Post by Admin on Jan 6, 2014 13:41:13 GMT 2
Villit ravit 12.1.2014, viimeinen ilmoittautumispäivä 11.1.
Säännöt
— Rajoittamaton määrä hevosia / lähtö / omistaja. Lähdöt jaetaan tarvittaessa useisiin ryhmiin.
— 2-vuotiaat lämminveriset ja 3-vuotiaat kylmäveriset vain omiin lähtöihinsä.
— Osallistumismuoto: 2v o Koni / Ohjastaja (Seura) 10,0
— Laita viestiisi vain omat osallistumisesi, ÄLÄ siis kopioi edellisiä viestejä!
Lähdöt
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 2100m
Lähtö 2. Ryhmäajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 2100m
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 2100m
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 2100m
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 17,0-19,9, 2100m
Lähtö 6. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 27,0-29,9, 2100m
Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-16,9, 2100m
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-26,9, 2100m
Lähtö 9. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 2100m
Lähtö 10. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 2100m
Palkinnot
Lähdöt 1-2: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
Lähdöt 3-10: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Rutiinilähdöissä hyväksytyn juoksun tehneille 50ve
Tulokset
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 2100m
Ryhmä A
1. 2v t Arclight Ach / klaus (ARO) 16,3a -- 1.18,4ake
2. 2v o OR'Filiocus / meeri (SnRa) 19,5 -- 1.18,4ake
3. 2v t OR's Toxic Shewolf / Mila (Carbonara) 1.20,2 -- 1.18,6ake
4. 2v o Deadpool Ach / vertti (ARO) 17,2a -- 1.19,2ake x
5. 2v t She's My Fabiola / Jaana (CAR) 1.19,3ly -- 1.19,6ake
6. 2v o Raptor V.R / tammi (ARO) 19,3a -- 1.19,6ake
7. 2v t Ghost of Iris Duán / Arttu (Carbonara) 1.19,8 -- 1.20,2ake
8. 2v o Fox the Snilli / kalle (SnRa) 18,1 -- 1.20,4ake
9. 2v t Carbonara's Quantum Babe / Marianna (Carbonara) 1.17,6 -- 1.20,5ake
10. 2v t Octavia North / Olli (Carbonara) 1.18,3 -- 1.20,5ake
2v t OR' Golden Debra / Markus (Carbonara) 1.17,1 -- hyl
2v t Firestone Ach / martti (ARO) 19,4 -- hll
Ryhmä B
1. 2v t Melody Ach / jere (ARO) 20,4a -- 1.19,1ake x
2. 2v t Deepen Close To Me / Leevi (North) ei en. -- 1.19,2ake x
3. 2v t Bermuda Ach / ooke (ARO) 21,4a -- 1.19,3ake x
4. 2v t Lazy May North / Mika (North) ei en. -- 1.19,4ake
5. 2v t Dragonfire Ach / vilma (ARO) 21,4a -- 1.20,3ake
6. 2v o Live For Ever North / Lassi (North) ei en. -- 1.20,4ake
7. 2v o Looking Good North / Markus (North) ei en. -- 1.21,2ake
8. 2v o Loud Sound North / Mari (North) ei en. -- 1.21,2ake
9. 2v o Like A Star North / Sanni (North) ei en. -- 1.21,3ake
10. 2v t Lovestory North / Hannu (North) ei en. -- 1.21,4ake x
2v o Harkness Ach / aksu (ARO) 20,1a -- hpl
Lähtö 2. Ryhmäajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 2100m
Ryhmä A
1. 3v t AH Balleriina / vilma (ARO) 34,2 -- 1.35,2ake
2. 3v o Carbonaran Ponsori / Olli (Carbonara) 1.33,1 -- 1.35,4ake
3. 3v t O.R. Roihun Arki / Marianna (Carbonara) 1.32,5 -- 1.35,5ake
4. 3v o O.R. Pilotti / Markus (Carbonara) 1.30,5 -- 1.36,6ake
5. 3v o Carbonaran Neropatti / Arttu (Carbonara) 1.34,4 -- 1.36,6ake
6. 3v t O.R. Serpentiini / Pertti P. (Blvd) 31,6aly -- 1.37,2ake
7. 3v o AH Tulimyrsky / ooke (ARO) 33,3a -- 1.37,3ake xx
8. 3v o AH Leimu / jonttu (ARO) 34,4a -- 1.37,3ake
9. 3v o AH Vieteri / Kaarlo L. (Blvd) 34,6ke -- 1.37,4ake
3v o Hulmun Hurmuri / Topi H. (Blvd) 34,5ake -- hpl
Ryhmä B
1. 3v o AH Kirivelho / vertti (ARO) 34,2a -- 1.36,2ake
2. 3v o Valtarian Zeta / tommi (ARO) 35,3a -- 1.36,3ake
3. 3v o Carbonaran Lumiori / Marle K. (Blvd) 36,6ake -- 1.36,5ake
4. 3v t Valtarian Kajotar / tammi (ARO) 39,2a -- 1.36,6ake x
5. 3v o AH Hösttroll / martti (ARO) 36,4 -- 1.37,2ake x
6. 3v t AH Tulinoita / tiitu (ARO) 40,5a -- 1.37,4ake
7. 3v t O.R. Safiiri / Antti T. (Blvd) 36,2aly -- 1.38,2ake
8. 3v o AH Roihu / jere (ARO) 35,6a -- 1.38,5ake
9. 3v o O.R.Kommodori / Raakel (Team Ninitra) 38,3ake -- 1.38,5ake
Ryhmä C
1. 3v o Prinsovak / Pertti J. (Susiraja) 46,5ke -- 1.40,2ake
2. 3v o Villiveli / Jose (Team Ninitra) 41,3ake -- 1.40,3ake x
3. 3v o Nopsa Nemesis / Leevi (North) ei en. -- 1.40,3ake
4. 3v o Snillin Taikuri / meeri (SnRa) ei enn. -- 1.41,3ake
5. 3v t O.R.Varjopiirre / Verneri (Team Ninitra) 43,3ake -- 1.41,4ake x
6. 3v t Ennustus / Agatha (Team Ninitra) 41,5ake -- 1.41,4ake
7. 3v t O.R. Keisarinna / janne (ARO) ei enn -- 1.41,6ake
8. 3v t Carbonaran Rallatus / Mila (Carbonara) ei enn. -- 1.42,2ake
3v o O.R. Kapteeni / jussi (aro) ei enn -- k
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 2100m
RUTIINI
1. 6v t Eclair SH / Scandic Stables C (HCT) 20,5ke -- 1.18,4ake
2. 6v t Jolie SH / Scandic Stables B (HCT) 20,5ake -- 1.19,4ake
6v t Exotic Jingle SH / Scandic Stables A (HCT) 20,3ke -- hll
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 2100m
Ryhmä A
1. 8v o Kekan Tulihiili / alan (ARO) 30,2 -- 1.30,1ake x
2. 6v o Tulensisu / Mika (North) 30,2 -- 1.30,1ake
3. 6v o Tahon Jokeri / Tuomas (Blvd) 30,5aly -- 1.30,4ake
4. 8v o Uljas ritari SH / Scandic Stables C (HCT) 30,4ake -- 1.31,3ake xx
5. 5v o Purnin Grudi / Iiro (Blvd) 30,2ake -- 1.31,4ake
6. 4v o K.B. Samooja / Olli (Carbonara) 1.30,5 -- 1.31,5ake xx
7. 4v o Carbonaran Ilmarinen / Marianna (Carbonara) 1.30,2 -- 1.32,3ake x
8. 5v t Snillin Taiga / kalle (SnRa) 30,6a -- 1.32,4ake
