Post by Admin on Aug 22, 2010 8:58:26 GMT 2
Palkinnot
Lähdöt 1-2: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
Lähdöt 3-10: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Rutiinilähdöissä hyväksytyn juoksun tehneille 50ve
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 2100m
1. 2v o Night Terrors Ach / aksu (ARO) ei enn -- 1.19,5
2. 2v t Onjavna Nek / isla. (DRT) 25,3 -- 1.19,8
3. 2v t Frostbite / Kaisa P (Team Ninitra) 18,1ake -- 1.20,1
4. 2v o Bertolomeo / Niko S (Team Ninitra) 16,4ake -- 1.20,3
5. 2v o Downthehatch / Meeri N (Team Ninitra) 21,0ake -- 1.20,8
6. 2v t Blackberry Burn / Pentti A (Team Ninitra) 19,7ake -- 1.21,0
7. 2v o Crooked House / Heli K (Team Ninitra) 20,0ake -- hll
2v o Adam Burn / Sara M (Team Ninitra) 19,5ake -- hll
Lähtö 2. Ryhmäajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 2100m, RUTIINI
1. 3v o A.V. Tosi-Hurma / aksu (ARO) ei enn -- 1.35,8, 50ve
2. 3v t Purnin Topaasi / Sara M (Team Ninitra) 31,2ake -- 1.36,0 x, 50ve
3. 3v o Kipinävahti / Heli K (Team Ninitra) 35,0ake -- 1.36,9 xx, 50ve
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 2100m
1. 3v t Chincilla Kind / isla. (DRT) 20,3 -- 1.20,1 x
2. 3v o Capuche Luned / Santeri (DRT) 20,5 -- 1.20,2
3. 3v o Supernatural Ach / aksu (ARO) 20,4 -- 1.20,2
4. 3v t Charlietrix TUM / ville (ARO) 20,2 -- 1.20,5
5. 3v o Wilson Kind / noora (ARO) 20,3 -- 1.20,6
6. 4v t Tierra's My Chrystal / Katja (IKR) 20,1ke -- 1.21,3 x
7. 4v o Showmaster Monkey / Anni (IKR) 20,0aly -- 1.21,4
8. 3v t Chrystal Demo / Aapeli (DRT) 20,1 -- 1.21,4
9. 4v o Poiseidon Demo / Mari (IKR) 20,3ke -- 1.21,5
10. 3v o Grinfield Monkey / janne (ARO) 20,4 -- 1.21,7
11. 4v t La'Beauté Demo / Heidi (IKR) 21,8ke -- 1.21,7
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 2100m
Ryhmä A
1. 4v o AH Samurai / noora (ARO) 31,8 -- 1.30,0
2. 5v t Balleriina EW / Andiee (PRM) 30,0ake -- 1.30,1
3. 4v t A.V. Pakkasmarja / Make (PRM) 30,3ake -- 1.30,2 x
4. 4v t Cayenne / veijo (ARO) 31,3 -- 1.30,3 x
5. 7v t Sigur NRL / santtu (ARO) 30,3 -- 1.30,4
6. 6v t Muiston Huuma / janne (ARO) 30,0 -- 1.31,4
7. 6v t Karhunkainen G / Eetu (IKR) 30,1ake -- 1.31,7
8. 5v t D. Alma-Neiti / isla. (DRT) 30,3 -- 1.31,9
Ryhmä B
1. 4v t AH Kiritär / olli (ARO) 32,1 -- 1.32,2
2. 4v o DMT Vapun Vintiö / Mari (IKR) 41,5ly -- 1.32,8
