 6. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 27,0-29,9, 1609m
P: 1600 - 1200 - 1000 - 700 (- 400)
Ryhmä A
1. 6v o Mönsteri / (SnRa) 27,5a -- 1.27,2aly
2. 6v t Vakkel-Jente / (StRa) 27,1ake -- 1.27,2aly
3. 12v o Savun Haavepoika / veli (ARO) 27,3a -- 1.27,5aly xx
4. 6v o Villiveli / Sara M (Team Ninitra) 27,2a -- 1.27,5aly x
5. 4v o Ravilan Herra-Henri / Nikke (Piilo) 27,2 -- 1.28,3aly
6. 7v o AH Hiippari / Markus (North) 27,5 -- 1.28,4aly
7. 10v t A.D. Elvin Estelle / Emmi (Adina) 27,1 -- 1.28,4aly x
8. 6v t Snillin Taiga / (SnRa) 27,3a -- 1.28,5aly x
5v t Loikkari / Laura (Piilo) 27,1 -- hll
8v t AH Kirityttö / Lassi (North) 27,0 -- k
Ryhmä B
1. 5v o Snillin Taikuri / (SnRa) 28,5a -- 1.27,4aly x
2. 4v t Purnin Udelma / Anne (Team Ninitra) 28,9a -- 1.27,5aly
3. 8v t Tulenvire / Leevi (North) 27,4 -- 1.28,1aly
4. 7v t AH Villitär / simo (ARO) 27,2a -- 1.28,2aly
5. 4v o Pietro / Viivi (Piilo) 28,2 -- 1.28,3aly
6. 7v t Himmeli I.F. / Seppo (Team Ninitra) 27,4a -- 1.28,4aly xx
7. 8v o AH Cherokee / mikko (ARO) 27,2 -- 1.28,4aly x
8. 6v t O.R.Varjopiirre / Unto (Team Ninitra) 27,3a -- 1.28,5aly
5v t Vellamo / Max (IR) 28,8ake -- hml
Ryhmä C
1. 5v o Räyhänhenki / Susi (IR) 29,4aly -- 1.28,2aly
2. 6v t Kekan Tuliprinsessa / Yrjö K (KeKa) 29,1ke -- 1.28,2aly
3. 6v t Kundin Friidu / Hannu (North) 29,3 -- 1.28,4aly
4. 6v o NLE Kirottu Vauhti / Milo (IR) 28,8ke -- 1.28,4aly xx
5. 6v t Ennustus / Simo (Team Ninitra) 29,3 -- 1.28,4aly
6. 6v o Tulenkomia / Mika (North) 28,5 -- 1.28,5aly
7. 5v o Eviktori B / Anthonio K (KeKa) 29,2aly -- 1.29,3aly
8. 7v t Lempisalmari / Rami (Team Ninitra) 29,2a -- 1.29,5aly x
5v o Kekan Saxon / Henri YK (KeKa) 28,3aly -- k
Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-16,9, 1609m
P: 1600 - 1200 - 1000 - 700 (- 400)
Ryhmä A
1. 9v o Hotline / Aleksi (Team Ninitra) 15,1a -- 1.15,2aly
2. 5v o Jonathan North / Markus (North) 15,2 -- 1.15,3aly
3. 5v o Exploitable / Leevi (North) 15,4 -- 1.15,4aly x
4. 4v o Fox the Snilli / (SnRa) 15,1a -- 1.15,4aly
5. 4v o OR'Filiocus / (SnRa) 15,3a -- 1.15,5aly
6. 5v t Siesta Supreme / Tauno (RTT) 15,4 -- 1.15,5aly xx
7. 4v o Romeparisnewyork / Aleksi (Maunola) 15,7 -- 1.16,3aly
8. 11v o Revolver Gone / aleksi (ARO) 15,2 -- 1.16,3aly
9. 5v t Carolina Snilli / (SnRa) 15,1a -- 1.16,4aly
4v o Yellow Speed / (SnRa) 15,2a -- hpl
5v t Dorian Gone / Lassi (North) 15,5 -- hyl
Ryhmä B
1. 10v o Thunder Ach / tiina (ARO) 15,0 -- 1.15,1aly
2. 5v r Black Ice / Laura (Piilo) 16,1 -- 1.15,1aly
3. 3v o No Sugar Tonight / Rami (Team Ninitra) 16,1a -- 1.15,4aly
4. 6v t Hot Cheetah / Aleksi (Maunola) 16,3 -- 1.15,5aly
5. 5v o Shoot The Duck / Hannu (North) 16,4 -- 1.15,6aly
6. 4v o Brooklyn Burn / Markus (Ketola) 16,4 -- 1.16,1aly xx
7. 10v o Downthehatch / ilmari (ARO) 15,1 -- 1.16,2aly xx
8. 6v o Hooray North / Salla (North) 15,3 -- 1.16,3aly
9. 5v t Ice Cold North / Mika (North) 16,1 -- 1.16,3aly
10. 5v t Get Better Ace / Elias (Ketola) 16,2 -- 1.16,3aly
4v o Rockall / Leena (Team Ninitra) 15,2a -- hyl
Ryhmä C
1. 7v o Winterday AGR / asse (ARO) 16,0 -- 1.15,2aly
2. 6v t Psylocke Ach / mauno (ARO) 16,4a -- 1.15,4aly
3. 3v t Snuggle Gone / (SnRa) 16,3a -- 1.15,4aly
4. 3v t Love Me I'm Famous / (SnRa) 16,5a -- 1.15,5aly x
5. 8v t Cashmere My / Huttis (KGR) 16,0 -- 1.15,6aly
6. 5v o Jolly Jumper North / Kari (North) 16,4 -- 1.16,1aly