9. 8v t Meriheinä SH / Scandic Stables D (HCT) 30,2ake -- 1.32,4ake
8v o Varakiri / Tauno (Blvd) 30,1ake -- hml
Ryhmä B
1. 4v t Carbonaran Fiina / Dea (AG) 31,1ake -- 1.32,3ake
2. 7v o Kastettu kultaa SH / Scandic Stables A (HCT) 32,5ke -- 1.32,3ake x
3. 4v t Tuulia I.F. / Petra (CAR) 31,5ke -- 1.32,4ake
4. 8v t Suloinen marja SH / Scandic Stables E (HCT) 31,2ake -- 1.33,2ake
5. 4v t Helisemässä / markus (SnRa) 31,3a -- 1.33,4ake
6. 4v o Carbonaran Matriksi / harri (SnRa) 31,5 -- 1.33,6ake
7. 5v o Tulenkomia / Lassi (North) 31,0 -- 1.34,1ake x
8. 4v t Erkinheimon Karhuneiti / Toni T. (Blvd) 31,5ake -- 1.34,5ake
8v o AH Veijari / henri (ARO) 31,1 -- hll
4v o Edlan Onni / Terho R. (Blvd) 31,5ke -- hyl
Ryhmä C
1. 4v t Purnin Opaali / Nooa (Team Ninitra) 32,3ake -- 1.32,2ake
2. 4v o AH Lapinukko / nate (ARO) 33,5 -- 1.32,2ake xx
3. 5v o Mönsteri / mika (SnRa) 32,4a -- 1.32,3ake x
4. 6v t AH Kirileikki / harri (ARO) 33,5 -- 1.33,4ake
5. 4v o Raikulipoika / Leevi (North) 32,4 -- 1.33,6ake
6. 4v t AH Vanamo / Mariella (SRR) 1.32,0ake -- 1.33,6ake
7. 4v t AH Lapinloitsu / meri (ARO) 32,3 -- 1.34,3ake
8. 10v o AH Tulikiri / tapio (ARO) 32,1 -- 1.34,3ake x
9. 4v t Ikiaika I.F. / misery. (CAR) 33,6ke -- 1.34,5ake
10. 9v o AH Pakkaspoika / arno (ARO) 32,1 -- 1.34,5ake
Ryhmä D
1. 4v t AH Sirutar / onni (ARO) 35,4 -- 1.36,3ake xx
2. 5v o Snillin Yökiitäjä / meeri (SnRa) ei enn. -- 1.36,4ake
3. 4v o K.B. Murheenkryyni / Mila (Carbonara) 1.42,2 -- 1.36,4ake x
4. 6v t Kimosa I.F. / misery. (CAR) 33,1 -- 1.37,4ake xx
5. 4v t Lempisalmari / Kaija (Team Ninitra) 36,1ake -- 1.37,5ake
6. 4v o Tohinan Jokeripokeripoks / Arttu (Carbonara) 1.43,8 -- 1.38,2ake xx
7. 6v o AH Cherokee / mikko (ARO) 37,2 -- 1.38,2ake
8. 4v t Himmeli I.F. / Saija (Team Ninitra) 37,5ake -- 1.38,2ake
9. 8v o Jään sinisen SH / Scandic Stables B (HCT) 34,2ke -- 1.38,3ake xx
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 17,0-19,9, 2100m
Ryhmä A
1. 7v t Swanton Ach / josse (ARO) 17,2 -- 1.17,1ake
2. 3v t Rocktrix Ach / meeri (SnRa) 17,3a -- 1.17,2ake
3. 3v t Karma North / Niko (North) 17,4 -- 1.17,2ake xx
4. 4v o Jonathan North / Mika (North) 17,3 -- 1.17,3ake x
5. 3v t OR'Paranormal Princess / Juuso (Blvd) 17,6aly -- 1.17,4ake x
6. 4v t Charolain Down Q'91 / Silja (CAR) 17,3ake -- 1.17,4ake x
7. 3v o Jaguar XJS / Ville K. (Susiraja) 17,2ake -- 1.18,4ake
8. 4v o Getaway Demo / Topias (Blvd) 17,5ake -- 1.18,5ake x
9. 4v o Junior North / Leevi (North) 17,2 -- 1.18,5ake
10. 7v t Honey Queen Derby / Henna (Blvd) 17,8aly -- 1.18,5ake
4v o Am I Idiot Duán / Lotta V. (Susiraja) 17,5aly -- hpl
6v o Chicago Ach / noora (ARO) 17,0 -- hll
Ryhmä B
1. 4v t Carolina Snilli / emma (SnRa) 18,8a -- 1.17,1ake
2. 3v o Kazou North / Mari (North) 18,5 -- 1.17,3ake
3. 4v o Starscream Ach / Jutta (SRR) 1.18,1 -- 1.17,4ake
4. 4v o Rockall / Henri (Team Ninitra) 17,4ke -- 1.17,6ake
5. 3v t Zoyechka / Pertti J. (Susiraja) 18,3aly -- 1.17,6ake
6. 7v o Beau Black SH / Scandic Stables F (HCT) 17,2ake -- 1.18,2ake
7. 3v t Keep Up North / Sanni (North) 18,3 -- 1.18,2ake
8. 3v o In Trouble North / Marinanna (Carbonara) 1.17,0 -- 1.18,4ake xx
9. 7v t Madame Magnifique SH / Scandic Stables H (HCT) 17,5ake -- 1.18,4ake
10. 3v t Scoopin Candies / Olli (Carbonara) 1.17,2 -- 1.18,5ake
3v o Wacky Habit / Laura (SRR) 1.18,3ake -- hll
Ryhmä C
1. 4v o Jolly Jumper North / Hannu (North) 18,1 -- 1.18,3ake
2. 3v o Stack Lee / Markus (North) 18,1 -- 1.18,3ake
3. 3v t OR'Pénélope Ice / Johan (Blvd) 18,6aly -- 1.18,5ake xx
4. 3v o Deepen Hard Rock / Lassi (North) 18,1 -- 1.18,5ake
5. 6v o Dominator SH / Scandic Stables A (HCT) 18,3ake -- 1.18,6ake
6. 3v t OR'Secret Galaxy / Toni (Blvd) 18,8ke -- 1.19,1ake
7. 7v o Bon Vivant SH / Scandic Stables G (HCT) 18,7ke -- 1.19,1ake
8. 6v o Speeding Thunder SH / Scandic Stables B (HCT) 19,9ke -- 1.19,5ake
9. 4v t My Ghost Dancer / Lotta (CAR) 18,2ke -- 1.19,6ake
10. 3v t Jelly Bean North / Arttu (Carbonara) 1.18,5 -- 1.19,6ake
4v t One Of Us / misery. (CAR) 18,4ake -- k
Ryhmä D
1. 7v t A La Mode SH / Scandic Stables I (HCT) 19,3ke -- 1.18,1ake
2. 3v t Kiss Me North / Miika (North) 19,3 -- 1.18,1ake
3. 6v t Belle SH / Scandic Stables C (HCT) 19,1ake -- 1.18,2ake xx
4. 3v o Romeparisnewyork / Tapani (SS) 19,1 -- 1.18,3ake
5. 3v t Payback Ach / siili (ARO) 19,1 -- 1.18,4ake
6. 6v o Baiard SH / Scandic Stables E (HCT) 19,6ke -- 1.18,5ake
7. 4v o He's My Idiot / Mariella (SRR) 1.19,3 -- 1.19,2ake
8. 3v t Get My Destiny / Prisilla (CAR) 19,1aly -- 1.19,2ake
9. 3v t Ghost of Iris Duán / Mila (Carbonara) 1.19,8 -- 1.19,4ake
7v t Salt N' Spicy SH / Scandic Stables D (HCT) 19,4ake -- k
3v t Tacky Habit / Aleksi (SS) 19,4 -- hml
Lähtö 6. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 27,0-29,9, 2100m
Ryhmä A
1. 7v t Kuunsäde SH / Scandic Stables C (HCT) 27,3ake -- 1.27,2ake xx
2. 10v o AH Bardi / Toni (Blvd) 27,2ake -- 1.27,2ake x
3. 8v t AH Kuuratar / Henna (Blvd) 27,2ke -- 1.27,3ake
4. 6v o Huliwili I.F. / Joonas (CAR) 27,4ake -- 1.27,4ake
5. 8v t Rinsessa I.F. / Sanna (CAR) 27,2ke -- 1.27,5ake
6. 8v t Makella E.O / olli (SnRa) 27,4a -- 1.27,5ake xx
7. 6v t Elviira / Mariella (SRR) 1.27,2ake -- 1.27,5ake x
8. 10v o Savun Haavepoika / veli (ARO) 27,4a -- 1.27,6ake xx
9. 8v t Snillin Herttuatar / meeri (SnRa) 27,0a -- 1.28,5ake
5v t Hurlumhei I.F. / Tomi (Blvd) 27,3ake -- k