3. 5v t Savun Noitaleikki / ville (ARO) 33,6 -- 1.33,9
4. 4v o AH Peikko / aksu (ARO) 33,1 -- 1.34,0
5. 4v o AH Oneiros / harri (ARO) 32,1 -- 1.34,3
6. 5v o Pohjan Jyry / Ari (IKR) 35,0ake -- 1.35,2
7. 4v t Bambu EW / veikko (ARO) 32,4 -- 1.35,9
8. 4v t Pohjan Halla / maija (ARO) 32,2 -- 1.36,4
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 17,0-19,9, 2100m
1. 4v o Daalia Nek / isla. (DRT) 18,2 -- 1.17,0
2. 5v t Phoenix Luned / noora (ARO) 17,4 -- 1.17,1
3. 5v t Lilkanja Derby / Santeri (DRT) 18,6 -- 1.17,2
4. 3v t Blueberry Burn / Raija M (Team Ninitra) 19,1ake -- 1.17,4
5. 6v t Doublaxter TUM / Aki (IKR) 17,1aly -- 1.18,1
6. 5v t Memory Of Rosebud / janne (ARO) 17,9 -- 1.18,1
7. 5v o Dandei Derby / Aapeli (DRT) 18,5 -- 1.18,3
8. 6v o Le'Charmén Demo / Ari (IKR) 17,1aly -- 1.18,7
9. 5v t Natalja Monkey / isla. (DRT) 18,2 -- hll
6v o Invisible Smoke / aksu (ARO) 18,4 -- hyl
Lähtö 6. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 27,0-29,9, 2100m
Ryhmä A
1. 8v o J.T. Velmu / ville (ARO) 28,3 -- 1.27,3
2. 9v o Torgeir / santtu (ARO) 27,0 -- 1.27,6
3. 8v o Mor Son S / Mikko (IKR) 27,4aly -- 1.27,6
4. 8v o Savun Valhe / janne (ARO) 28,6 -- 1.27,8
5. 9v t Kaja / siina (ARO) 27,6 -- 1.27,9 x
6. 9v o Savun Naukku / aksu (ARO) 28,7 -- 1.28,0
7. 9v o Savun Mania / noora (ARO) 28,9 -- 1.28,1
Ryhmä B
1. 8v t Beatrix NRL / harri (ARO) 28,6 -- 1.28,0
2. 11v t AH Dimma / maija (ARO) 28,6 -- 1.28,0 x
3. 6v o AH Valtari / olli (ARO) 29,1 -- 1.28,2
4. 6v t Nordbo Lotta / Aki (IKR) 28,3aly -- 1.28,8 xx
5. 6v t Kriden Myy / veijo (ARO) 28,1 -- 1.29,3 xx
6. 6v o Savun Tähti-Hulttio / veikko (ARO) 28,8 -- 1.29,6
7. 6v o DMT Severi / Reetu (IKR) 29,8ake -- 1.29,9
Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-16,9, 2100m
1. 6v o Lucas Oregon / Kaarlo (DRT) 15,6 -- 1.15,2
2. 6v t Havaji Michita / Santeri (DRT) 15,8 -- 1.15,2
3. 6v o Backlash S / noora (ARO) 15,5 -- 1.15,2 xx
4. 7v o Memory Of Killjoy / aksu (ARO) 15,3 -- 1.15,3
5. 6v o Indian Charm / isla. (DRT) 15,0 -- 1.15,4
6. 6v t Lidija Nek / Aapeli (DRT) 16,9 -- 1.15,4
7. 6v o Memory Of Passion / janne (ARO) 15,4 -- 1.15,5
8. 5v t Wendy Luned / olli (ARO) 15,2 -- 1.15,5
9. 6v t Amanda Quick Q'91 / Eetu (IKR) 16,0aly -- 1.16,6
10. 7v t Memory Of Miracle / ville (ARO) 15,2 -- 1.16,6
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-26,9, 2100m