7. 3v t Winsummore / Juha (Team Ninitra) 16,3a -- 1.16,2aly
8. 6v t Firestar Ach / mikko (ARO) 16,8 -- 1.16,3aly
9. 4v t Arclight Ach / klaus (ARO) 16,3a -- 1.16,3aly
10. 6v o Dream Lord Ace / naatti (ARO) 16,5a -- 1.16,5aly
11. 4v t Kayce North / Kalle (North) 16,5 -- 1.16,5aly
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-26,9, 1609m
P: 1600 - 1200 - 1000 - 700 (- 400)
Ryhmä A
1. 6v o Snillin Yökiitäjä / (SnRa) 25,7 -- 1.25,5aly
2. 6v t Helisemässä / (SnRa) 25,4 -- 1.25,6aly
3. 8v o Alvaro Sisu / Heli K (Team Ninitra) 25,2a -- 1.25,6aly x
4. 7v o Snillin Killermo / (SnRa) 25,2 -- 1.26,1aly
5. 7v t Aarnivalkea / (SnRa) 25,1a -- 1.26,1aly
6. 9v o Purnin Kuumotus / Marko J (Team Ninitra) 25,4a -- 1.26,3aly
7. 12v t Savun Varjotar / hannu (ARO) 25,0 -- 1.26,4aly
8. 8v o Tohina / Tapani (Maunola) 25,4 -- 1.26,4aly x
9. 6v t Siro-Parma / (SnRa) 25,4 -- 1.26,4aly
10. 15v t Elvira / Elli (Adina) 25,1 -- 1.26,5aly
7v o AH Harhautus / olli (ARO) 25,3 -- hml
Ryhmä B
1. 9v o M.L. Siro-Aatos / Aatos (Adina) 26,2 -- 1.25,1aly
2. 6v o O.R.Kommodori / Aleksi (Team Ninitra) 25,1a -- 1.25,3aly
3. 7v t Kekan Neito Yössä / Henri YK (KeKa) 26,3ake -- 1.25,4aly
4. 5v o Carbonaran Matriksi / (SnRa) 26,4a -- 1.25,5aly x
5. 6v o Vihavaino Ros / (SnRa) 26,3a -- 1.26,1aly
6. 6v t Simpsakka Sisu / Aleksi (Maunola) 26,9 -- 1.26,2aly
7. 7v t Purnin Opaali / Juha (Team Ninitra) 26,1a -- 1.26,2aly
8. 9v o Purnin Flirtti / jonne (ARO) 26,4a -- 1.26,5aly
9. 8v t Makella E.O / (SnRa) 26,1a -- 1.26,5aly xx
10. 6v t Martha Eldig / (StRa) 26,3ke -- 1.26,6aly
6v o NLE Kirottu Prinssi / Sane (IR) 26,4aly -- hml
Lähtö 9. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 1609m
P: 3000 - 2700 - 2000 - 1500 (- 900)
Ryhmä A
1. 7v o Fabio Snilli / (SnRa) 10,1a -- 1.12,2aly
2. 7v t Festival Wind North / (MystC)12,5ake -- 1.12,2aly
3. 12v o Gambit Ach / saana (ARO) 10,0 -- 1.12,3aly
4. 6v t She's Always Ready / (SnRa) 10,4a -- 1.12,4aly x
5. 7v t Spiteful S Ace / Kalle (North) 11,2 -- 1.12,6aly
6. 7v t Gianna North / Salla (North) 11,3 -- 1.13,2aly
7. 11v o Doozer North / onni (ARO) 10,3a -- 1.13,4aly
8. 10v o Static Ach / sampo (ARO) 10,5a -- 1.13,4aly
9. 12v o Gatling Burn / Rita (Team Ninitra) 12,9a -- 1.13,4aly
10. 5v t Imagine North / (SnRa) 12,3a -- 1.13,6aly x
11. 5v o ST Ballo / (StRa) 12,1aly -- 1.13,6aly
9v o Charmander / Ros. (RaPu) 10,6aly -- hpl
Ryhmä B
1. 6v o Expendable Ach / santtu (ARO) 13,1a -- 1.12,2aly
2. 7v o Fangoso North / Kari (North) 13,0 -- 1.12,3aly
3. 6v t Moah C Snilli / (SnRa) 13,3 -- 1.12,3aly
4. 6v t Havana North / Markus (North) 13,1 -- 1.12,5aly
5. 6v t Citrus My / (SnRa) 13,0a -- 1.12,5aly
6. 8v o Walter Gone / Marko J (Team Ninitra) 13,0a -- 1.13,2aly
7. 11v t Blueberry Burn / aleksi (ARO) 13,5 -- 1.13,2aly
8. 5v t Rocktrix Ach / (SnRa) 13,1a -- 1.13,3aly x
9. 8v o Lilith North / Agatha (Team Ninitra) 13,2a -- 1.13,3aly
7v o Lacthes Gone / (SnRa) 13,1a -- k
Ryhmä C
1. 11v o Ringmaster Ach / veli (ARO) 14,1 -- 1.13,4aly x
2. 5v t Deepen Feel / Hannu (North) 14,4 -- 1.13,5aly x
3. 5v o Ivory North / Mika (North) 14,0 -- 1.13,5aly
4. 7v t Sugarloaf / Arto (Team Ninitra) 14,4a -- 1.13,5aly
5. 8v o Morrison North / Sara M (Team Ninitra) 14,3a -- 1.13,6aly
6. 9v t Extreme North / alan (ARO) 14,2 -- 1.14,2aly
7. 9v t Hibiscus Ach / Terho (Team Ninitra) 14,2a -- 1.14,3aly