8v t AH Kirityttö / Lassi (North) 27,0 -- hpl
Ryhmä B
1. 5v o Snillin Tukkijätkä / markus (SnRa) 28,1a -- 1.28,1ake
2. 7v o Hopea sotilas SH / Scandic Stables A (HCT) 29,3ke -- 1.28,2ake
3. 5v t Vakkel-Jente / (StRa) 28,1ke -- 1.28,3ake
4. 7v o AH Hiippari / Leevi (North) 28,3 -- 1.28,4ake
5. 6v o Purnin Kuumotus / Stefan (Team Ninitra) 28,1ake -- 1.29,3ake
6. 8v t Hulabaloo I.F. / Micke (CAR) 28,2ke -- 1.29,4ake
7. 7v t Hopeinen kevään SH / Scandic Stables B (HCT) 28,4ake -- 1.29,5ake
8. 7v o Purnin Flirtti / jonne (ARO) 28,2 -- 1.29,5ake
9. 5v t Siro-Parma / jani (SnRa) 28,2a -- 1.29,5ake
10. 5v t Simpsakka Sisu / Tapani (SS) 28,4 -- 1.29,6ake x
Ryhmä C
1. 5v t Purnin Jaspis / Maikku (Team Ninitra) 29,1ake -- 1.29,1ake
2. 4v o Duanin Timantti / Jarmo K. (Blvd) 29,3ke -- 1.29,3ake
3. 5v o AH Harhautus / olli (ARO) 29,4 -- 1.29,5ake
4. 4v t Kundin Friidu / Hannu (North) 29,3 -- 1.29,5ake
5. 9v o AH Ässä / tiina (ARO) 29,7 -- 1.30,4ake x
6. 5v t AH Höstlik / assi (ARO) 29,2 -- 1.30,4ake
7. 7v t Tulenvire / Mika (North) 29,2 -- 1.30,4ake
8. 5v t AH Villitär / simo (ARO) 29,9 -- 1.30,6ake
6v t Tuliroihu I.F. / Mirella (CAR) 29,2ake -- hll
5v t Vektoriini B / Pertti (Blvd) 29,5ake -- hpl
Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-16,9, 2100m
Ryhmä A
1. 7v o Brilliant My / Meeri (CAR) 15,2aly -- 1.15,2ake
2. 5v o Royal Inferia B / Roope (Blvd) 15,2ake -- 1.15,2ake
3. 6v t High High Ach / jonttu (ARO) 15,4a -- 1.15,2ake xx
4. 8v o Thunder Ach / tiina (ARO) 15,3 -- 1.15,3ake
5. 6v o Roulette SH / Scandic Stables D (HCT) 15,2ake -- 1.15,4ake
6. 6v o Hooray North / Leevi (North) 15,3 -- 1.15,5ake
7. 4v t Dorian Gone / Lassi (North) 15,5 -- 1.15,6ake xx
8. 5v t Ice Cold North / Mika (North) 15,1 -- 1.16,2ake x
9. 6v o Hotline / Jaakko (Team Ninitra) 15,1ake -- 1.16,4ake x
10. 6v t Hibiscus Ach / Kaija (Team Ninitra) 15,0aly -- 1.16,5ake x
11. 9v t I Win North / Raakel (Team Ninitra) 15,2ake -- 1.16,6ake
Ryhmä B
1. 5v o Hellomarylou / Stefan (Team Ninitra) 15,3aly -- 1.15,1ake
2. 3v o GaGaGay Gue / Mila (Cabronara) 1.16,8 -- 1.15,1ake x
3. 8v o If U Want / Mirella (CAR) 15,0ke -- 1.15,3ake xx
4. 7v o Victor SH / Scandic Stables B (HCT) 16,2ake -- 1.15,3ake
5. 9v o Revolver Gone / aleksi (ARO) 15,2 -- 1.15,3ake x
6. 4v t Idiotic Trouble Tuning / Mari P. (Susiraja) 16,2aly -- 1.15,5ake
7. 9v o Last Passion / Jose (Team Ninitra) 15,3ake -- 1.16,4ake
8. 7v o Platinum Scar SH / Scandic Stables A (HCT) 16,9aly -- 1.16,4ake x
9. 8v o Downthehatch / ilmari (ARO) 15,1 -- 1.16,5ake
10. 7v t Freedom SH / Scandic Stables C (HCT) 16,2ake -- 1.16,6ake xx
11. 8v t Platinumitis / Petri (Team Ninitra) 15,2ke -- 1.16,6ake
Ryhmä C
1. 5v t Citrus My / meeri (SnRa) 16,9 -- 1.16,2ake
2. 4v o Dream Lord Ace / naatti (ARO) 16,5a -- 1.16,3ake
3. 4v t Psylocke Ach / mauno (ARO) 16,4a -- 1.16,3ake x
4. 5v t Hot Cheetah / Tapani (SS) 16,5 -- 1.16,4ake
5. 6v t Gue Capucine / Micke (CAR) 16,9ke -- 1.17,1ake
6. 4v t Firestar Ach / mikko (ARO) 16,8 -- 1.17,3ake
7. 9v t Good Impression / Matti (Blvd) 16,9ake -- 1.17,4ake
8. 5v t Born To Be Rich / Pete (CAR) 16,3akp -- 1.17,4ake
3v o Charizard Ros / Arttu (Carbonara) 1.16,2 -- hll
4v o Shoot The Duck / Hannu (North) 16,5 -- hyl
Ryhmä D
1. 2v t Arclight Ach / klaus (ARO) 16,3a -- 1.16,2ake
2. 6v o Lamaro King Derby / Tarmo (Blvd) 16,5ake -- 1.16,3ake
3. 10v t Drug Queen / Peter (Blvd) 16,0ake -- 1.16,3ake xx
4. 3v t Kayce North / Markus (North) 16,5 -- 1.16,4ake
5. 5v o Lindie's Lou / Nooa (Team Ninitra) 16,9ke -- 1.16,5ake
6. 5v o Winterday AGR / asse (ARO) 16,0 -- 1.16,6ake
7. 4v o Brooklyn Burn / Saija (Team Ninitra) 16,4ly -- 1.16,6ake
8. 6v t Shirley Duán / Kaarlo (Team Ninitra) 16,5ake -- 1.17,1ake
9. 3v o OR'Cyanide Hero / Lucas (Blvd) 16,5aly -- 1.17,4ake x
10. 4v t Sugarloaf / Pekka (Team Ninitra) 16,4aly -- 1.17,5ake
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-26,9, 2100m
Ryhmä A
1. 6v t Aarnivalkea / antti (SnRa) 25,1a -- 1.26,1ake
2. 11v o AH Poppamies / Seppo (Blvd) 25,2ake -- 1.26,2ake x
3. 10v t AH Tilda / hanni (ARO) 25,2 -- 1.26,3ake x
4. 8v t D. Dinkeli / Sofia (Blvd) 25,1akp -- 1.26,5ake x
5. 6v t Guen Uniikki / Eemil (Blvd) 25,1ake -- 1.26,5ake x
6. 6v o Snillin Killermo / meeri (SnRa) 25,3a -- 1.26,6ake
7. 6v t Roudan Tulitar / kalle (SnRa) 25,5 -- 1.27,2ake xx
8. 10v t Savun Varjotar / hannu (ARO) 25,0 -- 1.27,2ake xx
9. 11v t AH Höstdröm / niilo (ARO) 25,2a -- 1.27,3ake
10. 7v o Tohina / Aleksi (SS) 25,8 -- 1.27,5ake
11. 7v t Valtarian Rosantti / Mila (Carbonara) 1.25,1 -- 1.27,6ake xx
11v t AH Kirirytmi / esko (ARO) 25,4a -- hml
Ryhmä B
1. 10v t Liekitär CG / kyösti (ARO) 26,0 -- 1.26,1ake
2. 11v o AH Vipunen / Leevi (North) 26,3 -- 1.26,2ake x
3. 9v t Startin Resistanssi / Verner (Blvd) 26,3ke -- 1.26,2ake xx
4. 9v o Kekan Tosiroihu / Stig (Team Ninitra) 26,3akp -- 1.26,6ake
5. 6v t Wimmoisa / Petri (Team Ninitra) 26,5ake -- 1.27,2ake
6. 8v o Roudan Uskomaton / Jaana (CAR) 26,3aly -- 1.27,2ake
7. 6v o Purnin Välke / Mariella (SRR) 1.26,8aly -- 1.27,2ake
8. 5v t Hiskin Parma / T Haavisto (KRS) 26,8ake -- 1.27,3ake
9. 10v t Simoran Välke / kitte (ARO) 26,2 -- 1.27,3ake
10. 6v t Martha Eldig / (StRa) 26,8ake -- 1.27,5ake
11. 6v o Roudan Lusiveri / Esa (Blvd) 26,4akp -- 1.27,6ake
Lähtö 9. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 2100m
Ryhmä A
1. 11v t Miss Jaquar / Laura (SRR) 1.10,5 -- 1.12,2ake