1. 8v o Usvan Henkäys / Pietu (IKR) 26,3aly -- 1.25,1
2. 11v t Narrilaivan Rytmikatti / noora (ARO) 25,2 -- 1.25,4 xx
3. 6v o Ferrari / Santeri (DRT) 25,3 -- 1.25,7 ep
4. 8v o Hypnoosi / aksu (ARO) 25,1 -- 1.26,0 ep
5. 9v o Nordbo Vindfärd / olli (ARO) 25,0 -- 1.26,1 x
6. 8v t J.T. Hippu / ville (ARO) 26,3 -- 1.26,3
7. 10v t Narrilaivan Hilitippa / janne (ARO) 25,1 -- 1.26,3
8. 8v o Damian NRL / veikko (ARO) 25,6 -- 1.26,5
9. 6v t Hiphei / isla. (DRT) 25,6 -- 1.26,5
10. 7v t Lohdun Loiste / Matti (IKR) 25,3aly -- 1.26,7
Lähtö 9. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 2100m
Ryhmä A
1. 9v t Hamo's Miami Diva / isla. (DRT) 12,2 -- 1.12,5
2. 9v t Twilight Wei / veijo (ARO) 12,0 -- 1.12,5
3. 8v o Sex on the beach Luned / Qem (IKR) 12,7kp -- 1.12,9
4. 9v o Jeffrey Jazz / noora (ARO) 11,7 -- 1.13,1
5. 9v o Fool's Hoodoo / janne (ARO) 11,1 -- 1.13,1
6. 10v o Memory Of Zephyr / aksu (ARO) 12,4 -- 1.13,1
7. 9v t Nike Demo / Anne (IKR) 12,4kp -- 1.13,1
8. 8v t Cinderella Demo / Santeri (DRT) 12,3 -- 1.13,2
9. 8v t Pearly Win / isla.(DRT) 12,0 -- 1.13,4
10. 11v o Tierra's Lucifer / Heikki (IKR) 10,1ake -- 1.13,4
11. 8v t Yaro Wind / maija (ARO) 12,9 -- 1.13,8
Ryhmä B
1. 7v o Jervorlja / Aapeli (DRT) 13,1 -- 1.13,5
2. 8v o Eric Draven / ville (ARO) 13,8 -- 1.13,5
3. 7v o Lev Wind / olli (ARO) 13,6 -- 1.13,6
4. 7v t Pacific Burn / Sara M (Team Ninitra) 13,4ke -- 1.13,7
5. 7v t Denoda Dem / Arsi (IKR) 13,9aly -- 1.13,7 xx
6. 8v t Ilonna Wind / harri (ARO) 12,9 -- 1.13,8 xx
7. 7v t Enigma Ach / siina (ARO) 14,4 -- 1.13,8
8. 7v o Fool's Shamrock / veikko (ARO) 13,7 -- 1.13,9
9. 6v t Kiss Me Baby / Lea (IKR) 14,0ke -- hll
7v t Ofelia Ugo / santtu (ARO) 13,3 -- hml (1.14,4) xx
7v o Juliano Moon S / Sakari (IKR) 14,2ke -- k x
Lähtö 10. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 2100m
1. 11v t Muiston Loppukiri / janne (ARO) 21,1 -- 1.23,0
2. 9v t S.A. Hösthäxare / olli (ARO) 24,8 -- 1.23,3
3. 8v t Eevatar KND / Osmo (IKR) 24,4aly -- 1.23,5
4. 10v t Taikasumun Halla-Aamu / ville (ARO) 21,2 -- 1.23,6
5. 11v o Ihme-Juksaus / Heikki (IKR) 20,0ke -- 1.23,6
6. 9v o Taikasumun Jokeri / aksu (ARO) 24,5 -- 1.23,8
7. 10v o Risti-Kurko KND / Martti (IKR) 21,6aly -- 1.23,9
8. 9v o Savun Salama / noora (ARO) 24,0 -- 1.24,1
9. 13v t Purnin Vislaus / Heli K (Team Ninitra) 21,1ake -- 1.24,6