8. 8v o Hellomarylou / Heli K (Team Ninitra) 13,6a -- 1.14,6aly
9. 12v o Vertigo Ach / turo (ARO) 14,0 -- 1.14,6aly
5v o Deepen So Not / Leevi (North) 14,1 -- hml
Lähtö 10. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 1609m
P: 3000 - 2700 - 2000 - 1500 (- 900)
Ryhmä A
1. 7v t NLE Metsänhelmi / Susi (IR) 21,8aly -- 1.23,1aly
2. 12v t O.R.Sonetti / Arto (Team Ninitra) 22,8a -- 1.23,1aly x
3. 10v o Purnin Primus / sentti (ARO) 21,8a -- 1.23,1aly x
4. 8v t AH Hallatar / (MystC) 21,8ke -- 1.23,5aly xx
5. 8v o Eevertti I.F. / (SnRa) 20,5a -- 1.23,6aly
6. 8v o Iki-Väinö / (SnRa) 21,2a -- 1.23,6aly x
7. 10v o J.T. Viikari / Åsa (RaPu) 20,0 -- 1.24,3aly
8. 12v o Viskari / sami (ARO) 20,6 -- 1.24,4aly
9. 10v t Snillin Herttuatar / (SnRa) 21,1a -- 1.24,4aly xx
10. 14v o Ruususen Franksiz / Jannica (APR) 22,1 -- 1.24,5aly
7v t Roudan Tulitar / (SnRa) 20,5a -- hpl
12v t AH Pikku-Lootus / kustaa (ARO) 21,4 -- hyl
Ryhmä B
1. 6v o Raken-Poika / Ros. (RaPu) 24,2 -- 1.23,1aly
2. 11v o AH Vipunen / Leevi (North) 24,3 -- 1.23,2aly
3. 10v t Moa Teodora / (StRa) 22,0aly -- 1.23,5aly x
4. 9v o AH Illuusio / aksu (ARO) 23,2a -- 1.23,5aly
5. 12v o Ilmori / Aleksi (Maunola) 22,1 -- 1.24,1aly
6. 14v o Iki-Jesperi / tuomo (ARO) 23,6 -- 1.24,2aly x
7. 11v o Helekutti / Perttu (RaPu) 23,2ly -- 1.24,3aly xx
8. 12v o Donastian Hirviö-Poika / Jessica (Adina) 24,4 -- 1.24,3aly x
9. 6v o Snillin Tukkijätkä / (SnRa) 23,2a -- 1.24,4aly xx
10. 9v o Wimmoisa / Leena (Team Ninitra) 24,4a -- 1.24,5aly
11. 6v t Hiskin Parma / T Haavisto (KRS) 23,4ake -- 1.24,6aly xx
11v o Ransu Rohkea / Mika (North) 22,4 -- hpl
Lähtö 11. Monté, avoin ryhmäajo lämminverisille, 1609m
P: 1600 - 1200 - 1000 - 700 (- 400)
1. 12v t Empress Ach / pippa (ARO) 15,4m -- 1.16,2maly
2. 5v t Hulabaloo North / Nora (Maunola) 17,5m -- 1.16,3maly
3. 11v o Street Jam / sami (ARO) 16,8m -- 1.16,3maly
4. 7v t Faux Pas / Ros. (RaPu) 15,2maly -- 1.16,4maly
5. 10v t Hopscotch Ach / esko (ARO) 15,8m -- 1.16,4maly x
6. 12v o Firebird Ach / jaakko (ARO) 17,2ma -- 1.17,2maly
7. 6v o Crimson Lover / (StRa) 12,1aly (16,2mke) -- 1.17,5maly
9v t Swanton Ach / josse (ARO) 20,3ma -- hyl
Lähtö 12. Monté, avoin ryhmäajo kylmäverisille, 1609m
P: 1600 - 1200 - 1000 - 700 (- 400)
1. 12v o AH Tulikiri / tapio (ARO) 33,1m -- 1.27,1maly xx
2. 12v t Simoran Välke / kitte (ARO) 30,7m -- 1.27,1maly
3. 7v t AH Höstlik / assi (ARO) 29,2 -- 1.27,2maly
4. 12v t Liekitär CG / kyösti (ARO) 26,3m -- 1.27,4maly xx
5. 9v t Suittura / Åsa (RaPu) 25,0mly -- 1.27,4maly
6. 10v o AH Veijari / henri (ARO) 29,9m -- 1.27,5maly x
7. 11v o EP Otus / sampo (ARO) 26,1m -- 1.27,6maly x
8. 8v o Tierra's Vinder / (StRa) 22,4ke (26,9mke) -- 1.28,4maly
9. 6v t Pimatsu Ros / Ros. (RaPu) 29,7mke -- 1.28,5maly
11v o AH Ässä / tiina (ARO) 31,5m -- hml
13v t AH Höstdröm / niilo (ARO) 27,3m -- hml
Säännöt
— Rajoittamaton määrä hevosia / lähtö / omistaja. Lähdöt jaetaan tarvittaessa useisiin ryhmiin.
— Mikäli lähdössä on 1-4 osallistujaa, se juostaan rutiinina.
— 2-vuotiaat lämminveriset ja 3-vuotiaat kylmäveriset vain omiin lähtöihinsä.
— Osallistumismuoto: 2v o Koni / Ohjastaja (Seura) 10,0
— Laita viestiisi vain omat osallistumisesi, ÄLÄ siis kopioi edellisiä viestejä!
— Ilmoita montélähtöihin hevosen ennätys selästä, mikäli sellainen löytyy! Yritän jakaa montélähdöt mahdollisimman samantasoisiin ryhmiin.