2. 6v o Fabio Snilli / mikko (SnRa) 11,5a -- 1.12,3ake x
3. 8v t Fiona Snilli / Mariella (SRR) 1.10,9 -- 1.12,4ake x
4. 8v o Static Ach / sampo (ARO) 10,5a -- 1.12,5ake
5. 9v t Lita's Délicieux / Amy (Blvd) 10,8aly -- 1.12,6ake
6. 8v t Hopscotch Ach / esko (ARO) 10,6a -- 1.13,1ake
7. 7v t Madcap Precious / nikke (SnRa) 11,9a -- 1.13,3ake
8. 12v o Gambit Ach / saana (ARO) 10,0 -- 1.13,3ake
9. 7v o Giuseppe North / Olli (Carbonara) 1.11,5 -- 1.13,5ake xx
10. 8v o Abracadabra EW / David (Blvd) 10,4aly -- 1.13,5ake
9v o Doozer North / onni (ARO) 10,3a -- k
9v o Cosmic Alfa / Lucas (Blvd) 10,2aly -- hll
Ryhmä B
1. 7v o Call Me Idiot Duán / Markus (Carbonara) 1.11,5 -- 1.12,2ake
2. 6v o Pride Flirt / Enni (Carbonara) 1.11,1 -- 1.12,3ake
3. 9v o Dmitry Gone / Saku (Blvd) 11,2aly -- 1.12,4ake
4. 10v o Firebird Ach / jaakko (ARO) 11,2 -- 1.12,4ake
5. 6v o Eclipse Boost / Marle (Blvd) 11,0aly -- 1.12,6ake
6. 6v t She's Always Ready / meeri (SnRa) 11,4a -- 1.13,1ake
7. 8v t Passiod Sarqy / Kiia (Carbonara) 1.11,3 -- 1.13,4ake
8. 8v t Giselle Duán / antti (SnRa) 11,1a -- 1.13,4ake
9. 9v o Street Jam / sami (ARO) 11,2a -- 1.13,5ake
10. 7v t Gianna North / Markus (North) 11,5 -- 1.13,5ake xx
12v o Batlou of Son / (StRa) 11,0aly -- hpl
7v t Spiteful S Ace / Mika (North) 11,4 -- hml
Ryhmä C
1. 9v o Cadillac Snilli / olli (SnRa) 12,1a -- 1.13,2ake
2. 6v t Wind Wei Hoop / Mila (Carbonara) 1.13,9 -- 1.13,2ake x
3. 6v t Sparrow Ach / janne (ARO) 13,6a -- 1.13,3ake
4. 6v o Cry Me a River / Mari P. (Susiraja) 12,3akp -- 1.13,4ake
5. 5v t Idalee North / Sanni (North) 13,2 -- 1.13,4ake x
6. 10v t Empress Ach / pippa (ARO) 11,0 -- 1.13,6ake
7. 6v t Rolls-Royce Silver Seraph / Dea (AG) 13,4ake -- 1.14,1ake x
8. 4v o Expendable Ach / santtu (ARO) 13,2a -- 1.14,2ake
9. 9v o Halo Speed / markus (SnRa) 12,2a -- 1.14,3ake x
10. 5v o Call 911 Now / Marianna (Carbonara) 1.12,4 -- 1.14,3ake
11. 7v o Fangoso North / Leevi (North) 13,2 -- 1.14,4ake
12. 9v t Blueberry Burn / aleksi (ARO) 13,5 -- 1.14,5ake
Ryhmä D
1. 4v t My Breach / Dea (AG) 14,3akp -- 1.14,2ake
2. 11v o Nightsky AGR / tuse (ARO) 13,1 -- 1.14,4ake
3. 7v t Extreme North / alan (ARO) 14,2 -- 1.14,5ake
4. 4v t Carbonara's Duckstar / Arttu (Carbonara) 1.13,3 -- 1.14,5ake
5. 9v o Born To Be Best / Joonas (CAR) 14,1ke -- 1.15,1ake
6. 5v t My Broadway Show / Jaana (CAR) 14,2akp -- 1.15,3ake
7. 5v t Deepen Feel / Lassi (North) 14,5 -- 1.15,3ake
8. 6v t Havana North / Hannu (North) 14,1 -- 1.15,4ake
9. 9v o Gatling Burn / Stig (Team Ninitra) 13,3ake -- 1.15,5ake x
10. 4v t Imagine North / emma (SnRa) 13,2a -- 1.15,6ake
9v t Last Rum / Pirkka (Team Ninitra) 13,4aly -- hll
Ryhmä E
1. 4v o Deepen So Not / Leo (North) 14,5 -- 1.14,2ake
2. 9v t Goldie North / Pipsa (Team Ninitra) 14,5akp -- 1.14,3ake xx
3. 8v t Viper Demo / Agatha (Team Ninitra) 14,3aly -- 1.14,5ake
4. 5v o Morrison North / Marko (Team Ninitra) 14,9aly -- 1.15,2ake
5. 5v o Ivory North / Mari (North) 14,2 -- 1.15,2ake xx
6. 5v o Walter Gone / Verneri (Team Ninitra) 14,1aly -- 1.15,2ake xx
7. 6v o Lacthes Gone / harri (SnRa) 14,1a -- 1.15,6ake
8. 10v o Vertigo Ach / turo (ARO) 14,0 -- 1.15,6ake xx
9v o Ringmaster Ach / veli (ARO) 14,1 -- hpl
5v t Lilith North / Maikku (Team Ninitra) 14,2ake -- hml
Lähtö 10. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 2100m
Ryhmä A
1. 9v o Simsalabim I.F. / jani (SnRa) 21,5a -- 1.23,1ake
2. 14v o AH Damisson / oona (ARO) 21,0 -- 1.23,2ake
3. 7v o Iki-Väinö / meeri (SnRa) 21,2a -- 1.23,5ake x
4. 8v o Pirun Kartturi / Eero (Blvd) 21,8aly -- 1.23,6ake
5. 6v t Savimaan Sara / Marianna (Carbonara) 1.21,8 -- 1.24,2ake xx
6. 8v o Purnin Primus / sentti (ARO) 21,8a -- 1.24,3ake
7. 13v o AH Ukkonen / santtu (ARO) 21,5 -- 1.24,3ake
8. 11v t AH Pikku-Lootus / kustaa (ARO) 21,4 -- 1.24,5ake
9. 9v o Tierra's Derek / (StRa) 20,6ly -- 1.24,5ake
10v o Viskari / sami (ARO) 20,6 -- hml
13v t AH Harhakuva / riku (ARO) 20,2 -- hml
Ryhmä B
1. 7v o Valtarian Vänrikki / Mila (Carbonara) 1.22,1 -- 1.24,3ake x
2. 10v o Saltan Rigidi / Ismo (Blvd) 21,3aly -- 1.24,4ake x
3. 9v t Iki-Viola / Mariella (SRR) 1.22,4ake -- 1.24,5ake xx
4. 8v t LR's Mieletön Inka / Arttu (Carbonara) 1.22,0 -- 1.24,5ake
5. 11v o Ilmori / Tapani (SS) 22,1 -- 1.24,5ake x
6. 12v o Iki-Jesperi / tuomo (ARO) 23,6 -- 1.24,5ake x
7. 8v o Tontun Töppänä / Markus (Carbonara) 1.21,5 -- 1.24,5ake xx
8. 10v t Valtarian Kirpaus / katrin (SnRa) 22,9a -- 1.25,1ake
9. 12v o Kuunkajo / Pentti (Team Ninitra) 22,0aly -- 1.25,3ake x
10. 7v t Iki-Ipana / Olli (Carbonara) 1.22,0 -- 1.25,3ake xx
11. 10v t Kekan Varjokiri / Hannu (Blvd) 23,6aly -- 1.25,5ake
Ryhmä C
1. 10v o O.R. Roihun Roomeo / Lucas (Blvd) 23,1aly -- 1.24,1ake
2. 10v t Kekan Tosirakkaus / Antero (Team Ninitra) 24,1aly -- 1.24,1ake
3. 10v o Ransu Rohkea / Leevi (North) 24,3 -- 1.24,2ake
4. 7v o Eevertti I.F. / johan (SnRa) 23,3a -- 1.24,3ake xx
5. 11v o Canditaatti EW / Arto (Blvd) 24,5ake -- 1.24,4ake
6. 9v o EP Otus / sampo (ARO) 24,0 -- 1.24,4ake x
7. 9v t O.R.Sonetti / Alex (Team Ninitra) 23,4ake -- 1.25,1ake
8. 7v o AH Illuusio / aksu (ARO) 24,1 -- 1.25,3ake
9. 7v t Purnin Kipuna / Mika (North) 24,2 -- 1.25,4ake
10. 11v o O.R. Roihun Ikaros / Mikko (Blvd) 23,1aly -- 1.25,6ake
Säännöt
— Rajoittamaton määrä hevosia / lähtö / omistaja. Lähdöt jaetaan tarvittaessa useisiin ryhmiin.