10. 9v t Kriden Unikuva / Qem (IKR) 24,8ke -- 1.24,6
Lähdöt 1-2: 2500 - 1800 - 1200 - 800 (- 400)
Lähdöt 3-10: 5000 - 4000 - 3000 - 2000 (- 1000)
Rutiinilähdöissä hyväksytyn juoksun tehneille 50ve
Lähtö 1. Ryhmäajo 2-vuotiaille lämminverisille, 2100m
1. 2v o Night Terrors Ach / aksu (ARO) ei enn -- 1.19,5
2. 2v t Onjavna Nek / isla. (DRT) 25,3 -- 1.19,8
3. 2v t Frostbite / Kaisa P (Team Ninitra) 18,1ake -- 1.20,1
4. 2v o Bertolomeo / Niko S (Team Ninitra) 16,4ake -- 1.20,3
5. 2v o Downthehatch / Meeri N (Team Ninitra) 21,0ake -- 1.20,8
6. 2v t Blackberry Burn / Pentti A (Team Ninitra) 19,7ake -- 1.21,0
7. 2v o Crooked House / Heli K (Team Ninitra) 20,0ake -- hll
2v o Adam Burn / Sara M (Team Ninitra) 19,5ake -- hll
Lähtö 2. Ryhmäajo 3-vuotiaille kylmäverisille, 2100m, RUTIINI
1. 3v o A.V. Tosi-Hurma / aksu (ARO) ei enn -- 1.35,8, 50ve
2. 3v t Purnin Topaasi / Sara M (Team Ninitra) 31,2ake -- 1.36,0 x, 50ve
3. 3v o Kipinävahti / Heli K (Team Ninitra) 35,0ake -- 1.36,9 xx, 50ve
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 20,0 tai hitaampi, 2100m
1. 3v t Chincilla Kind / isla. (DRT) 20,3 -- 1.20,1 x
2. 3v o Capuche Luned / Santeri (DRT) 20,5 -- 1.20,2
3. 3v o Supernatural Ach / aksu (ARO) 20,4 -- 1.20,2
4. 3v t Charlietrix TUM / ville (ARO) 20,2 -- 1.20,5
5. 3v o Wilson Kind / noora (ARO) 20,3 -- 1.20,6
6. 4v t Tierra's My Chrystal / Katja (IKR) 20,1ke -- 1.21,3 x
7. 4v o Showmaster Monkey / Anni (IKR) 20,0aly -- 1.21,4
8. 3v t Chrystal Demo / Aapeli (DRT) 20,1 -- 1.21,4
9. 4v o Poiseidon Demo / Mari (IKR) 20,3ke -- 1.21,5
10. 3v o Grinfield Monkey / janne (ARO) 20,4 -- 1.21,7
11. 4v t La'Beauté Demo / Heidi (IKR) 21,8ke -- 1.21,7
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 30,0 tai hitaampi, 2100m
Ryhmä A
1. 4v o AH Samurai / noora (ARO) 31,8 -- 1.30,0
2. 5v t Balleriina EW / Andiee (PRM) 30,0ake -- 1.30,1
3. 4v t A.V. Pakkasmarja / Make (PRM) 30,3ake -- 1.30,2 x
4. 4v t Cayenne / veijo (ARO) 31,3 -- 1.30,3 x
5. 7v t Sigur NRL / santtu (ARO) 30,3 -- 1.30,4
6. 6v t Muiston Huuma / janne (ARO) 30,0 -- 1.31,4
7. 6v t Karhunkainen G / Eetu (IKR) 30,1ake -- 1.31,7
8. 5v t D. Alma-Neiti / isla. (DRT) 30,3 -- 1.31,9
Ryhmä B
1. 4v t AH Kiritär / olli (ARO) 32,1 -- 1.32,2
2. 4v o DMT Vapun Vintiö / Mari (IKR) 41,5ly -- 1.32,8
3. 5v t Savun Noitaleikki / ville (ARO) 33,6 -- 1.33,9