Lähdöt
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 1609m
Lähtö 2. Ryhmäajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 1609m
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 1609m
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 1609m
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 17,0-19,9, 1609m
Lähtö 6. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 27,0-29,9, 1609m
Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-16,9, 1609m
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-26,9, 1609m
Lähtö 9. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 1609m
Lähtö 10. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 1609m
Lähtö 11. Monté, avoin ryhmäajo lämminverisille, 1609m
Lähtö 12. Monté, avoin ryhmäajo kylmäverisille, 1609m
Palkinnot
Lähdöt 1-2: 600 - 400 - 300 - 100 (- 50)
Lähdöt 3-4: 1000 - 800 - 600 - 400 (- 100)
Lähdöt 5-8: 1600 - 1200 - 1000 - 700 (- 400)
Lähdöt 9-10: 3000 - 2700 - 2000 - 1500 (- 900)
Lähdöt 11-12: 1600 - 1200 - 1000 - 700 (- 400)
Rutiinilähdöissä hyväksytyn juoksun tehneille 50ve
Tulokset
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 1609m
P: 600 - 400 - 300 - 100 (- 50)
Ryhmä A
1. 2v t Danielle Snilli / (SnRa) 18,3a -- 1.18,1aly
2. 2v o Spacefear / Tomi (Team Ninitra) 18,2a -- 1.18,2aly
3. 2v t Diamondback / Simo (Team Ninitra) 18,2a -- 1.18,4aly x
4. 2v t Tierra's Keep Hope / (StRa) 1.19,3ly -- 1.18,6aly
5. 2v o Home Run Snilli / (SnRa) 18,3a -- 1.18,6aly
6. 2v o P.P. Chef de Cuisine / Laura (Piilo) 19,4 -- 1.18,9aly
7. 2v o Elroy REC / Anne (Team Ninitra) 18,5a -- 1.19,0aly xx
8. 2v t P.P. Sommelier / Nikke (Piilo) 19,4 -- 1.19,3aly
9. 2v t Gilda Snilli / (SnRa) 18,4a -- 1.19,4aly
Ryhmä B
1. 2v t Miracle North / Kari (North) 21,4 -- 1.19,2aly xx
2. 2v t Moneycat North / Lassi (North) 21,5 -- 1.19,3aly
3. 2v t Coco Colada / Tapani (Maunola) 20,3 -- 1.19,4aly xx
4. 2v o Money York/ Niina (RPRS) 23,0ke -- 1.19,5aly x
5. 2v o Mercury North / Mika (North) 22,3 -- 1.20,4aly x
6. 2v o Mc Major North / Leevi (North) 20,2 -- 1.21,3aly
7. 2v o Mr Gone / Inger (Team Ninitra) 21,5a -- 1.21,4aly
8. 2v t Amanda York / Kalle (RPRS) 25,0ke -- 1.22,5aly
2v o Rockabilly York / Kalle (RPRS) 24,2ke -- hyl
Ryhmä C
1. 2v t Jubilee Ach / (ARO) ilm kl -- 1.20,2aly
2. 2v o Freedom of Heaven / Viivi (Piilo) ei enn -- 1.20,6aly
3. 2v t Nearly North / Salla (North) ei en. -- 1.21,4aly
4. 2v o Jambo Ackeen! / Noreen (NoRe) ei enn -- 1.21,4aly x
5. 2v t Firetrix Ach / (ARO) ilm kl -- 1.22,2aly
6. 2v t Never Say North / Sanni (North) ei en. -- 1.22,3aly
7. 2v o Wildfire Ach / (ARO) ilm kl -- 1.22,4aly
8. 2v o Norman North / Hannu (North) ei en. -- 1.22,6aly
Lähtö 2. Ryhmäajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 1609m
P: 600 - 400 - 300 - 100 (- 50)
Ryhmä A
1. 3v o O.R. Pastori / Leevi (North) 40,5 -- 1.39,1aly
2. 3v t Pikkutylli / Aleksi (Maunola) 41,2 -- 1.39,3aly
3. 3v o EP Montaja / Ros. (RaPu) 42,3ly -- 1.39,5aly x
4. 3v t AH Tulinoita / Mika (North) 32,3 -- 1.39,6aly x
5. 3v t Utukuu / Hertta (Team Ninitra) 38,5 -- 1.40,3aly
6. 3v o Surman Samurai / Meow (Myy) 38,3alykl -- 1.41,3aly
7. 3v o Camelot / Leena (Team Ninitra) 38,5 -- 1.41,4aly
8. 3v t Tutuparma / Susi (IR) 47,2ke -- 1.42,3aly x
9. 3v o Maukas / Näpsä (RPRS) 01. 45,0ke -- 1.42,3aly
10. 3v o O.R. Romulus / (ARO) ilm kl -- 1.42,3aly xx
11. 3v t Tahvolan Veeruska / Jemiina (Ketola) 44,2 -- 1.43,6aly xx
3v t Piilopaikan Soppasysteemi / Nikke (Piilo) ei enn -- k
Ryhmä B
1. 3v o Piilopaikan Voi Runsaus / Laura (Piilo) ei enn -- 1.40,1aly
2. 3v t AH Kujetar / (ARO) ilm -- 1.40,4aly x
3. 3v t O.R. Serahvinna / (ARO) ilm kl -- 1.41,2aly
4. 3v o AH Comanche / (ARO) ilm kl -- 1.41,2aly x
5. 3v t Unton-Senni / (MystC) ilm kl -- 1.41,2aly x
6. 3v o AH Kelmi / (ARO) ilm kl -- 1.41,3aly
7. 3v o Piilopaikan Hurmaus / Viivi (Piilo) ei enn -- 1.42,3aly