— 2-vuotiaat lämminveriset ja 3-vuotiaat kylmäveriset vain omiin lähtöihinsä.
— Osallistumismuoto: 2v o Koni / Ohjastaja (Seura) 10,0
— Laita viestiisi vain omat osallistumisesi, ÄLÄ siis kopioi edellisiä viestejä!
Lähdöt
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 2100m
Lähtö 2. Ryhmäajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 2100m
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 2100m
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 2100m
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 17,0-19,9, 2100m
Lähtö 6. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 27,0-29,9, 2100m
Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-16,9, 2100m
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-26,9, 2100m
Lähtö 9. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 2100m
Lähtö 10. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 2100m
Palkinnot
Lähdöt 1-2: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
Lähdöt 3-10: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Rutiinilähdöissä hyväksytyn juoksun tehneille 50ve
Tulokset
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 2100m
Ryhmä A
1. 2v t Arclight Ach / klaus (ARO) 16,3a -- 1.18,4ake
2. 2v o OR'Filiocus / meeri (SnRa) 19,5 -- 1.18,4ake
3. 2v t OR's Toxic Shewolf / Mila (Carbonara) 1.20,2 -- 1.18,6ake
4. 2v o Deadpool Ach / vertti (ARO) 17,2a -- 1.19,2ake x
5. 2v t She's My Fabiola / Jaana (CAR) 1.19,3ly -- 1.19,6ake
6. 2v o Raptor V.R / tammi (ARO) 19,3a -- 1.19,6ake
7. 2v t Ghost of Iris Duán / Arttu (Carbonara) 1.19,8 -- 1.20,2ake
8. 2v o Fox the Snilli / kalle (SnRa) 18,1 -- 1.20,4ake
9. 2v t Carbonara's Quantum Babe / Marianna (Carbonara) 1.17,6 -- 1.20,5ake
10. 2v t Octavia North / Olli (Carbonara) 1.18,3 -- 1.20,5ake
2v t OR' Golden Debra / Markus (Carbonara) 1.17,1 -- hyl
2v t Firestone Ach / martti (ARO) 19,4 -- hll
Ryhmä B
1. 2v t Melody Ach / jere (ARO) 20,4a -- 1.19,1ake x
2. 2v t Deepen Close To Me / Leevi (North) ei en. -- 1.19,2ake x
3. 2v t Bermuda Ach / ooke (ARO) 21,4a -- 1.19,3ake x
4. 2v t Lazy May North / Mika (North) ei en. -- 1.19,4ake
5. 2v t Dragonfire Ach / vilma (ARO) 21,4a -- 1.20,3ake
6. 2v o Live For Ever North / Lassi (North) ei en. -- 1.20,4ake
7. 2v o Looking Good North / Markus (North) ei en. -- 1.21,2ake
8. 2v o Loud Sound North / Mari (North) ei en. -- 1.21,2ake
9. 2v o Like A Star North / Sanni (North) ei en. -- 1.21,3ake
10. 2v t Lovestory North / Hannu (North) ei en. -- 1.21,4ake x
2v o Harkness Ach / aksu (ARO) 20,1a -- hpl
Lähtö 2. Ryhmäajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 2100m
Ryhmä A
1. 3v t AH Balleriina / vilma (ARO) 34,2 -- 1.35,2ake
2. 3v o Carbonaran Ponsori / Olli (Carbonara) 1.33,1 -- 1.35,4ake
3. 3v t O.R. Roihun Arki / Marianna (Carbonara) 1.32,5 -- 1.35,5ake
4. 3v o O.R. Pilotti / Markus (Carbonara) 1.30,5 -- 1.36,6ake
5. 3v o Carbonaran Neropatti / Arttu (Carbonara) 1.34,4 -- 1.36,6ake
6. 3v t O.R. Serpentiini / Pertti P. (Blvd) 31,6aly -- 1.37,2ake
7. 3v o AH Tulimyrsky / ooke (ARO) 33,3a -- 1.37,3ake xx
8. 3v o AH Leimu / jonttu (ARO) 34,4a -- 1.37,3ake
9. 3v o AH Vieteri / Kaarlo L. (Blvd) 34,6ke -- 1.37,4ake
3v o Hulmun Hurmuri / Topi H. (Blvd) 34,5ake -- hpl
Ryhmä B
1. 3v o AH Kirivelho / vertti (ARO) 34,2a -- 1.36,2ake
2. 3v o Valtarian Zeta / tommi (ARO) 35,3a -- 1.36,3ake
3. 3v o Carbonaran Lumiori / Marle K. (Blvd) 36,6ake -- 1.36,5ake
4. 3v t Valtarian Kajotar / tammi (ARO) 39,2a -- 1.36,6ake x
5. 3v o AH Hösttroll / martti (ARO) 36,4 -- 1.37,2ake x
6. 3v t AH Tulinoita / tiitu (ARO) 40,5a -- 1.37,4ake
7. 3v t O.R. Safiiri / Antti T. (Blvd) 36,2aly -- 1.38,2ake
8. 3v o AH Roihu / jere (ARO) 35,6a -- 1.38,5ake
9. 3v o O.R.Kommodori / Raakel (Team Ninitra) 38,3ake -- 1.38,5ake
Ryhmä C
1. 3v o Prinsovak / Pertti J. (Susiraja) 46,5ke -- 1.40,2ake
2. 3v o Villiveli / Jose (Team Ninitra) 41,3ake -- 1.40,3ake x
3. 3v o Nopsa Nemesis / Leevi (North) ei en. -- 1.40,3ake
4. 3v o Snillin Taikuri / meeri (SnRa) ei enn. -- 1.41,3ake
5. 3v t O.R.Varjopiirre / Verneri (Team Ninitra) 43,3ake -- 1.41,4ake x
6. 3v t Ennustus / Agatha (Team Ninitra) 41,5ake -- 1.41,4ake
7. 3v t O.R. Keisarinna / janne (ARO) ei enn -- 1.41,6ake
8. 3v t Carbonaran Rallatus / Mila (Carbonara) ei enn. -- 1.42,2ake
3v o O.R. Kapteeni / jussi (aro) ei enn -- k
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 2100m
RUTIINI
1. 6v t Eclair SH / Scandic Stables C (HCT) 20,5ke -- 1.18,4ake
2. 6v t Jolie SH / Scandic Stables B (HCT) 20,5ake -- 1.19,4ake
6v t Exotic Jingle SH / Scandic Stables A (HCT) 20,3ke -- hll
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 2100m
Ryhmä A
1. 8v o Kekan Tulihiili / alan (ARO) 30,2 -- 1.30,1ake x
2. 6v o Tulensisu / Mika (North) 30,2 -- 1.30,1ake
3. 6v o Tahon Jokeri / Tuomas (Blvd) 30,5aly -- 1.30,4ake
4. 8v o Uljas ritari SH / Scandic Stables C (HCT) 30,4ake -- 1.31,3ake xx
5. 5v o Purnin Grudi / Iiro (Blvd) 30,2ake -- 1.31,4ake
6. 4v o K.B. Samooja / Olli (Carbonara) 1.30,5 -- 1.31,5ake xx
7. 4v o Carbonaran Ilmarinen / Marianna (Carbonara) 1.30,2 -- 1.32,3ake x
8. 5v t Snillin Taiga / kalle (SnRa) 30,6a -- 1.32,4ake
9. 8v t Meriheinä SH / Scandic Stables D (HCT) 30,2ake -- 1.32,4ake
8v o Varakiri / Tauno (Blvd) 30,1ake -- hml
Ryhmä B