4. 4v o AH Peikko / aksu (ARO) 33,1 -- 1.34,0
5. 4v o AH Oneiros / harri (ARO) 32,1 -- 1.34,3
6. 5v o Pohjan Jyry / Ari (IKR) 35,0ake -- 1.35,2
7. 4v t Bambu EW / veikko (ARO) 32,4 -- 1.35,9
8. 4v t Pohjan Halla / maija (ARO) 32,2 -- 1.36,4
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 17,0-19,9, 2100m
1. 4v o Daalia Nek / isla. (DRT) 18,2 -- 1.17,0
2. 5v t Phoenix Luned / noora (ARO) 17,4 -- 1.17,1
3. 5v t Lilkanja Derby / Santeri (DRT) 18,6 -- 1.17,2
4. 3v t Blueberry Burn / Raija M (Team Ninitra) 19,1ake -- 1.17,4
5. 6v t Doublaxter TUM / Aki (IKR) 17,1aly -- 1.18,1
6. 5v t Memory Of Rosebud / janne (ARO) 17,9 -- 1.18,1
7. 5v o Dandei Derby / Aapeli (DRT) 18,5 -- 1.18,3
8. 6v o Le'Charmén Demo / Ari (IKR) 17,1aly -- 1.18,7
9. 5v t Natalja Monkey / isla. (DRT) 18,2 -- hll
6v o Invisible Smoke / aksu (ARO) 18,4 -- hyl
Lähtö 6. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 27,0-29,9, 2100m
Ryhmä A
1. 8v o J.T. Velmu / ville (ARO) 28,3 -- 1.27,3
2. 9v o Torgeir / santtu (ARO) 27,0 -- 1.27,6
3. 8v o Mor Son S / Mikko (IKR) 27,4aly -- 1.27,6
4. 8v o Savun Valhe / janne (ARO) 28,6 -- 1.27,8
5. 9v t Kaja / siina (ARO) 27,6 -- 1.27,9 x
6. 9v o Savun Naukku / aksu (ARO) 28,7 -- 1.28,0
7. 9v o Savun Mania / noora (ARO) 28,9 -- 1.28,1
Ryhmä B
1. 8v t Beatrix NRL / harri (ARO) 28,6 -- 1.28,0
2. 11v t AH Dimma / maija (ARO) 28,6 -- 1.28,0 x
3. 6v o AH Valtari / olli (ARO) 29,1 -- 1.28,2
4. 6v t Nordbo Lotta / Aki (IKR) 28,3aly -- 1.28,8 xx
5. 6v t Kriden Myy / veijo (ARO) 28,1 -- 1.29,3 xx
6. 6v o Savun Tähti-Hulttio / veikko (ARO) 28,8 -- 1.29,6
7. 6v o DMT Severi / Reetu (IKR) 29,8ake -- 1.29,9
Lähtö 7. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 15,0-16,9, 2100m
1. 6v o Lucas Oregon / Kaarlo (DRT) 15,6 -- 1.15,2
2. 6v t Havaji Michita / Santeri (DRT) 15,8 -- 1.15,2
3. 6v o Backlash S / noora (ARO) 15,5 -- 1.15,2 xx
4. 7v o Memory Of Killjoy / aksu (ARO) 15,3 -- 1.15,3
5. 6v o Indian Charm / isla. (DRT) 15,0 -- 1.15,4
6. 6v t Lidija Nek / Aapeli (DRT) 16,9 -- 1.15,4
7. 6v o Memory Of Passion / janne (ARO) 15,4 -- 1.15,5
8. 5v t Wendy Luned / olli (ARO) 15,2 -- 1.15,5
9. 6v t Amanda Quick Q'91 / Eetu (IKR) 16,0aly -- 1.16,6
10. 7v t Memory Of Miracle / ville (ARO) 15,2 -- 1.16,6
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 25,0-26,9, 2100m
1. 8v o Usvan Henkäys / Pietu (IKR) 26,3aly -- 1.25,1