8. 3v t AH Tuiverrus / (ARO) ilm kl -- 1.42,3aly x
9. 3v t AH Jesperiina / (ARO) ilm kl -- 1.42,6aly xx
10. 3v o O.R. Hallan Utukuva / (ARO) ilm kl -- 1.43,1aly
11. 3v o AH Muninn / (ARO) ilm kl -- 1.43,5aly
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 1609m
P: 1000 - 800 - 600 - 400 (- 100)
1. 4v t Bermuda Ach / ooke (ARO) 21,4a -- 1.19,1aly
2. 3v t Dragonfire Ach / vilma (ARO) 21,4a -- 1.19,2aly
3. 3v o Harkness Ach / aksu (ARO) 20,1a -- 1.19,3aly
4. 3v t Lovestory North / Leevi (North) 20,0 -- 1.19,4aly x
5. 3v o Dumle / Laura (Piilo) ei enn -- 1.20,2aly x
6. 3v t Melody Ach / jere (ARO) 20,4a -- 1.20,3aly x
7. 10v o Back To Prison Derby / Miina (RPRS) 20,0a -- 1.20,4aly x
8. 3v o Live For Ever North / Mika (North) 20,3 -- 1.20,6aly
5v o Heavy York / Sakari (RPRS) 21,8kex -- k
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 1609m
P: 1000 - 800 - 600 - 400 (- 100)
Ryhmä A
1. 5v t Riemu Ros / Ros. (RaPu) 30,0aly -- 1.30,3aly x
2. 4v t Kuullon Irene / Mirkku (Myy) 31,3ke -- 1.30,4aly
3. 6v o Hopearinteen Hurmuri / Hanna (Adina) 30,4 -- 1.30,5aly x
4. 10v t Ihmeen Epäilys / Jonna (RPRS) 01.30,1a -- 1.30,5aly x
5. 5v t Litan Akira / (MystC) 30,2ke -- 1.30,6aly
6. 10v o Kekan Tulihiili / alan (ARO) 30,2 -- 1.31,3aly x
7. 5v t A.D. Elvin Helmiina / Helmi (Adina) 30,4 -- 1.31,6aly x
8. 9v o O.R. Armahdus / Näpsä (RPRS) 01.30,6aly -- 1.32,2aly xx
9. 8v t Piruette I.F. / Huttis (KGR) 30,4 -- 1.32,2aly
10. 5v t Pitkärannan Tuuria / Meow (Myy) 30,2ke -- 1.32,4aly
11. 4v o Raikulipoika / Mika (North) 30,2 -- 1.32,6aly
5v o Iki-Turo / (MystC) 30,2ke -- hll
Ryhmä B
1. 4v t AH Balleriina / vilma (ARO) 33,3a -- 1.31,2aly
2. 8v t AH Kirileikki / harri (ARO) 33,5 -- 1.31,4aly x
3. 4v t O.R. Keisarinna / janne (ARO) 32,1a -- 1.31,6aly x
4. 11v o AH Pakkaspoika / arno (ARO) 32,1 -- 1.32,2aly
5. 4v t Beta-Turo / Benjamin (Pompeji) 32,2ly x -- 1.32,4aly
6. 6v o Kartanonherra / Susanna (CAR) 01.32,3ke -- 1.32,5aly
7. 4v o Krekorius / Pekka (Myy) 32,3ke -- 1.33,4aly
8. 4v o Talon Taika / Mira (Myy) 32,4ke -- 1.33,4aly
9. 4v o Mission Anselmi / Anselmi (Myy) 33,3ke -- 1.33,5aly
10. 6v o Rohkelikko / Minna (CAR) 01.31,5ke -- 1.33,6aly x
5v o AH Kirivelho / vertti (ARO) 32,9a -- hml
5v t AH Lapinloitsu / Leevi (North) 32,3 -- hll
Ryhmä C
1. 6v o AH Lapinukko / nate (ARO) 33,5 -- 1.33,2aly xx
2. 4v t Mymmelin Marenki / Miia (Myy) 34,5ke -- 1.33,3aly
3. 5v o AH Tulimyrsky / ooke (ARO) 33,3a -- 1.33,3aly
4. 4v o O.R. Kapteeni / jussi (ARO) 33,9 -- 1.33,5aly
5. 5v o AH Hösttroll / martti (ARO) 35,5a -- 1.33,5aly
6. 6v t AH Sirutar / onni (ARO) 34,9 -- 1.33,6aly x
7. 4v t Villen Vipo / Milja (Pompeji) 33,4ake -- 1.33,6aly
8. 4v o AH Leimu / jonttu (ARO) 34,4a -- 1.34,4aly
9. 4v t Polka Snilli / (SnRa) 35,5a -- 1.35,2aly
10. 5v o A.D. Estellen Antonio / Antti (Adina) 35,1 -- 1.35,4aly x
11. 4v t Kekan Anthea / Anthonio K (KeKa) 35,5ake -- 1.35,4aly
4v o AH Roihu / jere (ARO) 35,6a -- hml
Ryhmä D
1. 4v t Valtarian Kajotar / tammi (ARO) 39,2a -- 1.36,1aly
2. 4v o Huru-Parma / (MystC) 36,3ke -- 1.36,2aly
3. 10v t O.R. Leimahdus /Sakari (RPRS) 01.35,8 -- 1.36,2aly
4. 4v o Alvar / Fiona (Pompeji) 40,4ke -- 1.36,3aly
5. 4v o Hurja-Joosua / Antti (Myy) 36,2aly -- 1.36,3aly
6. 4v t Adaliina / Merja (Myy) 36,8ke -- 1.36,5aly
7. 4v t Mystin Vellari / (MystC) 36,3ake -- 1.37,3aly x
8. 4v t Kekan Tulivaltiatar / Henri YK (KeKa) 36,3ake -- 1.37,5aly
9. 4v o Valtarian Zeta / tommi (ARO) 35,3a -- 1.38,2aly
10. 4v t O.R. Lakunappi / (ARO) 36,4 -- 1.38,4aly x
4v o Liekki / Minka (Pompeji) 36,3ly x -- hml
Ryhmä E
1. 4v t Wärtsilän Wathilda / Titta (Myy) 43,4 -- 1.40,1aly
2. 5v t Arnika / Nikke (Piilo) ei enn -- 1.40,2aly
3. 4v o Koepala / Sandi (Anffi) 42,4ke -- 1.41,5aly
4. 4v t Neiti Orenia / Matilda (Myy) 42,4 -- 1.41,6aly