1. 4v t Carbonaran Fiina / Dea (AG) 31,1ake -- 1.32,3ake
2. 7v o Kastettu kultaa SH / Scandic Stables A (HCT) 32,5ke -- 1.32,3ake x
3. 4v t Tuulia I.F. / Petra (CAR) 31,5ke -- 1.32,4ake
4. 8v t Suloinen marja SH / Scandic Stables E (HCT) 31,2ake -- 1.33,2ake
5. 4v t Helisemässä / markus (SnRa) 31,3a -- 1.33,4ake
6. 4v o Carbonaran Matriksi / harri (SnRa) 31,5 -- 1.33,6ake
7. 5v o Tulenkomia / Lassi (North) 31,0 -- 1.34,1ake x
8. 4v t Erkinheimon Karhuneiti / Toni T. (Blvd) 31,5ake -- 1.34,5ake
8v o AH Veijari / henri (ARO) 31,1 -- hll
4v o Edlan Onni / Terho R. (Blvd) 31,5ke -- hyl
Ryhmä C
1. 4v t Purnin Opaali / Nooa (Team Ninitra) 32,3ake -- 1.32,2ake
2. 4v o AH Lapinukko / nate (ARO) 33,5 -- 1.32,2ake xx
3. 5v o Mönsteri / mika (SnRa) 32,4a -- 1.32,3ake x
4. 6v t AH Kirileikki / harri (ARO) 33,5 -- 1.33,4ake
5. 4v o Raikulipoika / Leevi (North) 32,4 -- 1.33,6ake
6. 4v t AH Vanamo / Mariella (SRR) 1.32,0ake -- 1.33,6ake
7. 4v t AH Lapinloitsu / meri (ARO) 32,3 -- 1.34,3ake
8. 10v o AH Tulikiri / tapio (ARO) 32,1 -- 1.34,3ake x
9. 4v t Ikiaika I.F. / misery. (CAR) 33,6ke -- 1.34,5ake
10. 9v o AH Pakkaspoika / arno (ARO) 32,1 -- 1.34,5ake
Ryhmä D
1. 4v t AH Sirutar / onni (ARO) 35,4 -- 1.36,3ake xx
2. 5v o Snillin Yökiitäjä / meeri (SnRa) ei enn. -- 1.36,4ake
3. 4v o K.B. Murheenkryyni / Mila (Carbonara) 1.42,2 -- 1.36,4ake x
4. 6v t Kimosa I.F. / misery. (CAR) 33,1 -- 1.37,4ake xx
5. 4v t Lempisalmari / Kaija (Team Ninitra) 36,1ake -- 1.37,5ake
6. 4v o Tohinan Jokeripokeripoks / Arttu (Carbonara) 1.43,8 -- 1.38,2ake xx
7. 6v o AH Cherokee / mikko (ARO) 37,2 -- 1.38,2ake
8. 4v t Himmeli I.F. / Saija (Team Ninitra) 37,5ake -- 1.38,2ake
9. 8v o Jään sinisen SH / Scandic Stables B (HCT) 34,2ke -- 1.38,3ake xx
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 17,0-19,9, 2100m
Ryhmä A
1. 7v t Swanton Ach / josse (ARO) 17,2 -- 1.17,1ake
2. 3v t Rocktrix Ach / meeri (SnRa) 17,3a -- 1.17,2ake
3. 3v t Karma North / Niko (North) 17,4 -- 1.17,2ake xx
4. 4v o Jonathan North / Mika (North) 17,3 -- 1.17,3ake x
5. 3v t OR'Paranormal Princess / Juuso (Blvd) 17,6aly -- 1.17,4ake x
6. 4v t Charolain Down Q'91 / Silja (CAR) 17,3ake -- 1.17,4ake x
7. 3v o Jaguar XJS / Ville K. (Susiraja) 17,2ake -- 1.18,4ake
8. 4v o Getaway Demo / Topias (Blvd) 17,5ake -- 1.18,5ake x
9. 4v o Junior North / Leevi (North) 17,2 -- 1.18,5ake
10. 7v t Honey Queen Derby / Henna (Blvd) 17,8aly -- 1.18,5ake
4v o Am I Idiot Duán / Lotta V. (Susiraja) 17,5aly -- hpl
6v o Chicago Ach / noora (ARO) 17,0 -- hll
Ryhmä B
1. 4v t Carolina Snilli / emma (SnRa) 18,8a -- 1.17,1ake
2. 3v o Kazou North / Mari (North) 18,5 -- 1.17,3ake
3. 4v o Starscream Ach / Jutta (SRR) 1.18,1 -- 1.17,4ake
4. 4v o Rockall / Henri (Team Ninitra) 17,4ke -- 1.17,6ake
5. 3v t Zoyechka / Pertti J. (Susiraja) 18,3aly -- 1.17,6ake
6. 7v o Beau Black SH / Scandic Stables F (HCT) 17,2ake -- 1.18,2ake
7. 3v t Keep Up North / Sanni (North) 18,3 -- 1.18,2ake
8. 3v o In Trouble North / Marinanna (Carbonara) 1.17,0 -- 1.18,4ake xx
9. 7v t Madame Magnifique SH / Scandic Stables H (HCT) 17,5ake -- 1.18,4ake
10. 3v t Scoopin Candies / Olli (Carbonara) 1.17,2 -- 1.18,5ake
3v o Wacky Habit / Laura (SRR) 1.18,3ake -- hll
Ryhmä C
1. 4v o Jolly Jumper North / Hannu (North) 18,1 -- 1.18,3ake
2. 3v o Stack Lee / Markus (North) 18,1 -- 1.18,3ake
3. 3v t OR'Pénélope Ice / Johan (Blvd) 18,6aly -- 1.18,5ake xx
4. 3v o Deepen Hard Rock / Lassi (North) 18,1 -- 1.18,5ake
5. 6v o Dominator SH / Scandic Stables A (HCT) 18,3ake -- 1.18,6ake
6. 3v t OR'Secret Galaxy / Toni (Blvd) 18,8ke -- 1.19,1ake
7. 7v o Bon Vivant SH / Scandic Stables G (HCT) 18,7ke -- 1.19,1ake
8. 6v o Speeding Thunder SH / Scandic Stables B (HCT) 19,9ke -- 1.19,5ake
9. 4v t My Ghost Dancer / Lotta (CAR) 18,2ke -- 1.19,6ake
10. 3v t Jelly Bean North / Arttu (Carbonara) 1.18,5 -- 1.19,6ake
4v t One Of Us / misery. (CAR) 18,4ake -- k
Ryhmä D
1. 7v t A La Mode SH / Scandic Stables I (HCT) 19,3ke -- 1.18,1ake
2. 3v t Kiss Me North / Miika (North) 19,3 -- 1.18,1ake
3. 6v t Belle SH / Scandic Stables C (HCT) 19,1ake -- 1.18,2ake xx
4. 3v o Romeparisnewyork / Tapani (SS) 19,1 -- 1.18,3ake
5. 3v t Payback Ach / siili (ARO) 19,1 -- 1.18,4ake
6. 6v o Baiard SH / Scandic Stables E (HCT) 19,6ke -- 1.18,5ake
7. 4v o He's My Idiot / Mariella (SRR) 1.19,3 -- 1.19,2ake
8. 3v t Get My Destiny / Prisilla (CAR) 19,1aly -- 1.19,2ake
9. 3v t Ghost of Iris Duán / Mila (Carbonara) 1.19,8 -- 1.19,4ake
7v t Salt N' Spicy SH / Scandic Stables D (HCT) 19,4ake -- k
3v t Tacky Habit / Aleksi (SS) 19,4 -- hml
Lähtö 6. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 27,0-29,9, 2100m
Ryhmä A
1. 7v t Kuunsäde SH / Scandic Stables C (HCT) 27,3ake -- 1.27,2ake xx
2. 10v o AH Bardi / Toni (Blvd) 27,2ake -- 1.27,2ake x
3. 8v t AH Kuuratar / Henna (Blvd) 27,2ke -- 1.27,3ake
4. 6v o Huliwili I.F. / Joonas (CAR) 27,4ake -- 1.27,4ake
5. 8v t Rinsessa I.F. / Sanna (CAR) 27,2ke -- 1.27,5ake
6. 8v t Makella E.O / olli (SnRa) 27,4a -- 1.27,5ake xx
7. 6v t Elviira / Mariella (SRR) 1.27,2ake -- 1.27,5ake x
8. 10v o Savun Haavepoika / veli (ARO) 27,4a -- 1.27,6ake xx
9. 8v t Snillin Herttuatar / meeri (SnRa) 27,0a -- 1.28,5ake
5v t Hurlumhei I.F. / Tomi (Blvd) 27,3ake -- k
8v t AH Kirityttö / Lassi (North) 27,0 -- hpl
Ryhmä B