2. 11v t Narrilaivan Rytmikatti / noora (ARO) 25,2 -- 1.25,4 xx
3. 6v o Ferrari / Santeri (DRT) 25,3 -- 1.25,7 ep
4. 8v o Hypnoosi / aksu (ARO) 25,1 -- 1.26,0 ep
5. 9v o Nordbo Vindfärd / olli (ARO) 25,0 -- 1.26,1 x
6. 8v t J.T. Hippu / ville (ARO) 26,3 -- 1.26,3
7. 10v t Narrilaivan Hilitippa / janne (ARO) 25,1 -- 1.26,3
8. 8v o Damian NRL / veikko (ARO) 25,6 -- 1.26,5
9. 6v t Hiphei / isla. (DRT) 25,6 -- 1.26,5
10. 7v t Lohdun Loiste / Matti (IKR) 25,3aly -- 1.26,7
Lähtö 9. Ryhmäajo lämminverisille, ennätys 14,9 tai nopeampi, 2100m
Ryhmä A
1. 9v t Hamo's Miami Diva / isla. (DRT) 12,2 -- 1.12,5
2. 9v t Twilight Wei / veijo (ARO) 12,0 -- 1.12,5
3. 8v o Sex on the beach Luned / Qem (IKR) 12,7kp -- 1.12,9
4. 9v o Jeffrey Jazz / noora (ARO) 11,7 -- 1.13,1
5. 9v o Fool's Hoodoo / janne (ARO) 11,1 -- 1.13,1
6. 10v o Memory Of Zephyr / aksu (ARO) 12,4 -- 1.13,1
7. 9v t Nike Demo / Anne (IKR) 12,4kp -- 1.13,1
8. 8v t Cinderella Demo / Santeri (DRT) 12,3 -- 1.13,2
9. 8v t Pearly Win / isla.(DRT) 12,0 -- 1.13,4
10. 11v o Tierra's Lucifer / Heikki (IKR) 10,1ake -- 1.13,4
11. 8v t Yaro Wind / maija (ARO) 12,9 -- 1.13,8
Ryhmä B
1. 7v o Jervorlja / Aapeli (DRT) 13,1 -- 1.13,5
2. 8v o Eric Draven / ville (ARO) 13,8 -- 1.13,5
3. 7v o Lev Wind / olli (ARO) 13,6 -- 1.13,6
4. 7v t Pacific Burn / Sara M (Team Ninitra) 13,4ke -- 1.13,7
5. 7v t Denoda Dem / Arsi (IKR) 13,9aly -- 1.13,7 xx
6. 8v t Ilonna Wind / harri (ARO) 12,9 -- 1.13,8 xx
7. 7v t Enigma Ach / siina (ARO) 14,4 -- 1.13,8
8. 7v o Fool's Shamrock / veikko (ARO) 13,7 -- 1.13,9
9. 6v t Kiss Me Baby / Lea (IKR) 14,0ke -- hll
7v t Ofelia Ugo / santtu (ARO) 13,3 -- hml (1.14,4) xx
7v o Juliano Moon S / Sakari (IKR) 14,2ke -- k x
Lähtö 10. Ryhmäajo kylmäverisille, ennätys 24,9 tai nopeampi, 2100m
1. 11v t Muiston Loppukiri / janne (ARO) 21,1 -- 1.23,0
2. 9v t S.A. Hösthäxare / olli (ARO) 24,8 -- 1.23,3
3. 8v t Eevatar KND / Osmo (IKR) 24,4aly -- 1.23,5
4. 10v t Taikasumun Halla-Aamu / ville (ARO) 21,2 -- 1.23,6
5. 11v o Ihme-Juksaus / Heikki (IKR) 20,0ke -- 1.23,6
6. 9v o Taikasumun Jokeri / aksu (ARO) 24,5 -- 1.23,8
7. 10v o Risti-Kurko KND / Martti (IKR) 21,6aly -- 1.23,9
8. 9v o Savun Salama / noora (ARO) 24,0 -- 1.24,1
9. 13v t Purnin Vislaus / Heli K (Team Ninitra) 21,1ake -- 1.24,6
10. 9v t Kriden Unikuva / Qem (IKR) 24,8ke -- 1.24,6