5. 4v o Valakee / Hanna (Anffi) 40,2 aly -- 1.42,1aly
6. 4v t Yöjuoksu / Miksu (Anffi) 40,3 aly -- 1.42,2aly xx
7. 4v t Gurmee / Calle (Anffi) 41,3aly -- 1.42,3aly xx
8. 5v t Hurmaus / Laura (Piilo) ei enn -- 1.42,5aly x
9. 4v o Untojousi / Meisa (Myy) 46,5ke -- 1.42,5aly
4v o Aallon Rikkuri /Christa (Myy) 49,8 -- hyl
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 17,0-19,9, 1609m
P: 1600 - 1200 - 1000 - 700 (- 400)
Ryhmä A
1. 8v o Chicago Ach / riina (ARO) 17,0 -- 1.16,3aly
2. 3v t Divine Xanthia / Anthonio K (KeKa) 17,6ake -- 1.16,3aly xx
3. 4v t Karma North / Lassi (North) 17,2 -- 1.16,3aly
4. 4v o Deadpool Ach / vertti (ARO) 17,2a -- 1.16,5aly
5. 3v t Surely Burn / Seppo (Team Ninitra) 17,1a -- 1.16,5aly
6. 4v t Tacky Habit / Tapani (Maunola) 17,2 -- 1.17,1aly
7. 4v o Motörhead / Susi (IR) 17,0aly -- 1.17,1aly x
8. 3v t Red Wine / Viivi (Piilo) 17,4 -- 1.17,2aly
3v t Heartline / Unto (Team Ninitra) 17,2a -- hll
Ryhmä B
1. 4v o Stack Lee / Leevi (North) 17,6 -- 1.16,1aly
2. 4v o Deepen Hard Rock / Mika (North) 17,5 -- 1.16,2aly
3. 4v o Black Cruiser Gone / (SnRa) 17,2a -- 1.16,5aly
4. 4v t Firestone Ach / martti (ARO) 19,4 -- 1.16,5aly
5. 10v o OR' Money Gold / Näpsä (RPRS) 18,5 -- 1.16,5aly
6. 4v t Kiss Me North / Hannu (North) 18,1 -- 1.17,2aly
7. 5v o Junior North / Leevi (North) 17,2 -- 1.17,3aly
8. 3v t P.P. Marutzella / Nikke (Piilo) 18,1 -- 1.17,3aly
9. 4v o Valentino / Laura (Piilo) 18,1 -- 1.17,5aly x
Ryhmä C
1. 8v t Poemina York / Armas (RPRS) 19,8 -- 1.17,3aly
2. 5v t Payback Ach / siili (ARO) 19,1 -- 1.17,3aly
3. 3v o Like A Star North / Salla (North) 18,5 -- 1.17,4aly x
4. 5v t Rockabelle York / Noora (RPRS) 19,5ke -- 1.17,5aly
5. 8v o Circys York / Juuso (RPRS) 19,0ke -- 1.17,6aly x
6. 3v t Wayfaerer 'If / Elias (Ketola) 19,8 -- 1.18,3aly
7. 3v o Loud Sound North / Kalle (North) 19,2 -- 1.18,4aly xx
8. 3v o Raptor V.R / tammi (ARO) 19,3a -- 1.18,4aly xx
9. 3v t Deepen Close To Me / Kari (North) 19,2 -- 1.18,6aly
Lähtö 6. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 27,0-29,9, 1609m
P: 1600 - 1200 - 1000 - 700 (- 400)
Ryhmä A
1. 6v o Mönsteri / (SnRa) 27,5a -- 1.27,2aly
2. 6v t Vakkel-Jente / (StRa) 27,1ake -- 1.27,2aly
3. 12v o Savun Haavepoika / veli (ARO) 27,3a -- 1.27,5aly xx
4. 6v o Villiveli / Sara M (Team Ninitra) 27,2a -- 1.27,5aly x
5. 4v o Ravilan Herra-Henri / Nikke (Piilo) 27,2 -- 1.28,3aly
6. 7v o AH Hiippari / Markus (North) 27,5 -- 1.28,4aly
7. 10v t A.D. Elvin Estelle / Emmi (Adina) 27,1 -- 1.28,4aly x
8. 6v t Snillin Taiga / (SnRa) 27,3a -- 1.28,5aly x
5v t Loikkari / Laura (Piilo) 27,1 -- hll
8v t AH Kirityttö / Lassi (North) 27,0 -- k
Ryhmä B
1. 5v o Snillin Taikuri / (SnRa) 28,5a -- 1.27,4aly x
2. 4v t Purnin Udelma / Anne (Team Ninitra) 28,9a -- 1.27,5aly
3. 8v t Tulenvire / Leevi (North) 27,4 -- 1.28,1aly
4. 7v t AH Villitär / simo (ARO) 27,2a -- 1.28,2aly
5. 4v o Pietro / Viivi (Piilo) 28,2 -- 1.28,3aly
6. 7v t Himmeli I.F. / Seppo (Team Ninitra) 27,4a -- 1.28,4aly xx
7. 8v o AH Cherokee / mikko (ARO) 27,2 -- 1.28,4aly x
8. 6v t O.R.Varjopiirre / Unto (Team Ninitra) 27,3a -- 1.28,5aly
5v t Vellamo / Max (IR) 28,8ake -- hml
Ryhmä C
1. 5v o Räyhänhenki / Susi (IR) 29,4aly -- 1.28,2aly
2. 6v t Kekan Tuliprinsessa / Yrjö K (KeKa) 29,1ke -- 1.28,2aly
3. 6v t Kundin Friidu / Hannu (North) 29,3 -- 1.28,4aly
4. 6v o NLE Kirottu Vauhti / Milo (IR) 28,8ke -- 1.28,4aly xx
5. 6v t Ennustus / Simo (Team Ninitra) 29,3 -- 1.28,4aly
6. 6v o Tulenkomia / Mika (North) 28,5 -- 1.28,5aly
7. 5v o Eviktori B / Anthonio K (KeKa) 29,2aly -- 1.29,3aly
8. 7v t Lempisalmari / Rami (Team Ninitra) 29,2a -- 1.29,5aly x
5v o Kekan Saxon / Henri YK (KeKa) 28,3aly -- k
Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-16,9, 1609m
P: 1600 - 1200 - 1000 - 700 (- 400)
Ryhmä A
1. 9v o Hotline / Aleksi (Team Ninitra) 15,1a -- 1.15,2aly