1. 5v o Snillin Tukkijätkä / markus (SnRa) 28,1a -- 1.28,1ake
2. 7v o Hopea sotilas SH / Scandic Stables A (HCT) 29,3ke -- 1.28,2ake
3. 5v t Vakkel-Jente / (StRa) 28,1ke -- 1.28,3ake
4. 7v o AH Hiippari / Leevi (North) 28,3 -- 1.28,4ake
5. 6v o Purnin Kuumotus / Stefan (Team Ninitra) 28,1ake -- 1.29,3ake
6. 8v t Hulabaloo I.F. / Micke (CAR) 28,2ke -- 1.29,4ake
7. 7v t Hopeinen kevään SH / Scandic Stables B (HCT) 28,4ake -- 1.29,5ake
8. 7v o Purnin Flirtti / jonne (ARO) 28,2 -- 1.29,5ake
9. 5v t Siro-Parma / jani (SnRa) 28,2a -- 1.29,5ake
10. 5v t Simpsakka Sisu / Tapani (SS) 28,4 -- 1.29,6ake x
Ryhmä C
1. 5v t Purnin Jaspis / Maikku (Team Ninitra) 29,1ake -- 1.29,1ake
2. 4v o Duanin Timantti / Jarmo K. (Blvd) 29,3ke -- 1.29,3ake
3. 5v o AH Harhautus / olli (ARO) 29,4 -- 1.29,5ake
4. 4v t Kundin Friidu / Hannu (North) 29,3 -- 1.29,5ake
5. 9v o AH Ässä / tiina (ARO) 29,7 -- 1.30,4ake x
6. 5v t AH Höstlik / assi (ARO) 29,2 -- 1.30,4ake
7. 7v t Tulenvire / Mika (North) 29,2 -- 1.30,4ake
8. 5v t AH Villitär / simo (ARO) 29,9 -- 1.30,6ake
6v t Tuliroihu I.F. / Mirella (CAR) 29,2ake -- hll
5v t Vektoriini B / Pertti (Blvd) 29,5ake -- hpl
Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-16,9, 2100m
Ryhmä A
1. 7v o Brilliant My / Meeri (CAR) 15,2aly -- 1.15,2ake
2. 5v o Royal Inferia B / Roope (Blvd) 15,2ake -- 1.15,2ake
3. 6v t High High Ach / jonttu (ARO) 15,4a -- 1.15,2ake xx
4. 8v o Thunder Ach / tiina (ARO) 15,3 -- 1.15,3ake
5. 6v o Roulette SH / Scandic Stables D (HCT) 15,2ake -- 1.15,4ake
6. 6v o Hooray North / Leevi (North) 15,3 -- 1.15,5ake
7. 4v t Dorian Gone / Lassi (North) 15,5 -- 1.15,6ake xx
8. 5v t Ice Cold North / Mika (North) 15,1 -- 1.16,2ake x
9. 6v o Hotline / Jaakko (Team Ninitra) 15,1ake -- 1.16,4ake x
10. 6v t Hibiscus Ach / Kaija (Team Ninitra) 15,0aly -- 1.16,5ake x
11. 9v t I Win North / Raakel (Team Ninitra) 15,2ake -- 1.16,6ake
Ryhmä B
1. 5v o Hellomarylou / Stefan (Team Ninitra) 15,3aly -- 1.15,1ake
2. 3v o GaGaGay Gue / Mila (Cabronara) 1.16,8 -- 1.15,1ake x
3. 8v o If U Want / Mirella (CAR) 15,0ke -- 1.15,3ake xx
4. 7v o Victor SH / Scandic Stables B (HCT) 16,2ake -- 1.15,3ake
5. 9v o Revolver Gone / aleksi (ARO) 15,2 -- 1.15,3ake x
6. 4v t Idiotic Trouble Tuning / Mari P. (Susiraja) 16,2aly -- 1.15,5ake
7. 9v o Last Passion / Jose (Team Ninitra) 15,3ake -- 1.16,4ake
8. 7v o Platinum Scar SH / Scandic Stables A (HCT) 16,9aly -- 1.16,4ake x
9. 8v o Downthehatch / ilmari (ARO) 15,1 -- 1.16,5ake
10. 7v t Freedom SH / Scandic Stables C (HCT) 16,2ake -- 1.16,6ake xx
11. 8v t Platinumitis / Petri (Team Ninitra) 15,2ke -- 1.16,6ake
Ryhmä C
1. 5v t Citrus My / meeri (SnRa) 16,9 -- 1.16,2ake
2. 4v o Dream Lord Ace / naatti (ARO) 16,5a -- 1.16,3ake
3. 4v t Psylocke Ach / mauno (ARO) 16,4a -- 1.16,3ake x
4. 5v t Hot Cheetah / Tapani (SS) 16,5 -- 1.16,4ake
5. 6v t Gue Capucine / Micke (CAR) 16,9ke -- 1.17,1ake
6. 4v t Firestar Ach / mikko (ARO) 16,8 -- 1.17,3ake
7. 9v t Good Impression / Matti (Blvd) 16,9ake -- 1.17,4ake
8. 5v t Born To Be Rich / Pete (CAR) 16,3akp -- 1.17,4ake
3v o Charizard Ros / Arttu (Carbonara) 1.16,2 -- hll
4v o Shoot The Duck / Hannu (North) 16,5 -- hyl
Ryhmä D
1. 2v t Arclight Ach / klaus (ARO) 16,3a -- 1.16,2ake
2. 6v o Lamaro King Derby / Tarmo (Blvd) 16,5ake -- 1.16,3ake
3. 10v t Drug Queen / Peter (Blvd) 16,0ake -- 1.16,3ake xx
4. 3v t Kayce North / Markus (North) 16,5 -- 1.16,4ake
5. 5v o Lindie's Lou / Nooa (Team Ninitra) 16,9ke -- 1.16,5ake
6. 5v o Winterday AGR / asse (ARO) 16,0 -- 1.16,6ake
7. 4v o Brooklyn Burn / Saija (Team Ninitra) 16,4ly -- 1.16,6ake
8. 6v t Shirley Duán / Kaarlo (Team Ninitra) 16,5ake -- 1.17,1ake
9. 3v o OR'Cyanide Hero / Lucas (Blvd) 16,5aly -- 1.17,4ake x
10. 4v t Sugarloaf / Pekka (Team Ninitra) 16,4aly -- 1.17,5ake
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-26,9, 2100m
Ryhmä A
1. 6v t Aarnivalkea / antti (SnRa) 25,1a -- 1.26,1ake
2. 11v o AH Poppamies / Seppo (Blvd) 25,2ake -- 1.26,2ake x
3. 10v t AH Tilda / hanni (ARO) 25,2 -- 1.26,3ake x
4. 8v t D. Dinkeli / Sofia (Blvd) 25,1akp -- 1.26,5ake x
5. 6v t Guen Uniikki / Eemil (Blvd) 25,1ake -- 1.26,5ake x
6. 6v o Snillin Killermo / meeri (SnRa) 25,3a -- 1.26,6ake
7. 6v t Roudan Tulitar / kalle (SnRa) 25,5 -- 1.27,2ake xx
8. 10v t Savun Varjotar / hannu (ARO) 25,0 -- 1.27,2ake xx
9. 11v t AH Höstdröm / niilo (ARO) 25,2a -- 1.27,3ake
10. 7v o Tohina / Aleksi (SS) 25,8 -- 1.27,5ake
11. 7v t Valtarian Rosantti / Mila (Carbonara) 1.25,1 -- 1.27,6ake xx
11v t AH Kirirytmi / esko (ARO) 25,4a -- hml
Ryhmä B
1. 10v t Liekitär CG / kyösti (ARO) 26,0 -- 1.26,1ake
2. 11v o AH Vipunen / Leevi (North) 26,3 -- 1.26,2ake x
3. 9v t Startin Resistanssi / Verner (Blvd) 26,3ke -- 1.26,2ake xx
4. 9v o Kekan Tosiroihu / Stig (Team Ninitra) 26,3akp -- 1.26,6ake
5. 6v t Wimmoisa / Petri (Team Ninitra) 26,5ake -- 1.27,2ake
6. 8v o Roudan Uskomaton / Jaana (CAR) 26,3aly -- 1.27,2ake
7. 6v o Purnin Välke / Mariella (SRR) 1.26,8aly -- 1.27,2ake
8. 5v t Hiskin Parma / T Haavisto (KRS) 26,8ake -- 1.27,3ake
9. 10v t Simoran Välke / kitte (ARO) 26,2 -- 1.27,3ake
10. 6v t Martha Eldig / (StRa) 26,8ake -- 1.27,5ake
11. 6v o Roudan Lusiveri / Esa (Blvd) 26,4akp -- 1.27,6ake
Lähtö 9. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 2100m
Ryhmä A