2. 5v o Jonathan North / Markus (North) 15,2 -- 1.15,3aly
3. 5v o Exploitable / Leevi (North) 15,4 -- 1.15,4aly x
4. 4v o Fox the Snilli / (SnRa) 15,1a -- 1.15,4aly
5. 4v o OR'Filiocus / (SnRa) 15,3a -- 1.15,5aly
6. 5v t Siesta Supreme / Tauno (RTT) 15,4 -- 1.15,5aly xx
7. 4v o Romeparisnewyork / Aleksi (Maunola) 15,7 -- 1.16,3aly
8. 11v o Revolver Gone / aleksi (ARO) 15,2 -- 1.16,3aly
9. 5v t Carolina Snilli / (SnRa) 15,1a -- 1.16,4aly
4v o Yellow Speed / (SnRa) 15,2a -- hpl
5v t Dorian Gone / Lassi (North) 15,5 -- hyl
Ryhmä B
1. 10v o Thunder Ach / tiina (ARO) 15,0 -- 1.15,1aly
2. 5v r Black Ice / Laura (Piilo) 16,1 -- 1.15,1aly
3. 3v o No Sugar Tonight / Rami (Team Ninitra) 16,1a -- 1.15,4aly
4. 6v t Hot Cheetah / Aleksi (Maunola) 16,3 -- 1.15,5aly
5. 5v o Shoot The Duck / Hannu (North) 16,4 -- 1.15,6aly
6. 4v o Brooklyn Burn / Markus (Ketola) 16,4 -- 1.16,1aly xx
7. 10v o Downthehatch / ilmari (ARO) 15,1 -- 1.16,2aly xx
8. 6v o Hooray North / Salla (North) 15,3 -- 1.16,3aly
9. 5v t Ice Cold North / Mika (North) 16,1 -- 1.16,3aly
10. 5v t Get Better Ace / Elias (Ketola) 16,2 -- 1.16,3aly
4v o Rockall / Leena (Team Ninitra) 15,2a -- hyl
Ryhmä C
1. 7v o Winterday AGR / asse (ARO) 16,0 -- 1.15,2aly
2. 6v t Psylocke Ach / mauno (ARO) 16,4a -- 1.15,4aly
3. 3v t Snuggle Gone / (SnRa) 16,3a -- 1.15,4aly
4. 3v t Love Me I'm Famous / (SnRa) 16,5a -- 1.15,5aly x
5. 8v t Cashmere My / Huttis (KGR) 16,0 -- 1.15,6aly
6. 5v o Jolly Jumper North / Kari (North) 16,4 -- 1.16,1aly
7. 3v t Winsummore / Juha (Team Ninitra) 16,3a -- 1.16,2aly
8. 6v t Firestar Ach / mikko (ARO) 16,8 -- 1.16,3aly
9. 4v t Arclight Ach / klaus (ARO) 16,3a -- 1.16,3aly
10. 6v o Dream Lord Ace / naatti (ARO) 16,5a -- 1.16,5aly
11. 4v t Kayce North / Kalle (North) 16,5 -- 1.16,5aly
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-26,9, 1609m
P: 1600 - 1200 - 1000 - 700 (- 400)
Ryhmä A
1. 6v o Snillin Yökiitäjä / (SnRa) 25,7 -- 1.25,5aly
2. 6v t Helisemässä / (SnRa) 25,4 -- 1.25,6aly
3. 8v o Alvaro Sisu / Heli K (Team Ninitra) 25,2a -- 1.25,6aly x
4. 7v o Snillin Killermo / (SnRa) 25,2 -- 1.26,1aly
5. 7v t Aarnivalkea / (SnRa) 25,1a -- 1.26,1aly
6. 9v o Purnin Kuumotus / Marko J (Team Ninitra) 25,4a -- 1.26,3aly
7. 12v t Savun Varjotar / hannu (ARO) 25,0 -- 1.26,4aly
8. 8v o Tohina / Tapani (Maunola) 25,4 -- 1.26,4aly x
9. 6v t Siro-Parma / (SnRa) 25,4 -- 1.26,4aly
10. 15v t Elvira / Elli (Adina) 25,1 -- 1.26,5aly
7v o AH Harhautus / olli (ARO) 25,3 -- hml
Ryhmä B
1. 9v o M.L. Siro-Aatos / Aatos (Adina) 26,2 -- 1.25,1aly
2. 6v o O.R.Kommodori / Aleksi (Team Ninitra) 25,1a -- 1.25,3aly
3. 7v t Kekan Neito Yössä / Henri YK (KeKa) 26,3ake -- 1.25,4aly
4. 5v o Carbonaran Matriksi / (SnRa) 26,4a -- 1.25,5aly x
5. 6v o Vihavaino Ros / (SnRa) 26,3a -- 1.26,1aly
6. 6v t Simpsakka Sisu / Aleksi (Maunola) 26,9 -- 1.26,2aly
7. 7v t Purnin Opaali / Juha (Team Ninitra) 26,1a -- 1.26,2aly
8. 9v o Purnin Flirtti / jonne (ARO) 26,4a -- 1.26,5aly
9. 8v t Makella E.O / (SnRa) 26,1a -- 1.26,5aly xx
10. 6v t Martha Eldig / (StRa) 26,3ke -- 1.26,6aly
6v o NLE Kirottu Prinssi / Sane (IR) 26,4aly -- hml
Lähtö 9. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 1609m
P: 3000 - 2700 - 2000 - 1500 (- 900)
Ryhmä A
1. 7v o Fabio Snilli / (SnRa) 10,1a -- 1.12,2aly
2. 7v t Festival Wind North / (MystC)12,5ake -- 1.12,2aly
3. 12v o Gambit Ach / saana (ARO) 10,0 -- 1.12,3aly
4. 6v t She's Always Ready / (SnRa) 10,4a -- 1.12,4aly x
5. 7v t Spiteful S Ace / Kalle (North) 11,2 -- 1.12,6aly
6. 7v t Gianna North / Salla (North) 11,3 -- 1.13,2aly
7. 11v o Doozer North / onni (ARO) 10,3a -- 1.13,4aly
8. 10v o Static Ach / sampo (ARO) 10,5a -- 1.13,4aly
9. 12v o Gatling Burn / Rita (Team Ninitra) 12,9a -- 1.13,4aly
10. 5v t Imagine North / (SnRa) 12,3a -- 1.13,6aly x
11. 5v o ST Ballo / (StRa) 12,1aly -- 1.13,6aly