1. 11v t Miss Jaquar / Laura (SRR) 1.10,5 -- 1.12,2ake
2. 6v o Fabio Snilli / mikko (SnRa) 11,5a -- 1.12,3ake x
3. 8v t Fiona Snilli / Mariella (SRR) 1.10,9 -- 1.12,4ake x
4. 8v o Static Ach / sampo (ARO) 10,5a -- 1.12,5ake
5. 9v t Lita's Délicieux / Amy (Blvd) 10,8aly -- 1.12,6ake
6. 8v t Hopscotch Ach / esko (ARO) 10,6a -- 1.13,1ake
7. 7v t Madcap Precious / nikke (SnRa) 11,9a -- 1.13,3ake
8. 12v o Gambit Ach / saana (ARO) 10,0 -- 1.13,3ake
9. 7v o Giuseppe North / Olli (Carbonara) 1.11,5 -- 1.13,5ake xx
10. 8v o Abracadabra EW / David (Blvd) 10,4aly -- 1.13,5ake
9v o Doozer North / onni (ARO) 10,3a -- k
9v o Cosmic Alfa / Lucas (Blvd) 10,2aly -- hll
Ryhmä B
1. 7v o Call Me Idiot Duán / Markus (Carbonara) 1.11,5 -- 1.12,2ake
2. 6v o Pride Flirt / Enni (Carbonara) 1.11,1 -- 1.12,3ake
3. 9v o Dmitry Gone / Saku (Blvd) 11,2aly -- 1.12,4ake
4. 10v o Firebird Ach / jaakko (ARO) 11,2 -- 1.12,4ake
5. 6v o Eclipse Boost / Marle (Blvd) 11,0aly -- 1.12,6ake
6. 6v t She's Always Ready / meeri (SnRa) 11,4a -- 1.13,1ake
7. 8v t Passiod Sarqy / Kiia (Carbonara) 1.11,3 -- 1.13,4ake
8. 8v t Giselle Duán / antti (SnRa) 11,1a -- 1.13,4ake
9. 9v o Street Jam / sami (ARO) 11,2a -- 1.13,5ake
10. 7v t Gianna North / Markus (North) 11,5 -- 1.13,5ake xx
12v o Batlou of Son / (StRa) 11,0aly -- hpl
7v t Spiteful S Ace / Mika (North) 11,4 -- hml
Ryhmä C
1. 9v o Cadillac Snilli / olli (SnRa) 12,1a -- 1.13,2ake
2. 6v t Wind Wei Hoop / Mila (Carbonara) 1.13,9 -- 1.13,2ake x
3. 6v t Sparrow Ach / janne (ARO) 13,6a -- 1.13,3ake
4. 6v o Cry Me a River / Mari P. (Susiraja) 12,3akp -- 1.13,4ake
5. 5v t Idalee North / Sanni (North) 13,2 -- 1.13,4ake x
6. 10v t Empress Ach / pippa (ARO) 11,0 -- 1.13,6ake
7. 6v t Rolls-Royce Silver Seraph / Dea (AG) 13,4ake -- 1.14,1ake x
8. 4v o Expendable Ach / santtu (ARO) 13,2a -- 1.14,2ake
9. 9v o Halo Speed / markus (SnRa) 12,2a -- 1.14,3ake x
10. 5v o Call 911 Now / Marianna (Carbonara) 1.12,4 -- 1.14,3ake
11. 7v o Fangoso North / Leevi (North) 13,2 -- 1.14,4ake
12. 9v t Blueberry Burn / aleksi (ARO) 13,5 -- 1.14,5ake
Ryhmä D
1. 4v t My Breach / Dea (AG) 14,3akp -- 1.14,2ake
2. 11v o Nightsky AGR / tuse (ARO) 13,1 -- 1.14,4ake
3. 7v t Extreme North / alan (ARO) 14,2 -- 1.14,5ake
4. 4v t Carbonara's Duckstar / Arttu (Carbonara) 1.13,3 -- 1.14,5ake
5. 9v o Born To Be Best / Joonas (CAR) 14,1ke -- 1.15,1ake
6. 5v t My Broadway Show / Jaana (CAR) 14,2akp -- 1.15,3ake
7. 5v t Deepen Feel / Lassi (North) 14,5 -- 1.15,3ake
8. 6v t Havana North / Hannu (North) 14,1 -- 1.15,4ake
9. 9v o Gatling Burn / Stig (Team Ninitra) 13,3ake -- 1.15,5ake x
10. 4v t Imagine North / emma (SnRa) 13,2a -- 1.15,6ake
9v t Last Rum / Pirkka (Team Ninitra) 13,4aly -- hll
Ryhmä E
1. 4v o Deepen So Not / Leo (North) 14,5 -- 1.14,2ake
2. 9v t Goldie North / Pipsa (Team Ninitra) 14,5akp -- 1.14,3ake xx
3. 8v t Viper Demo / Agatha (Team Ninitra) 14,3aly -- 1.14,5ake
4. 5v o Morrison North / Marko (Team Ninitra) 14,9aly -- 1.15,2ake
5. 5v o Ivory North / Mari (North) 14,2 -- 1.15,2ake xx
6. 5v o Walter Gone / Verneri (Team Ninitra) 14,1aly -- 1.15,2ake xx
7. 6v o Lacthes Gone / harri (SnRa) 14,1a -- 1.15,6ake
8. 10v o Vertigo Ach / turo (ARO) 14,0 -- 1.15,6ake xx
9v o Ringmaster Ach / veli (ARO) 14,1 -- hpl
5v t Lilith North / Maikku (Team Ninitra) 14,2ake -- hml
Lähtö 10. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 2100m
Ryhmä A
1. 9v o Simsalabim I.F. / jani (SnRa) 21,5a -- 1.23,1ake
2. 14v o AH Damisson / oona (ARO) 21,0 -- 1.23,2ake
3. 7v o Iki-Väinö / meeri (SnRa) 21,2a -- 1.23,5ake x
4. 8v o Pirun Kartturi / Eero (Blvd) 21,8aly -- 1.23,6ake
5. 6v t Savimaan Sara / Marianna (Carbonara) 1.21,8 -- 1.24,2ake xx
6. 8v o Purnin Primus / sentti (ARO) 21,8a -- 1.24,3ake
7. 13v o AH Ukkonen / santtu (ARO) 21,5 -- 1.24,3ake
8. 11v t AH Pikku-Lootus / kustaa (ARO) 21,4 -- 1.24,5ake
9. 9v o Tierra's Derek / (StRa) 20,6ly -- 1.24,5ake
10v o Viskari / sami (ARO) 20,6 -- hml
13v t AH Harhakuva / riku (ARO) 20,2 -- hml
Ryhmä B
1. 7v o Valtarian Vänrikki / Mila (Carbonara) 1.22,1 -- 1.24,3ake x
2. 10v o Saltan Rigidi / Ismo (Blvd) 21,3aly -- 1.24,4ake x
3. 9v t Iki-Viola / Mariella (SRR) 1.22,4ake -- 1.24,5ake xx
4. 8v t LR's Mieletön Inka / Arttu (Carbonara) 1.22,0 -- 1.24,5ake
5. 11v o Ilmori / Tapani (SS) 22,1 -- 1.24,5ake x
6. 12v o Iki-Jesperi / tuomo (ARO) 23,6 -- 1.24,5ake x
7. 8v o Tontun Töppänä / Markus (Carbonara) 1.21,5 -- 1.24,5ake xx
8. 10v t Valtarian Kirpaus / katrin (SnRa) 22,9a -- 1.25,1ake
9. 12v o Kuunkajo / Pentti (Team Ninitra) 22,0aly -- 1.25,3ake x
10. 7v t Iki-Ipana / Olli (Carbonara) 1.22,0 -- 1.25,3ake xx
11. 10v t Kekan Varjokiri / Hannu (Blvd) 23,6aly -- 1.25,5ake
Ryhmä C
1. 10v o O.R. Roihun Roomeo / Lucas (Blvd) 23,1aly -- 1.24,1ake
2. 10v t Kekan Tosirakkaus / Antero (Team Ninitra) 24,1aly -- 1.24,1ake
3. 10v o Ransu Rohkea / Leevi (North) 24,3 -- 1.24,2ake
4. 7v o Eevertti I.F. / johan (SnRa) 23,3a -- 1.24,3ake xx
5. 11v o Canditaatti EW / Arto (Blvd) 24,5ake -- 1.24,4ake
6. 9v o EP Otus / sampo (ARO) 24,0 -- 1.24,4ake x
7. 9v t O.R.Sonetti / Alex (Team Ninitra) 23,4ake -- 1.25,1ake
8. 7v o AH Illuusio / aksu (ARO) 24,1 -- 1.25,3ake
9. 7v t Purnin Kipuna / Mika (North) 24,2 -- 1.25,4ake
10. 11v o O.R. Roihun Ikaros / Mikko (Blvd) 23,1aly -- 1.25,6ake