9v o Charmander / Ros. (RaPu) 10,6aly -- hpl
Ryhmä B
1. 6v o Expendable Ach / santtu (ARO) 13,1a -- 1.12,2aly
2. 7v o Fangoso North / Kari (North) 13,0 -- 1.12,3aly
3. 6v t Moah C Snilli / (SnRa) 13,3 -- 1.12,3aly
4. 6v t Havana North / Markus (North) 13,1 -- 1.12,5aly
5. 6v t Citrus My / (SnRa) 13,0a -- 1.12,5aly
6. 8v o Walter Gone / Marko J (Team Ninitra) 13,0a -- 1.13,2aly
7. 11v t Blueberry Burn / aleksi (ARO) 13,5 -- 1.13,2aly
8. 5v t Rocktrix Ach / (SnRa) 13,1a -- 1.13,3aly x
9. 8v o Lilith North / Agatha (Team Ninitra) 13,2a -- 1.13,3aly
7v o Lacthes Gone / (SnRa) 13,1a -- k
Ryhmä C
1. 11v o Ringmaster Ach / veli (ARO) 14,1 -- 1.13,4aly x
2. 5v t Deepen Feel / Hannu (North) 14,4 -- 1.13,5aly x
3. 5v o Ivory North / Mika (North) 14,0 -- 1.13,5aly
4. 7v t Sugarloaf / Arto (Team Ninitra) 14,4a -- 1.13,5aly
5. 8v o Morrison North / Sara M (Team Ninitra) 14,3a -- 1.13,6aly
6. 9v t Extreme North / alan (ARO) 14,2 -- 1.14,2aly
7. 9v t Hibiscus Ach / Terho (Team Ninitra) 14,2a -- 1.14,3aly
8. 8v o Hellomarylou / Heli K (Team Ninitra) 13,6a -- 1.14,6aly
9. 12v o Vertigo Ach / turo (ARO) 14,0 -- 1.14,6aly
5v o Deepen So Not / Leevi (North) 14,1 -- hml
Lähtö 10. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 1609m
P: 3000 - 2700 - 2000 - 1500 (- 900)
Ryhmä A
1. 7v t NLE Metsänhelmi / Susi (IR) 21,8aly -- 1.23,1aly
2. 12v t O.R.Sonetti / Arto (Team Ninitra) 22,8a -- 1.23,1aly x
3. 10v o Purnin Primus / sentti (ARO) 21,8a -- 1.23,1aly x
4. 8v t AH Hallatar / (MystC) 21,8ke -- 1.23,5aly xx
5. 8v o Eevertti I.F. / (SnRa) 20,5a -- 1.23,6aly
6. 8v o Iki-Väinö / (SnRa) 21,2a -- 1.23,6aly x
7. 10v o J.T. Viikari / Åsa (RaPu) 20,0 -- 1.24,3aly
8. 12v o Viskari / sami (ARO) 20,6 -- 1.24,4aly
9. 10v t Snillin Herttuatar / (SnRa) 21,1a -- 1.24,4aly xx
10. 14v o Ruususen Franksiz / Jannica (APR) 22,1 -- 1.24,5aly
7v t Roudan Tulitar / (SnRa) 20,5a -- hpl
12v t AH Pikku-Lootus / kustaa (ARO) 21,4 -- hyl
Ryhmä B
1. 6v o Raken-Poika / Ros. (RaPu) 24,2 -- 1.23,1aly
2. 11v o AH Vipunen / Leevi (North) 24,3 -- 1.23,2aly
3. 10v t Moa Teodora / (StRa) 22,0aly -- 1.23,5aly x
4. 9v o AH Illuusio / aksu (ARO) 23,2a -- 1.23,5aly
5. 12v o Ilmori / Aleksi (Maunola) 22,1 -- 1.24,1aly
6. 14v o Iki-Jesperi / tuomo (ARO) 23,6 -- 1.24,2aly x
7. 11v o Helekutti / Perttu (RaPu) 23,2ly -- 1.24,3aly xx
8. 12v o Donastian Hirviö-Poika / Jessica (Adina) 24,4 -- 1.24,3aly x
9. 6v o Snillin Tukkijätkä / (SnRa) 23,2a -- 1.24,4aly xx
10. 9v o Wimmoisa / Leena (Team Ninitra) 24,4a -- 1.24,5aly
11. 6v t Hiskin Parma / T Haavisto (KRS) 23,4ake -- 1.24,6aly xx
11v o Ransu Rohkea / Mika (North) 22,4 -- hpl
Lähtö 11. Monté, avoin ryhmäajo lämminverisille, 1609m
P: 1600 - 1200 - 1000 - 700 (- 400)
1. 12v t Empress Ach / pippa (ARO) 15,4m -- 1.16,2maly
2. 5v t Hulabaloo North / Nora (Maunola) 17,5m -- 1.16,3maly
3. 11v o Street Jam / sami (ARO) 16,8m -- 1.16,3maly
4. 7v t Faux Pas / Ros. (RaPu) 15,2maly -- 1.16,4maly
5. 10v t Hopscotch Ach / esko (ARO) 15,8m -- 1.16,4maly x
6. 12v o Firebird Ach / jaakko (ARO) 17,2ma -- 1.17,2maly
7. 6v o Crimson Lover / (StRa) 12,1aly (16,2mke) -- 1.17,5maly
9v t Swanton Ach / josse (ARO) 20,3ma -- hyl
Lähtö 12. Monté, avoin ryhmäajo kylmäverisille, 1609m
P: 1600 - 1200 - 1000 - 700 (- 400)
1. 12v o AH Tulikiri / tapio (ARO) 33,1m -- 1.27,1maly xx
2. 12v t Simoran Välke / kitte (ARO) 30,7m -- 1.27,1maly
3. 7v t AH Höstlik / assi (ARO) 29,2 -- 1.27,2maly
4. 12v t Liekitär CG / kyösti (ARO) 26,3m -- 1.27,4maly xx
5. 9v t Suittura / Åsa (RaPu) 25,0mly -- 1.27,4maly
6. 10v o AH Veijari / henri (ARO) 29,9m -- 1.27,5maly x
7. 11v o EP Otus / sampo (ARO) 26,1m -- 1.27,6maly x
8. 8v o Tierra's Vinder / (StRa) 22,4ke (26,9mke) -- 1.28,4maly
9. 6v t Pimatsu Ros / Ros. (RaPu) 29,7mke -- 1.28,5maly
11v o AH Ässä / tiina (ARO) 31,5m -- hml
13v t AH Höstdröm / niilo (ARO) 27,3m -- hml